2410
2553
عنوان

دغدغه این روزهای ما (مامانای خرداد 91)

| مشاهده متن کامل بحث + 164581 بازدید | 612 پست
جدی نازی جون! سه تا که خیلی کارت سخت میشد

من دو بار حامله شدم هر دو بار هم دوقلو بوده! بار اول دوقلوی همسان بودن که پایان سه ماهگی از بین رفتن! یکسال بعد دوباره باردار شدم و این سری دوقلوی نا همسان بودن و یکیش از بین رفت و اون یکی شد این آقا سانیار که می بینید!
منم خیلی یاد نی نی های از دست رفته میکردم و گاهی هم گریه میکردم براشون ولی یه بار یه خوابی دیدم تصمیم گرفتم دیگه بهشون فکرر نکنم و شاکر خدا باشم و راضی از سرنوشت
خدای مهربونم دوستت دارم
مامانا قد ووزن ودور سر کوچولو هاتون رو هم بگید تو 10 ماه چن بوده

به نظرم پسرم خیلی داره لاغر میشه تو 10 ماه 9/5 بود وزنش با قد 73 به نظر شما کم نیست

یه دونه های ریز هم به بدنش زده روی سینش حالت عرق سوز داره نمیدونم چیه

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام
دخمل گلیم الان 5/10 وزنشه و قدش هم 72 هستش.
خوب غذا میخوره اصلا بد غذا نیست فقط غذاهای جامد رو زیاد نمیتونه بخوره .عق میزنه آخه همش 2 تا دندون داره
دورباش اما نزدیک...من از نزدیک بودنهای دور میترسم
سلام

مامانا بچه های شما هم عادت به مکیدن پستونک دارن پسر من عادت کرده میگن برای لثه بده بد شکل میگیره ودندون خرگوشی میشه دندونای بالای پسرم داره در میاد به نظرم یه کم بالا هستن نمیدونم میخواد دندون خرگوشی بشه یا اینکه برای همه بچه ها اینطور هست
2720
سلاممممممم

مامان فرزین جون من به سانیار اصلا پستونک ندادم! همون 5 و 6 روزگی یکی دوبار دادم دهانش پرتمیکرد بیرون و بعد هم که دیگه ندادمش! به نظر من حالا که داره دندون در میاره سعی کن پستورنک رو بگیری ازش
خدای مهربونم دوستت دارم
مامان فرزین من قبلا در مورد پستونک یه مقاله ترجمه کردم برا دوستان.
کلا در این زمینه خیلی تحقیق کردم و مقالات معتبری خوندم. از این مقالات اینطور برمیاد که اگر تا ۲-۳ سالگی بتونید پستونک را از بچه بگیرید نه تنها ضرر نداره که فواید بسیاری هم داره. مثلا دادن حس آرامش به بچه ( مکیدن به نی نی ها احساس امنیت میده ) گرفتن باد شکم بچه و جلوگیری از کولیکی شدنش - کمک به خوابیدن بچه و ....
مشکلی که هم میتونه برای فک و دندان به وجود بیاره در صورتیه که تا ۳ سالگی نتونی این عادت رو ازش بگیری... حالا خود دانی
متاسفانه سلما پستونک نمی گیره وگرنه منم حتما بهش میدادم

سلام مامانا
شبتون بخیر
الان که من اینجام ساعت نزدیکایه 2 نصفه شبه!
آخه ساعته خوابه سجاد دوباره افتاده دیر وقت

یعنی از صبح که پا میشه و حدودا هر سه ساعت یه چرت یه ساعته میزنه...آخرین خوابش میفته نزدیکایه 8و نیم.....از 8و نیم تا 9 و ربع که بخوابه بعدش بیدار میشه و رسما تا یک و خورده ایه نصفه شب بیداره

لطفا شما بیاین بگین که بچتون صبحها ساعت چند بیدار میشه؟..............هر چند ساعت یه بار میخوابه؟.................خوابش چقدر طول میکشه؟............و آخر اینکه: شبها ساعت چند میخوابه؟

مرسی جواب میدین
سلام مامان سجاد

پسرمن صبحها ساعت 10 بیدار میشه گاهی هم یازده 3ساعتی که بیدار میمونه دوباره میخوابه بعداظهر هم دوساعتی

میخوابه اخرین نوبت خوابش هم مثل سجاد میفته برای ساعتای 7یا8 بعدش هم تا 1 یا 2 بیداره

هرکار میکنه سر شب نخوابه نمیشه تازه اگه بیدارهم نگهش دارم دیگه خواب زده میشه بازم تا 1بیداره فقط روزای که

حمومش میکنم شبش زودتر میخوابه مثلا 11

راه حلی یافتی که زودتر بخوابه به منم بگو

مامان قندک مامان سلما ممنون از جوابتون

2714
تاقبل عیدساعت خواب بچه هاخوب بوداما الان دختر بزرگم ساعت 12میخوابه تاصبح جز عادتش شده هر یک دوساعت نق نق کنه گرسنه وتشنه هم نیست اصولادنبال منه،صبح نهایت ساعت 8بیداره ،نزدیک ظهرقیلوله داره تا1ساعت میخوابه بعد میره تاعصر که یک یادوساعت میخوابه
دخترکوچیکم ساعت 1تا2میخوابه صبحهادلش میخوادتا11بخوابه اما بخاطربیدارشدن خواهرش نهایت 9مجبوره بیداربشه ،خواب بعدیش بعدازظهرکه نهایت دوساعته

خوابشون بخاطرسروصدای هم کم ونامیزونه
پستونک عصای دستمه. از روزدوم بیمارستان خوردن تا الان تونستم فعلا درطی روز ازشون بگیرم وفقط موقع خواب بدم
خدایامتشکرم ودوست دارم
من قبل از ازدواج دو سال هر هفته میرفتم طب سوزنی. خیلی دکتر باحالی بود. انقدر از اهمیت خواب سر شب می گفت. دیگه این نی نی ها که همش باید خواب باشند.
دکترم می گفت (البته اینو از نت کپی کردم):
ساعت 9 تا 11 شب : زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.
ساعت 11 تا 1 شب : عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.
ساعت 1 تا 3 نیمه شب : عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.
ساعت 3 تا 5 صبح : عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.
ساعت 5 تا 7 صبح : این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.
ساعت 7 تا 9 صبح : جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند.
کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند،بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند.
دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.
از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.
در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.
پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید

مامان سلما جان اینا که گفتی درست...........اما فکر نکنم این سرشب خوابیدن که میگن مربوط به بچه هایه این سنی باشه
به نظرم مال موقعیه که خواب بچه مدل خواب آدمیزاد!! باشه!!!!!

مثلا شما خودت میتونی بچت رو از ساعت 9 شب بخوابونی تا فردا ساعت 8؟؟؟؟؟؟؟

آخه مثلا الان سجاد ساعت 8 شب میخوابه...........اما خب یه ساعت بعدش بیدار میشه
اصلا اگه از 12 زودتر بخوابه(مثلا 10-11) هی بیدار میشه و من باید به زور بخوابونمش

مثلا همین امشب که حدودایه 10 و نیم خوابیده چندین دفعه تا مرز بیداری پیش رفته
اما اگه 12 به بعد بخوابه دیگه معمولا راحت تا صبح میخوابه

راستی خیلی ممنون که جواب دادین
سلام دوستان

سانیار هر روز بین ساعت 6 تا 7 صبح بیدار میشه چون من و شوشو هر دو میریم سرکار و سانیار رو شوشو میبره خونه مامانم اونم عادت کرده صبح ها زود بیدار میشه
در طول روز اکثر اوقتا فقط 2 بار اونم حدود ساعت 10 و حدود 3 عصر یه چرت حداکثر نیمه ساعته میزنه! عصر هم که من برمیگردم از سرکار و شیرش بدم گاهی یک ساعتی میخوابه گاهی هم اصلا نمیخوابه!
شب هم حدود ساعت 10 میخوابه

کلا سانیار طول روز خیلی کم میخوابه و حداکثر نیم ساعت! ولی شب حدود 10 میخوابه و صبح حدود 6.5 بیداره
خدای مهربونم دوستت دارم
طول شب سانیار خیلی بیدار میشه برای شیر ! مثلا همین دیشب تا سینه رو از دهانش در میاوردم بیدار میشد و نق میزد! چشاش رو باز نمیکنه و فقط نق میزنه و با دهان دنبال سینه میگرده! الان سرکار خیلی خوابم میاد !
خدای مهربونم دوستت دارم
دوستانی که اینجا منو میشناسن میدونن من چه قدر با خواب سلما درگیرم و چه قدر به خاطرش دارم مطالعه می کنم. الانم با BabySleepSite که میشه گفت معتبرترین کارشناسای خواب کودکان رو داره در ارتباطم و به زودی خلاصه مقالاتشون رو در وبلاگ سلما میذارم که شما هم استفاده کنید.
طبق نظر کارشناسان، الگوی خواب کودک از 4 ماهگی شکل میگیره و بهترین سن هم برای اموزش خواب کودک همین 4 ماهگیه. مطمئنا شما هم در بین آشنایانتون دیدید مادرهایی که می نالند از اینکه نمی تونن بچه ها رو برای مدرسه بیدار کنن، یا بچه هایی که تمرکز کافی برای یادگیری ندارند، همینطور بچه های معصومی که از اضافه وزن رنج می برند و تو سن پایین مجبورن زیر نظر دکتر رژیم بگیرند، اینها فقط گوشه ای از مضرات دیر خوابیدن و کم خوابیدن بچه هاست.

در مورد سوالات هم " بله " .... سلما بین 7:30 تا 8 شب میخوابه و همین ساعت در صبح بیدار میشه. بماند که در طول شب چند بار بیدار میشه. که این هم فقط به خاطر اشتباه منه که متاسفانه سلما رو عادت دادم با سینه بخوابه. وگرنه همه بچه ها بر اساس ساعت فیزیولوژیک بدنشون خیلی تمایل دارند که زود بخوابن و زود بیدار بشن.

من بهخودم اجازه نمی دم در مورد روش شما برای خواب نی نی تون نظر بدم، شما بیشتر از هرکس خیر بچه تون رو میخواید، من فقط دوست دارم نتیجه تحقیقاتم رو با همه درمیون بذارم، شاااااااااید به درد حتی یک نفر بخوره.
2706