2410
2553
لیست مامانهای آینده:(دوستای خوبم اگه هر کدومش اشتباه بود اطلاع بدید درستش کنم)
لازم به یادآوری است که بنده اقدام برای شروع مراحل iui رو روز دوم پریود که میری برای سونو در نظر گرفتم
نینا64 : یکبار iui ناموفق و 26 خرداد اقدام برای شروع مراحلiui**** کنسل به علت تغییر روش درمان به میکرو*** ١٥ ابان انتقال جنین*** منفی
مژگان : یکبار iui ناموفق و ١تیرعمل iui*****مثبت
الی جون : یکبار iui ناموفق و 18 خرداد اقدام برای شروع مراحل iui*** کنسل به علت کیست ، iui بعدی حدود ٢٠ مردادماه***کنسل** ادامه درمان درشهریورماه
تبسم : دوبار بارداری ناموفق و آخر خرداد اقدام برای شروع مراحل iui****منفی
مامان علی کوچولو :یکبار iui ناموفق و 2 خرداد عمل iui ...جواب: منفی
Firiha : مرداد ماه اقدام برای شروع مراحلiui***تغییر روش درمان به میکرو
دخترم رها : یکبار بارداری طبیعی منجر به سقط و در حال بررسی درمان با iui ********باردار
شیدای امیدوار : ٢٦ اردیبهشت iui شده است ****جواب: منفی ... اقدام بعدی : ١٢ خرداد شروع مراحل iui****کنسل
Amitiss : یکبار iui ناموفق و ٢٩خرداد عمل iui*کنسل* اواخر تیر عمل iui***مثبت
یاس رازقی جنوب : ١٢تیر iuiشده*****منفی
فاطمه ش : ٧ خرداد iui شده***جواب: منفی، اقدام بعدی ٢ مرداد عمل iui***منفی
فاطمه سما: ١٦ خرداد عمل iui**جواب: منفی *** طبیعی باردار شده***سقط شد
عسل بانو: یکبار iui منجر به سقط بار دوم ١٨ خرداد اقدام برای شروع مراحل iui***کنسل
رها و راهیل: ٩ مرداد عمل iui***منفی
Sheidaye maman: ٢سال اقدام طبیعی ناموفق و ٦ تیرiui شده****منفی
فاطمه رضایی: ١٣ تیر iui شده*****منفی
ستاره دنباله دار: اواخرتیرماه عمل iui****منفی
نیکی: ٢٥ تیر ماه عمل iui****مثبت
سارینا٢١: ١٠ تیر عمل iui****منفی
محدثه کوچولوی من: ١١ تیر عمل iui****منفی
سارینا جوووون: ١٧ تیرعمل iui****منفی
اناهیتا( مامان ماهانا) : ١١ تیر عمل iui*** منفی
مامانی ٦٣: ١٦ مرداد عمل iui***منفی
بژانه: ٢٤ تیر عمل iui****منفی***٢٠ ابان عمل iui*** مثبت
جیگر و ببعی: ١٥مرداد عمل iui***منفی
شایلین: ١٥ مرداد عمل iui*** منفی
الفان: ٢٩ مرداد عمل iui*** منفی
یلدا٦١: ٢٢ مرداد عمل iui****منفی**١٣ شهریور عمل iui*** مثبت
لوسی: ٢ شهریور عمل iui***منفی
هارولین: ٧ شهریور عمل iui***مثبت
نارین: ٣مرداد عمل iui *** منفی**** طبیعی باردار شده
فاطمه: ١٦ و ١٧ شهریور عمل iui***منفی***١٥ و ١٦ مهر عمل iui دوم***منفی
پاتریک2: ١٠ مهر عملiui*** منفی*** ٩ اذر عمل iui
Kiyan 2012: ١٣ مهر عمل iui***منفی
مامان فاطمه و علی: ٨ مهر عمل iui***منفی
احسانی: ٢٣ مهر عمل iui*** منفی
یکتا: ٢٧ مهر عمل iui*** منفی*** طبیعی باردارشده
اذین: ١٠ ابان عمل iui*** منفی
مریم: ٨ ابان عمل iui*** منفی
مینا: ١١ ابان عمل iui*** مثبت
مشکین: طبیعی باردارشده
مهرسا: ٣٠ ابان عمل iui**** مثبت
شیدا(ندارم): ٥ اذر عمل iui
الهام: ١١ اذر عمل iui
دومان: ٤ اذر عمل iui*** مثبت
امیدوارم از ته ته قلبم هممون تا یک ماه دیگه مامان بشیم ای خدا یعنی میشششششششههههههههه.
مشخصات اعضای تاپیک:

نینا ٦٤: pco, شوشو عمل واریکوسل، تحرک و مورفولوژی نرمال پایین،٣ سال اقدام طبیعی ناموفق، ٢٨ ساله ساکن تهران، تحت درمان در مرکز تخصصی رویان

مژگان :pco،شوشو عمل واریکوسل ،27 ساله ساکن تبریز، تحت درمان در مرکز تخصصی میلاد
kiyan2012: آندومتریوز یا درمویید.شوشو بدون مشکل،٢٩ساله، ساکن اراک

آلفان: pco،٢سال اقدام ناموفق، ٢٤ ساله

پاتریک 2 :پنج سال اقدام طبیعی ظاهرا بدون مشکل.آی یو اول سقط شد,23ساله ساکن تهران

فاطمه: pco، شوهر بدون مشکل، 2/5 سال اقدام، تهران، دکتر نبوی بیمارستان صارم

هارولین: pco. شوهر سالم.21 ماه اقدام. 24 ساله. درمان در مرکز نوین مشهد. دکتر مهناز منصوری

یاس رازقی، pco ، شوشو بدون مشکل،( یکبار سقط زیر یکماه، یکبار بارداری خارج از رحم با آی یو آی)، 5 سال اقدام تحت درمان دو دکتر پروفسور کریم زاده یزد و ناهید افتخاری کرمان

مامان فاطمه و علی:32 ساله-پلی کیستیک-کم تحرکی اسپرم شوشو

رها و راهیل :31 ساله- 2سال ازدواج- شوشو عمل واریکوسل کرده وضعیت تحرک و تعداد اسپرم افتضاح- خودم هم ظاهرا لوله سمت راستم مسدوده - یکبار هم آی یو ای ناموفق

مهرسا:32ساله،14ماه اقدام طبیعی_ظاهرا بدون مشکل فقط ترشحات دهانه رحم کم_شهریور iui منفی

خدابس-سابقه نازایی-با دارو و IUIصاحب دو دختر-الان تو سیکل IUIواسه تعیین جنسیت

مشکین.28ساله.یکباربارداری طبیعی منجربه سقط درسه ماهگی.سه بار iuiناموفق دراهواز.سه سال اقدام برای بارداری

رها :24 ساله ،شوشو واریکوسل داشته عمل کرده ولی خوب نشده یک سال نیم اقدام سه بار ای یو ای ، ساکن بوشهر

احسانی:3 بار آی یو آی شدم -تیر91 منفی -بهمن 92 مثبت 3 قلو - بدلیل مشکل ویروس عفونی در هفته 21 ختم بارداری

الهام :33 سالمه ,تا حالا باردار نشدم، این ماه هیسترو شدم ،قراره به محض اینکه پری اومد داروهام رو شروع کنم برای iui . تقریبا 4 ساله که جلوگیری ندارم .

یکتا:مشکل پی سی او دارم شوشو هم واریکوسل عمل کرده ،یکسال ونیم اقدام بارداری دوسال نیم هم ازدواج کردیم

Parasteeeesh:هایپوتالامیک هستم شوشو هم کمی ضعیفه،یک سالو نیمه که ازدواج کردم و میخوام با آیو آی آی شرو کنم اونم پیش دکتر فرزدی

مینا:.خودم PCO شوشو واریکوسل عمل کرده ولی بازم کم تحرکی داره.یک سالو نیم اقدام

‏ ‏گلی‏ ‏ 1360:‏ ‏سن32 و‏ ‏1‏ ‏سال‏ ‏اقدام‏ ‏محل‏ ‏سکونت‏ ‏تهران‏ ‏‏ ‏مشکل‏ ‏خاصی‏ ‏نداریم‏ ‏منو‏ ‏شو‏ ‏شو‏ ‏تا‏ ‏حالا‏ ‏چند‏ ‏دوره‏ ‏امپول‏ ‏دارو‏ ‏مصرف‏ ‏کردم‏ ‏بی‏ ‏نتیجه‏ ‏2 سال‏ ‏پیش‏ ‏هم‏ ‏سقط‏ ‏داشتم‏ ‏تو‏ ‏هفته‏ ‏6

رسپینا:26 ساله خودم مشکلی ندارم ،3سالونیمه ازدواج کردیم ، شوشوتعداد 2 میلیون وحرکت ومورفولوژی صفر بود ،2 بار میکرو ناموفق داشتیم پیش دکتر صاحب کشاف 5 ماه بعد اخرین عملم با یه دکتر طب سنتی اشنا شدم که کسی که بهم معرفیش کرده بود پیش دکتر رجا متانی مازندران -ساری از اذر تا فروردین تمام دارو گیاهی که شوشو استفاده کرد هیچ تاثیری روش نداشت تا اینکه دکی بعنوان تیر اخر زالو درمانی رو پیشنهاد داد که بعد 3 دوره زالو درمانی به فاصله 10 روز ............شوشو آزش تغییر کرد 5 روز بعد ش شوشو آز داد وتعداد به 20 میلیون رسید ونورمال مورفولوژی 60 درصد حرکتاشم تغییر کرد اما با نورمال هنوز فاصله داره مخصوصا کلاس آ:4 درصده خلاصه از خرداد تا الان منتظریم چون دکی به بارداری ه طبیعیمون امیدواره اما ما دیگه خسته شدیم ورفتم تو شهرمون پیش دکتر سپیده پیوندی که بهم گفت با شرایط شما میتونیم 2 بار برات ای یو ای انجام بدیم حالاهم به شوشو ویتامین ای کلومیفن وال کارنیتن داده نمیدونم چرا بهم پرژسترون داد که 2 ماه استفاده کنم با این تفاسیر فکر کنم ای یو ایم میشه دی

somi : تنبلی تخمدان - شوشو مشکلی نداره - 18 ماه اقدام - 31 ساله - تهران - دکتر حسین اصف جاه

هانیه :سن ,٢۵ ۴.۵ساله عروسی دوسال و نیم هم اقدام مشکل خودم pco همسری سالم ماه مهر ای یو ای ناموفق ابان ماه هم ای یو ای دوم.

مریم :31 ساله 5 ساله که ازدواج کردم تقریبا 3 ساله اقدام کردم چهارشنبه 8/8/92 روز13 پری Iui کردم.

انی 58: 34سالمه 9ساله ازدواج کردم 5س اقدام دوبار آی یو آی ناموفق کاهش. ذخیره تخمدان وکم تحرکی اسپرم. شروع میکرو با اچ ده وآسپرین اصفهان

ندارم:31 ساله ، شوهر تحرک و مورفولوژی پایین ، خودم سالم ،سه سال اقدام ، 2 بار آی یو آی ناموفق ، هفت ماهه شروع درمان در رویان ، آی یو آی سوم 5 آذر 92
اطلاعاتی در مورد iui

در کجا و چه مدت قبل از IUI نمونه اسپرم گرفته می شود؟
معمولا نمونه اسپرم داخل ظرف نمونه گیری استریل ریخته می شود. در اغلب موارد لازم است که حداکثر نیم ساعت بعد اسپرم به آزمایشگاه منتقل شود.(این زمانی است که لخته اسپرم به حالت مایع درآمده است). بنابر این اگر زوجی به فاصله حداکثر نیم ساعت از کلینیک زندگی می کنند و( یا هتل اقامت آنان نیم ساعت با کلینیک فاصله دارد) می توانند نمونه را در منزل و یا هتل بگیرند و آنرا به کلینیک تحویل دهند. حمل نمونه به کلینیک باید طوری باشد که نمونه در دمای نزدیک به 37 درجه باشد. ( بیمار می تواند ظرف نمونه را در زیر لباس و نزدیک بدنش نگهداری نماید). از زمان تحویل نمونه به آزمایشگاه حدود یک ساعت زمان لازم است تا نمونه آماده شود.

بهترین زمان انجام IUI چه وقت است؟
بطور ایده آلIUI می بایست حوالی 6 ساعت به زمان تخمک گذاری انجام شود. در موارد ناباروری بعلت مشکل مردانه برخی پزشکان عقیده دارند که بهترین زمان بعد از تخمک گذاری است. در سایر موارد بهتر است تزریق قبل از تخمک گذاری انجام شود و اسپرمها انتظار رسیدن تخمک را داشته باشند. IUI بین 36 تا 48 ساعت بعد از تزریق hCG صورت می گیرد. بطور معمول IUI بصورت یک بار در 36 ساعت بعد از تزریق hCG انجام می شود. در برخی مراکز که IUI را 24 و 48 ساعت بعد از تزریق hCG انجام داده اند نتائجی 6 درصد بیشتر گرفته اند. تخمک فقط تا 24 ساعت بعد از آزاد شدن در بدن می تواند زنده بماند.

درصد موفقیت IUI چقدر است؟
برسی منابع مختلف پزشکی نشان می دهد که IUI دامنه موفقیت متفاوتی دارد در برخی از منابع موفقیت آنرا 6% و در برخی منابع حتی تا 26% نیز گزارش کرده اند. مسلما میزان موفقیت آن بستگی به تعداد تخمک و کیفیت نمونه اسپرم خواهد داشت. بطور متوسط میزان موفقیت IUI بین 15% تا 20% می باشد. همچنین میزان حاملگی چند قلوئی در این روش بین 20% تا 30% می باشد.

انجام IUI چه حسی دارد؟
اغلب زنان IUI را بدون درد تجربه و چیزی در حد انجام آزمایش سرطان ( پاپ اسمیر) دیده اند. در برخی موارد نیز گرفتگیهای شکمی متعاقب آن دیده شده است اما این موضوع احتمالا بیشتر بدلیل آزاد شدن تخمک در بدن باشد تا انجام خود IUI .وارد شدن کاتتر به دهانه رحم نیز معمولا دردی ایجاد نمی کند چون در این زمان بدلیل تغیرات هورمونی خود دهانه رحم مختصری باز می شود.

چه مدت اسپرم آماده شده (شسته شده) می تواند زنده بماند؟
مطالعات اخیر نشان می دهد که اسپرم آماده شده می تواند 24 تا 72 ساعت نیز زنده بماند. هر چند توانائی آن بعد از 24 ساعت کاهش می یاید. موضوع دیگر شنا کردن اسپرم و گذشتن از لوله های رحمی است. بنابر این زمان ایده آل 6-12 ساعت حوالی آزاد سازی تخمک است.

آیا مجبور خواهم بود بعد از انجام IUI دراز بکشم؟
شما مجبور نیستید بعد از IUI درازبکشید چون دهانه رحم باز نمی ماند اما اغلب پزشکان اجازه می دهند بیماران 15 دقیقه تا 30 دقیقه بعد از عمل روی تخت دراز بکشند.

آیا نیازی به استراحت بعد از انجام IUI وجود دارد؟
اغلب بیماران نیاز ندارند. اما اگر شما احساس درد و گرفتگی شکم دارید می توانید مدتی استراحت کنید. اغلب بیماران فعالیتهای سنگین خود را کاهش می دهند به امید اینکه احتمال حاملگی آنان زیاد شود.

چه مدت لازم است قبل از IUI مقاربت نداشته باشیم؟
این بستگی دارد به وضعیت خود شما اما نباید بیش از 3 روز باشد . اگر تعداد کم اسپرم علت انجام IUI است بهتر است از حداقل 24 ساعت قبل مقاربت نداشته باشید. عقیده عمومی بر این است که آخرین بار در هنگام تزریق hCG مقاربت داشته باشید و بعد از آن تا هنگام IUI از مقاربت پرهیز کنید.

از چه زمانی بعد از IUI می توانیم مقاربت داشته باشیم؟
معمولا از هر زمانی بعد از IUI می توانید مقاربت را شروع کنید در حقیقت اغلب پزشکان مقاربت بعد از IUI را به بیماران خودپیشنهاد می کنند.
آیا امکان خارج شدن اسپرم از رحم بعد از IUI وجود دارد؟
چون اسپرم مستقیم به داخل رحم تزریق می شود امکان خروج آن وجود ندارد. اماد ممکن است که بعد از IUI مختصری احساس ترشح کنید که آن هم بدلیل ورود کاتتر و شل شدن مایع اطراف دهانه رحم است. مخصوصا اینکه IUI در هنگام تخمک گذاری رخ می دهد و در این هنگام مایع اطراف دهانه رحم شل تر از مواقع عادی می باشد.
بهترین تعداد فولیکول (تخمک) برای انجامIUI چقدر است؟
3 تا 4 فولیکول ( تخمک) بهترین شانس موفقیت را ایجاد خواهند کرد. بدیهی است که تعداد بیشتر فولیکول(تخمک) شانس حاملگی چند قلوئی را نیز زیاد خواهند کرد.

در مواقعی که مشکل تعداد کم اسپرم وجود ندارد، آیا IUI همچنان موثر است؟
IUI در مواقعی که در دهانه رحمم اشکال در موکوس وجود دارد بهمراه درمان با کلومیفن روش موثری است. و همچنین IUI در صورتیکه با داروهای تزریقی بکار رود بدون در نظر گرفتن مشکل تعداد کم اسپرم نیز روش موثری است. می بایست به این موضوع توجه کرد که در حالت مقاربت و بطور طبیعی صرفا بهترین اسپرمها می توانند از موکوس دهانه رحم رد شده و خود را به محل لقاح با تخمک برسانند اما در IUI تعداد خیلی بیشتری اسپرم را می توان در محل لقاح قرار داد.

حداقل چه تعدادی اسپرم برای IUI مورد نیاز است؟
هر چند حداقل حدود یک میلیون اسپرم (بعد از مرحله آماده سازی) برای IUI ضروری است اما اگر تعداد اسپرم از 8 تا 10 میلیون کمتر باشد کاهش قابل ملاحظه ای در میزان موفقیت IUI رخ خواهد داد. بهر حال بنظر می رسد حداقل تعداد اسپرم برای موثر بودن روش IUI بایستی حدود 5 میلیون باشد. موفقیتهای خوبی با تعداد بین 20 تا 30 میلیون رخ میدهد و تعداد اسپرم بالای 50 میلیون مزیت بیشتری برای میزان موفقیت بیشتر نخواهد بود.

در صورت عدم نتیجه ، تا چند بار لازم است IUI را تکرار کنم؟
این به خود شما و به نوع داروهایی که استفاده می کنید بستگی دارد. کسی ممکن است 3-4 IUI را با کلومیفن انجام دهد و سپس IUI را با داروهای تزریقی نیز 3-4 بار انجام دهد. به هر حال اگر فردی بعد از 3-4 بار IUI به همراه داروهای تزریقی و علی رغم اینکه تخمکهای او رشد خوبی داشتند از IUI نتیجه نگرفت باید برای او روشهای پیچیده تری مانند IVF را انجام داد.

آیا می توان IUI را در منزل نیز انجام داد؟
IUI را در منزل نمی توان بدون تجهیزات کافی انجام داد. در IUI لازم است اسپرم با استفاده از تجهیزات خاصی آماده ( شسته) شود. اگرچه می توان اسپرم را بدون آماده سازی در داخل واژن و اطراف دهانه رحم قرار داد از نظر میزان موفقیت با مقاربت طبیعی هیچ تفاوتی ندارد و اگر اسپرم آماده نشده ( شسته نشده) را مستقیم به رحم تزریق نمود بسیار خطرناک بوده و حتی ممکن است موجب مرگ شود.

آیا بعد از IUI خونریزی طبیعی است؟
هر چند معمولا رخ نمی دهد اما امکان پذیر است مخصوصا در مواقعی که پزشک مجبور است دهانه رحم را با تناکولوم ( نوعی پنس) نگه دارد. البته برخی زنان در هنگام آزاد سازی تخمک دچار مختصری خونریزی می شوند که ربطی به خود IUI ندارد.

لانه گزینی چیست وچه مدت بعد از IUI رخ می دهد؟
لانه گزینی ( ثابت شدن جنین در رحم و مشخص شدن بارداری) بین 16-12 روز بعد از آزاد شدن تخمک و یا 16-12 روز بعد از انجام IUI رخ خواهد داد.

برای کنترل رشد تخمکها معمولا چند بار سونوگرافی انجام می گیرد؟
این کاملا بستگی به وضعیت شما و نوع داروهای مورد استفاده دارد و ممکن است در صورت لزوم چندین بار سونوگرافی برای شما انجام پذیرد.

اندازه فولیکول (تخمک) چقدر بایستی باشد که بتوان گفت که بالغ ( رسیده) شده است؟
بسیاری از پزشکان رشد فولیکول ( تخمک) را با سونوگرافی کنترل می کنند. اندازه فولیکول (تخمک) مناسب بنظر پزشکان مختلف متفاوت است اما اکثر پزشکان در صورتیکه بیمار دارو مصرف نکرده یا تنها کلومیفن مصرف کرده باشد 20 تا 24 میلی متر در نظر می گیرند و اگر FSH به تنهائی مصرف کرده باشد 17 یا 18 میلی متر و اگر FSH+LH استفاده کرده باشد 16 یا 17 میلی متر را اندازه فولیکول بالغ در نظر می گیرند. البته این امکان دارد که فولیکولهای تا حد 14 تا 15 میلی متر نیز حاوی تخمک طبیعی نیز باشند. بعلاوه فولیکولها تا زمان آزاد سازی حدود یک تا دو میلی متر روزانه رشد می کنند. یک خانم ممکن است در یک سیکل بیش از یک تخمک آزاد کند و وقتی به اندازه آنها به حد طبیعی رسید در صورتیکه hCG استفاده نکرده باشند تا 24 ساعت بعد تخمکها در بدنش آزاد خواهند شد. تزریق hCG در 95% خانمها باعث آزاد سازی تخمکها در 36 ساعت بعد خواهد شد.

اندازه استرادیول (E2) چقدر می بایست باشد؟
اندازه استرادیول (E2) می بایست در زمانی که فولیکول 18 میلی متر است بین 200 تا 600 pg در میلی لیتر باشد. بعضی پزشکان حداقل 150 را طبیعی می دانند اما اندکی مقادیر بیشتر بنظر می رسد که بهتر باشد.

IUI چه خطراتی می تواند داشته باشد؟
مهمترین خطرات IUI مشکلاتی مانند گرفتگی شکم ، آسیب مختصر به دهانه رحم که باعث خونریزی یا لکه بینی مختصر و موقت خواهد بود. بعلاوه امکان رشد بیش از حد تخمدانها نیزاز خطرات IUI خواهد بود که با داروهایی مانند کلومیفن خطر آن کم و با داروهای تزریقی بیشتر خواهد بود.

آیا لزومی به داروهای مسکن قبل یا بعد از IUI وجود دارد؟
اغلب بیماران نیازی به مصرف مسکن ندارند اما اگر گرفتگی شکم شدید باشد بهتر است ایبوپروفن یا ناپروکسان مصرف نشده و بجای آنها شیافف دیکلوفناک داروی مناسبی خواهد بود.

آماده سازی (شستشوی ) اسپرم یعنی چه؟
آماده سازی یا شستشوی اسپرم یک روش آزمایشگاهی است که در آن با استفاده از تکنیکهای خاص اسپرمهای متحرک و طبیعی از سایر اسپرمها جدا می شوند و برای درمانهای ناباروری مانند IUI و IVF استفاده می شود.

چه مدت بعد از IUI من می توانم شنا کنم؟
هر چند شنا کردن مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد اما بهتر است تا 48ساعت بعد از اینکار خود داری شود.

آیا بعد از بستن لوله های رحمی امکان انجام IUI وجود دارد؟
به هیچ وجه. روش بستن لوله های رحمی روش موثری در جلوگیری از بارداری است و از رسیدن اسپرمها به تخمک ممانعت می کند. اگر شما لوله های رحمی تان را بسته اید و یا به هر دلیلی لوله های رحمی شما بسته است تنها روشی که می تواند به شما کمک کند روش IVF است و با IUI کمکی به شما نخواهد نمود.

آیا می توان از IUI برای انتخاب جنس استفاده نمود؟
با برخی روشهای آماده سازی می توان اسپرمهای پسر و دختر را از هم جدا نمود و برای انتخاب جنس از آنها استفاده نمود. در این روشهای آماده سازی تعداد اسپرمی که در نهایت جدا می شوند کم می باشد و برای کسانی که مشکل ناباروری دارند انجام آن توصیه نمی شود.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام دوستان منم 4 اردیبهشت ای یو ای کردم 19 پری شدم
حالا هم کیست دارم
اچ دی مصرف میکنم .
11 دهم پری بعدی تقریبا یه ماه دیگه میرم واسه مقدمات ای یو ای البته اگه کیستام برن. دکتر گفت خیلی ریزن دوتاست.
من خودم pco و شوهرم واریکوسل داشت که شوشو بهتر شده.
خیلی سخته تا یه ماه صبر کنم
2456
مژگان و مامان دوقلوهای عزیز خیلی خوشحالم که اینجامیبینمتون با وجود شماها این روزها برام راحت تر می گذره توی پیج قبلی دیگه خیلی شلوغ شده بود سخت می تونستم مثل خودم پیدا کنم حالا دیگه همه پیش همیم
دوستان عزیز یک سوال دارم میشه راهنماییم کنید.

از روز 4 پری احساس فولیکول سازی داشتم بعد از چند روز این درد تخممدان کم شد و بعد از اون زیر دلم احساس درد داشتم که درد به سمت پایین بدنم ادامه داشت. الان که روز 12 پری هستم یکمی درد داره و دردش تقریباً مثل اینه که میخوای پری بشی.

به نظر شما کیست دارم یا اینکه عفونت؟
اگه عفونته پس چرا هیچ ترشحی ندارم؟
2714
پریناز جان توی مراحل iui هستی؟ حتی اگرم ماه پیش iui کرده باشی هنوز اثرات داروهاته که توی بدنت مونده برای همین یک ماه فاصله میندازن بین iui ها این نشون میده بدنت داره تخمک ازاد میکنه و روز خوبیه برای نزدیکی ولی اگه اصلاً وارد سیکل iui نشدی باید بهدکترت مراجعه کنی عزیزم می تونه از کیست باشه که درد زیر شکم داری
سلام دوستای گلم من31 فروردیم IUIشدم 15 فروردین آژ دادم منفی بود
حالا باید این ماه و استراحت بدم به بدن بعد ماه بعد دوباره برم حدودا 18 خرداد میشه باید برم احتمالا واسه بار دوم IUIباید انجام بدم

پری ناز جون منم با نظر نینا موافقم به نظر منم اثر داروهاست...
دختر نازم به دنیا اومد . خدایا هزار بار شکرت [smiley]l/l_27.gif[/smiley]
پس همون اثرات داروهاته عزیزم دکتر میگه حداقل تا ٢ ماه تو بدن می مونه میگن این ١ ماهی که بین iui ها فاصله میندازن هم به خاطر اینکه بدن زن از زیادی تخمک هایپر نشه هم اینکه احتمال حاملگی طبیعی وجود داره
2706