2410
2553
سلام من هفته هفت بارداریم . همه بهم سفارش کردن که زعفران نخوری ها . حتی توی یک مقاله خوندم که زعفران اول به اسم زاپران بوده و بچه رو سقط می کنه . ولی مادر شوهرم میگه نخیر اینها خرافاته و هیچی نمیشه . میگه من خودم همیشه تو غذاهام زعفران می ریزم و وقتی حامله بودم زعفران می ریختم و طوری نشد . حالا هم به زور تو غذای منم زعفران می ریزه . شما بگید چی کار کنم .
سلام خانمی من من هم به تصویه مامانم نخوردم قدیمی ها میگن باعث سقط بچه میشه عزیزم منم بعضی وقت ها با پلوها زعفران میریختم ولی نخوری بهتره . به نظر من قدیمیها هر چی میگن درسته
شاد بودن تنها انتقامی است که میتوان از دنیا گرفت ، پس همیشه شاد باش . . .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

زعفران در صورتی شادی آور، آرامش بخش و دارای خاصیت درمانی است که در حد متعادل استفاده شود. مینا کریمی، کارشناس تغذیه با بیان این مطلب می‌گوید: مصرف سه گرم زعفران را در ماه برای هر فرد مناسب است و استفاده بیش از پنج گرم زعفران در یک وعده غذایی‌، عوارضی همچون سرگیجه، کاهش تعداد ضربان قلب و احساس تهوع در پی دارد؛ همچنین، این میزان زعفران در دوران بارداری احتمال سقط جنین را افزایش می‌دهد.
چون زعفران بر روی سیستم تولید مثل اثر دارد بنابراین زنان حامله باید در خوردن آن احتیاط کنند؛ چرا که ممکن است باعث سقط جنین ‌شود‌
ino tu ye maghale khundam
pas meghdare kamesh kheili asar nadare vali behtare hamunam roayat beshe
eshala ke ninie salem va khoshgheli be donya miari
bara manam doa kon
2720
سلام خانمی. اطلاعاتی که من دارم اینه که زعفران خاصیت تنظیم کننده گی هورمون های بدن رو داره. خیلی هم زیاد. از اونجایی که در دوره بارداری تعادل تمام هورمونهای بدن به هم میخوره ، خوردن زعفران ممکنه اختلال ایجاد کنه. اما اینکه باعث سقط بشه من نشنیدم. ممکنه زیاد از حدش مشکل زا بشه.
به مادر شوهرت هم بگو آدم های الان با آدم های قبل بنیه بدنی شون کلا فرق داره برای تو نریزه رو غذا اگر هم ریخت نخور دیگه نمیریزه
خدایا با هر نفس که می آید و می رود تو را شکر دوست دارم در هر نفس به یاد تو باشم
2714
ازهمه خیلی خیلی ممنونم .
ایران خانوم مطالبت خیلی بهم کمک کرد . یعنی کمش خیلی اثر نداره و لی باید احتیاط کنم .
روح باران جان اتفاقا شوهرم هم همینو میگه . میگه یا غذا رو نخور یا کم بخور تا دیگه نریزه . ولی می ترسم ناراحت بشه.
سانی درست می گه، به خانمایی که می خوان سقط کنن زعفران می دن که بخورن
اینا خرافات نیست و زعفران نباید زیاد استفاده کنی مخصوصا در سه ماهه اول بارداری ولی زیاد خودتو نترسون
زعفرانی که رو غذا برنچ ریخته میشه و یا تو غذا به مقدار کم ایرادی نداره ولی زیاد نباید مصرف کنی
اینا اطلاعاتیه که من تو دوران سه ماهه بارداریم فهمیدم و معتبره، احتیاط کنی بد نیست ولی اگه یکم خورده باشی ایراد نداره منم خوردم و خدا رو شکر الان تو ماه ششم و مشکلی نداشتم
مادر شوهر منم تو غذا میریزه و زیاد به این مسائل اعتقاد نداره ولی من بی رودرواسی می گم دکتر گفته برام خوب نیست یا اگه ببینم ممکنه ناراحت بشه می گم حالم خوب نیست و الان نمی تونم غذا بخورم
البته اونم اصرار نمی کنه و معمولا زعفران تو غذای من نمی ریزه
همه آدما به این مسئله دکتر حساسن، بگو دکتر بهم گفته اصلا نخورم
زعفران باعث انبساط عروق و شل شدن ماهیچه ها میشه. به همین دلیل خوردن زیاد آن در دوران بارداری توصیه نمیشه. (بر خلاف زرد چوبه). توصیه شده به کسی که در حال درد زایمان است شربت زعفران داده شود تا زایمان راحتی داشته باشد.
اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بنیها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فیها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ.
2706