2410
2553
عنوان

مولودی

16941 بازدید | 13 پست
دوستان عزیز سلام
ضمن تبریک اعیاد شعبانیه
از دوستان کسی هست که مولودی امام زمان گرفته باشد و من را راهنمایی کند؟
می خواستم بدانم برای پذیرایی چه کار کردید و کلا کار هایی که انجام دادین را برایم می نویسید.
ممنون
سلام نازی جون .ما هر سال می گیریم برای پذیرایی ما شیرینی .چایی .شربت ومیوه درآخر هم یا ساندویچ کتلت یا اش میدهیم وخانم مداح هم مولودی می خونه و یه نفر هم دف می زنه
من رویایی دارم رویای آزادی رویای یک رقصه بی وقفه از شادی
من رویایی دارم رویای رنگانگ رویای دنیایی سبز و بدون جنگ

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام دوست خوبم!
پذیرایی مولئدی سلیقه ای است و بستگی به مقدار هزینه ای که می خوای انجام بدی فرق میکنه و هم به فضا و مکان مولودیت
معمولا با شربت و شیرینی پذیرایی را شروع می کنند و وقتی بیشتر مهمان هاتون اومدند میوه و بستنی و در نهایت یک عصرونه ساده که معولا ساندویچ و نوشابه هست البته خیلی از مولودی ها کیک هم داره که توسط مولودی خوان بریده میشه ،
می تونی میوه را در بشقاب و به صورت خیلی تجملاتی پذیرایی می کنی و هم میتونی تو ظرفهای یکبار مصرف
امیدوارم خیلی خوب برگزار بشه و حتما من را هم دعا کن
مامان من هم سالیان سال شب نیمه شعبان مولودی میگرفت ولی الان از بس پا درد داره دیگه برگزار نمی کنه
2720
مامان گوگول عزیز ممنون از راهنماییت
مامان پرهام جان ممنونن خانم خیلی عالی توضیح دادی

من خودم چند سال ژیش مولودی گرفتم و با شربت و کیک و شکلات و سالاد اولویه با نوشابه هم پذیرایی کردم حالا امسال می خواستم ببینم کسی ایده خاصی دارد مثلا آن سال به همه عیدی به عنوان تبرک هم دادم ولی امسال ماند ه ام یه جوری پذیرایی را انجام بدهم تابا و جود دخترم زیاد وقتم را نگیرد و شیک هم باشد
مادرشوهر من پارسال جشن گرفت و پذیراییش شیرینی و میوه و شربت بود و البته آش رشته که فکر کنم برای شما سخت باشه پختنش.
نکته جالب توجه خانم جوانی بود که مولودی میخوندند. صدای فوق العاده و کاملا مسلط. البته خبری از دف و تنبک و این قرتی بازیهایی که فقط باعث گناه میشه نبود. من که واقعا اون مولودی بهم چسبید و حالت روحانی اون جلسه رو هیچوقت از یاد نمیبرم. شما هم سعی کن کسی رو دعوت کنی که مطمئن باشی کارش درسته چون بنظر من کیفیت مولودی یا هر جلسه مذهبی از پذیرایی و کمیتش مهم تره.

انشالله که قبول باشه
سلام نازی جون ...تو مولودی مهمترین چیز خانومیه که دعوت میکنی چون مولودی خیلی سخت تر از روضه است و ممکنه خسته کننده بشه .....برای پذیرایی هم به نظر من میوه و شیرینی رو تو ضرف یه بار مصرف در دار بذار هم پذیراییش راحتتره هم میتونن با خودشون ببرن ...اما شکلات رو هم بسته بندی کن خیلی خوشکل میشه با یه حدیث یا یه مطلب جدید در باره امام زمان(عج) ...شکلات برای پخش کردن هم بذار ..... به عنوان عصرونه هم میتونی ساندویچ های کوچیک اما جدید و خوشکل بدی....چون آش دردسرش زیاده ....خونه رو هم یکم تزئین کنی قشنگ میشه .... و یه دسته گل واسه جلو خانوم جلسه ایت...

انشاا.. که خوب برگزار بشه التماس دعا
2714
من خودم خانمی را که دعوتش می کنم صدای عالی و رسا دارد و سید هم هست خیلی هم با حاله من هم دوستش دارم چون از این خانم جلسه ای های چرت و پرت گو نیست و هر موقع که ازش خواستم با وجود مشغله زیاد حتما می آید و مجلسم را برگزار می کند.

من خودم ایام فاطمیه که روضه داشتم آش رشته دادم تازه آن موقع که اردیبهشت بود و هوا خیلی هم گرم نبو همه داغ کردند اگه الان بهشون بده آتیش می گیرند برای همین ترجیح می دهم ساندویج سرد بدهم

حالا کسی سراغ دارد جایی الویه درست کند؟
مونس جون میشه شماره اون خانوم روبدی ؟ راستش تو این تهران بی در و پیکرپیدا کردن این جورمولودی خونا واقعا سخته
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!