2726
عنوان

دغدغه این روزهای ما (مامانای خرداد 91)

| مشاهده متن کامل بحث + 164586 بازدید | 612 پست
مامان فرزین......سلام
والا این مرکز بهداشتی که من میبرم ....وقتی برای 9 ماهگی بردمش،گفت برو 2 ماه دیگه بیار!!!!!(اون موقع حدود 9 کیلو بود

البته من قصد نداشتم به حرفش گوش کنم اما چون عید مشغول بودیم و پایان 10 ماگی سجاد میفتاد پنجم عید...وقتی پنجم گذشت و ما خونمون نبودیم دیگه بعدش رغبتی نداشتم برم....گفتم بذار به حرفه خانومه گوش کنم و پنجم اردیبهشت برم !!

حالا ایشالا شنبه میبرمش.............میام خبرشو میدم

به نظر خودم که 10 کیلو شده باشه(سنگین شده)

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

من یه معجون مقوی بلدم که اگه درسست کنین و بریزین توی شیشه و بدین به نی نی ها فکر کنم خوب باشه

(البته باید سر شیشه روکمی سوراخشو بزرگ تر کنینا!

نام: شیر خرما

آب+چند دونه خرما+گلاب +چند دونه بادوم خام(اگه عسل میدین کمی عسل)=همه رو با هم بریزین توی مخلوط کن

ماده ی بدست اومد خیلی شبیه شیره(ظاهرش)

اگه بادوم ها رو پوست بکنین که عین شیر میشه

میتونین مغز هایه دیگه رو هم همراه بادوم بریزین داخلش......

خوشمزست
برا خودتون هم خوبه

یه جور نوشیدنیه خوشمزه است(توی طب سنتی)

درست کنین ...ضرر نمیکنین
2728
زهرا جون مامان فرزین گل،عزیزم انقدر نگران نباش گلم.وزن فرزین جون که بد نیست عزیزم.به حرف مردم چرا اهمیت میدی؟فقط بچه ای که لپاش آویزون باشه و بازوهاش از تپلی ترک افتاده باشه به چشمشون تپل میاد.وگرنه فرزین جون که خوبه که عزیزم.چرا واسه همه چیز انقدر خودتو نگران میکنی دوست خوبم؟فرزین جون همه چیش عالیه الحمدالله.هزارماشااللههههههههههههه
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

جهانم بی تو الف ندارد... خدایا،هیچ پدر و مادری رو با بچه ش امتحان نکن....""آمین""
میدونیدددددد
به نظرم میاد اینکه بچه هامون چه طعمی رو دوست دارن شاید بستگی داره به طعمی که ما، در دوران بارداری بیشتر استفاده کردیم

مثلا من خودم در بارداری بیشتر شیرینیجات میخوردم و کلا طعم شیرین رو بیشتر از همه مصرف میکنم

سجاد هم الان طعم شیرین رو خیلی دوست داره
و در عوض خیلی با طعم ترش مشکل داره
اگه یه کمی یه چیزی ترش باشه ، انقد صورتشو کج و کوله میکنه که نگووووووووو
در مورد تکراری بودن صبحونه هم........
خب ما آدم بزرگها هم معمولا صبحونمون تکراریه دیگه

اکثر ایرانیا صبحها "نون و پنیر و چایی شیرین"..........یا کره و مربا ".........یا خلاصه یه چیز تکراری میخورن

معمولا تنوع ناهار وشام بیشتره
مامان فرزین بچه ها راه میفتن چهرهشون لاغر میشه .. اگه راه بیفته چیکار میکنی ؟ اصلا به حرف مردم کاری نداشته باش .. و هر کی هم گفت بگو دکترش که راضیه .. نشین خودتم باهاشون همکلام شو .. اجاز ه نظر دادن هم به هیچ کس نده . دو تا دخترای من مث نی قلیونمیمونن ولی ه کی نظر بده میگم همینن کههستن . ظریفن .. رو مدن ... باربی هستن و نمیزارم نظرای الکیشون اذیتم کنه . مهم اینه که من دارم تلاشمو میکنم و دکترشون هم کمکم میکنه .. نتیجشم با خداس . به بقیه چه ربطی داره
مامان فرزین جون دوستان راست میگن
بچه چه تپل باشه و چه لاغر , کسی که بخواد حرفی بگه میگه!

سانیار ظاهرش خیلی تپل نشون نمیده ولی وزنش همیشه خوب بوده تو چکاب های مرکز بهداشت
اونوقت یکی از فامیل شوهر به من یه بار گفت چون همش غذاهای چرب و شیرین میخوره تپله! خیلی ناراحت شدم !آخه اونا از کجا میدونن من به بچه ام چی میدم میخوره! سانیار اصلا شیرینی دوست نداره و غذای چرب هم اصلا بهش نمیدم به جز کره که به اندازه دو حبه قند تو یه قابلمه سوپش میریزم!!
خدای مهربونم دوستت دارم
سلام
امروز بالاخره سجاد رو بردم کنترل
وزنش نه و هشتصد
قدش 78
سجاد با این خصوصیات الان از لحاظ وزن وسط محوطه ی نرماله و از لحاظ قد روی خط سوم(قد بلند حساب میشه)

مامان فرزین ........... سجاد با اینکه تا حالا اکثرا همیشه همین سیر رو داشته و همیشه اکثرا خوب بوده اما ظاهرش لاغره

ما هم که عید رفته بودیم هر کی سجاد رو میدید بالاخره به یه نحوی یا در مورد اینکه سجاد لاغره اظهار نظر میکرد (میگن لاغره ))

یا در مورد گوش سجاد!( آخه گوش بچم شبیه باباشه و یه کم بزرگه
اما من برام مهم نیست که چی میگن

چون از لحاظ کارت بهداشت نرماله

من از خدا یه بچه سالم میخاستم دیگه......حالا یه کم گو.شش بزرگ باشه یا کوچیک.....لاغر باشه یا چاق) و....
خداروشکر
زهره وبقیه دوستان ممنون از شما راست میگین نباید به حرف دیگران گوش بدم ولی خوب چه کنم که نمیشه ماهای اول پسرم شیر خودم رو میخورد خیلی هم تپل بود چون زیاد گریه میکرد همه میگفتن این بچه از گرسنگی گریه میکنه شیر خشک براش بگیرید شاید اصلا شیر خودش براش خوب نیست شیر خشک دادمش دیگه سینمو نگرفت شیرم هم خشک شد حالا هم در عذابم که شیر خشک میخوره

مامان سجاد پسر تو هم مثل پسر منه زیاد چاق نیست ولی خوب قدش خوبه ماشالا ...ایشالا سالم باشه

انشالله همه نی نی ها سلامت باشن
آخه گریه بچه چه ربطی به شیر داره ؟ نباید به حرفای خاله زنکی گوش می کردی .... حالا هم که پیش اومده دیگه غصه نخور. خیره اشالله.
مردم کلا دهنشون به حرف خوب باز نمی شه. خدا شاهده خانواده شوهر من با اینکه خیلی سلما رو دوست دارن .... هربار به محض اینکه می بیننش می گن وای چه لاغر شده ! با اینکه من که مادرشم می دونم از لحاظ وزنی زیاد هم شده و حتی اضافه وزن داره! چی میشه گفت آخه ؟
من خودم وقتی می بینم مامان یه نی نی میگه بچه ام لاغر شده الکی می گم قد کشیده ماشالله ! همش الکی از لباس و هیکل دیگران تعریف می کنم که خوشحال بشن اما ببخشید مردم واقعا بی شعورن ! هوا برشون می داره که حتما یه پخی هستن !
حالا هم که سلما راه افتاده خودمو واسه حرفای مزخرف خیلی ها آماده کردم .... به جای تبریک می گن : بدبخت شدیُ حالا هی باید دنبالش بدویی.
آخه این حرفه ؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد هم می گه فکر نکنی زود راه افتاده ها ! ( حالا من اصلا چنین چیزی هم نگفته بودم ) بچه من هفت ماهگی راه می رفت !!!!!!
درصورتی که من می دونم هنوز بچش چهار دست و پا میره و از سلما هم خیلی بزرگتره.
باور کنید هرکس بهتون یه حرف منفی بزنه خودش از همون نظر احساس کمبود داره و می خواد عقده هاشو سر شما خالی کنه.
نی نی هامونو عشقه .... همشون جیگرن
2706