2410
2553
این تاپیک شامل تجربیات شوشوی منه که موسسه ناباروری رویان بهش اهداء جنین پیشنهاد کرد ولی اون قبول نکرد و راههای مختلف درمانی رو شروع کرد و تو هر مرحله آزمایش اسپرم گرفت و نتایج رو با هم مقایسه کرد که به نتایج جالبی رسید تا اینکه پس از 5 سال تجربه راههای مختلف تونست آزمایش خودش رو طبیعی کنه (حتی تونست تعداد کل اسپرمهاش رو به 593 میلیون برسونه و یا اینکه تو مدت سه هفته تحرک اسپرم نوع a رو 8 برابر کنه) و من توی ماه رمضون باردار شدم.
این تجربیات میتونه به درد خیلی ها بخوره ، فقط حوصله کنید و مطالب رو تا آخر بخونید و به نتیجه هایی که گرفتیم خوب توجه کنید. اگه حوصله خوندنش رو ندارین میتونین به جمع بندی نتایج مراجعه کنین.
اگه هم کسی خواست یکی از این روشها رو برای درمان ناباروری خودش اجرا کنه حتما نتایجش رو تو این تاپیک بگذاره تا همه از تجربیاتش استفاده کنن. و همین طور اگه کسی تجربه موفق جدیدی داره بگه تا یک تاپیک مفید تو درمان اسی شوشوها باشه.
این مطالب رو تو 10 مرحله میگم:
خـداونــــــــدا ، عجیب به آغوشت از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام ، نوازشت را از ما نگیر! @@@@@@@@@@@@@@@@@ تاپیک نتیجه نهایی تمام تجربیات و تحقیقات من: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1135224
هشدار! کل تجربیات تو صفحات 1 و 25 و 110 و 145 و 275 این تاپیک هست ، همچنین نتیجه گیری نهایی تمام تجربیات و تحقیقات تو تاپیک " نتیجه تجربیات درمانی و تحقیقاتی تقویت اسپرم جهت باروری طبیعی" گذاشتم که آدرسش تو امضام هست خواهشا همه این 5 صفحه و تاپیک نهایی رو به طور کامل بخونید و بعد تصمیم بگیرید البته مصرف سرخود و بدون مشورت پزشک به هیچ وجه توصیه نمیشه مرحله اول :
من و شوشو 7 ساله که ازدواج کردیم و پس از 2 سال ناباروری ، رفتیم موسسه ناباروری رویان. من انواع آزمایشها رو دادم و همش سالم بود ولی آز شوشوم خیلی پایین بود :
تعداد کل اسپرم جواب : 49 میلیون ..............................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب: 2/3 درصد ......................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 0/2 درصد ......................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم ها با شکل نرمال جواب: 15 درصد ..................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب: 0/9 میلیون .........................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 0/8 میلیون...........رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 13 .................................................رنج نرمال: 80
دکترا تشخیص دادن که شوشو واریکوسل چپ شدید (گرید3) داره و باید عمل کنه. عمل کرد و پس از یک سال سونو داد و واریکوسلش خوب شده بود. دوباره آز اسپرم داد ولی وضعیتش بدتر شده بود:
تعداد کل اسپرم: 42 میلیون .................................................................... رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 0 درصد ....................................................... رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 0 درصد..........................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم ها با شکل نرمال جواب: 0 درصد...................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب : 0 میلیون............................ رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 0 میلیون............ رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 10 ................................................ رنج نرمال: 80
این آز نشون میداد که شوشو هیچ اسپرم متحرکی نداره. موسسه ناباروری به ما اهداء جنین رو پیشنهاد کرد و حال ما هم اینقدر بد بود که از خیر بچه دار شدن گذشتیم.
خـداونــــــــدا ، عجیب به آغوشت از آن سوی فاصله ها خو گرفته ام ، نوازشت را از ما نگیر! @@@@@@@@@@@@@@@@@ تاپیک نتیجه نهایی تمام تجربیات و تحقیقات من: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1135224
مرحله دوم :
شوشو با یک دکتر طب سنتی آشنا میشه و اون دکتر میگه که من میتونم مشکلت رو حل کنم. یک سری داروی گیاهی مثل دوسین ، پودر ناباروری مردان ، ژل رویال و عرق کاسنی بهش میده و میگه که هر ماه باید 3 تا حجامت انجام بدی:
یکی حجامت عام که تو قسمت پشت بین دو تا کتف انجام میشه
دو تا هم حجامت پشت گوش یکی سمت چپ و یکی دیگه سمت راست که تو قسمت زیر گوش روی گردن (قسمتی از گردن در زیر گوش که استخوانی است) قرار داره.
زمان حجامت هم روزهای فرد از نیمه دوم ماههای قمری بود یعنی تو روزهای 17 ، 19 ، 21 ، 23 ، 25 ، 27 و 29 هر ماه قمری میتونست حجامت کنه ( این تاریخها در طب سنتی معروف به ایام پرفشار هستند چون در این ایام کره ماه بیشترین تاثیر کشش رو روی خون انسان دارد و در نتیجه تاثیر حجامت روی بدن بیشتره)
تو کتاب قانون بوعلی سینا اومده که تو مردها رگی که مولد سلولهای جنسی هست از ناحیه پشت گوشها عبور میکنه. البته این موضوع تو طب کلاسیک هنوز ثابت نشده اما انجام حجامت در این موضع تونسته به طور موثری نازایی رو تو مردها درمان کنه.

شوشوی بیچاره 3 ماه حجامت کرد و این داروهای گیاهی رو مصرف کرد و آز داد که هم تعداد و هم تحرکش خیلی بیشتر شده بود ولی هنوز هم تا نرمال شدن خیلی فاصله داشت:
تعداد کل اسپرم جواب: 75 میلیون ...............................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 10/4 درصد....................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب : 1/2 درصد......................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب : 17 درصد..................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب: 3 میلیون............................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 1/5 میلیون..........رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 32 ................................................رنج نرمال: 80
با این آزمایش امید ما به بچه دار شدن برگشت و مصمم شدیم که درمان رو ادامه بدیم.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

مرحله سوم :
ما که امیدمون زیاد شد تصمیم گرفتیم پیش یه دکتر اورولوژی هم بریم و در کنار درمان گیاهی و حجامت ، درمانهای طب کلاسیک رو هم انجام بدیم. دکتر ارولوژی یک سری قرص برا شوشو نوشت که مصرف بکنه: ال کارنیتین ، کلومیفن ، ویتامین سی ، ویتامین ای و سلنیوم پلاس. شوشو هم حجامتها رو انجام میداد و هم داروی گیاهی میخورد و هم این قرصها رو میخورد. پس از 4 ماه دوباره آز داد که بازم مقداری رشد داشت ولی هنوز هم با نرمال شدن فاصله داشت:
تعداد کل اسپرم جواب: 112 میلیون .............................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 18/6 درصد ..................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 2/1 درصد .....................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب: 19 درصد..................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب : 6/4 میلیون........................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 2/3 میلیون.........رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 48 ................................................رنج نرمال: 80

نتیجه1: با مقایسه این آز با آز قبلی به نظر میرسه قرصهای دکتر ارولوژی خیلی تاثیری تو روند رشد تعداد و کیفیت اسپرم نداشت و این رشد اثر حجامت و درمان گیاهیه.
2720
مرحله چهارم :
ماه رمضون شد. شوشو روزه میگرفت ولی ضعف میکرد و میترسید که حجامت کنه ضعیفتر بشه. گفت میخام این ماه به خودم استراحت بدم و تمام درمانها رو قطع کرد. نه حجامت و نه هیچ دارویی. بعد ماه رمضون هم به خاطر زیادی هزینه ها و راه دور مطب دکتر سنتی برای حجامت ، تنبلی کرد و درمان رو شروع نکرد. پس از گذشت 6 ماه از قطع کلیه درمانها دوباره رفت آز بده و ببینه که تو چه وضعیه؟ با کمال ناباوری دیدیم که تعداد و کیفیت اسپرمها کم شده :
تعداد کل اسپرم جواب: 52 میلیون ................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 8/2 درصد......................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب : 0/9 درصد.......................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب : 17 درصد...................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب : 2/3 میلیون..........................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 1/3 میلیون............رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 27 ..................................................رنج نرمال: 80

با دیدن جواب آز حال من و شوشو از لحاظ روحی خیلی بد شد تا جایی که اون شب مهمونی دعوت بودیم و من مهمونی رو به هم زدم و فقط گریه و گریه.
نتیجه2 : دومین نتیجه ای که من و شوشو تو این آزمون و خطاها گرفتیم این بود که هر موقع ما درمان رو قطع کنیم نتیجه بدتر میشه و تعداد و کیفیت اسپرمها کمتر میشه (چون ما فکر میکردیم با قطع درمان ، تعداد و کیفیت اسپرمها ثابت میمونه)
مرحله پنجم :
یکی از دوستای شوشو یه دکتر گیاهی معروف تو مشهد به اسم دکتر ضیائی رو بهمون معرفی کرد. رفتیم مشهد پیشش و گفتیم که از لحاظ تعداد کل اسپرم مشکل نداریم ، فقط کیفیت و تحرک اونها پایینه. دکتر ضیائی گفت نیاز به هیچ دارویی ندارین. فقط یک سری پرهیز غذایی مینویسم اگه کامل اجرا کنین مشکل حل میشه. دستورش پرهیز از خوردن کلیه ادویه جات ، چای ، روغن ، غذاهای سرخ کردنی ، کاکائو ، قهوه ، مواد کنسروی ، انواع قندهای مصنوعی ، نوشابه و ... بود. ما هم دستوراتش رو مو به مو اجرا کردیم . بیچاره شوشو که همش غذاهای آب پز میخورد و من هم غذاهای کم نمک و آب پز یا بخارپز براش درست میکردم. بعد از 5 ماه پرهیز غذایی دوباره آز داد تا نتیجه رو ببینیم چی میشه؟ بر خلاف انتظار ما ، بازم آزش بدتر شد:

تعداد کل اسپرم جواب: 53 میلیون....................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 2/2 درصد.........................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 0/2 درصد ..........................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب : 15 درصد......................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب: 0/7 میلیون..............................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 0/5 میلیون..............رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 9......................................................رنج نرمال: 80

جواب آز شوشو تقریبا به حالت اول برگشته بود و این یعنی اینکه تمام تلاشهای ما بیهوده بود و برگشت به نقطه شروع. از اون آز به بعد من از لحاظ روحی خیلی حالم بد بود و افسرده شده بودم. من فقط گریه میکردم و از در خونه بیرون نمیومدم. ولی شوشو همچنان به آزمون و خطاهای خودش ادامه داد و گفت که این دفعه میخام اثر حجامت رو به تنهایی امتحان کنم.
مرحله ششم :
یه روز شوشو بعد از اومدن به خونه یک سری وسایل آورد خونه و گفت از این به بعد تو باید منو حجامت کنی. یه دستگاه ساکشن خریده بود (به قیمت 6 هزار تومان) با تیغ جراحی هلالی شکل شماره 10 و لیوان حجامت و گاز استریل. یه پوست هندوانه هم آورد و طریقه تیغ زدن رو روی پوست هندوانه بهم نشون داد و گفت که تمرین کنم تا یاد بگیرم. (شوشو طریقه حجامت کردن رو از یکی از دوستاش که به طور سیار خونه به خونه میرفت و کارهایی مثل حجامت ، ماساژ ، ختنه و ... رو انجام میداد یاد گرفت) من از دیدن خون میترسیدم چه برسه به اینکه بخوام حجامت کنم. ولی شوشو خیلی اصرار کرد و گفت اگه بچه میخای باید کاری رو که میگم انجام بدی. تمام تنم میلرزید ولی بالاخره حجامتش کردم. از تیغ زدن میترسیدم مخصوصا برای حجامت پشت گوش که جاش نزدیک شاهرگ گردنه.
خلاصه هر ماه سه بار شوشو رو حجامت میکردم و شوشو درمان دیگه ای انجام نمیداد. بعد از 8 ماه آز نتیجش خوب بود:

تعداد کل اسپرم جواب: 148 میلیون ...................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 14/5 درصد.........................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب : 1/7 درصد...........................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب : 18 درصد.......................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب: 4/8 میلیون...............................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 1/9 میلیون................رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 41 ......................................................رنج نرمال: 80

نتیجه 3 : تا اینجا فهمیدیم چیزی که بیشترین تاثیر تو درمان رو داره فقط حجامته ولی ما به دنبال درمانی بودیم تا زودتر نتیجه بگیریم.
مرحله هفتم :
شوشو برای تحقیق در مورد تقویت اسپرم رفت تو اینترنت و خیلی از سایتهای گفتگو مثل نی نی سایت و سایت های دیگه رو دنبال کرد و هر سری بدون تجویز پزشک یک سری قرص مثل اسید فولیک ، پنتوکسی فیلین ، ویتامین سی و ای ، کپسول جین سین ، کلسیم ، سلنیوم پلاس ، کلومیفن و ... مصرف میکرد و بعدش آز میداد تا نتیجه رو ببینه. البته در کنارش حجامت رو هم ترک نمیکرد. نتایج مصرف قرصها تاثیری تو نتیجه نداشت و سرعت رشد کیفیت اسپرمها رو افزایش نداد و فقط حجامت بود که تاثیر داشت. حجامت نیز بیشترین تاثیر رو تو تعداد اسپرم داشت ولی تاثیرش روی کیفیت اسپرم خیلی کند بود.

آزی که شوشو پس از حدود یک سال و نیم حجامت و انجام خود درمانی (که من مخالف بودم) انجام داد نتیجش به رقم زیر بود:
تعداد کل اسپرم جواب: 323 میلیون.......................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 20/4 درصد............................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب : 2/4 درصد..............................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب: 21/4 درصد .........................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر (MSC) جواب : 19/8 میلیون ................................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 5/6 میلیون...................رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 49 .........................................................رنج نرمال: 80
2714
مرحله هشتم :
تو این مرحله شوشو تو اینترنت به نوشته شخصی برخورد که با مصرف ول من و فاراماتون (هر دو مولتی ویتامین قوی هستن) تو مدت یک ماه تعداد و کیفیت اسپرماش به نرمال رسید و خانمش باردار شد.
شوشوی من هم این دوتا قرص رو چون قیمتشون گرون بود سه هفته مصرف کرد و آز داد تا اگه نتیجه بهتر شد اون قرصها رو ادامه بده وگرنه اینهمه خرج قرصها نکنه. شوشو هر روز 1 عدد ول من میخورد و 1 عدد هم فارماتون میخورد. البته توی این سه هفته هم همچنان به حجامتش ادامه داد. مصرف این قرصها باعث بالا رفتن فشارخون شوشو تا 15 و حتی 16 میشد. ما تو خونه با دستگاه فشار سنج دیجیتالی که داشتیم دائم فشار خونش رو میگرفتیم که شوشوی بیچاره شبها فشارش بالا میرفت که با خوردن خیار بدون نمک و برگ کاهو سریع فشارش رو پایین می آوردیم. من با مصرف این قرصها مخالف بودم ولی شوشو مصمم به مصرف اونها بود و کارش رو ادامه میداد. وقتی بعد سه ماه آز داد جواب واقعا فوق العاده بود و توی این مدت (سه هفته) تعداد اسپرمها جهش فوق العاده ای داشتن ولی کیفیت اونها تغییر خاصی نداشت:
تعداد کل اسپرم جواب: 593 میلیون.....................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 20/4 درصد..........................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 2/6 درصد ............................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب: 21/9 درصد.....................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر(MSC) جواب : 29/3 میلیون..............................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 8/7 میلیون...............رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 73 ......................................................رنج نرمال: 80

نتیجه 4 : مصرف 3 هفته ای ول من و فاراماتون تمام پارامترهای مربوط به تعداد را افزایش داد ولی در مقدار تحرک آن تاثیر بسزایی نداشت. در عرض 3 هفته تعداد کل اسپرم رو از 353 میلیون به 593 میلیون رسوند ، تعداد کل اسپرمهای متحرک رو از 104 میلیون به 169 میلیون رسوند ، تعداد کل اسپرمهای متحرک پیشرونده با شکل نرمال رو از 29 میلیون به 50 میلیون رسوند، تعداد اسپرمهای متحرک تو یک میلی لیتر رو از 19 میلیون به 29 میلیون رسوند. همچنین اینکه مصرف همزمان این دو تا قرص امکان ایجاد عوارض جانبی در افراد رو داره.
حالا دیگه تعداد اسپرم شوشو اونقدر بالا رفته بود که داشت می ترکید ولی مشکل تحرک و شکل نرمال هنوز حل نشده بود. شوشو هم که تعداد کل اسپرمش خیلی شده بود مصرف قرص فاراماتون رو قطع کرد و فقط ول من استفاده میکرد که تو مدت 3 هفته تعداد کل اسپرمش به 325 میلیون رسید ولی تحرک و شکل نرمال اونها تغییری نداشت:
تعداد کل اسپرم جواب: 325 میلیون.......................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب: 20/6 درصد ............................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 2/6 درصد ..............................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب: 22 درصد...........................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر(MSC) جواب: 20/2 میلیون ................................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 5/8 میلیون..................رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 75 ........................................................رنج نرمال: 80

نتیجه5 : با مقایسه این دو تا آزمایش معلوم میشه که مصرف ول من به تنهایی تاثیر کمتری روی تعداد اسپرم داره و مصرف همزمان ول من و فاراماتون تعداد اسپرم رو تو مدت کم به مقدار زیادی بالا میبره .
مرحله نهم :
شوشو کار تحقیقاتی گسترده ای رو شروع کرد و روزها و ساعتها وقت میگذاشت و سایتها و مقاله های گوناگون رو مطالعه میکرد که به نتایج جالبی رسید که خلاصه مهمترینش رو میزام:

الف) رادیکالهای آزاد عامل اصلی ناباروری مردان:

تو آزمایشی که تو مرکز ناباروری شهر تبریز روی 25 مرد نابارور و 23 مرد بارور انجام شد مشخص گردید که آسیب اکسیداتیو افراد نابارور 100 مرتبه بیشتر از افراد بارور بوده است. آسیب اکسیداتیو آسیبیه که توسط رادیکال آزادی به نام ROS ایجاد میشه. تو مرکز ناباروری تو شهر یزد هم روی 50 مرد بارور و 25 مرد نابارور مطالعه کردند و سطح ROS این دوتا گروه رو با هم مقایسه کردند و دیدند که سطح ROS در گروه نابارور به طور قابل توجهی نسبت به افرد بارور بالاتر بود.
تو تحقیقات دانشمندای خارجی هم به نتایج مشابهی میرسیم:
Hendin و همکارانش تو آزمایشی نشون دادن که افزایش سطح ROS موجب کاهش باروری در افراد مبتلا به واریکوسل میشه. Ollero و همکارانش هم تو آزمایشی نشون دادن آسیب ایجاد شده در DNA اسپرم انسان بر اثر ROS در ناباروری مردان نقش بسزایی داره. تو سال 2000 میلادی Shen و همکارانش هم آسیب اکسیداتیو DNA در اسپرم توسط ROS رو مورد بررسی قرار دادند و به نتیجه مشابهی رسیدند.
رادیکالهای آزاد:
امروزه ثابت شده که رادیکالهای آزاد باعث ایجاد بیماریهایی مثل سرطان، آلزایمر، بیماریهای قلبی، ناباروری،سقط جنین و ... میشن. رادیکال آزاد به اتم یا مولکولی گفته میشه که به دلیل داشتن اربیتال نیمه پر با سایر اتمها یا مولکولهای حیاتی بدن واکنش میدن و اونها رو اکسید میکنن. رادیکالهای آزادی مثل ROS ، RNS و RCS وجود دارن که مهمترین رادیکال آزاد فعال در بدن ROS هست.
دلایل ایجاد رادیکال آزاد ROS در بدن :
مصرف سیگار ، آلودگی هوا (که موجب انتقال مواد سمی در بدن میشن) ، تشعشعات ، استرس ، تابش طولانی مدت آفتاب ، در معرض مواد سمی بودن (استفاده از حشره کشها و انواع مواد شیمیایی) ، استفاده از آفت کشها در کشاورزی و ورود آنها به بدن از راه تغذیه محصولات ، شکسته شدن ناقص چربی و یا پروتئین و ...
راه مقابله با رادیکال آزاد ROS :
استفاده از آنتی اکسیدانها که باعث خنثی کردن رادیکالهای آزاد میشن. آنتی اکسیدانها مثل ویتامین سی ، ویتامین ای ، روی ، سلنیوم ، ال کارنیتین ، پنتوکسی فیلین و ... هستن که بعضی از دکترا برای ناباروری اونها رو تجویز میکنن. ولی از اونجایی که رادیکال آزاد تو بدن افراد نابارور 100 برابر بیشتره خیلی مواقع مصرف این قرصها جواب نمیده و نیاز به یک ماده آنتی اکسیدان قویتر و با قابلیت سم زدایی از بدن هست تا بتونه با رادیکالها مقابله کنه مثل شوشوی من که این قرصها تاثیری بر اون نداشتن.

یک اتفاق جالب :
بنا به گفته های بالا شوشو دنبال غذایی میگشت که داری خاصیت آنتی اکسیدانی و سم زدایی قوی باشه. یه روز که شوشو به خاطر درمان کیست سینه ی من از دکتر طب سنتی پرسید ، دکتر بهش گفت که کیست سینه رو میتونم از راه طب سنتی درمان کنم ولی سریعترین راه درمان مصرف یه قرصی هست که از جلبک گرفته میشه و من اسم قرص رو نمیدونم، اگه تو اینترنت سرچ کنی یا از داروخونه ها بپرسی اسمش رو بهت میگن و این قرص تو کوتاهترین زمان کیستهای سینه یا تخمدان رو تو زنها درمان میکنه. شوشو هم رفت تو اینترنت و سرچ کرد و با جلبک کلرلا آشنا شد. کلرلا همون دارویی بود که شوشو دنبالش میگشت چون بعد تحقیقات پیرامون این جلبک متوجه خاصیتهای درمانی اون روی بسیاری از بیماریها مثل سرطان ، کیستها ، دیابت ، بیماریهای گوارشی مثل یبوست ، پرفشاری خون و کلسترول بالا ، مشکلات کبدی و ... شد و از همه مهمتر اثر سم زدایی این جلبکه که با دیواره سلولی خاصی که داره میتونه بسیاری از سموم معمولی تا سموم سنگین رو از بدن دفع کنه. همچنین کبد رو از وجود سموم پاکسازی میکنه و یکی از قویترین آنتی اکسیدانهای موجود تو طبیعته.
( برای آشنایی بیشتر با این جلبک یه تاپیک زدم به آدرس:
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=529225&PageNumber=1&msg=ok که میتونید اطلاعات خوبی رو در مورد اونا کسب کنید)
شوشو تصمیم گرفت که اثر این قرص رو روی خودش هم امتحان کنه. پس چند بسته از این قرصها خرید و من و شوشو با هم اون رو مصرف میکردیم. روی جعبه کلرلا زده که افراد بزرگسال میتونن روزانه 6 تا 12 عدد مصرف کنن که شوشو روزی 4 عدد خودش میخورد و 4 تا هم به من میداد. شوشو هر 6 ساعت یکی از اون قرصها رو میخورد که تو یک شبانه روز میشد 4 تا( احتیاطا کمتر از نرمش مصرف میکردیم) بعد از 3 هفته مصرف کلرلا آز داد و نتیجه اش فوق العاده بود ، توی تعداد خیلی تغییر نکرد ولی تو تحرک و شکل نرمال جهش ایجاد کرد:
تعداد کل اسپرم جواب: 336 میلیون...................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 32/5 درصد.........................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 16/3 درصد..........................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب: 30 درصد.......................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر(MSC) جواب: 34/9 میلیون.............................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 13 میلیون................رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 117....................................................رنج نرمال: 80

اثر کلرلا اون هم تو این مدت کم بی نظیر بود و کیفیت اسپرم رو جهش فوق العاده ای داد. تحرک اسپرم نوع a از 2/6 درصد به 16/3 درصد رسید یعنی رشد 8 برابر ، تحرک اسپرم a+b از 20/6 به 32/5 درصد رسید یعنی 12 درصد رشد ، شکل نرمال اسپرم از 22 درصد به 30 درصد رسید یعنی 8 درصد رشد ، میزان فعالیت آکروزومی اسپرم رو از 75 به 117 رسوند یعنی 42 تا افزایش.
نتیجه 6 : مصرف کلرلا تو مدت زمان کم جهشی فوق العاده تو تحرک و مورفولوژی و کیفیت اسپرم میگذاره.

همچنین شوشو تو بعضی سایتها خونده بود از قول دکتر دیوید گرینینگ (دکتر و محقق استرالیایی) که همبستری روزانه تعداد اسپرمها رو یه کم کاهش میده ولی کیفیتش افزایش پیدا میکنه چون اون معتقد بود که هر چی اسپرم به مدت طولانی تری تو بیضه باقی بمونه به خاطر شرایط محیطی و دمای بدن دچار آسیب دیدگی بیشتری می شه و رادیکالهای آزاد آسیب بیشتری به اونها وارد میکنن. (درصورتی که برخلاف گفته دکتر دیوید گرینینگ ، پزشکان توصیه می کنن که برای افزایش قدرت باروری اسپرمها ، هر دو سه روز یک بار رابطه جنسی باید داشت) بنابراین شوشو برای اینکه نظریه دکتر دیوید گرینینگ رو هم امتحان کنه دقیقا یک روز بعد از آزمایش بالا ، یک آزمایش دیگه هم داد ( آزمایش قبلی پس از 3 روز نزدیکی بود و این آزمایش پس از 1 روز نزدیکی گرفته شده بود) ، نتیجه آز :

تعداد کل اسپرم جواب: 283 میلیون........................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 32/3 درصد..............................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 10/3 درصد...............................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب: 30 درصد............................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر(MSC) جواب: 35/3 میلیون..................................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 12/5 میلیون..................رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 94 ..........................................................رنج نرمال: 80
این آزمایش خلاف نظریه دکتر گرینینگ رو نشون میداد چون درسته که تعداد کل اسپرمها 53 میلیون کاهش داشت ولی برخلاف گفته دکتر گرینینگ کیفیت اسپرم افزایش نداشته بلکه کاهش هم داشت. تحرک اسپرم نوع a از 16 به 10 درصد رسید یعنی 6 درصد کاهش داشت ، فعالیت آکروزومی اسپرم هم از 117 به 94 رسید یعنی 23 تا کاهش. ولی بقیه فاکتورها تغییر قابل توجهی نداشتن.
نتیجه 7 : بهترین زمان نزدیکی برای بالا بردن احتمال حاملگی هر دو سه روز میباشد نه نزدیکی روزانه.

من هم پس از یک ماه سونو سینه ، کیستم خوب شده بود.
مرحله دهم :
شوشو طی تحقیقات بیشتر روی جلبک کلرلا با یک جلبک دیگه به اسم اسپیرولینا هم آشنا شد که خواص مشابهی با کلرلا داره ولی تو بعضی جهات قویتر از اون عمل میکنه و استفاده همزمان کلرلا و اسپیرولینا اثر بهتری نسبت به استفاده جداگانه اونها داره. پس تصمیم گرفت که اثر این دو تا جلبک رو با هم امتحان کنه. شوشو مصرف روزانه کلرلا رو به 10 عدد تو روز رسوند. تو چند تا سایت هم زده بود که برای میزان مصرفش ، نصفش بعد از ناهار و نصفش بعد از شام مصرف بشه یعنی 5 تا بعد ناهار و 5 تا بعد شام (چون ماه رمضون بود شوشو 5 عدد بعد از سحر و 5 عدد بعد از افطار میخورد) و اسپیرولینا رو هم روزی 5 عدد مصرف میکرد و مصرف اسپیرولینا رو از روز هشتم ماه رمضون شروع کرد.(نرم مصرف اسپیرولینا برای افراد بزرگسال روزانه بین 4 تا 6 عدد هست) پس از سه هفته مصرف همزمان کلرلا و اسپیرولینا آز داد و نتیجه اش:
تعداد کل اسپرم جواب: 467 میلیون.......................................................................رنج نرمال: 40 میلیون
درصد تحرک اسپرم a+b جواب : 34/3 درصد ............................................................رنج نرمال: 50 درصد
درصد تحرک اسپرم نوع a جواب: 21/5 درصد..............................................................رنج نرمال: 25 درصد
درصد اسپرم هابا شکل نرمال جواب: 32/2 درصد .........................................................رنج نرمال: 30 درصد
تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر(MSC) جواب : 48/6 میلیون.................................رنج نرمال: 10 میلیون
تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) جواب: 20/1 میلیون..................رنج نرمال: 3 میلیون
میزان فعالیت آکروزومی اسپرم (SMI) جواب: 185.........................................................رنج نرمال: 80

جواب آزمایش خیلی جالب بود. از طرفی اضافه کردن اسپیرولینا به داروهای مصرفی روی تعداد اسپرم تاثیر شگرفی گذاشت و یک جهش ایجاد کرد به طوری که تعداد کل اسپرم رو تو سه هفته از 336 میلیون رسوند به 467 میلیون یعنی 131 میلیون افزایش ، تعداد اسپرم های متحرک در یک میلی لیتر(MSC) رو از 34/9 میلیون رسوند به 48/6 میلیون یعنی 13/7 میلیون افزایش ، تعداد اسپرم های متحرک با شکل نرمال در یک میلی لیتر (FSC) رو از 13 میلیون رسوند به 20/1 میلیون یعنی 7/1 میلیون افزایش (در صورتی که نرمش 3 میلیونه) ، تعداد کل اسپرمهای متحرک تو کل نمونه منی رو از 139 میلیون به 194 میلیون رسوند یعنی 55 میلیون افزایش ، تعداد کل اسپرمهای متحرک پیشرونده تو کل نمونه منی رو از 109 میلیون رسوند به 160 میلیون یعنی 51 میلیون افزایش ، تعداد کل اسپرمهای پیشرونده و دارای شکل نرمال تو کل منی رو از 52 میلیون رسوند به 80 میلیون یعنی 28 میلیون افزایش ................. ولی سرعت افزایش و بهبود تحرک و شکل نرمال اسپرمها کمی کمتر شد به طوری که اسپرم متحرک نوع a رو از 16/3 درصد رسوند به 21/5 درصد یعنی 5/2 درصد رشد در صورتی که تو آزمایش قبلی رشد 13/7 درصدی داشت. درصد اسپرم هابا شکل نرمال هم از 30 درصد رسوند به 32/2 درصد یعنی 2/2 درصد رشد در صورتی که تو آزمایش قبلی رشد 8 درصدی داشت. از قیاس این آزمایشها میشه دو نتیجه زیر رو گرفت :
نتیجه 8 : اسپیرولینا علاوه بر تاثیر روی تحرک ، تاثیر فوق العاده ای روی تعداد کل اسپرمها داره و غلظت اسپرمها رو تو مدت کم افزایش میده.
تو مرحله قبلی شوشو هر 4 ساعت یه قرص کلرلا میخورد ولی تو ماه رمضون که اسپیرولینا رو هم شروع کرد 5 تا کلرلا و 3 تا اسپیرولینا موقع سحر ساعت 4 صبح میخورد و 5 تا کلرلا و 2 تا اسپیرولینا هم موقع افطار ساعت 9 شب میخورد و این یه مشکل داشت و اون هم فاصله 17 ساعتی از سحر تا افطار بود که تو این 17 ساعت که مصرف جلبکها قطع میشه بهترین زمان برای تخریب اسپرمها توسط رادیکالهای آزاده (رادیکالهای آزاد موجب تخریب شکل طبیعی اسپرم و کم کردن تحرک اونها میشن و این جلبکها با اونها مقابله میکنن. رادیکال آزاد مولکولهایی هستن که یک الکترون کم دارن و تمایل زیادی به گرفتن الکترون دارن. بنابراین به سلولها ، DNA و خصوصا اسپرمها حمله میکنن و یک الکترون از اونها میگیرن که به این ترتیب موجب تخریب اونها میشن. اسپرم یا سلولی که الکترون خودش رو از دست داده خودش تبدیل به یک رادیکال آزاد ثانویه میشه و تمایل به گرفتن یک الکترون داره و موجب تخریب سلولها یا اسپرمهای دیگه میشه و این روند همچنان ادامه پیدا میکنه که به اصطلاح میگن حالت آبشاری) بنابراین نتیجه گیری میشه:
نتیجه 9 : تاثیر استفاده از کلرلا و اسپیرولینا به فاصله هر 6 ساعت به مراتب بیشتر از استفاده اونها تو دو نوبت در شبانه روز هست یعنی کسی که میخواد تو روز 8 تا کلرلا مصرف کنه به جای مصرف 4 تا با ناهار و 4 تا با شام بهتره هر 6 ساعت 2 تا قرص مصرف کنه.
نتیجه 10 : تو مقایسه اثر کلرلا و اسپیرولینا هر دو هم بر کیفیت و هم بر کمیت تاثیر میگذارن ولی تاثیر کلرلا تو کیفیت اسپرم بیشتر از اسپیرولینا بوده و تاثیر اسپیرولینا تو کمیت و تعداد اسپرمها به مراتب بیشتراز کلرلا بوده.
تذکرات در مورد قرصهای کلرلا و اسپیرولینا : 1- این قرصها مصرف دوگانه دارن و اونهایی که اضافه وزن دارن و میخوان لاغر بشن یک ساعت قبل از غذا بخورن و اونهایی که کمبود وزن دارن و دچار سوء تغذیه هستن اونها رو یک ساعت بعد از غذا بخورن. 2- از مصرف همزمان کلرلا واسپیرولینا با ویتامین C باید اجتناب کنید چون ویتامین C با داشتن اسید اسکوربیک اثر سم زدایی کلرلا و اسپیرولینا رو از بین میبره. بنابراین مصرف ویتامین C حداقل باید یک ساعت بعد از مصرف کلرلا و اسپیرولینا باشه. مولتی ویتامینها هم حاوی ویتامین C هستن ، پس اونها رو هم همزمان با کلرلا و اسپیرولینا مصرف نکنید. 3- موقع مصرف ، پس از برداشتن قرص سریعا در ظرفش رو محکم ببندید چون در صورت شل بستن یا نبستن در قوطی ، قرصها سموم و آلودگیهای هوا رو جذب میکنن. 4- بعد از خوردن قرصها حتما یک تا دو لیوان آب بخورید تا گوارش شما با مشکل دچار نشه 5- یکی دو روز اول از تعداد کم شروع کنید مثلا روزی یکی یا دو تا بخورید تا معده شما به این قرصها عادت کنه. 6- کسانی هم که مریضی قلبی دارن و داروی وارفارین (کومادین) استفاده میکنن باید از مصرف اون خودداری کنن چون وارفارین اثرات ضد انعقادی داره ولی این جلبکها سرشار ازویتامین K هستن. جمع بندی نتایج : - حجامتهای ماهانه ( حجامت عام + حجامت پشت گوش) موجب افزایش تحرک و تعداد و مرفولوژی اسپرمها میشه - درمانها تا زمان حاملگی باید ادامه داشته باشه چون با قطع درمان وضع به حال اول برمیگرده - مصرف همزمان ول من + فاراماتون جهش فوق العاده ای در تعداد اسپرم و غلظتها ایجاد میکند ولی احتمال عوارض جانبی هم هست. (مصرف هر کدام به تنهایی ایجاد جهش نمیکند) - بهترین زمان نزدیکی هر دو سه روز یکبار هست نه نزدیکی روزانه - کلرلا تو مدت کم تاثیر فوق العاده بر روی کیفیت اسپرم میگذاره و اسپیرولینا هم تو مدت کم تاثیر فوق العاده بر روی کمیت و تعداد اسپرم میگذاره - مصرف کلرلا و اسپیرولینا در فاصله کم دارای اثر قویتری نسبت به مصرف اونها با فاصله هست
ادامه تجربیات شوشو تو صفحه 25 همین تاپیک به آدرس: http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=529160&PageNumber=25
2706