نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > ساير موضوعات پيش از بارداري > عكس رنگي رحم ( هيسترو سالپنگو گرافي )

موضوع: عكس رنگي رحم ( هيسترو سالپنگو گرافي ) + اظهار نظر

صفحه 1 از 213  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 2 مهمان
نيلو پست ها : 198عضویت:1386/9/6
1386/11/9 - 8:26 صبح
سلام به همه دوستان خوبم خانمها من مي خوام توي اين بخش فقط به تمامي خانمهايي كه پزشكشون براشون انجام عكس رنگي رو توصيه كرده بگم كه من خودم يك هفته پيش اين عكسبرداري رو انجام دادم و از روزيكه پزشكم اين عكس رو برام نوشت دچار استرس و نگراني زيادي شده بودم راستش هر كس هم كه مي فهميد مي خوام اين عكس رو بگيرم مي گفت حتماً كسي رو با خودت ببر و ادامه نگرانيها وليكن واقعاً اونطوري كه همه مي گفتن نبود باور كنيد من در حين عكسبرداري و بعد از آن درد خاصي نداشتم يك درد مختصر قابل تحمل بعد از انجام عكس هم خيلي راحت از جام بلند شدم و رفتم سر كار و زندگي بچه ها بياييد تا مي تونيم به ديگران موج و انرژي مثبت بديم و با حرفهاي نگران كننده كه خيلي هاش بخاطر استرس و شايد گاهي بخاطر اطلاعات اشتباهي كه ديگران در اختيار ما گذاشتند دچار مشكلات روحي نشيم چون مي دونيد كه كساني كه براي بارداري و يا درمان ناباروري اقدام مي كنند قبل از هر چيزي به يك روحيه قوي , شاد و اميدوار نيازمندند.
"مامي1 " پست ها : 1215عضویت:1388/1/18
1388/4/31 - 12:33 عصر
سلام خانوما
من چند تا سوال در مورد عكس رنگي دارم.........يه كم ميترسم........ممنون ميشم راهنماييم كنين..
1-روز هشتم قاعدگي زمان مناسبي براي مراجعه هست؟
2-همه مراكز راديولوژي اين عكس ميگيرن يا به جاي خاصي مراجعه كرد؟
3-همون روز مراجعه نوبت ميدن يا بايد از قبل نوبت گرفت؟
4-هزينه اش چقدره ؟بيمه قبول ميكنن؟
5-ميتونم تنهايي برم يا لازمه حتما كسي همراهم باشه؟
6-درسته كه ميگن قبلش بايد مسكن مصرف كرد؟
7-جوابش همون لحظه حاظر ميشه يا نه؟
8-نياز به استراحت داره يانه؟
9-مراحل عكس چقدر طول ميكشه؟

مامان آرتيمان پست ها : 256عضویت:1388/3/15
1388/4/31 - 12:42 عصر
سلام مامانم ني ني
من رفتم تهران كلينيك يعني هر جائي اين عكس رو نميگيرن بايد زنگ بزني خودشون بهت ميگن چه روزي بري يعني تلفني وقت ميدن هزينش پيارسال 40000 تومان شد الان نميدونم اگه كسي همراهت بياد بهتره البته تو نميتونه بياد ولي وقتي مياي بيرون كمي درد داري مثل درد پري من كه قبلش مسكن نخوردم ولي بعد همونجا بهت نسخه ميدن كه مسكنم توشه من بعدش رفتم سر كار ولي اگه بتوني بري خونه و بخوابي تا شب خوب ميشي حدودا نيم ساعت طول ميكشه و جوابم همونجا از دكتر بپرس ولي بايد ببري دكتر زنان خودت هم ببينه
نترس عزيزم خيلي هم سخت نيست به جاش بعدش زود ني ني دار ميشي
"مامي1 " پست ها : 1215عضویت:1388/1/18
1388/4/31 - 1:48 عصر
مامان ارتيمان جون
ممنون از توضيحاتت خانومي
اينكه ميگن بعد از عكس رنگي معمولا حاملگي رخ ميده واقعا درسته؟؟؟؟؟؟؟؟
من فكر ميكردم با اين عكس فقط يه سري از بيماريهاي رحمي مشخص ميشه كه بايد درمان بشه وبعد حالا تازه حاملگي........(اگه مشكل ديگه اي هم نباشه)
ولي ظاهرا خيلي ها بعد از گرفتن عكس حامله شدن!!!
يعني صرفا عكس رنگي باعث حاملگي ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!
خوشحالم كه در مورد شما اينطور بوده .....اميدوارم اين همه دردسر ها بي نتيجه نباشه.
تارا پست ها : 35عضویت:1388/5/24
1388/5/24 - 10:08 صبح
سلام دوستان
من ماه پيش عكس رنگي انداختم ،دكتر گفت لوله هاي رحم گرفتگي داره،حالا چند روزه كه پري عقب افتاده آين يعني چي؟
ماماني يه فرشته پست ها : 3049عضویت:1387/6/9
1388/6/1 - 2:19 عصر
سلام

مي خواستم ببينم براي انداختن عكس رنگي آمپول بي حسي تزريق ميشه؟

ميگن : خدا آدمايي رو كه خيلي دوست داره زياد امتحان ميكنه! اينطور كه من حساب كردم ،" خدا ديوونه ي منه" ...!!!
ترانه پست ها : 484عضویت:1388/1/17
1388/6/14 - 11:57 صبح
سلام تارا جون . خوبي عزيزم چه خبر ؟ پريت عقب افتاده بود ني ني دار شدي ؟

تاراجون شما كه چسبندگي داشتي زمان گرفتن عكس رنگي درد كشيدي ؟ مي كن خيلي دردش زياده . دكترم به من هم عكس رنگي داده . باور كن از دلهرش شبا خواب ندارم .
مي توني برام بگي كدوم مرحلش درد داشت ؟ دردش تا چه حدي هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
تارا پست ها : 35عضویت:1388/5/24
1388/6/14 - 12:06 عصر
سلام ترانه جون.
آره عزيزم من باردار شدم.فكر ميكنم همين عكس رنگي باعث شده بود چسبندگي باز بشه.
عكس رنگي درد داره ولي نه اونجوري كه نشه تحملش كرد.اگه من ميدونستم بعد عكس رنگي حامله ميشم زودتر از اينها اين كارو انجام ميدادم.
ترانه پست ها : 484عضویت:1388/1/17
1388/6/16 - 12:57 عصر
سلام تارا جون . خوبي عزيزم . خدا رو شكر كه بارداري . خيلي خوشحال شدم . ايشاالله كه يه نيني ناز و سالم بياري .

تارا جونم درد عكس رنگي تا چه حديه ؟ وقتي لوله وارد واژن ميشه درد داره ؟ فكر كنم من هم چسبندگي دارم .
باران پست ها : 521عضویت:1386/3/28
1388/6/17 - 2:07 عصر
سلام بچه ها

من هم امروز عكس رنگي گرفتم. اولش موقع گذاشتن اسپوكولوم يه مقدار درد مختصر داشتم كه خيلي خيلي كم و كاملا قابل تحمل بود. دقيقا به اندازه معاينه معمولي. بعدش موقع وارد كردن اون لوله يا سرنگ داشتم از ترس مي مردم ولي باور كنيد حتي يه درد كوچولو هم حس نكردم. بعد از اون مايع حاجب رو تزريق كردند كه درد اون هم در حد كمردرد پريود بود و نه بيشتر.
بعد از اون عكس رو گرفتند و من يك ربع همونجوري روي تخت موندم تا اينكه برگشتند و يه بار ديگه مايع حاجب رو تزريق كردند. ايندفعه دردش از دفعه قبل خيلي بيشتر بود و نفسم داشت از درد بند ميومد. لبهام و گلوم خشك خشك شده بود. مي خواستم شروع به گريه و داد و فرياد كنم كه تموم شد. كلا اين مرحله و اين درد شديد يك دقيقه هم نشد... خيلي كوتاه و قابل تحمل بود...

راستي من با راهنمايي يكي از دوستان ني ني سايتي (مامان مينو)، قبل از رفتن به راديولوژي يه قرص پروفن خوردم و يه شياف ديكلوفناك هم استفاده كردم. فكر مي كنم اينا در كاهش درد موثر بودند. اونجا هم يه آمپول هيوسين برام تزريق كردند.

شكر خدا انسداد و چسبندگي هم نداشتم و هر دو لوله باز و همه چي طبيعي بود.

اونايي كه قراره عكس بگيرند ترس و استرس رو از خودشون دور كنند و با آرامش كامل برن سراغش. من تا ديروز خيلي استرس داشتم. حتي ديشب تا صبح نخوابيدم و دم صبح تونستم دو ساعت بخوابم. ولي امروز با آرامش رفتم براي عكس. مدام به خودم مي گفتم ديگه از درد زايمان كه بيشتر نيست!!! ولي ديدم اصلا قابل مقايسه با درد زايمان يا بقيه دردهايي كه ما زنها هميشه تجربه مي كنيم نيست.

موفق باشيد
1388/6/18 - 10:55 صبح
راستي نيلوجان
از تو هم خيلي ممنونم. حرفاي مثبت و روحيه بخشت خيلي روي من تاثير داشت. موفق باشي
مونا پست ها : 101عضویت:1388/5/31
1388/6/18 - 3:27 عصر
باران جون سلام
ميتونم بپرسم شما بعد از عكس رنگي خونريزي هم داشتي يا نه؟
1388/6/21 - 8:44 صبح
مونا جون

بعد از عكس رنگي يه مقدار ترشحات از بدن خارج مي شه و يه مقدار هم لكه بيني خواهي داشت كه براي من فقط يك روز بود ولي بعضي ها تا دو سه روز لكه بيني دارند. علت لكه بيني هم همون زخم كوچيكيه كه در اثر استفاده از پنس براي نگهداشتن دهانه رحم ايجاد مي شه و با خوردن داكسي سايكلين از عفوني شدن اون جلوگيري مي كنيم.
1388/6/21 - 8:46 صبح
كپسول داكسي سايكلين رو بايد از سه روز قبل از عكس شروع كني و تا يك هفته بعد از اون ادامه بدي.
somy پست ها : 1909عضویت:1387/1/30
1388/6/21 - 1:40 عصر
سلام

كسي توشيراز پيش دكتر دهباشي عكس رنگي انجام داده ؟

من روز چهارشنبه سقط داشتم ؟ حالا مي خوام برم شيراز پيش دكتر دهباشي ؟ كسي اطلاعاتي داره ؟

نمي دونم چه قدر بعد از اين سقط مي تونم برم دكتر چون از خوزستان ميخوام برم شيراز ميخواهم همونميوقع كه براي گرفتن عكس رنگي خوبه برم

چون اونجا كسي را ندارم وبايد برم هتل ؟
       فقط 17 هفته و 1 روز به تولد باقی مونده !
مامان shohi پست ها : 1304عضویت:1387/10/4
1388/7/13 - 10:01 صبح
بچه ها منم اين ماه ميخوام برم عكس رنگي بگيرم
دنبال 1 جاي خوب ميگردم كه جوابشم خيلي طول نكشه كه بده
كسي سراغ داره؟
پوري پست ها : 740عضویت:1387/4/10
1388/7/13 - 10:41 صبح
سلام به همه

يه سوال دارم مي خوام بدونم كسي كه يه بار حامله شده اما جنينش سقط شده باشه بازم نياز داره كه عكس رنگي بندازه يا همون يه بار كه باردار شده دليل بر سالم بودن رحمشه ؟؟
rosalinda پست ها : 797عضویت:1388/5/25
1388/7/15 - 2:35 عصر
سلام به همگي

من هم دكترم براي عكس رنگي تجويز كرده ولي ميترسم چون من هم موقع معاينه معمولي خيلي درد دارم دكتر ميگه دردت بخاطر سپتومه حالا با اين اوصافي كه از عكس رنگي شنيدم خيلي ميترسم 1 سوال دارم ليدوكايين مي زنند يا آمپول بيحسي و اگر آمپوله به كجا تزريق مي كنند؟

ممنون ميشم كمكم كنيد
rosalinda پست ها : 797عضویت:1388/5/25
1388/7/15 - 2:35 عصر
سلام به همگي

من هم دكترم براي عكس رنگي تجويز كرده ولي ميترسم چون من هم موقع معاينه معمولي خيلي درد دارم دكتر ميگه دردت بخاطر سپتومه حالا با اين اوصافي كه از عكس رنگي شنيدم خيلي ميترسم 1 سوال دارم ليدوكايين مي زنند يا آمپول بيحسي و اگر آمپوله به كجا تزريق مي كنند؟

ممنون ميشم كمكم كنيد
behrokh پست ها : 471عضویت:1388/6/19
1388/7/15 - 2:42 عصر
عزيزم آمپول نمي زنن
صفحه 1 از 213  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: