2410
2553
سلام.من 3 ماهمه.شوهرم هم پسر عمه ام هستش. می خوام بدونم چه آزمایشهایی رو باید انجام بدم؟ و اینکه کجاها معتبره؟ هزینه هاشم اگه می دونید بهم بگید.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
چه جالب 89/3/22 دختر من به دنیا اومد شوهر منم پسر عمه ام هست

ما قبل از بارداری ازمایش ژنتیک دادیم و چون تو فامیل دو طرف و مخصوصا فامیلای مشترکمون مورد خاصی نبود زیاد نگرانی نداشتیم هزینشم سال 88 نزدیک 300 شدو قبل از هفته 18 هم یه ازمایش دادیم که اگه مشکوک بود باید ازمایشهای بیشتری انجام میدادیم که خداروشکر مشکلی نبود و نیاز به بررسی بیشتر نداشت هزینه اونم 100 شد
البته فک کنم الان اکثر دکترا این ازمایشو برا خانومای باردار توصیه میکنن
خوب اولا اگه سابقه خدایی نکرده معلولیت ندارین تو فامیل الکی نگران نباشین
برا مشاوره ژنتیک هم قبل از بارداری بایدمیرفتی
الانم برا اطمینان غربالگری در سه مرحله و آز آمینو سنتزو
سونوی چند بعدی میتونی بری

مامن آیدا غربالگری مرحله دو رو رفتن
حالا قیمتهارو برات مینویسم

غربالگری مرحله اول یه سونو هم میخواد که سونو هزینش با بیمه برا من 33 تومن و آز خون هم 33تومن شئ
مرحله دوم غربالگری هم که تو هفته 16 بودکه آزمایش کواردرو میگن هم 103 تومن شد
دیگه چون دو تا آز غربالگریام ریسکش خیلی پایین بود دکترم گفت مرحله 3 رو نمیخواد
سونوی چند بعدی هم فکر کنم 180 تومن میشد
توی خانواده ما ازدواج فامیلی خیلی زیاد هست پدر و مادر خودمم پسر عمه دختردایی هستن و کلا از دوسه نسل قبل خیلی زیاد بوده هیچ کدوم بچه مشکل دار نداشتن تا اینکه دختردایی من با پسرعموی پدرش ازدواج کرد و صاحب یه پسر شد که تا یک سالگی کاملا سالم و نرمال بود کم کم چشمهاش انحراف پیدا کرد دلیل خاصی براش پیدا نکردن یه مقدار دارو دادن بهتر شد کم کم متوجه شدن شکم بچه از حد نرمال بزرگتره و بعد از کلی این دکتر اون دکتر بردن متوجه شدن دچار یه بیماری ژنتیکی به نام سندرم "گوشه" هست که این بیماری عدم وجود آنزیم حل چربی در بدن هست اول سیسیتم عصبی رو دچار مشکل میکنه (که انحراف چشمش به این دلیل بود) بعد باعث میشه کبد و طحال از حد معمول بزرگتر بشه و کم کم جای ریه رو تنگ میکنه اونقدر که دور از جون هر بچه ای بر اثر فضای تنگ ریه دچار خفگی میشه و . . .
هفت سال بچه زنده موند و هر روز بدتر از دیروز یه سری آنزیم حل چربی هم بهش تزریق کردن (که بسیار هم گران بود هر هفته یه آمپول میزن که ده سال پیش هر کدوم دومیلیون قیمت داشت) که اونم جواب نداد و تو هفت سالگی بر اثر خفگی فوت شد
اون بچه قربانی ازدواج فامیلی شد دختر داییم خیلی راجع به این بیماری تحقیق کرد و پیش خیلی از دکترها رفتن پیش یه فوق تخصص بیماری های ژنتیک رفتن و بهشون گفت که سی هزار نوع بیماری ژنتیکی وجود داره وشما با هیچ نوع آزمایشی نمیتونی همه شو تشخیص بدی تنها یه سری از بیماری های ژنتیک که از همه شایع تر هست رو آزمایش میکنن و اسمش آزمایش ژنتیکه که کلی هم هزینه داره

اینا رو گفتم که بگم هیچ وقت پیش خودتون نگین که چون هیچ موردی توی فامیل نبوده پس برای ما هم اتفاق نمیفته ژن معیوب تو همه آدمها وجود داره بلا استثنا که ممکنه توی یه فامیل برای خیلیا مشترک باشه وشما وقتی با اون طرفت ازدواج میکنی که با شما ژن معیوب مشترک داره احتمال 25 تا 50 درصد هست که خدای نکرده صاحب بچه مشکل دار بشین

اما آزمایشهای غربالگری که طی بارداری انجام میدین خیلی از ناهنجاریهای جنینی رو مشخص میکنه و میشه همون بارداری رو خاتمه داد و باعث شد که اون بچه به دنیا نیاد
از چه دلتنگ شدی ، دلخوشیها کم نیست . . .
2714
منم با نوشین موافقم منم با شوهرم ازدواجمون فامیلیه ازمایشات زنتیکم انجام دادیم مشکلی نبود ولی بچم بعد از به دنیا اومدن فوت شد به خاطر همین مشکلات زنتیکی حتما قبل از بارداری باید مشاوره انجام بشه .
منم کاملا با نوشین جون موافقم این بیماری گوشه رو هم زیاد شنیدم به نظرم ازدواج فامیلی یه ریسک بزرگ و با انجام

تمام ازمایشها باز هم نمیتونی مطمئن بشی که بچه سالمه تازه یه بیماری های ژنتیکی هستن که تو سن 3 سالگی به بالا

خودشون و نشون میدن تا قبل اون بچه سالمه سالمه
لبخند زدن خیلی راحت تره تا بخوای به همه توضیح بدی چرا حالت خوب نیست
ما هم ازدواج فامیلی خیلی زیاد داریم و همه بچه ها سالمند امایه ژنهایی معیوبی داره نسل به نسل منتقل میشه بالاخره

تو یه بچه ی طفل معصومی غالب میشه این و دکتر میگفت
لبخند زدن خیلی راحت تره تا بخوای به همه توضیح بدی چرا حالت خوب نیست
2706