عنوان

دغدغه این روزهای ما (مامانای خرداد 91)

| مشاهده متن کامل بحث + 164586 بازدید | 612 پست
سلام دوست جونام
زهره جووووووووون بوووووووووس خیلی سرم شلوغه تو شرکت خونه هم درگیر نی نی هستم ببخشید

این لیست رو پیدا کردم که مصرفشون برای زیر یک سال توصیه نمیشه که میگو هم توشون هست:
عسل ، شیر گاو ، پنیر، سفیده تخم مرغ، شکلات، میگو، بادام زمینی، فلفل و ادویه جات، ترشی ها، نمک، نوشابه های گازدار، آب میوه های صنعتی، از میوه ها خربزه، کیوی، انواع توت (توت سفید، توت فرنگی، شاه توت، تمشک)، آلبالو، گیلاس، از حبوبات لپه و نخود، از گروه سبزی ها اسفناج و کلم.
CafeMom Tickers
امان از بهار ! من که خمااااااااارم !
نازی جون اگه خواب بچه روتین داشته باشه حتی تو سفر و مهمونی هم با انجام روتین ذهنش و بدنش اماده خواب میشن و بچه می فهمه که باید بخوابه.
سلما تو مهمونی ( که ما خیلی هم زیاد داریم) همون 7:30-8 خوابش میگیره و می خوابه اما خب دروغ چرا نمی ذارن بچه ام بخوابه. انقدر برو بیا و سر و صدا هست که بیدار میشه !

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام بچه ها.واسه گذاشتن عکس بچه هامون یه تایپیک دیگه داریم.به نظرم اینجا نذارید بهتره.اینجارو بذارید واسه همون دغدغه ها
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

جهانم بی تو الف ندارد... خدایا،هیچ پدر و مادری رو با بچه ش امتحان نکن....""آمین""
2731
یه پیشنهاد دارم.غذاهایی رو که به بچه هاتون میدین به اضافه طرز تهیه شو لیست کنید تا بتونیم به عنوان یه لیست آشپزی واسه بچه هامون استفاده کنیم و با استفاده از این لیست بتونیم تنوع بدیم به غذاهاشون

جهانم بی تو الف ندارد... خدایا،هیچ پدر و مادری رو با بچه ش امتحان نکن....""آمین""
لیست غذاها:

کوکوسیب زمینی:
سیب زمینی رو بخارپز میکنم.بعد رنده میکنم و توش یه زرده تخم مرغ میریزم و میذارم سرخ بشه.

کوکو سبزی:
سیزی خرد شده رو یه مقدار بخارپز میکنم نه طوری که کامل بپزه.بعد توش زرده تخم مرغ میریزم و میذارم سرخ بشه.

سوپ جو:
جو+هویج رنده شده+سیب زمینی رنده شده+گوشت(مرغ یا گوسفند) همه رو باهم میذارم میپزه

عصاره ماهیچه:
ماهیچه گوسفندی رو توی یه شیشه بدون اینکه توش آب بریزم میذارم توی یه قابلمه و توش آب گرم میریزم.اول میذارم یه کم همدما بشه.بعد میذارم روی گاز.با حرارت خیلی کم و شعله پخش کن.میذارم 12ساعت آرو آروم بپزه تا عصاره ش کامل دربیاد.بعد هم گوشتشو هم عصاره شو به ایلیا میدم.خودمم میخورم چون واسه تقویت شیر عالیه.

کته:
برنج ساده رو با آب بیشتر از حد معمول مثل روش پخت برنج خودمون میذارم.واسه پخت کته یا هرنوع پلویی میتونیم از آب گوشت هم واسه خاصیت بیشتر استفاده کنیم

سبزی پلو:
وقتی کته رو گذاشتم،تو آخرین مرحله خشک شدن آبش سبزی خردشده میریزم.

کاچی:
آرد رو تفت میدم.یه مقدار کم شکر میریزم و کمی روغن اضافه میکنم.بعد آب سرد اضافه میکنم و هم میزنم تا به غلظت فرنی برسه

عدس پلو:
کته+عدس+گوشت گوسفندی از قبل پخته شده

فرنی

فرنی سیب:
توی فرنی معمولی سیب رنده میکنم

فرنی هویج:
توی فرنی معمولی هویج رنده میکنم

پوره سیب زمینی

پوره هویج

عدسی:
عدس+گوشت گوسفندی+سیب زمینی

تیلیت زرده و نون:
زرده آب پز شده+نون خرد شده+آب جوش

در حال حاضر چیز دیگه ای یادم نیست ولی بازم میام مینویسم.اگه شماها هم تونستید بنویسید.اینجوری خودش میشه یه کتاب غذای نی نی.
از زهره جون هم واسه زحمتش و مرتب کردن و دسته بندی تایپیک خیلی ممنون

لیست غذاها
- عصرانه:
من چند روزه به عنوان عصرونه به سلما زیتون میدم. از یکی شروع کردیم، الان 3 تا شده. چون سلما اصلا میوه های شیرین
مثل موز، سیب و هنونه و ... نمیخوره، همینم غنیمته. البته زیتون ارگانیک بدون نمک و افزودنی
- ماکارونی :
ماکارونی رو میذارم خیلی بجوشه که دیگه لازم نباشه دم بندازم( میدونید که دم کردن ماکارونی ضرر داره) بعد یه کم پیاز رو با روغن زیتون تفت میدم، گوشت چرخ شده و هویج رنده شده رو اضافه می کنم و میذارم خوب بپزه، در آخر هم ریحون تازه خرد شده اضافه می کنم.
لیست غذاهای من

سوپ که با آب ماهیچه ,هویج, سیب زمینی, برنج گاهی هم گندم ویه تکه هم گوجه درست میکنم جوانه گندم که خودم درست کردم خشک کردم واسیاب شده هم داخل سوپش گاهی میریزم

کته ساده با ماست بهش میدم کته رو به تنهای نمیخوره ولی ماست رو خیلی دوست داره

ابگوشت که گوشت رو ساده میپزم و با نون تیلت میکنم خیلی خوشمزه هست وپسر من خیلی دوست داره

عدسی با اب گوشت _ اش رشته که حبوباتش رو از شب قبل خیس میکنم

پوره سیب زمینی_ ماکارونی که گاهی سوپ وگاهی هم پلو که با سویا وسیب زمینی درست میشه

برنج ساده با مقدار کم نمک وروغن خوب سوپ خوشمزه ای میشه

کوکوی سیب زمینی - یه بار هم املت درست کردم با یه دونه گوجه ریز وزرده با نون که خیلی هم دوست داشت

گاهی هم سریلاک

بیسکویت مادر و میوه هم موز وسیب و پرتقال

2706