2410
2553
مامانای گل ... هر کدوم از ماها حتما یه توصیه های تغذیه ای از مادرا و مادربزرگامون یادگرفتیم..بیاین تجربیات و اطلاعاتمون رو در این مورد روهم بذاریم تا انشالله هم بچه های قوی و هم باهوش داشته باشیم
اول از خودم شروع می کنم:
1- ریختن مقداری پودر زیره سبز در غذای کودک برای بالابردن هوش کودک بسیار موثر است

2- برای قوی شدن استخونای بچه از همون ابتدای ورود به 7ماهگی توی سوپش پای مرغ (منظورم رون مرغ نیست..همون پای مرغی که همیشه دور میندازیم) بزارین ...معجزه می کنه...به چشم خودم دیدم..من دوتا برادرزاده دارم مامانشون مرتب تو غذاشون پای مرغ میگذاشت ..حالا یکیشون 5ساله و دیگری 3ساله هستن ..الان باور کنین ماشالله از منم قویترن من ..موقع راه رفتن یا دویدن هیچوقت ندیدم زمین بخورن بیفتن

اول ناخونای پای مرغو با چاقو می بریم..روی پاهای مرغ یه پوست زردی هست برای کندنش باید مقداری آب بجوشونیم و حدود 4دقیقه بذاریم توآب بمونه وقتی از آب در آوردین پوستش راحت کنده میشه
وبعد توی سوپ بچه بذاریم.. حتی اون یکم گوشتی که داره هم میشه از استخون جدا کرد و با بقیه غذا میکس کردوبه بچه داد...

شما هم اگه چیز ی در این مواردمیدونین بگین لطفا.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
are manma shenidma paye morgh kheyli moghavi hast chon halate jeleie dare.
khahram mogheye hamelegi toye sop mirikh va mikhord va pesaresh ostokhon bandish kheli khob shode vaghti be donya omad. vali migan boye badi dare mogheye pokhtan zahere khobi ham nadare vay adam chetori nakhonasho bekeshe.
mitarsma sopo badmaze kone .
کنحد باعث باهوش شدن بچه ها می شه . ولی حتما باید آسیاب بشه که خواصش برای بچه ها مفید باشه چون بچه ها دندون جویدت کنجد رو ندارن .من توی سوپ پسرم اندازه یک قاشق چای خوری می ریزم .
ریختن کمی پودر سیر توی غذای بچه ها یا ماستی که همراه غذا می خورند باعث ضدعفونی شدن معده وروده می شه مخصوصا وقتی بچه ها شروع به چهاردست وپا رفتن می کنند وهمه چی رو به دهان می برن باعث جلوگیری از اسهال می شه .
برای وزن گیری بهتر از لوبیا سبز نخود فرنگی آب قلم باندازه یک قاشق غذاخوری گردوی آسیاب شده سیب زمینی رنده شده یا تکه تکه شده سرخ شده با کره ومخلوط با کره استفاده بشه خیلی خوبه .
درونت قلمرویی از آرامش است که می تواند همه نیکبختی هایی که خواهانشان هستی خلق کند (وین دایر)
مامان آرش خیلی ممنون ...حتما همه اینکاررا رو انجام میدم

سوگند جون ...ناخوناشو نمیکشی بلکه می بری ...بوی خیلی بدی هم نداره...ضمنا ما نباید به چندش آور بودن شکلش فکر کنیم بلکه اگه بتونیم خوراکیهای مفید و مقوی از کوچیکی به بچمون بدیم می دونی چه خدمت بزرگی به سلامتیش کردیم
2714
خیلی عالی بود مرسی سوپ با پای مرغ خیلی خوشمزه میشه به خاطر غضروفهایی که داره و حالت ژله ای من خوردم ولی یک کم بدم میاد از پاک کردنش تا به حال این کارو نکردم ولی به خاطر پسرم حاضرم هر کاری بکنم
سلام
یه چیز جدیدی (شاید برای من جدید بوده) که امروز از کسی یاد گرفتم گفتش که برای قوی شدن بدن بچه بجای شکر از خرما استفاده کنم...مقداری خرما رو توی یه مقدار آب میزاریم یه کم بجوشه..(بعد از گرفتن هسته و کلاهک) و بعد خرما و اون یه مقدار آبو که باید کم باشه توی مخلوط کن میندازیم که بصورت یه خمیر در میاد و با مقداری پودر مغزها قاطی می کنیم و توی یه شیشه دربسته تو یخچال نگه می داریم تا توی هر غذایی که خاستیم شیرین کنیم یه قاشق میندازیم... میگن خیلی مقویه...البته میگن باعسل هم میشه ولی اگه اصل باشه که متاسفانه عسل اصل کجا گیر مابیاد؟؟؟
2706