2410
2553
عنوان

مامانهای آبان 92+ نی نی های ناز و سالم و باهوش

| مشاهده متن کامل بحث + 1218363 بازدید | 15785 پست
سلام به مامانای صبوووووووور

من دیروز رفتم دکتر... تو خونه ی مامانم اینا فشارمو اندازه گرفته بودم 10.5 بود ولی تو مطب دکتر 11.7 البته دکتر که گفت عالیه ولی من نمیدونم چرا هر وقت میرم مطب دکتر فشارم بالا رفته.... اصلن هم آدم استرسی نیستم و فوق العاده ارومم !!!

خلاصه اینکه دکتر نه برام آز قند و گلوکز نوشت نه سونو... منم گفتم بهتر اصلا حال و حوصله آزمایشگاه و اینارو ندارم...البته سونو رو از ته دل دوست داشتم چون دخملمو میبینم ولی گفتم هر چی دکترم تشخیص بده... آخه واقعا به دکترم اعتماد دارم

موقع برگشتن از دکتر دوتا لباس خوشجلم برا دخملی خریدیم
آپلود عکس

آپلود عکس

راستی مامانای هنرمند به من تازه کار کمک کنن... من این پتو رو بافتم (30تا موتیفو به هم وصل کردم) به نظرتون حاشیه اش با پایه بلند قشنگ میشه؟! یه چیز دیگه باید بدمش اتو بخار تا صاف بشه یا....؟

آپلود عکس

شیما جون لباسای گل پسرت مبارک.... انشالله به سلامتی بپوشه

نیلی جون کفش دخمل گلت مبارک

بیتا جون خریدای شما هم مبارک
سیلوووووووووووووووم
خوفین؟؟خوشین؟؟

ابریشمییییییییییییییییی
کوجایی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟از اخر از نگرانی تو من می زام هااااااااااااااااااا

غزاله جونییییی
فکر کنم زیاد حوصله تاپیک نداری درسته؟؟؟؟؟؟/

ایسا جون
هم که چراغش روشنه ولی افتخار نمی ده بیاد تاپیک هیییییییییییییییییییییییییییییییی

چقدر همه درگیر اسباب کشی بیدین خخخخخخخخ

شماها هنوز اسم انتخاب نکردین؟؟؟ اگه انتخاب کردین بگین تو لیست وارد کنم دیگهههههههه

می بینم که بحث سزارین و طبیعی داغ داغ بید خخخخخ
من که 100 درصد سزارین بیدم ولی خوب نمی دونم چرا فکر می کنم سزارین safe تر از طبیعی بید اخه تمام اونایی که ای وی اف می کنن و یا بعد از چند سال نی نی دار شدن و به قولی نی نی هاشون گلدن بی بی بیدن یا سن شون زیادتره و ..........خلاصه دکترا ریسک نمی کنن و سزارینشون می کنن پس حتما واسه نی نی و مادر بهتر بید دیگه
بعدشم اگه قراره پاره پوره بشم و بخیه بخورم هزاررررررر بار ترجیح می دم رو شکمم باشه تا اونجام
تازشمممم من استانه تحمل دردم خیلی خیلی پایینه و اگه طبیعی بزام فکر کنم یه خاطره خیلی بد برام بمونه
بازم تازشممممم هر چی سزارینی دور و برم دیدم خیلی راضی بودن و هر چی طبیعی دیدم جز چند مورد می گن تا مدتها بعدش عفونت داشتن و درست نمی تونستن بشینن و کلی باهاشون تو بیمارستان بدرفتاری شده و خلاصه راضی نبودن
یکیشون که با خنده می گه من یه سوراخه شدم ههههههههههههههههههههههههههههه و من همیشه از تصورشم یه جوریم میشه
توجیه شدین حالا چرا می خوام سزارین بشم یا بیشتر دلیل بیارم براتون؟؟؟

خورشید جونممم
خوشحالم که حالت بهتره بازم از خودت خبر بده بهمون

مامان اتریسا جونممممممم
تا تو گفتی ترک دیدی رفتم ایینه اوردم دیدم هییییییی وای !!!!!! ترکهای من به شرح زیر هستن
دو تا کوچولو رو دو تا بازوهام
دو تا بزرگتر رو رونهام
رو جی جی هامم چند تایی پیدا کردم
ولی رو شکمم که اصل کاری بود یه دونه خیلی خیلی کوچولو یافتم
حالا چَه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شدم کویر لووت
یه سوال مگه ازمایش دفع پروتئین با همین کشت ادرار معمولی نیست؟؟ چرا می گن باید 24 ساعت جمع بشه؟؟
من هر دفعه که از کشت ادرار می دم دفع پروتئین هم توش هست که
منم تا جایی که تحقیق کردم می گن بهترین و مطمئن ترین مارک تب سنج بیورر هست حالا موندم بگیرم یا نه
در مورد راهنمایی هات هم ممنوووووووون

پگاه جونی
حالا فهمیدم مانتو واسه نی نی چی بید هههه
ولی من هر چی براش خریدم نوشته 0تا 3 منظور همون سایز 0 یا نه باز سایز 0 فرق فوکوله؟؟

پرناز جونمممم
کاملا درکت می کنم
منم هفته که 7 روزه 5 روزشو استرس دارم و حالم بده و از نظر روحی داغوووووون ولی به روی خودم نمیارم دیگه هییییییییییییییی این روزها هم می گذره

شیوانا جونممممم
بچه ها تو پستهاشون همیشه از خریداشون و قیمتاش و تعداد و عکساشونو و......... می گن یه کم با حوصله صفحات قبل بخونی کلی چیز میز دست گیرت میشه
در مورد ازمایش قند هم من یکی اول بارداری همون سه ماه اول دادم یکی هم هفته 21 حالا دیگه نمی دونم دکتر کی برام بنویسه دوباره

میس ماری جونممم
من خیلی زیاد تو نی نی سایت در مورد مامای خصوصی خوندم
فکر کنم گزینه خیلی خوبی باشه واسه اونایی که می خوان طبیعی بزان

ساحل جونمم
تیکرت مبارکککککک باشه

عاطفه جونیییییییییی
فکر کنم دیگه این دوماه اخر باید کمتر بری همدان و تو جاده نباشی بهتره هااااااااا از ما گفتن بود
مرسیییییی بابت راهنمایی هات خونسر عزیزم خخخخخخخ
اون بادی های من همه استین بلند بیدن به نظرت استین کوتاه هم لازم میشه؟؟؟؟

مامان مصی جونمممم
چرا یهو اینجوری شدی خووووووو؟؟؟؟؟؟
فقط استراحت مطلق باش
ایشالله که برطرف میشه مشکلت بوووووووووووس

گیسو جونممممم
خوفی؟؟
خریدهای نی نی ات تموم شدن؟؟

نیلی جونممممم
تخت پارک نی نی ات مبارکککککک
کفشهای دخملت هم مبارککککککککک

شیما جونییییییییییی
منم مثل تو بیدم و هیچی از نی نی داری نمی دونم تازه کلی تو تاپیکها گشتم و چند تا کتاب درین مورد گرفتم و ...... ولی بازم اعتماد به نفسم تو این زمینه کمه
از بد شانسی مامانمم سر کار می ره و نمی دونم تا چند روز می تونه پیشم باشه هیییییییییییییییییی
ایشالله زودی کالسکه با رنگ دلخواهتو هم پیدا می کنی
لباسهای پسملت هم خیلی ناناز بودن مخصوصا او شلوار پیش بندیه

عسل جونمممممم
چرا عکس نمی ذاری از خریدات؟؟
سرویس چوبتو از کجا گرفتی؟؟؟
منم دنبال اتلیه خوب بیدم تو کجا رفتی؟؟؟؟؟؟
راضی بودی؟؟

بیتا جونم
خریدهای نی نی ات مبارککککک
اتاقشو چیدی کامل؟؟ عکس سرویس چوبتم بذار خوووووووو

پگاه جونیییییییییی
پمپرزهایی که من خریدم روش نوشته پمپرز ولی رنگش تقریبا سبز و زرد بید
خوشحالم که تو هم پیدا کردی بالاخره
حالا برو تو کار تب سنج خخخخخخخخخ

فاطمه جونمممممم
خدارو شکر که به خیر گذشته
کل دوران بحرانی و سختمون تا دو سه هفته دیگه اس سعی کن استراحتتو بیشتر کنی

ضحی جونمممم
بابا هنرمنددددددددددد تو هم که این کاره بودی خیلی خوشگل شده پتوی دخملت
لباسهاش هم مبارککککککککک

مینا جونییییییییییی
تو خوبی؟؟ هههههههه

مامان نسیم جونم
می بینم که تو هم شجاع بیدی و طرفدار طبیعی
ای ول ای ول

نازنین جونمممممم
خیلی خیلی تو اسباب کشی مواظب خودت باشی هااااااااااااااااا

لیلیان جونم
مشخصاتتو وارد می کنم

Lilypie Maternity tickers

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

خانم های باردار در هر شرایطی که باشند (لاغر، طبیعی، چاق) باید افزایش وزن متناسب با وضعیت خــود داشتــه بـــاشند. بنابراین استفاده از رژیـــم های غذایی محدود برای کاهش وزن خانم های باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه ای مناسب میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنان را کنترل نمود. خانم های باردار چاق نیز نیاز به افزایش وزن مطلوب دارند.
علل عمده افزایش وزن بیش از حد مطلوب:
1-انتخاب ناآگاهانه مواد غذایی و افراط در مصرف مواد قندی، شیرینی ها و چربی ها
2-استفاده بیشتر از منابع غذایی نشاسته ای ارزان به دلیل محدودیت بودجه خانوار
3-کم تحرکی ونداشتن فعالیت جسمانی

برای کنترل افزایش وزن در خانم های باردار چاق روش های زیر توصیه می شود:
الف) کاهش مصرف چربی ها
ب) کاهش مصرف مواد قندی (کربوهیدرات ها)
ج)کاهش مصرف مواد نشاسته ای (گروه نان و غلات)
د) افزایش مصرف مواد پروتئینی
هـ) افزایش مصرف منابع غذایی حاوی فیبر (میوه ها، سبزی ها و گروه نان و غلات)
و) اصلاح عادات و رفتارهای تغذیه ای نامناسب
ز) تحرک کافی از طریق پیاده روی منظم روزانه (مثلا" یک ساعت پیاده روی در روز) در صورت نداشتن ممنوعیت پزشکی
برای خانم های باردار دارای اضافه وزن یا چاق یا خانم های بارداری که در ابتدای بارداری اضافه وزن دارند و همچنین خانم های بارداری که در طول بارداری بیش از مقدار توصیه شده وزن اضافه کرده اند نکات تغذیه ای ذیل را توصیه نمائید:

الف) راه های کاهش دریافت چربی
1-اجتناب از سرخ کردن غذاها و حتی الامکان طبخ غذاها به شکل آب پز، بخارپز و کبابی
2-حذف چربی ها شامل کره حیوانی، مارگارین، خامه، سرشیر، دنبه، پیه و جدا کردن چربی های قابل رویت گوشت قرمز و پوست مرغ قبل از طبخ آنها
3-استفاده از شیر و لبنیات کم چرب بجای شیر و لبنیات پرچرب
4-محدود کردن مصرف شیرینی ها، کیک های خامه ای و دسرهای پرچرب یا شیرین
5-تنوری نمودن ماهی و مرغ بجای سرخ کردن آنها (سینه مرغ مقدار کمتری چربی دارد)
6-آب پز نمودن مرغ، ماهی و گوشت بدون افزودن روغن (با حرارت ملایم)
7-محدود کردن مصرف کله پاچه، دل، قلوه، جگر، زبان و مغز، سوسیس و کالباس و انواع پیتزای پرچرب
8-تفت دادن سبزی ها در آب گوشت کم چربی یا آب گوجه فرنگی بجای روغن
9-خودداری از مصرف سس های چرب مانند مایونز و سس های مخصوص سالاد و استفاده از سس سالم (ماست کم چرب، کمی نمک، روغن زیتون، آب لیمو یا آب نارنج) بجای سس مایونز
10-اضافه نکردن چربی و دنبه به گوشت در زمان چرخ کردن آن
11-استفاده از سیب زمینی آب پز یا تنوری بجای سرخ کرده
12-محدود کردن مصرف زرده تخم مرغ به سه عدد در هفته چه به صورت تنها یا در انواع غذاها مثل کوکو و املت
13-استفاده نکردن از تنقلات پرچرب نظیر چیپس، پیراشکی، شکلات و .....

ب) راه های کاهش دریافت مواد قندی
1-استفاده از میوه های تازه بجای شیرینی و شکلات به عنوان میان وعده
2-محدود کردن مصرف نان های شیرین (نان قندی، نان شیر مال، شیرینی، کیک و .....) و انواع شکلات و آب نبات
3-مصرف دوغ، آب و آب میوه های طبیعی بجای نوشابه های گازدار
4-استفاده از میوه هایی نظیر سیب، هلو، گلابی که قند کمتری دارند و محدود کردن مصرف میوه های شیرین مانند انگور، خربزه، خرما، انجیر، توت و......
5-خودداری از مصرف کمپوت میوه. در صورت تمایل به مصرف کمپوت میوه بهتر است آنرا در منزل تهیه کنند. برای این کار تکه های میوه را با مقدار کمی آب و بدون اضافه کردن شکر به مدت چند دقیقه بجوشانند و سپس برای مصرف روزانه آن را در یخچال نگهداری کنند.
6-کم کردن مصرف قند و شکر همراه با چای.

ج) راه های کاهش دریافت گروه نان و غلات
1-محدود کردن مصرف نان، برنج و ماکارونی (7 سهم در روز)
2-خودداری از مصرف برنج و ماکارونی در وعده شام
3-استفاده از نانهای سبوس دار بجای نان های فانتری. نان سنگک بیش از سایر نانها سبوس دارد.
4-خودداری از مصرف نان همراه با برنج در هنگام صرف غذا
5-استفاده از انواع خوراکها با مقداری نان بجای برنج در وعده شام
6-استفاده از میوه به جای نان و پنیر، بیسکوئیت یا کیک در میان وعده ها

د)راههای افزایش دریافت مواد پروتئینی
علت توصیه به افزایش مصرف مواد پروتئینی به این دلیل است که در صورت محدود کردن مصرف پروتئین، اندوخته ماهیچه بدن خانم باردار جهت پشتیبانی از رشد جنین استفاده خواهد شد. در عین حال، پروتئین این مزیت را نیز دارد که به خوبی گرسنگی را برطرف می کند.
برای افزایش دریافت پروتئین در رژیم غذایی مصرف مواد غذایی زیر پیشنهاد می شود:
1-مرغ آب پز و یا کبابی
2-گوشت چربی گرفته
3-انواع ماهی تازه بخار پز یا کباب شده (استفاده از گوشت سفید (مرغ و ماهی) حداقل دوبار در هفته توصیه می شود)
4-شیر و لبنیات کم چرب شامل ماست، پنیر و کشک
5-استفاده از انواع حبوبات (عدس، لوبیا، ماش، باقلا و ...) همراه با غلات مثلا" به شکل عدس پلو، لوبیا پلو، عدسی با نان، خوراک لوبیا با نان
6-سفیده تخـم مـرغ کامـلا" پخته. زرده تخم مرغ حاوی کلسترول فــراوان است اما سفیده تخم مرغ که از ارزش بیولوژیکی بالایی برخوردار است بعــنوان یک منبع پروتئینی با ارزش می تواند در برنامه غذایی برای تامین پروتئین استفاده شود.

هـ) راه های افزایش دریافت فیبر
فیبر بخشی از میوه ها، سبزیها و دانه های خوراکی به ویژه حبوبات و غلات می باشد که در بدن انسان هضم نمی شود. غذاهای پرفیبر به سیر شدن کمک می کنند و سبب می شوند غذا و خصوصا" چربی کمتری مصرف شود. مصرف فیبر موجب حجیم شدن مدفوع گردیده و در نتیجه خروج مدفوع راحت تر و سریع تر انجام شده و از بروز یبوست پیشگیری می کند. همچنین احتمال بروز بیماری های روده مانند سرطان و بواسیر را کمتر می کند. از سوی دیگر فیبرها موجب کاهش کلسترول خون می شوند و خطر ابتلاء به بیماری های قلبی - عروقی را کاهـش می دهند.
راه های افزایش دریافت فیبر عبارتند از:
1-مصرف روزانه سبزی خوردن، سبزی های محلی یا سالاد (کاهو، کلم، گوجه فرنگی، خیار، هویج، فلفل دلمه ای سبز و ......) همراه با غذا
2-مصرف میوه های تازه بعنوان میان وعده
3-ترجیحا" استفاده از خود میوه بجای آب میوه
4-استفاده از خشکبار (برگه زردآلو، کشمش و ......) و سبزی های تازه (هویج، گل کلم، خیار، گوجه فرنگی و ....) بعنوان میان وعده
5-استفاده بیشتر از انواع حبوبات (لوبیا، عدس، ماش و نخود) در انواع سوپها و آش ها و بطور کلی، مصرف بیشتر غذاهایی که حاوی حبوبات هستند مثل عدسی، خوراک لوبیا، انواع خورش ها
6-استفاده از سبزی هایی مانند کاهو، گوجه فرنگی، جعفری و پیاز، کلم، فلفل دلمه ای در ساندویچ های خانگی
7-استفاده از سبزی ها در اکثر غذاها (ماکارونی، باقلا پلو، کلم پلو، سبزی پلو)، ماست و خیار، ماست و سبزی و انواع سوپ ها
8-مصرف نانهای سبوس دار (نان سنگک، نان جو) بجای نانهایی که با آرد سفید تهیه شده اند مثل نان لواش، بربری، نان فانتزی

و) اصلاح عادات و رفتارهای تغذیه ای
برای کنترل اشتها و جلوگیری از پرخوری خانم های باردار که موجب اضافه وزن بیش از حد و چاقی می شود نکات ذیل را توصیه کنید:
1-در حالت نشسته و در یک مکان ثابت و دائمی غذا بخورند.
2-پنج دقیقه قبل از صرف ناهار یا شام یک لیوان آب بنوشند.
3-قبل از صرف غذا، سالاد (بدون سس مایونز) میل کنند.
4-سعی کنند وعــده های اصــــلـــی غذا (صبحانه، ناهار و شام) را حذف نکنند، زیرا ناچار به ریزه خواری خواهند شد.
5-سر سفره غذا، تنها از یک نوع غذا میل کنند.
6-از میوه ها و سبزی های تازه بعنوان میان وعده استفاده کنند.
7-غذا را در ظرف کوچکتری بکشند تا مقدار کمتری غذا بخورند.
8-مواد غذایی را در جایی دور از معرض دید نگهداری نمایند.
9-از خرید و مصرف تنقلات غذایی کم ارزش که تنها حاوی چربی یا مواد قندی می باشند نظیر نوشابه، چیپس و... خودداری کنند.
10-از خرید و نگهداری شیرینی و شکلات در منزل خودداری کنند.
11-پس از صرف غذا و سیر شدن، بلافاصله سفره را ترک کنند.
12-غذا را آهسته و با آرامش میل کنند.
13-تا حد امکان از سرخ کردن مواد غذایی اجتناب کنند و در صورت لزوم ترجیحا" از روغن مخصوص سرخ کردنی بجای روغن مایع معمولی یا روغن جامد استفاده کنند.
14-از خوردن آجیل و انواع تخمه ها که حاوی چربی زیادی هستند خودداری کنند.
Lilypie Pregnancy tickers
شیوانا جان تو اتاق عمل نیم ساعت هستی...یه ربع واسه رگ گیری و بی حسی و اینا...یه ربع هم زایمان.
بعدش هم 2 روزی درد داری.ینی جای بخیه میسوزه.ولی بازم به دکترت..نوع بخیه...اینکه خوش زخم هستی یا نه.و همچنین به چربی شکم بستگی داره.هر چی چربی کمتری رو بخیت فشار بیاره کارت راحت تره.

جالبه من نمیدونستم میشه بعد سزارین..طبیعی هم زایمان کرد.البته من دیگه جون زایمان طبیعی رو ندارم.اینقدره سر اولی درد کشیدم..آخرشم خرس گنده بسکه کله ش بزرگ بود سزارین شدم.
Lilypie Pregnancy tickers
2456
ftmmas مرسی که جواب دادی عزیزم من نمی تونم بلند بشم اصلا تو خواب متوجه نمیشم ولی آروم این پهلو به اون پهلو میشم.

قو جونممممم مرسی تو خوبی جیگملی جان واقعا این آیسا چراغش روشن بوده و نیومده اینجا مارو تو بی خبری گذاشته؟

آیسان جونم خدارو شکر که حالت خوبه پرده ی اتاق پسملیت هم مبارک باشه خیلیییییییی قشنگه.
Lilypie Premature Baby tickers
2714
سیلوووووووم
من اومدم دوباره
تو این فاصله با همسری رفتیم درمانگاه نزدیک خونه و صدای قلب جوجومو شنیدم اخه دو روز بود که اصن تکون نمی خورد
و منم با خودم می گفتم حتما یا خوابه یا من متوجه نمیشم ولی امروز دیگه خیلی نگران شدم و رفتم دیدم قلبش تند تند داره می زنه فقط خوشش میاد هر روز به یه بهانه ای تنمونو بلرزونه هیییییییییییییییییییییییییییییی
چهارشنبه شب هم یه وقت سونوی کالر داپلر دارم

ایسان جونم
واقعا سلیقه ات 20 20 20
همه چی در عین سادگی و خیلی شیک
مبارک باشه

مامان امین جونممممم
متخصص تغذیه تاپیک خخخخخخخ
چقدر کم کردی خودت؟؟

مینا جونمممم
اره خودم چند بار دیدم چراغش روشنه ولی دریغ از یه خبر یا احوالپرسی هییییییییییییییییییییی
Lilypie Maternity tickers
**** بیتاجون لباسای دخملت مبارک ،نمیگی ما پسر دارا چشممون میفته هوس دخترمیکنیم خووووو..؟؟
عاشق خریدای دخترونه م،مبارکش باشه ،خیلی اوشگل موشگل بودن
آیسان جون عجب باسلیقه هستی..پرده اطاق نی نی روخیلی پسندیدم،راستش من چون سرویس چوبش و گفتم سفید لیمویی
میخاستم پرده رو تقریبآ مث مال تو اول وآخرش و لیمویی بزنم وسط روسفید_ ولی الان که پرده تو رودیدم راستش خییییلی
خوشم اومد وبااجازت منم همین سبک و میدم بدوزن بالیمویی وسفید..خیلی خوشگل میشه..
چقد خوبه که اینجاخریدبچه هارومیبینیم و کلی ایده میگیریم،مرسی..
مامان امین جون ممنون از مطالب عالی که گذاشتی،،من خیلی ناراحتم! همییینجور دارم اضافه میکنم..حالا اول هفته دیگه
آزمایش قند دارم،و23 مرداد نوبت دکترمه..برم ببینم چکارکنم اینجوری شدم،،این سه ماه روچجوری تموم کنم؟،!
خیلی سختم شده،،نفسم راه رفتنم،، کاش ازهمون اول تحت رژیم بودم،،کاش خودم و اینجوری نمینداختم..
دیگه کاش و ای کاش بیفایده س،..اگه عمری باقی بود ولاغرشدم ایشالا سربعدی از لحظه مثبت بودن آزمایشم
رژیم میگیرم تحت نظر دکتر __

قو جووون خوش اومدی__ یک سیوال بپرسم؟ این نوار باریکی که مربوط بتویه و بعضیها پایین پستاشون دارن چیه؟؟!
آخه میزنم یک صفحه باکلی تصویر نی نی و بچه و ......این تیکرنیست که..چیه؟ چجوری میشه اون نوارباریک و گذاشت؟؟
شرمنده اگه درحد بیسوادیه ولی واقعآ چیه خوووووووووو

*****ضحی جون خریدای دخترت مبارک خیلی خوشگله...
سلوم به روی ماهتون....ایشالا که سر و مر و گنده این و حال خودتون و جوجوها خوبه

من زاییییییییییییییدم!!!!!!!!!!!...قو جونی...مرسی دوستم که به فکرم بودی...حالم این

چند روزه خیلی خراب بود..حتی نیومدم پستا رو بخونم....یعنی یه بار اومدم چند روز پیش..ولی دیگه نتونستم چیزی

بتایپم...البته هنوز نزاییدما.!..ولی باور کن انگار روزی یه بار میزام...مشکلات سه ماهه سوم خودش کم بود...مثل درد

لگن..دل درد کذایی که دست از سر کچل من بر نمیداره..و بیخوابی و هزار تا کوفت و مرض دیگه...تازه یه هفته ای میشه

که طپش قلب بد جور گرفتم...قفسه سینه و پشتم هم درد میکنه...ایزو پرین رو به خاطرش قطع کردم و دکتر به جاش

گفت نفیدیپین بخور..حالا اونو که میخورم دو روزه از صبح سر درد دارم تا شب...فردا هم وقت دکتر قلب گرفتم برم برای

اکو..خلاصه که داغونم اساسی...ضربان قلبم دایم بالای 100 تاس...و بعد غذا به 120 تا هم میزسه...و دیگه اصلا نمیتونم

دراز بکشم..از شدت نفس تنگی..دیگه انقدر روزها رو شمردم که دارم خل میشم....حالا ایشالا حالم بیتر شد میام پیشتون

و مفصل باهاتون میحرفم....همگی مراقب خودتون باشین ......بووووووووووووووووس برا قو جونم و بقیه دوست جونا....تا بعد

AlternaTickers - Cool, free Web tickers
سلام مجدددددددددددد
بنده تمام صبح و عصر در حال بررسی نوع زایمان و روش دور زدن اپیزیوتومی بودم.
و بالاخره تصمیم نهائیم رو مشروط بر خوب بودن شرایط و خواست خدا اتخاذ نمودم.
طبیعی با مامای خصوصی فیزیولوژیک
مامای خصوصی از چن هفته قبل زایمان ویزیتتون میکنه و روزای آخر 24 ساعته آنکال در اختیارتونه. دردا که زیاد شد میاد خونتون.و تا باز شدن کامل دهانه رحم توو خونه کنارتون میمونه. البته تا هر مرحله ای که بخواید میتونید توو خونه بمونید. حتی بعضیا توی خونه زایمان کرده بودن.که البته اون بررسی های پزشکی خاص خودشو داره که ریسکی نباشه.
توو بیمارستان هم تنها مامای بالاسرتون اونه و تا بعد زایمان هم کنارتون میمونه.
تفاوت مامای خصوصی و مامای خصوصی فیزیولوژیک اینه که مامای خصوصی کنارتونه در زایمان کمکتون میکنه اگه لازم باشه خودش برش میده و خودش میدوزه(این دوختن البته در نبود دکتره). اما مامای فیزیولوزیک به انواع روش های غیر دارویی دردتونو تسکین میده و تا حد امکان از برش استفاده نمیکنه. (شاید در 5 % موارد برش لازم بشه)+همه کارای حمایتی عاطفی و پزشکی معمولی که بهش احتیاج دارین.
از این جهت که توو طبیعی دکترا اگه مرحمت کنن دقایق آخر میان واسه دوخت و دوز احتمالی, بودن یه ماما که بهش اعتماد دارین و کاربلد هست کلی بهتون کمک میکنه.
من چن تا ماما پیدا کردم . بدین شرححححح:

1 یه مامای جنجالی در نی نی سایت که توو یه تاپیک سرش دعوا شد و کار به مدیریت سایت کشید.
اما خدائیش من توو 3 - 4 تا تاپیک دیگه هم مراجع هاشو دیدم و همه خیلییییی راضی بودن. البته ظاهرن ایشون خیلی گرون تشریف دارن:
لیلا عباسیان
مطب : پل رومی
شماره مطب: 22612083
تاپیکی که در موردش نوشتن:http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=30126&PageNumber=1

2. خانم روستا
مطب: 4راه پاسداران دولت - خ حسینیه - ساختمان 374 - ساختمان پزشکان نرگس.واحد 28
در مورد ایشون گفته بودن که میتونید ازش بخواید بهتون مامای خصوصی معرفی کنه. (چون خیلی سرشون شلوغه و اندکی گرون هستن)

ایشون خصوصی هستن اما فیزیولوژیک نیستن:

3. صدیقه نوابی
مجیدیه شمالی -خ استاد حسن بنا - میدان سرباز - ساختمان پزشکان شفا
تلفن: 22331561

این تاپیک هم مطالب جالبی راجع به زایمان فیزیولوژیک داره:
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=178625&PageNumber=1

لیلیان جون
من تخت چوبی نوزاد با ابعاد 130 در 70 خریدم که گهواره هم هست. اما قیمتش 330 درومد. چه جوری یه یراق تکش 280 شده آخه؟؟؟ مطمئنی بهت گرون نمیدن؟
اگه بخوای گهواره تک هم بخری واسه خودش یه هزینه ایه. البته بستگی به این داره که بخوای تا کی ازش استفاده کنی. اگه واسه تا یه سالگیش بخوای 500 تومن برات هزینه برمیداره. به نظر من اگه بدی تختشو بیرون برات بسازن که گهواره هم بشه بیشتر به صرفه اس.

مینا جونم
مرسی بابت رانمائی و آدرس و شماره ات از بیمارستان.
من که دیگه شاخ غول شکوندم بعد از 8 هفته همت کردم برم آزمایشگاه
توو این ماه ها بدن نیاز به گردش خون با فشار بالاتری داره . به خاطر اینکه دیگه زمان وزن گیری و رشد جثه ای بچه ها رسیده. واسه همینم اختلال توو فشار خون پیش میاد و همش بالا پائین میشه. یا حتی اگه فشار ثابت 8 قبلن برات عادی بوده الان باعث سرگیجه ات میشه. بهتره با دکترت درمیون بذاری . چون سرم مداوم هم که نمیتونه درمان اساسی باشه.
من راه زایمان طبیعی بدون برش رو (تا حد ممکن) پیدا کردم. مامای خصوصی. که بالا اطلاعاتشو گذاشتم.
اما پایه ی تز تو هم هستم. از کجا و چه جوری بالا آوردنو شروع کنیم؟

ftmmasجون
خدا رو شکر که خوبی الان عزیزم. ممنون بابت انتقال تجربه های خواهرت و خودت.
خوشحال میشم اگه شماره ای از مراکز مامای خصوصی تووی تهرن یا کرج داری برام بذاری.
در مورد رشته ام , بله عزیزم من معماری خوندم.هم رشته ایم؟؟؟؟

ضحی جون
لباسای نی نی مبارککک .مامان هنرمند .... پتوی دخترت خیلی نازه.
در مورد حاشیه اش من جای تو بودم کار خاصی واسه حاشیه اش نمیکردم. همین جوری خوشگله.

قو جونم
همون که نوشته 0 تا 3 ماه منظورش سایز 0 هست . گرچه سایز بندیا متفاوته اما معمولن تا 40 روز رو جواب میدن نه تا سه ماه رو.
واسه تب سنج ترجیح میدم حضوری برم لوازم پزشکی فروشی. فکر کنم 4 شنبه برم. و بیام برات نتیجه شو بذارم.

مامان امین جون
مرسی بابت اطلاعاتی که گذاشتی. خیلی مفیدن.

آیسان جون
وسایلای نی نی مبارک.فرش و پرده اتاق پسرت خیلی شیکن.گهواره اش هم خیلی ساده و قشنگه.

ابریشم جون
منور کردی تاپیک رو ....
همین یه خبر کوچولو از سلامتیت ما را بس. ایشاللا زودی بهتر تر میشی قربونت برم.
Lilypie First Birthday tickers
2706