2737
2734
مرضیه عزیزم..موی تو هر پایه رنگی که باشه 000 فقط باز بسته به موهات 3درجه موهاتو روشن میکنه بیشتر از این روشن نمیکنه....اگه خواستی بازم روش رنگ بزاری اول موهاتو بشور و بعد که اب موهاتو گرفتی روش دوباره رنگ بزار ....
سودای عزیزم..باعث لطفت..من فقط چیز هاییو که بلدم میگم عزیزم...عزیزم..لایت پر میذاریبا کلاه اما موهایی که بیرون میکشی باید نازک و کم باشه....این لایت کردن مثل مش کردن و از یه طریق خواستی که همه ارایشگرا بلدن انجام میشه و مرتب یا نامرتبی نداره عزیزم...لایت با کلاه همون طور که گفتی خیلی تمیز تره...اگه خواستی انجام بدی با کلاه انجام بده عزیزم...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اینم چند تا سوالی که خیلی از دوستای گلم از طریق ایمیل پرسیدن و من بدم نیومد بزارم که شاید سوال های خیلی از شماها باشه......

-سوال:
موهای من تیره مایل به قهوه ای است. معمولا من موهام را رنگ کارامل هایلایت میکنم ولی حالا تصمیم گرفتم تا به رنگ طبیعی خودم برگردم. وقتی در سالن موهامو رنگ کردم خوب بود ولی در عرض دو هفته موهای من رنگ نارنجی و مسی زنگ زده به نظر میاد. آرایشگرم میگه به علت آفتاب گرفتن زیادی است. شما میگید چکار کنم؟

جواب- درسته با هایلایت کردن مکرر و استفاده دوباره رنگ تیره و آفتاب باعث شده که منافذ موی شما باز بشوند و رنگ در‌ آن دوام پیدا نکند. استفاد از شامپو های نادرست به کم رنگ شدن موی شما منجر شده است.این بدین منظور نیست که آرایشگر شما اشتباه کرده است بلکه او باید به شما توضیح میداد که موهای هایلایت شده و رنگ شده ضعیف هستند و احتیاج به ترمیم و کاندیشنر دارند. مو باید برای نگهداشتن رنگ درمان شود.
برای تصحیح شما میتوانید دو کار انجام دهید. استفاده از شامپوهای آبی که خیلی از شامپوهای معروف این سری مواد را در بین موادشان دارند و یا استفاده از تونر و یا همان رنساز کردن است. اگر فکر میکنید که نارنجی موی شما زیاد است از سری رنگ هایی استفاده کنید که تن آبی دارند و اگر موی شما قرمز تر است از سری رنگ های باتن سبز استفاد کنید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال:مادر من موهاشو رنگ کرده ولی رنگ تیره تر از رنگی که میخواست شده است به نظر شما چکار کند؟

جواب- بهترین کار استفاده از peroxide cap است که در واقع اکسیدان ۴٠ درصد را با کاندیشنر/نرمکننده مخلوط کرده و برای ٢٠ دقیقه روی مو بگذارید و کلاه پلاستیکی را روی آن بکشید و اگر توانستید آن را کمی باسشوار گرم کنید یا حوله روی آن بکشید تا کمی گرم شود. همچنین میتوانید اکسیدان را با شامپو مخلوط کنید و مو را شامپو زده و ۵ دقیقه شامپو را روی مو بگذارید بماند. این کار باعث میشود که رنگ موی شما بتدریج کم رنگ شود. ممکن است نیاز باشد تا این کار را چند بار انجام دهید.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
٣--آیا راهی است که رنگ قرمز دوام بیشتری داشته باشد؟

رنگ قرمز معمولا دوام کمتری نسبت به رنگ های دیگر دارد. یکی از راه های جلوگیری از کمرنگ شدن مو استفاده از شامپوهای قرمز است که هر هفته یک بار موهای خود را با آن شامپو کنید این کار رنگ دانه های رفته را به موهای شما برمیگرداند. و یا استفاده از کاندیشنر های خوب. اینکار فلس های مو را میبندد و مانع از خروج رنگدانه ها از داخل کوتیکل مو میشود.
هر چیزی که کیفیت و حالت مو را بهتر میکند کمک میکند تا رنگ مو دوام بیشتری داشته باشد.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-۴- ایا رنگی وجود دارد که الرزی ندهد و باعث حساسیت پوستی نشود؟.

معمولا رنگ های دایم دارای موادی هستند که بعضی افراد میتوانند حساسیت پوستی تولید کنند. برای همین ٢۴ تا ۴٨ ساعت قبل از هر رنگی شما باید تست حساسیت پوستی بدهید. برخی کمپانی های رنگ سازی خود را تولید کننده رنگ های طبیعی و نتورال معرفی میکنند ولی باز در داخل باکس رنگ به انجام دادن تست حساسیت قبل از استفاده از این رنگها اشاره کرده اند.
تنها شرکتCosval with the Santotint line of products دارای مواد ایکو فرندی هستند که حساسیت تولید نمیکنند.
شما میتوانید از رنگهای سمی پرمننت و نیمه دایمی هم برای رنگ استفاده کنید که کمترین حساسیت را تولید میکنند.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
۵-من موهام نسکافیه ای هست چطوری میشه سایه بندازم روش؟اصلا ایا میشه؟

جواب- اگر رنگ نسکافیه ای شما روشن است میتونید با لولایت و هایلایت روش سایه روشن بیاندازید اگر تیره است تنها با دکلره و یا هایلایت میتونید این کار ار بکنید.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
۶- با اینکه سی سالمه ولی تقریبا 40 تا 50 درصد موهام سفیده و موهای سفیدم خیلی دیر رنگ می‌گیرن. فقط رنگهای خیلی تیره اونم در صورتیکه بیش از حد معمول رو موهام بمونه قادر به رنگ کردن هستن. تازه گاهی با این وجود هم موهام کاملا تیره نمیشه و بور میشه و بعد از چند بار شستن رنگش میره.
احساس می‌کنم آرایشگرها هم کار خاصی برام انجام نمیدن. اگه من بخوام گاهی موهامو رنگهای قهوه ای روشن و یا بلوند تیره کنم تکلیفم چیه؟ اکثر رنگ موهای موجود در ایران گیتی جونم شما راهی به نظرت می‌رسه؟

دوم) قبلا موهامو یه بار مش پر کرده بودم و بعد یکی دو بار قهوه ای های مختلف حالا موهام مخلوطی از زیتونی روشن و قهوه متوسطه و یه خروار موی سفید! و دلم می خواد موهامو نسکافه ای کنم. می‌شه بگی باید از چه رنگهایی با چه نسبتی استفاده کنم؟

جواب-برای رنگ کردن موهای سفید که خیلی سخت رنگ میگیرند اول روی موهای سفید اکسیدان ۶ را خالی بزنید و با سشوار مو ها را خشک کنید و بعد رنگ مورد دلخواه خود را باز مقدار مناسب اکسیدان مخلوط کنید به موهای بزنید. مقدار مناسب اکسیدان در هر رنگی مقداری است که سازنده آن رنگ روی باکس رنگ نوشته باشد. درلورال به ازای هر تیوب رنگ ٧۵ میل هست. و در رنگ ولا به ازای هر تیوب رنگ ۶٠ میل است. با استفاده کردن اکسیدان روی مو های سفید خود از مقدار اکسیدان مخلوط شده با رنگ کم نمیشود.

دوم- میتونید از رنگ ۶.٧ یا ٧و٧ ولا استفاده کنید ولی باز ندیده نمی شه گفت برای اینکه من نمیدونم قهوهای شما چقدر تیره و تار هست. یک کم سخته که یک دست بشند. ولی برید جایی که رنگ میفروشند و با نگاه کردن به چارت رنگ رنگ نسکافه ای مورد علاقه خودت را پیدا کن که معمولا در چند درجه از تیرگی و روشنی موجود میباشند و با مقایسه با تیره ترین قسمت موی خودتون همانی را انتخاب کنید که بهش نزدیکتر هست این بیشترین پوشش یکدستی را به موی شما میدهد.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
٧-من تازه سایت شمارو دیدم اما از مطالب مفیدتون خیلی استفاده کردم چند تا سوال از خدمتتون داشتم موهای من فر و بلنده و رنگ طبیعیش قرمز طلایی هست من تا یک سال پیش موهام رو دوست نداشتم و مرتب رنگ و صافش می کردم اما حالا خیلی دوستش دارم قبلا تا از حمام بیرون میومدم به موهام سرم و موس میزدم و خیلی خوب می شد اما یه چند وقته موهام وز می شه دوست دارم تا اونجایی که میشه فر موهام از هم باز نشه باید چکارش کنم؟دوم اینکه چه رنگ مویی بیشتر به موی فر میاد؟وسوم این که من ساکن شیراز هستم چه طور می تونم محصولات شما رو خریداری کنم؟

جواب-به موی فر هر رنگی میاد البته بستگی به رنگ پوست شما دارد با رنگ چشم شما. الان رنگ های مسی خیلی مد هستند شاید به موی فر شما هم بیاند. برای از بین بردن وز موی خود از ماسک های مو استفاده کنید و بعد از شستن هم از سرم های انتی فریز استفاده کنید و سعی کنید موی خیس را شانه نکنید و مواد سرم خود و یا کرم های انتی فریز به مو های خود بزنید و بگذارید به صورت طبیعی خشک شوند.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

٩سوال-با سلام و سپاس فراوان از سایت خیلی خوبتون میشه در مورد رنگ های ماگما هم توضیحاتی بدهید و طرز استفاده از رنگ های بلوند ان روی موهای ما ایرانی ها
با تشکر
جواب-رنگ های ماگما از ولا هستند که قدرت رنگ دادن به موهای تیره رنگ شده و رنگ نشده را دارند. این مواد خیلی قوی هستند و رنگ قرمز اون خیلی زیباست. رنگ بلوند اون ۵ درجه مو را روشن میکند. اگر از قانون رنگ ها آگاهی داشته باشید میدانید که رنگ - موی رنگ شده را نمیتواند روشن کند. رنگ های ماگما از این قانون پیروی نمیکند . البته رنگ نباید مشکی باشه و رنگ های با شماره ۴ به بالا را مثل موی طبیعی رنگ نشده عمل میکند.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
١٠سوال-من یه سوالی داشتم اینکه من یه ماهی میشه موهامو رنگ کردم تقریبا بلوند شبیه اون عکسهای کوتاهی مو اونی که اکستنشن داره الان حدود دو سه سانتی موهام رشد کرده موهای خودم مشکی هست میخواستم ببینم پیشنهادت چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟رنگ کنم دوباره؟ریششومدل موهامم اناناسیه
راستی یه سوال دیگه بهترین راه حل واسه پف دور چشم چیه ماساز یا کرم یا لوسیون ؟؟؟؟؟؟

جواب-اینکه شما مو های سیاه خود را به این اندازه بلوند کرده اید مو های شما را صدمه میزند ولی اگر شما از رنگش خوشتان میاید حد اقل هر رنگ و مدل مویی باید شش ماه بماند یعنی اینکه هر دفعه که شما به آرایشگاه مراجعه میکنید بخواهید مدل مو و رنگ موی خود را عوض کنید خوب نیست. هر شخصی باید یک چیز خاصی داشته باشد که بقیه با اون شما را بشناسند. مثل بوی ادکلن. تازه شما این همه خرج میکنید و طرح میریزید که مثلا خود را به یک شکلی در آورید. بعد دوست دارید بقیه شما را در این حالت و شکل ببینند. آیا در عرض ۴ تا ۶ هفته که باید دوباره موی خود را کوتاه و یا رنگ کنید وقت کرده اید که همه دوستان و آشنایان خود را ببینید؟ آیا با مدل مو و رنگ جدید خود عکس هم گرفته اید تا برای یادگاری نگهش بدارید؟ آیا به اندازه کافی از موی خود لذت برده اید؟ رنگ کردن مو و مدل های مختلف مو را برای خودتان انجام دهید برای فان. نه برای انجام وظیفه. تازه اگر هر دفعه موهای خود را عوض کنید برای برگشتن به رنگ اول که دوست داشتید خیلی سختر تر است.
اگر شما فکر میکنید که آدمی هستید که زود از یک رنگی خسته میشید سعی کنید به جای رنگ کردن همه موی خود از هایلایت و لولایت استفاده کنید. این به شما این اجازه را میدهد که هر دفعه تن های مختلف به مو های خود بدهید. ولی رنگ کردن کل مو مشکلاتی دارد که خیلی آسان نیست مثل اینکه اگر رنگ تیره روی موی خود بگذارید روشن کردن آن بسیار مشکل و گاهی رنگ بدست امده رضایت مند نیست.
برای پفی چشم هم میتوانید از لایه های نازک خیار در منزل و یا کرم ها و لوسیون های دور چشم استفاده کنید. ماساز چشم هم بی تاثیر نیست. بیشتر از هرچیزی استراحت چشم به شما کمک میکند تا از پفی چشم شما بکاهد. ازکمپرس های سرد و همچنین از چایی کیسه ای سرد هم میتوانید استفاده کنید.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------
١۵-با سلام و تشکر از سایت عالی و آموزنده شما...من دوست دارم موهام تن قرمز داشته باشه(البته نه شرابی)مثلا فندقی.ولی هر دفعه که موهام رو رنگ میکنم فقط تا وقتی موهام رو نشستم حالت قرمز داره.چه رنگی بگیرم یا چکار کنم که رنگم دوام داشته باشه؟(الان رنگ موهام 5.7 هست)
بازم ممنون...شاد و سلامت باشید
جواب- چند کار میتونید انجام بدید. ١- رنگ ۵.٧ را به ۵.٧۵ تغییر بدید.
٢-رنگ ۵.۴ را یک نگاهی بکنید شاید بیشتر به فندقی بزنه.۵.٧ بیشتر شاه بلوطی هست تا فندقی
٣- به رنگ ۵.٧ رنگ واریاسیون قرمز اضافه کنید تا قرمزی را بیشتر بکنه بدون اینکه رنگ شما را شرابی بکنه.
۴- از شامپو های مناسب رنگ استفاده کنید که رنگ شما را به مدت طولانی تر نگه میدارد.
۵ از شامپو های قرمز استفاده کنید که رنگ قرمزی موی شما تا رنگ بعدی میمونه.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2728
سلام دوست عزیز من 1ماه قبل موهامو دکو کرم مردم و روش رنگ 9 زدم
الان اگه بخوام رنگ موهام تیره نشه چه رنگی بزنم؟ رنگی هست که بلوند خیلی روشن بشه؟
بالاتر از شماره 10 هم رنگی هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنی
سارای عزیزم...ما رنگی روشن تر از شماره 10 نداریم...اگه که میخوای موهاتو هر سری روشن تر از قبل کنی بدون دکلره باید هر یه ماه یه بار همین رنگی و که روی موهات بزاری و دوباره بزاری تا به مرورو زمان هر سری یه درجه روشن تر میشه.....
2738
انیا گلی عزیزم..خوب خودت معرفی کردی دیگه عزیزم..بهترین مارک واتر پروف همون اورال که حجم دهنده و دارای مژه های ریزه
- به طرز عجیبی مژه ها را حجیم و حالت دار می کند
- برای نگاه جذاب تر و درشت تر و بازتر نشان دادن چشمها خیلی مناسبه...

سلام عزیزم. ممنون از این تاپیک خوبی که داری و به من و امثال من که هیچیییییی از آرایشگری و رنگ سر در نمیاریم کمک میکنی.
ﺧﺪﺍﯾﺎ ﻫﺰﺍﺭ ﺑﺎﺭ ﺷﮑﺮﺕ. ﺻﺪﺍﯼ ﻗﻠﺒﺶ ﻫﻢ ﺷﻨﯿﺪﻡ. ﺳﺎﻟﻢ ﺑﯿﺎ ﺑﻐﻠﻢ.
2706