2726
دوستان خوبم سلام
الان وارد ماه چهارم شدم
میخواستم بدونم برای جلوگیری از زردی و یرقان کودک در بدو تولد چه چیزهایی باید بخورم؟

در مورد تغذیه در دوران بارداری هم اگر میتونید کمکم کنید...
نمیدونم باید چه نوع غذاهایی رو مصرف کنم که مقوی و خوب باشه که بتونه به رشد نی نی کمک کنه

راستی یک سوال دیگه.........
به نظر شما ماءالشعیر لازمه.... و اگرلازمه چه نوع ماء الشعیری باید خورد؟
ممنونم
سلام

من تو هفته 38 هستم و به امید خدا پسرم هفته دیگه به دنیا میاد منم مثل تو خیلی نگران این مساله هستم ولی شنیدم زردی نوزاد هنوز علت دقیقی نداره. خوردن خاک شیر و هندوانه رو همه تجویز کردن و اینکه در روزهای اول تولد نوزاد زیاد بهش شیر بدیم

البته تو یه سایت خوندم اگر مادر با گروه خونی O باشه حتما نوزاد دچار زردی میشه

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

سلام
منم با سولماز موافقم چون خودم گروه خونیمo+ هست و هر دو تا بچه هام که یکیش الان 29 روزهست زردی گرفتن و منم دو ماه اخر بارداری فقط سردی میخوردم ولی تاثیر نداشت. امیدوارم که نینیت زردی نگیره.
2728
سلام خانوما

من و اطرافیانم اینو تجربه کردیم و به همه هم میگم این کارو انجام بدن ، ضرری که نداره پس شما هم این کارو کنید

از ماه 4 به بعد هفته ای 3-4 شب و از ماه هفت به بعد هر شب یه لیوان "عرق کاسنی" ( بذارش توی یخچال و بعد با چندتا قند شیرینش کن ، مثل شربت میشه) هم واسه پوست خودت خوبه و هم نی نی

لیمو شیرین ، الان هم که هندونه هست

ماه آخر هم "خرما" ، "موز" ، "گردو" و چیزای گرم بخور

اگر هم فشار و ورم نداشتی "دوغ" هم خوبه
همه توصیه هایی که بهت میشه رو انجام بده ولی زردی نوزاد چند تا دلیل مشخص داره که هیچ کدوم ربطی به تغذیه مادر نداره.
1- عدم تطابق گروه خونی مادر و نوزاد(مادر هایی با ار-هاش منفی که نوزادان ار-هاش مثبت دارن، حتی با وجود زدن آمپول رگام یا مادران گروه خونی او که نوزادانی با گروه خونی متفاوت دارن)
2- زردی معمول نوزادی که به دلیل کامل نشدن آنزیم های کبدی برای دفع بیلی روبین هست و با زیاد شیر دادن به بچه حل میشه (البته اگه خیلی بالا بره در این مورد هم فوتوتراپی لازمه)
3- زردی شیر مادر که بچه هر چی شیر می خوره زردی بالاتر میره. معمولا ً برای 48ساعت شیر مادر قطع میشه و بجه شیر خشک می خوره. بعد از اون باوجود خوردن شیر مادر دیگه زردی خیلی بالا نمیره و با بزرگتر شدن نوزاد از بین میره.
4- زردی هایی که به دلیل عفونت ادراری نوزاد هست.
5- زردی به دلیل هایپوتیروییدی یا کم کاری تیرویید که این هم با گرفتن داروهای مخصوص کم کاری تیرویید حل میشه.
در هر صورت اگه بچه زردی داشت(که خیلی چیز طبیعیه و 50درصد نوزادان معمولی و 80درصد اونایی که زود بدنیا میان بالاخره یه درصدی از زردی رو دارن)، به همه توصیه های شیرخشتی و ترنجبینی و بیلی ناستری اطرافیانت گوش کن اما... اما حتماً حتماً حتماً با دکتر نوزادان مشورت کن و نظر اون رو ارجحیت بده.
مادر با گروه خونی O و کم خونی مادر و خوردن غذاهای گرم باعث افزایش احتمال زردی میشه . ولی با نبود اینها هم باز زردی از 5 روز بعد تولد شروع میشه . که به خاطر آغوز و غلظت اون و گلبولهای قرمز جنینی نوزاد هست که باید به تدریج تکامل پیدا کنن . چیزی نیست . همه بچه ها میگیرن .
زردی ناشی از ناسازگاری‏های خون است و در صورت تطابق نداشتن گروه خونی مادر و نوزاد این نوع زردی به وجود می‏آید. به طور معمول در مادرانی که گروه خونی O دارند، اگر نوزادشان گروه خونی A یا B داشته باشد، احتمال این نوع زردی وجود دارد. البته این حالت در تمامی مادران که گروه خونی O دارند اتفاق نمی‏افتد. این نوع زردی شدید بوده و حتما از سوی متخصص اطفال نیاز به بستری و درمان دارد.البته در موارد دیگر نیز زردی ناشی از RH است یعنی در صورتی که RH مادر (فاکتور موجود در گلبول قرمز خون) منفی و RH نوزاد مثبت باشد، احتمال ایجاد این نوع زردی وجود دارد. هم‌اکنون با تزریق آمپول «روگام» از ایجاد این نوع زردی در حاملگی بعدی جلوگیری می‏کنند.