2726
عنوان

مطالب به درد بخور و تجربیات شما از " بارداری ، زایمان و بعد از زایمان "

| مشاهده متن کامل بحث + 272923 بازدید | 562 پست
در مورد گوشت شتر
من سر بچه اولم چندین بار گوشت شتر خوردم.سر موقع هم زایمان طبیعی کردم.دیر هم نشد.این یه باوره رایجه که گوشت شتر باعث دیر زایمان کردن میشه که منم نگرانش بودم اما خدا را شکر مشکلی نداشتم.
ماساژ بعد زایمان:

یکی از دوستان که سزارین کرده بود گفت :

این به طبیعی و سزارین ربطی نداره، اگه میزان خونریزی زیاد باشه یا رحم سریع به فرمی که باید برنگرده باید خون داخل رحم رو با کمک ماساژ خالی کنن که لخته نشه و چسبندگی رحمی ایجاد نکنه،
خدای خوبم ازت ممنونم بخاطر همسر مهربون و زحمتکشم و علیرضای خوشکل و ماه مامان

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سارا مامان یه پسر ناز نازی

سه علامت مشخص برای دردهای واقعی زایمانی وجود دارد که ممکن است فقط یکی را تجربه کنید و یا هر

سه را ، و آنها عبارتند از :

▪ انقباضات منظم رحمی . آنها معمولاًهر ۵ دقیقه بروز می کنند و از ۴۵ ثانیه تا ۶۵ ثانیه نیز دوام دارند (هرچه

دردها پیشرفت می کنند، فاصله انقباضات کمتر شده و طول هر انقباض بیشتر می شود). با گذاشتن

دست برروی شکم می توان انقباضات را لمس کرد و البته احساس آنها، اگر هم دردناک نباشد، ناراحت

کننده هست.

▪ نشانه و یا نشانه خونی . خارج شدن مقدار کمی خون قهوه ای از رحم و یا ماده ای شبیه به سفیده ی

تخم مرغ که گاهی آغشته به رگه های خونی می باشد ،همین نشانه است . این ماده از همان اوایل

حاملگی، دهانه رحم رابسته تا از عفونت رحم جلو گیری نماید. البته این نشانه وقتی ارزش دارد که از ۲۴

ساعت قبل معاینه ی داخلی نشده باشید. اگر خون قرمز روشن و یا جریان خون مانند قاعدگی از رحم

شما خارج شد، حتماً فوراً به ماما یا پزشکتان اطلاع دهید و یا به بیمارستان مراجعه کنید.

▪ پاره شدن کیسه آب . در داخل رحم ، جنین در کیسه ای پر از نوعی آب یا مایع قرار دارد. پارگی این کیسه
استفاده از سوند بعد سزارین :

برای راحتی بیشتر از سوند استفاده میکنن چون بعد از بیهوشی یا بی حسی باید حتما ادرار دفع بشه و بعد از جراحی یه مقدار سخته که بشه دستشویی رفت اینطوری مثانه خودش خالی میشه به اضافه اینکه مدام سرم میزنن که داروی بیهوشی از طریق ادرار دفع بشه نمیشه هر نیم ساعت رفع دستشویی ولی خوب من دیدم خیلی ها سوند نداشتن و هی باید گلاب به روتون لگن بیارن و باقی قضایا

از تاپیک سزارین : http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=65633&PageNumber=4
2728
مامان ساینا

تغذیه بعد از زایمان :

- از خوردن غذاهای نفاخ ( حبوبات , سبزیجات خام م انند
کلم و میوه ها ی نفاخ .... ) خودداری کنید .
- غذاهای ملین استفاده کنید .
- غذاهای بهتر و متنوع تر با توجه به سفره خانواده داشته
باشید .
برای جلوگیری از یبوست شکم و اجابت مزاج راحت از
مواد غذایی سبک و پر انرژی و انواع سبزیها و میوه ها
استفاده کنید .
در صور ت تشنگی و نیا ز بدن به آب از آن استفاده
کنید، هیچ مایع دیگری نمی تواند جایگزین آب برای
رفع نیاز شما باشد .
گفته های مامان ساینا از توی یک تاپیک کپی کردم:

ایشالا که زایمان خوبی داشته باشی. زایمان من ایشالا اوایل فروردینه. من قبلا یه سری مطلب در مورد توصیه های مامانائی که سزارین کردند گرفتم .متاسفانه توی وورد ذخیره کردم و لینکشو ندارم که برات بذارم. به هر حال همون مطالب رو برات میذارم امیدوارم به دردت بخوره:

اینا نظرات افراد مختلفه که جمع آوری کردم:

واقعا شکر خدا من زایمان راحتی داشتم.بستگی به خود فرد هم داره. در ضمن من توان جسمی خیلی عالی هم ندارم. کاملا متوسط رو به ضعیف حتی.

حتماااااااااااااااااااااا گمپوت آناناس بخور بخیه رو زود جوش میده برای زخم خوبه!

من صبح ساعت 7.45 سزارین کردم ساعت 11 شب باچایی و عسل و آب کمپوت آناناس شروع کردن

برای زیاد شدن شیرت هم حتما سوپ ماهیچه بخور خیلی خوبه با عرق رازیانه

من از همون شب اول که میخواستم از تخت بیام پایین شکمم را بستم (یادت باشه شکم بند با خودت ببری)چون راه رفتن با شکم بند خیلی راحتتر هست .
کمپوت آناناس خیلی خوبه اولین عذاتم سعی کن با سوپ یا آش شروع کنی .آب گوشت هم خیلی مقویه.سعی کن غذاهای ملین بخوری که دچار یبوست نشی .
تا میتونی راه برو که به زود خوب شدنت کمک می کنه

معمولا تا 3/4 روز اول درد داری دکتر به من گفت بعد از 10 روز شکم بندو ببند چون هنوز بخیه ها درد داره

حتما زیاد خرما بخور

من هم 8 صبح سزارین شدم ساعت 10 شب با آب کمپوت آناناس شروع کردم. فرداش هم برام ناهار آوردن. 3 روز اول درد داری ولی بعدش خوب میشی. کمپوت آناناس زیاد بخور هم شیرت زیاد میشه هم بخیه هات خوب میشن.
شکمم رو اصلا نبستم ولی خیلی خوب جمع شد.

به نظر من اصلا نترس.چون ترس نداره.من 2 ماه پیش سزارین کردم.9 صبح سزارین شدم.از 12 شب قبل باید ناشتا باشی.به من 8 شب مایعات دادن.حتما کمپوت انجیر وگلابی بخور که یبوست نگیری.با بخیه یبوست فاجعه ست.البته من که نداشتم.کمپوت آناناس هم برای زخمت خوبه.اگه بیهوشی موضعی باشی بعد عمل درد زیادی داری مسکن میدن خوب میشی ومخدر هم نمیدن 2-3 تا شیاف دیکنوفناک با هم میزارن.و نباید تا 24 شاعت سرتو بلند کنی....اگه بیهوش باشی بعد به هوش اومدن دردداری.درد اصلی همینه.بعد درد تا 3-4 روز داری ولی نه به اون شدت.من روز دوم شکم بند بستم.معجزه می کنه ودرد خیلی کم میشه مخصوصا تو راه رفتن.خیلی راه برو.تا روده ها راه بیوفتن و گاز جمغ نشه که درد داره.بعد عمل شکم رو فشار میدن اما نترس دردش کشنده نیست وکوتاهه.چندتا فشار میدن وتموم میشه.ممکنه بعد سزارین تو شانه وگردن وکتف درد شدید داشته باشی و فکر کنی داری فلج میشی.اینم طبیعیه.بخاطر جمع شدن گاز زیر پرده دیافراگمه.با کیسه آب گرم خوب میشه.................قسمت ناخوشایند سزارین سوند زدنه درد نداره اما یه جوریه که آدم خوشش نمیاد اما چاره ای نیست.
اول شیر نداری قطره قطره میاد بچه هم سینه رو نمی گیره و گریه می کنه وفکر میکنه این آخر دنیاست اما نه اینطور نیست.بچه هیچیش نمیشه.شیرت میاد 2-3 روز طول داره.قطره شیر افزا خوبه ولی معجزه نمی کنه فکر نکن یه بار بخوری رود نیل راه میوفته.سوپ ومیوه های ابدار و حلیم وعرق رازیانه بخور.مهمتر از همه آرامش خودته که شیرت میاد وخوب میشه.حبوبات رو بزار کنار برای نفخش.بچه اذیت میشه.
خیلی تاپیک خوبیه. به شرطی که از پستای اضافی داخلش جلوگیری کنیم. من چون خیلی خاطره خونده بودم ترس طبیعی دارم. چون یه جورائی می دونم تو زایشگاه چه اتفاقی قراره بیفته. به خاطر همین می ترسم. حالا با خوندن این تاپیک یه کم منطقی تر دارم فکر می کنم. با وجودیکه از سزارین هم وحشت دارم اما گاهی تصمیم به سزارین میگیرم. نی نی من از اول هم سفالیک بود و هست. پاین اومده و سرش تو لگنه. اما سوالی که من دارم اینه که من سرکلاژ شدم و دکی خیلی بهم اجازه ورزش و کلاس نداده. نمی دونم کی سرکلاژمو باز می کنه و یا کی می تونم برم ورزش یا استخر. دلم میخواد این فعالیتا را داشته باشم. اینم بگم که من استراحت مطلق نیستم نسبی هستم و تقریبا همه کارا را خودم دارم انجام میدم. کسی اطلاعاتی داره؟؟
دختر نازم، بهترین هدیه از طرف خدا، 16 مرداد 92 اومد تو بغل ما و خوشبختیمونو هزار برابر کرد. خدایا شکرت
سرکلاژ و نوع زایمان :

تجربه دوستان از تاپیک : http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=270428

من دیدم دکترم به اونایی که سرکلاژکردن می گه اگه می خواین سزارین کنین همون تو اتاق عمل بهم بگین تا نخ سرکلاژ رو بکشم.تاثیری نداره که بخوای زایمان طبیعی هم بکنی می شه.رو وزن بچه هم اصلا اثر نداره . و دیگه به خورد و خوراک خودت بستگی داره.فقط فکر کنم برای زایمان طبیعی هفته 37 باید بری تا نخ سرکلاژ رو در بیاره

من تو هفته 16سرکلاژشدم سزارین کردم وزننی نیم 3150بود وقتی هم سرکلاژم را یکهفته به سزارینم دکتر باز کرد درد نداشت یه خونریزی مختصر داشتم که وقت تو مطب بود

من سزارین شدم و تو اتاق عمل دکترم برام باز کرد

من سرکلاژ کردم ولی پسرم بریچ بود و سزارین شدم موقع سزارین دکترم باز نکرد وگفت اگه اذیت نشدی بارداری بعدی رو هم با همین راه بیندازی که نشد واذیت شدم و رفتم مطب برام کشید درد داشت کشیدنش خونریزی هم داشت ولی بعد از دو روز خوب شد
الان هم بارداری دوممه سرکلاژ کردم ولی این سری حتما تو اتاق عمل به دکترم میگم بخیه هارو بکشه

سرکلاژ و فعالیت :

فقط متخصص زنان یا مامایی که از کل دوران بارداری شما (توسط مراجعات بالینی شما به ایشان) کاملاً اگاه است می تواند توصیه کند که از این پس می توانید بیشتر فعالیت کنید یا فعالیتتان را محدود کنید یا ...
به عبارتی اگر فردی که بالینی شما را هیچ گاه تحت نظر نداشته نظری در این باره بدهد مثلاً پیشنهاد کند که می توانید استراحتتان را متوقف کنید و راحت فعالیت کنید از نظر علمی، کار خطایی انجام داده است.
چراکه نظر در این باره، نیاز به اشراف کامل بالینی به وضعیت بارداری مادر دارد
پیاده روی برای زایمان

بیشتر از نیم ساعت پیاده روی روزانه به هیچ وجه توصیه نمیشه. چون باعث فشار روی عضلات کف لگن میشه و انواع افتادگی ها رو سرعت میبخشه

برای روز زایمان هم پیاده روی توصیه نمیشه. چون باعث سوختن کالری میشه و مادر توی لحظه زور زدن ها دچار ضعف و سستی میشه و ممکنه خوب نتونه این کارو بکنه. بنابراین زایمان طولانی میشه
نهایت زمان پیاده روی توی روز زایمان نباید بیشتر از 5 دقیقه در هر نوبت باشه و باید بین هر پیاده روی حتما استراحت باشه. برای تجدید قوا
شستشوی بخیه ها بعد زایمان طبیعی:

بعد از زایمان باید داخل یه آفتابه آب و بتادین رو قاطی کنیم و هر دفعه می ریم دستشویی خودمون رو باش بشوریم و بعد از چند دقیقه با آب ولرم آبکشی کنیم خودمون رو
این رو توی کلاس های امادگی زایمان گفتن بمون
دکترم هم همین رو گفت
نیازی نیست توی تشت بشینین

با توجه به اینکه روی توالت فرنگی نمیشه از آفتابه استفاده کرد، من افشانه رو پیشنهاد میدم
توی افشانه آب و بتادین رو قاطی کنید و به محل بخیه ها اسپری کنید و بعد از آبکشی با سشوار خشک کنید
بعد از زایمان از چه پدی اتفاده کنیم؟

برای سزارینی ها که هیچ محدودیت خاصی نداره و میتونن متناسب با حجم خونریزی از هر پدی که دوست دارن و کفاف میده استفاده بکنن

برای زایمان طبیعی
تجربه من اینه که:
توی چند روز اول- حدودا تا روز 4- حجم خونریزی زیاده. برای همین بهترین چیز پوشک بچه(از این قدیمی ها) سایز کوچیک هست که چون پهنه از نوار بهداشتی های معمولی هم بلندتره خوب میتونه حجم خونریزی رو کنترل بکنه
بعد از روز 4 و 5 خونریزی حجمش کم میشه و نوار بهداشتی های معمولی هم جواب میده.
منتها اگر مثل من ترسو هستید، پیشنهاد میکنم همچنان از پوشک بچه استفاده کنید. نرمی و ضخامت پوشک بچه انگار یه جور حس اطمینان به مادر میده که جای بخیه هاش امنه و فشاری روش نمیاد و مشکلی ایجاد نمیشه
با اینکه شاید واقعا استفاده از پوشک بچه یا نوار بهداشتی معمولی هیچ فرقی توی وضعیت بخیه ها نداشته باشه، اما از نظر روحی پوشک برای من بهتر و آسوده تر بود

نکته مهم اینه که توی زایمان طبیعی از پدهای حاوی پودر جاذب نباید استفاده بشه. چون این مواد میتونه تحریک کننده باشه و احتمالا عفونت توی بخیه ها ایجاد بکنه یا اینکه باعث خارش غیر طبیعی توی محل بخیه ها بشه یا اینکه پوست ان اطرافو تحریک و ملتهب بکنه
بعد از زایمان سزارین:
از روز بعد از سزارین مادر هر روز و ترجیحا 2 بار در روز باید دوش بگیره و بدنش رو با شامپو بدن بشوره. اندازه یک در پوش بتادین و کمی شامپو بدن رو مخلوط کرده و ناحیه پرینه رو شستشو کنه. تخلیه خون نفاس با سوزش همراه هست اگه این کار رو بکنید سوزش کمتر میشه. موفق باشید
سلام.

من 29 روزه سزارین شدم.

به نظرم اسپاینال بهتر از بیهوشی عمومیه.

شکم بند برای بعد زایمان حتما بخرین و از روز دوم تو بیمارستان ببندین.البته من اگه شب قبلش نبسته بودم نمیتونستم از تخت بیام پایین.

تا 10 روز به پهلو نخوابین.وبه بخیه هاتون فشار نیارین .من دوبار به پهلو راستم اونم تازه با درد خوابیدم و شیر دادم.بخیه سمت راستم بد جوش خورده از تو هم احساس سفتی میکنم بیشتر از سمت چپ.زیادم نشستم که شماها اصلا اینکارو نکنید.
به جرم اینکه بهشت زیر پایشان بود دنیارو برای خودشان جهنم کردن
2706