2410
2553
رنگ کردن مو در زمان بارداری

اگر شما قبل از باردار شدن موهایتان را رنگ کرده اید احتمالا می خواهید بدانید که آیا این کار درست بوده است یا نه ، آیا آسیبی به شما و جنین شما خواهد رساند یا نه؟

متاسفانه پاسخ آسان و صریحی برای این سوال وجود ندارد. پوست کف سر بسیار جاذب است هنگام رنگ کردن مقدار کمی از مواد شیمیایی رنگ وارد جریان خون شما می شود. دانشمندان در مطالعات و آزمایشاتی که بر روی حیوانات انجام داده اند ، مواد شیمیایی مو را با ناقص الخلقه شدن نوزادان مرطبت دانسته اند.

به هر حال ، این مساله وقتی پیش می آید که دفعات رنگ زدن ها بسیار زیاد باشد و موهای شما زیاد در معرض رنگ شیمیایی قرار بگیرند. در عین حال بر اساس مطالعاتی که بر روی انسان ها انجام شده رنگ کردن مو هنگام بارداری مطمئن و بدون خطر می باشد و هیچگونه آسیبی به جنین وارد نمیکند.

اما واقعیت این است که هنوز تحقیقات پایان نیافته و جواب صددرصد و مشخصی برای این سوال وجود ندارد. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند خانمهای باردار برای رنگ کردن موهایشان تا سه ماهه دوم یا سوم صبر نمایند.

چون سه ماهه اول زمان شکل گیری جنین و پیشرفت سلولهای اولیه جنین می باشد و جنین بسیار حساس و آسیب پذیر است. در ضمن ترجیحا می توانید به جای رنگ کردن کل موها از “های لایت” کردن استفاده کنید زیرا های لایت نیاز زیادی به رنگ و مواد شیمیایی ندارد و کمتر هم با پوست سر تماس دارد در نتیجه پوست کف سر رنگی نمی شود. این روش می تواند تا حدی مطمئن تر از رنگ کردن تمام موها باشد .
خدایا شکرت.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

از اونجا که قسمت جلوی موهای من کاملا سفید شده اند من مجبورم مرتب موهامو رنگ کنم تا الان که تو ماه هشت هستن بارها فقط در حد پوشوندن سفیدی ها موهامو رنگ کرده ام . اولین بار که می خواستم رنگ کنم از دکترم پرسیدم گفت اگه از رنگهای بدون آمونیاک استفاده کنی مشکلی نداره . منم رنگ موی Loreal Casting رو استفاده می کنم که بدون آمونیاک هست . چون ناچارم که از رنگ استفاده کنم . البته بیشتر رنگهاش تو مایه قهوه ای و خرمایی هست. خیلی روشن نیستند. و نسبت به رنگای دیگه کمی هم زودتر از بین می رن ولی خب کم خطر تر هستند. من از فروشگاه هایلند تو میدون آرژانتین می خرم قیمتش هم حدود 12000 تومانه.
2720
--------------------------------------------------------------------------------

توصیه یک متخصص پوست به زنان؛
در سه ماه اول حاملگى از مصرف رنگ موخوددارى کنید

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تاکید بر عدم استفاده از رنگ مو در سه ماه اول حاملگی به دلیل عوارضی که می‌تواند برای جنین داشته باشد، اعلام کرد: زنان باردار در صورت لزوم تنها از رنگ موهای گیاهی استفاده نمایند.

دکتر پریچهر کفایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا - منطقه یزد،‌ ضمن دسته‌ بندی رنگ‌موها به سه دسته‌ رنگ‌های گیاهی،‌ فلزی و رنگ‌های سنتتیک ارگانیک، اظهار کرد: رنگ‌های سنتتیک که بیشترین استفاده را در 60 سال اخیر داشته‌اند، علی‌رغم این که طبیعی‌ترین رنگ را به موها می‌بخشند، حاوی ماده اکسیداتیو هستند و معمولاً به ساقه‌ مو آسیب می‌رسانند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: وجود ماده‌ای به نام ppd در رنگ موهای سنتتیک معمولاً در 10 درصد موارد باعث ایجاد آلرژیک درماتیت می‌گردد، لذا به مصرف‌کنندگان توصیه می‌شود قبل از مصرف این نوع از رنگ‌موها از نظر ایجاد حساسیت تست شوند.

این متخصص بیماری‌های پوست همچنین تصریح کرد: از عوارض بسیار نادری که در نتیجه مصرف این نوع رنگ‌موها گزارش شده است می‌توان به سرطان زائی و یا کم‌خونی آپلاستیک اشاره نمود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان با بیان این نکته که در مورد استفاده از رنگ موها در زمان‌های حاملگی و شیردهی اتفاق نظر کاملی وجود ندارد، ابراز داشت: ولیکن با توجه به گزارشاتی در خصوص عوارض ناشی از رنگ موها داده شده است، توصیه می‌شود در طول سه ماه اول حاملگی از مصرف رنگ موهای سنتیک خودداری شود و با عنایت به این ‌رنگ‌های گیاهی مثل حنا و پوست گردو دارای ماده‌ی غیر سمی هستند پیشنهاد می‌شود در صورت لزوم حتی در زمان شیردهی، فقط رنگ موی گیاهی مصرف گردد.
سلام ، این سوال منم هست؟ می خوام بدونم اگه موهامو رنگ کنم نمیتونم هفته ی بعدش اقدام کنم؟در این حد هم ضرر داره؟
خدا خودش میدونه چه وقت چیزی رو که آرزو کردی بهت بده ، فقط بشین و تماشا کن
2714
اینو باید از پزشکت بپرسی. اما اگه احتیاط کنی و رنگ نکنی خیلی بهتره. اگه رنگ کنی ممکنه همش این سوال تو ذهنت باشه که آیا بچه آسیب دیده یا نه پس بهتره برای راحتی فکر خودتم که شده رنگ نکنی عزیزم
من تو هفته 19 هستم. همین سه روز پیش تو کلاس بارداری بهمون گفتن رنگ و مش مطلقا ممنوعه. احتمال حساسیت های پوستی بعد از تولد رو افزایش می ده، حالا هر نوع رنگی گیاهی، شیمیایی...
در ضمن گفتن تازگیا از وزارت بهداشت ابلاغیه اومده که بارداران اعلام کنن تا حد امکان از رژلب استفاده نکنن چون محصولات موجود در بازار ایران همشون درصدی سرب دارن که مستقیا توسط پوست جذب میشه.
سلام خانم های عزیز.من الان باردار هستم و تو هفته ششم بارداری ما عروسی دعوتیم و کسی از بارداری من خبر نداره . سوالی که داشتم اینه که آیا میتونم موهامو رنگ کنم؟ خیلی تابلو میشم اگه رنگ نکنم به نظرتون ضرر داره ؟:(
2706