2410
2553
من همیشه به شوهرم میگم تو فقط بگو من چیزی بپزم من برات میپزمش فکرش خیلی سخت تر از پختنشه
این تاپیکو زدم که هرغذایییییییییییی یادمون میاد اینجا بنویسیم تا نخوایم فکر کنیم هردفعه بدوییم بیایم اینجا لیست غذاهارو ببینیم
موافقین؟
1.قیمه
2.قرمه سبزی
3.کشک بادمجون
4.میرزا قاسمی
5.لوبیا پلو
6.عدس پلو
7.باقالی پلو
8.هویج پلو
9.شیرین پلو
10.سبزی پلو
11.سوپ(سوپ مرغ.سوپ رشته.سوپ جو.سوپ دال عدس (خوشمزه و سریع ).سوپ شیر)
12.کوکوسبزی
13.کوکو سیب زمینی
14.کتلت
15.ماکارونی
16.عدسی
17.ته چین مرغ
18.استامبولی
19.ساندویچ مرغ ریش ریش با قارچ
20.دوپیازه جیگر
21.فسنجون
22.ماهی
23.لازانیا
24.خورش کرفس
25.آش رشته
26.آش دوغ
27.یتیم چه
28.دم پختک
29.سوسیس سیب زمینی
30.قیمه نثا
.31حلیم بادمجان
32.کباب حسینی(کباب حسینی تکه های مکعبی گوشت گوسفند یک درمیان فلفل دلمه و پیاز را روی سیخ جوبی میذاریکمی تفت میدی بعد پیاز سرخ شده با کمی رب و ادویه را با هم تفت میدی کوشتای تفت خورده رو سیخ را درون میع رب میذاری ارام بپزه کنارش الو برغان و ذرت و نخود فرنکی و سیب زمینی هم میتونی سرو کنی من شخصا با برنج میدرستم)______دستور دوم_______(اول مواد لازم.گوشت مربع مربع خورد شود به میزان لازم.گوجه گیلاسی به تعداد.سیخ های کباب.فلفل دلمه ای در رنگ های مختلف.سیر به تعداد سیخ های کباب.هویج به میزان لازم.زعفران.ابلیمو.دنبه.رب)
اول گوشت رو با پیاز وکمی اب لیمو و زعفران بخوابونش من همیشه یه شب تا صبح میزارم تو یخچال تا حسابی مزه دار بشه
بعد سیخ های چوبی لازمه که اول یه تیکه گوشت میزنی به سیخ بعد یه حبه سیر بعد دوباره گوشت یه تیکه مربع کوچولو فلفل رنگی بعد دوباره گوشت بعد یه تیکه چربی پشتش دوباره فلفل رنگی بعد گوشت وهویج سیخ هاتو به همین ترتیب اماده کن بعد تو یه ظرف دیگه 3 لیوان اب رو با چند قاشق رب وادویه های دلخوات حسابی هم بزن وبریز تو تابت بعد اروم ومنظم سیخ هاتو بزار تو این مخلوط اب ورب زیر اجاقتو روشن کن بزار حسابی تو این اب بپزن اگه به جای اب اب گوشت هم داشتی بهتر بعد هی سر بزن که ابش کاملا کشیده نشه سعی کن با حرارت ملایم بپزی بعد 1 ساعت مونده به سرو غذات سر هر سیخی که ااده کردی گوجه گیلاسی هارو بزن سعی کن سیخ هاتو نیاری بیرون یه جوری تو همون تابه سر سیختو بلند کن وگوجه هارو بزن بعد از 1 ساعت با برنج سروش کن عالی میشه)

33.کباب تابه ای
34.زرشک پلو
35.آبگوشت
36.اشکنه
37.خوراک لوبیا
38.خوراک لوبیا سبزوگوشت
39.الویه
40.پیتزا
41.حلقه مرغ و ریحان
42.نثا پلو
43.خورشت خلال
44.مرغ شکم پر
45.ماهی شکم پر
46.کباب بشقابی (من پیاز رنده شده +گوشت چرخشده +ادویه =کف تابه روش سیب زمینی حلقه شده روش گوچه حلقه شده میذارم میپزه (
47.خورشت الو اسفناج
48.بال مرغ کنجدی عسلی
49.کوفته تبریزی
50.کله گنجیشکی(کوفته ریز)
51.سر گنجشکی
52.مرغ سوخاری
53.جغول بغول
54.ناگت مرغ
55.شامی کباب
56.چلو گوشت
57.ته چین دنده
58.ته چین مرغو سماق
59.ته چین گوشت
60.سالاد ذرت و کلم و نخودفرنگی
61.میگو پلو
62دال عدسی با پلو سفید
63.قلیه ماهی
64.قلیه میگو
65.دمپخت گوشتی
66.دمپخت ماهی
67.دمپخت میگو
68.میگو سوخاری با نون
69.یخنی عدس و کلم( یخنی: مثل ابگوشت می مونه و همون دیزی خودتونه و با نان خورده می شه)
70.یخنی لوبیا
71.یخنی نخود و لوبیا
72.دمپخت سیر(الان فصلشه)
73.اش قیصی
74.اش گوچه
75.اش ترش شمالی
76.دلمه برگ
77.دلمه کلم .فلفل.گوجه .بادمجان
78.حلیم
79.بادمجان شکم پر
80.سوسیس تخم مرغ
81.تن ماهی با ذرت وسس مایونز +(درصورت دلخواه یه پیاز خام کوچولو ریز کنید توش) مخلوط کنید بهش اب لیمو وفلفل بزنید با نون میل کنید
82.تن ماهی+ پیاز داغ+ سیب زمینی سرخ کرده.
83.گوشت چرخکرده+ سه چار تا تخم مرغ+ پودر سیر و ادویه سرخ کنید و خوشمزه است
84.شامی= گوشت چرخکرده+ سیب زمینی+ کمی هویج سرخ کنید
85.کالجوش
86.تاس کباب
87.گوشت چرخ کرده+پیاز+سیب زمینی نگینی
88.کوکوی لوبیاسبز(لوبیا سبز خرد شده و سرخکرده+پیاز رنده شده+تخم مرغ+نمک و فلفل)
89.خورشت لوبیا
90.خورشت نخود فرنگی
91.خورشت بامیه
92.لازانیا
93.پیراشکی
94.(مرغ تیکه مخلوط در پودر سوخاری با حرارت ملایم)
95.فلافل
96.خورشت خلال بادوم
کلانه ( نوعی نون محلی کردها)
97.سمبوسه
98.کباب کوبیده
99.من بورانی اسفناج درست می کنم: مرغ ریش ریش یا گوشت چرخ کرده+ قارچ + اسفناج+ تخم مرغ
ناز خاتون
بادمجون رو سرخ می کنم.بعد می کوبم. سینه مرغ رو تکه تکه سرخ می کنم با پیاز. سیر+نعنا +جعفری + زعفرون و آغوره می شه یک نوع خورش.
خورش به آلو
چغرتمه که مرغ ریش ریش هست با پیاز داغ و بعد تخم مرغ اضفه می کنم.
100.نودل
اینا رو سر تف بدین خیلی کم: قارچ کلم بروکلی سیر پیاز کدو سینه مرغ مکعبی یا گوشت کوچیک یا گوشت چرخ کرده. فلفل دلمه. روغن زیتون+ سرکه بالزامیک+ سس سویا.
نودل رو 5 دقیقه بذارین تو آبجوش بعد بردارین و با مواد زیر نوش جون کنین
101.فاسولیه(یه خورشت عربیه که مثل قیمست تغریبا ولی جای لپه لوبیا سفید داره و سیر خیلی هم خوشمزست...گوشتتو میپزی میزاری کنار اگه گوشت دنده باشه خوشمزه تر میشه
بعد لوبیا سفیدتو ابپز میکنی ابشو دور نمیریزی اونقده اب باید داشته باشه بعد ابپز شدن که نصف اب خورشتتو تامین کنه بقیشم اب گوشته
یه پیاز خیلی کوچیک سرخ میکنی و توش چند حبه سیر میریزی و چند قاشق رب البته بعضی ها هم با رب انار میدرستن ولی ما رب گوجه میزنیم
بعد گوشتو لوبیا رو میریزی توش میزاری جا بیفته ادویه خاصی هم نداره فقط دوست داشتی یه نمه زردچوبه فلفل بهش اضاف)

102.کباب ترکی
103.کباب بختیاری
104.بورانی لبو(لبو پخته ورنده شده با ماست وکمی نمک وکمی گردو)
105.خورشت خلال بادوم
106.خورشت آلو اسفناج
107.خورش آلو هویج(گوشت خورشتی +آلو و هویج خلالی و خلال بادوم)

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

دوستای گلم من میرم لالا کنم
اگه ناراحت نمیشین من پستارو حذف میکنم که بار تاپیک سبک تر بشه
غذاهایی گه گفتین همه رو اضافه کردم
بازم غذایی به ذهنتون رسید+دستورش بذارین من فردا میام به لیست اضافه میکنم شب بخیرررر
2720
مرسییییی
از آدمها بُت نسازید، این خ ی ان ت است! هم به خودتان، هم به خودشان.
خدایی می‌شوند که، خدایی کردن نمی‌دانند
و شما در آخر می‌شوید، سر تا پا کافرِ خــــــدایِ خود ساخته
2714
مرسی بهار جون
ولی غذاهای محلی که داریم معمولا موادش جاهای دیگه پیدا نمیشه
آخه ما مال شمال هستیم و سبزیهای مخصوصی داریم که جاهای دیگه نیست
من به دستان خدا خیره شدم معجزه کرد . (میشه برا حفظ و سلامتی این معجزه یه صلوات بفرستید؟ ممنون)
2706