2733
2734
عنوان

علت تأخیر در پریود من چیست ؟

| مشاهده متن کامل بحث + 301102 بازدید | 125 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
من 10 روز بعد از پریودم با نامزدم از مقعد و به حالت ایستاده رابطه داشته و مطمئن نیستم منی رو داخل مقعد یا روی آلت تناسلی من نریخته باشه الان 7روزه که عقب انداختم زعفرون هم خوردم ولی فایده نداشته البته من عفونت هم دارم ,با همه اینها امروز هم از بی بی چک استفاده کردم که منفی بوده به نظر شما چی بخورم که پریود شم آیا احتمال حاملگی هست؟
2738
سلام من 29سالمه و 4ساله ازدواج کردم و در این مدت قرص ld میخوردم اما از مرداد دیگه نخوردم و 1شهریور پریود شدم دوره بعدی پریودیم 20مهر بود و از آن موقع تا الان 14 آذر پریود نشدم آزمایش دادم منفی بود خیلی ناراحتم آزمایش دادم مشکلی ندارم لطفاً راهنماییم کنید
سلام من متولد 59 هستم یه دختره 7 ساله دارم
من بعد سال 85 که دخترم به دنیا اومد
قرصهای جلوگیری یاسمین رو خوردم از سال 90 که تصمیم گرفتم بچه دوم رو بیارم قرصهارو به طور نامرتب خوردم گاهی خوردم کاهی نخوردم خلاصه من که تمام عمرم پریودم منظم بود همه سیستمم بهم ریخت 10 روز 15 روز یه مدت هم که سه ماه سه ماهپریود میشدم از اول امسال 91 دکتر برام متفورمین و چند نوع قرصمثل مدروکسی پرو>ستون و نمیدونم قرصی که از سوم روز پریودم باید میخوردم... نوشت سونو هم دادم که گفتن تخمکها 12 است یکی هم 8
خلاصه تا شهریور فقط متفورمین وویتامین ای و فولیک میخوردم سر هر ماه پریود میشدم شهریور تصمیم گرفتم دندونامو چک کنم قبل از حاملگی که دکتر تشخیص دادس4 تا پرکردن دارم وکلی هم خراب ...چون مدام دندون پزشکی میرفتم وامپول بیحس کننده میزد تصمیم گرفتم قرصها رو نخورم بعد از تموم شدن کاردندون ها دوباره بخورم الان از شهریور پریود نشدم
حامله نیستم
سونو وتست ادرار دادم
یه 5 شب مدروکسی خوردم شب دو تا فایده نداشت
یه چند شب هم یاسمین خوردم گفتم شایدپریود بشم که نشدم اخه قدیم تا یهدونه میخوردم سره 5 روز پریود میشدم امروزهم رفتم
عرق بومادران
عرقاویشن
پودر رازیانه
پونه کوهی
قرص ویتاگنوس
قرص اگنوگل
گرفتم تصمیم دارم روزی سه تا ویتاگنوس بخورم ویه فولیک اسید روزی یه بارهم گیاهی ها رو
الان یه دونه قرص ویتاگنوس خوردم یه دوساعت شده همه جام خارش گرفته
به نظرتون چه کنم خورشید جان زیبا جون و..دوستای نازنین که از سال 89 این جا بودین برای تنظیم پریود این داروهای گیاهی موثرند
میتونم ویتاگنوس را با اگنوگل بخورم
....
دو هفته بعد
بچه ها 6 ماه پریود نشدم5 روز قرص مدروکسی...خوردم اما خبری از پری نیست چه کنم یکمی هم گیاهی خوردم کارای بالا رو انجام دادم تمام صورتم لک قهوه ای شده چرا چه کنم ازمایش ادرار هم منفیه باردار نیستم کمکم کنید نمیخوام برم دکتر همش میگن این قرص بخور اون قرص بخور
نمیخوام موش ازمایشگاهی بشم
وقتی از اینکه آنچه را میخواستی بدست نیاوردی افسرده ای.

فقط محکم بشین و شاد باش.

خداوند در فکر دادن چیز بهتری به تو میباشد
سلام. من با نامردم نزدیکی بدون دخول داشتم. الن 42روز هست پری نشدم. قبلا هم سابقه دیر کرد داشتم ولی نه دیگه 12 روز. ایا الان بی بی چک جواب میده? من خیلی میترسم تورو خدت زود جواب بدین. ینی الان حامله هستم؟؟؟؟؟
فاصله و مدت پریود در زنان، متفاوت است. به طور معمول یک خانم در سنین باروری بین 11 تا 13 پریود در سال خواهد داشت چرا که هر پریود بین 21 روز تا 35 روز و معمولا 28 رور طول می کشد. بنابراین اگر عقب افتادن پریود به طور منظم اتفاق می افتد در واقع الگوی طبیعی پریود شما بیش از 28 روز است. علل متعددی برای تاخیر قاعدگی مطرح هستند:

1- استرس و اضطراب: باعث تغییر در کارکرد هیپوتالاموس و در نتیجه تاخیر یا حتی قطع قاعدگی می شوند

2- تغییرات سریع و ناگهانی وزن: کاهش یا افزایش ناگهانی و شدید وزن منجر به تغییر در سطح خونی هورمون های جنسی می شود

3- برخی از روشهای تنظیم خانواده مثل امپول دپو

4- شیردهی به خصوص در ماه های اول

5- ورزش های شدید

6- داروها: داروهای متعددی می توانند موجب اختلال در قاعدگی شوند مثل دارو های ضد افسردگی و کورتون ها

7- اختلال در عملکرد هورمونی

8- کم کاری تیرویید

9- شایع ترین علت تاخیر پریود در زنان سنین باروری بارداری است.
2706