نی نی سایت > تبادل نظر > دوران بارداري > آگاهي از بارداري و خوش خبري! > براي جلوگيري از زردي كودكم در دوران بارداري چي بخورم؟

موضوع: براي جلوگيري از زردي كودكم در دوران بارداري چي بخورم؟ + اظهار نظر

کاربران حاضر: 0 کاربر و 1 مهمان
مامان خانم پست ها : 583عضویت:1389/1/23
1389/4/26 - 9:29 صبح
دوستان خوبم سلام
الان وارد ماه چهارم شدم
ميخواستم بدونم براي جلوگيري از زردي و يرقان كودك در بدو تولد چه چيزهايي بايد بخورم؟

در مورد تغذيه در دوران بارداري هم اگر ميتونيد كمكم كنيد...
نميدونم بايد چه نوع غذاهايي رو مصرف كنم كه مقوي و خوب باشه كه بتونه به رشد ني ني كمك كنه

راستي يك سوال ديگه.........
به نظر شما ماءالشعير لازمه.... و اگرلازمه چه نوع ماء الشعيري بايد خورد؟
ممنونم
مامان كارن پست ها : 1228عضویت:1387/9/10
1389/4/26 - 9:40 صبح
سلام

من تو هفته 38 هستم و به اميد خدا پسرم هفته ديگه به دنيا مياد منم مثل تو خيلي نگران اين مساله هستم ولي شنيدم زردي نوزاد هنوز علت دقيقي نداره. خوردن خاك شير و هندوانه رو همه تجويز كردن و اينكه در روزهاي اول تولد نوزاد زياد بهش شير بديم

البته تو يه سايت خوندم اگر مادر با گروه خوني O باشه حتما نوزاد دچار زردي ميشه
مامان آرتين پست ها : 3277عضویت:1388/11/13
1389/4/26 - 9:41 صبح
در ماه اخر اصلا گرمي نخور و مئاد خنك بخور مل آب انار كه خيلي موثره در جلو گيري از زردي/ ني ني هم كه بدنيا اومد 10 روز اول خيلي اب قند بخور براي جلوگيري از زردي
       مبارک باشه :)
گلاله پست ها : 599عضویت:1388/12/8
1389/4/26 - 9:53 صبح
سلام
منم با سولماز موافقم چون خودم گروه خونيمo+ هست و هر دو تا بچه هام كه يكيش الان 29 روزهست زردي گرفتن و منم دو ماه اخر بارداري فقط سردي ميخوردم ولي تاثير نداشت. اميدوارم كه نينيت زردي نگيره.
سميه پست ها : 1022عضویت:1388/9/12
1389/4/26 - 10:06 صبح
عرق كاسني هم خيلي موثره....
خدايا مرا آن ده كه آن به
shaghayegh پست ها : 476عضویت:1388/5/5
1389/4/26 - 10:19 صبح
سلام خانوما

من و اطرافيانم اينو تجربه كرديم و به همه هم ميگم اين كارو انجام بدن ، ضرري كه نداره پس شما هم اين كارو كنيد

از ماه 4 به بعد هفته اي 3-4 شب و از ماه هفت به بعد هر شب يه ليوان "عرق كاسني" ( بذارش توي يخچال و بعد با چندتا قند شيرينش كن ، مثل شربت ميشه) هم واسه پوست خودت خوبه و هم ني ني

ليمو شيرين ، الان هم كه هندونه هست

ماه آخر هم "خرما" ، "موز" ، "گردو" و چيزاي گرم بخور

اگر هم فشار و ورم نداشتي "دوغ" هم خوبه
خانوم شمعداني پست ها : 3063عضویت:1388/11/12
1389/4/26 - 10:50 صبح
همه توصيه هايي كه بهت ميشه رو انجام بده ولي زردي نوزاد چند تا دليل مشخص داره كه هيچ كدوم ربطي به تغذيه مادر نداره.
1- عدم تطابق گروه خوني مادر و نوزاد(مادر هايي با ار-هاش منفي كه نوزادان ار-هاش مثبت دارن، حتي با وجود زدن آمپول رگام يا مادران گروه خوني او كه نوزاداني با گروه خوني متفاوت دارن)
2- زردي معمول نوزادي كه به دليل كامل نشدن آنزيم هاي كبدي براي دفع بيلي روبين هست و با زياد شير دادن به بچه حل ميشه (البته اگه خيلي بالا بره در اين مورد هم فوتوتراپي لازمه)
3- زردي شير مادر كه بچه هر چي شير مي خوره زردي بالاتر ميره. معمولا ً براي 48ساعت شير مادر قطع ميشه و بجه شير خشك مي خوره. بعد از اون باوجود خوردن شير مادر ديگه زردي خيلي بالا نميره و با بزرگتر شدن نوزاد از بين ميره.
4- زردي هايي كه به دليل عفونت ادراري نوزاد هست.
5- زردي به دليل هايپوتيروييدي يا كم كاري تيروييد كه اين هم با گرفتن داروهاي مخصوص كم كاري تيروييد حل ميشه.
در هر صورت اگه بچه زردي داشت(كه خيلي چيز طبيعيه و 50درصد نوزادان معمولي و 80درصد اونايي كه زود بدنيا ميان بالاخره يه درصدي از زردي رو دارن)، به همه توصيه هاي شيرخشتي و ترنجبيني و بيلي ناستري اطرافيانت گوش كن اما... اما حتماً حتماً حتماً با دكتر نوزادان مشورت كن و نظر اون رو ارجحيت بده.
ماماني سياوش كوچولو پست ها : 376عضویت:1389/3/25
1389/4/27 - 12:51 صبح
مادر با گروه خوني O و كم خوني مادر و خوردن غذاهاي گرم باعث افزايش احتمال زردي ميشه . ولي با نبود اينها هم باز زردي از 5 روز بعد تولد شروع ميشه . كه به خاطر آغوز و غلظت اون و گلبولهاي قرمز جنيني نوزاد هست كه بايد به تدريج تكامل پيدا كنن . چيزي نيست . همه بچه ها ميگيرن .
مامان رادوين پست ها : 164عضویت:1388/10/30
1389/4/27 - 6:12 عصر
هيچي عزيزم خوراكي تاثيري نداره هر كي هم يه چيزي ميگه بخور يا نخور اصلا بهش فكر نكني بهتره
زيبا پست ها : 1031عضویت:1388/8/30
1389/4/27 - 6:30 عصر
خاك وچوووووك منم كه گروه خونيم o+.حالا چكار كنم ؟گريههههههههههههههههه.
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: