2703
2553
عنوان

انجمن زنان موفق و سخت کوش آی وی افی

| مشاهده متن کامل بحث + 1592510 بازدید | 17786 پست
سارا جون مگه اقصی هم توی سارم عمل نمیکنه من باید ای وی اف بشم به نظرت برم پیش اقصی دکتر کاشانی بهم گفت یا برو صارمی یا پیش اقصی گفت هر دوشون با هم کار میکنند و بیمارستان صارمی مجهز هستش ایا اینطور هستش
ممنون شبنمی که به یاد منم بودی
باورت میشه تند تند اسمارو میخوندم ببینم منم هستم یانه؟
وقتی اسم خودمو دیدم دلم هرررررررررررری ریخت پایین
عزیزم من میام سر هم میزنم ولی حرفی واسه گفتن ندارم
مبارکت باشه ایشالله به سلمتی و خوبی این دوران سپری شه و زودی نی نی هات بیان پیشت
اینم اجر صبری بود که این همه مدت داشتی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

شبنم جوونم خداروشکر همه چیز نی نی هااا خوب بوده دیگه چیزی نمنده بیان بغل مامانشووون
مررسی که یادمون بودددی

اسمان جونم انشاا... به سلامتی همه چیز خوب پیش بره برات
خدایا خواستم بگویم تنهاایم اما نگاه خندانت مرا شرمگین کردچه کسی بهترازتو.....
دکتر کاشانی نظرش این بود برای ای وی اف برم پیش اقصی یا صارمی وگفت بیمارستان صارم مجهز هستش واین که اقصی و صارمی با هم کار میکنند سارا جون ایا اقصی توی صارم ای وی اف انجام میده کسی بوده اونجا ای وی اف انجام داده باشه
2720
سلام به همه شبنم جونم خوشحالم که حال نی نی ها خوبه خدا رو شکر که دوتاشون دخترن منم خیلی دختر دوست دارم خدا رو شکر که دخترت یه خواهر ناز دار ه من همیشه دوست داشتم خواهر داشته باشم باهاش درد و دل کنم کنارم باشه ولی.... خیلی خوشحال شدم خدا حفظشون کنه
سلام شبنم جونم
خوبی دوستم؟
خدا رو شکر که فرشته کوچولو هات سالمن انشاالله به سلامتی بغلشون کنی
یاد اوچولو افتادم اونم دوتا پرنسس داشت حتما دیگه الان به دنیا اومدن خدا حفظشون کنه ... هر 4 تاشونو
دوست گلم ممنون که به یادم بودیی
کاری نکردم عزیزم وظیفه مه
روزگارا: تو اگر سخت به من میگیری، با خبر باش که پژمردن من آسان نیست، … گرچه دلگیرتر از دیروزم، گر چه فردای غم انگیز مرا میخواند، لیک باور دارم دلخوشیها کم نیست زندگی باید کرد….
نگاه پنجم

نگاه طب سنتی به باروری و ناباروری

دکتر بهمن بهمنی/ روان‌شناس و عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی

در طب سنتی ایران به باروری فقط به‌عنوان یک لذت نگاه نمی‌شد بلکه آمیزش زن‌و‌مرد را یک امر مهم برای بقای نسل می‌دانستند. قدما اعضای بدن را به گروه‌های بقای نسل و بقای فرد تقسیم می‌کردند. آنها فقط کارکرد جنسی را عملکردی مشترک و هماهنگ بین قلب، مغز، کبد، کلیه و دستگاه تناسلی می‌دانستند. طب سنتی توصیه می‌کند برای تداوم نسل باید تماس جنسی موثر و با برنامه‌ای داشت تا زوجین بارور شوند. برای کمک به این قضیه، درمان‌های دارویی و تغذیه‌ای هم وجود دارد تا با تکیه به این 4 عامل، آمادگی لازم برای باروری در زن و مرد ایجاد شود. شاید برای خوانندگان جالب باشد بدانند در طب سنتی هم موارد مشابه ivf را داشته‌ایم، به عبارتی، اعتقاد بر این بوده که رحم به دلایلی نمی‌تواند پذیرای منی باشد و اطبا با استفاده از محلول سفیده تخم‌مرغ، منی را به کمک ابزار به خصوصی دقیقا به ناحیه رحم می‌رساندند.

از دیدگاه اطبای سنتی، آماده بودن زن و مرد برای باروری بسیار مهم است پس اگر زوجی قصد فرزنددارشدن دارند، باید به حالت تعادل جسمی و روحی برسند به این ترتیب که برخی نکات را درباره خوراکی و نوشیدنی‌ها، آب‌و‌هوا، پاکسازی‌های جسمی، حرکت و سکون بجا و مناسب، تعادل در خواب و بیداری و تعادل در حالت‌های روحی و روانی رعایت کنند. در این میان پاکسازی جسمی به خصوص پاکسازی و تقویت رحم و منی، یکی از مهم‌ترین مراحل درمانی زوج‌های نابارور بوده است. تحقیقات ثابت کرده داروهایی که در قدیم برای تقویت منی تجویز می‌شده، روی تعداد، تحرک و کیفیت اسپرم موثر است و باعث باروری می‌شود.

در مواردی که مشکل ناباروری از خانم بود، پزشکان شاخص‌های مختلفی را در نظر می‌گرفتند؛ از عفونت‌های رحمی تا مشکلات آناتومیک رحم. نتایج مطالعه‌ها نشان داد، 70-60 درصد غذای ایرانیان در گروه �گرم‌مزاج � قرار دارد و بسیاری از مردم تصور می‌کنند خوراکی‌های گرم، باعث تقویت اسپرم‌ها می‌شوند اما تمام خوراکی‌های گرم چنین خاصیتی ندارند و به‌طور کلی فقط گروه خاصی از خوراکی‌‌ها یا داروهای گیاهی در این مورد موثرند. از طرفی در بسیاری از موارد، گرم کردن بیش از حد مزاج باعث ایجاد مشکلات جنسی می‌شود.

از دیدگاه طب سنتی، افراد گرم‌مزاج با مصرف بیش از اندازه خوراکی‌های گرم، دچار کاهش توانایی جنسی می‌شوند. ما مراجعان زیادی داریم که با پیروی از این باور عامه، سرخود و بی‌رویه خوراکی گرم مصرف کرده‌اند، بدون اینکه به گرم‌مزاجی خودشان توجه کرده باشند. با این کار نه‌تنها اختلال جنسی بهبود نیافته بلکه بیشتر هم شده است. گاهی زوجین یک فرزند دارند اما برای بارداری دوم، دچار مشکل می‌شوند زیرا مثلا شاخص‌های اسپرم مرد تغییر کرده است و در چنین مواردی زوجین باید با درمان‌های سنتی، پاکسازی شوند و مزاج‌خود را متعادل کنند. در برخی موارد هم فرد سوءمزاج‌ مادرزادی دارد و به دلیل اختلالات ژنتیکی نمی‌‌تواند بارور شود، پس نباید تصور کرد همیشه مشکل ناباروری به‌طور اعجاب‌انگیزی با درمان‌های سنتی بهبود می‌یابد. در بسیاری از موارد، اختلال باروری در خانم‌ها ناشی از مشکلات قاعدگی است و رحم پذیرای اسپرم نیست. در طب سنتی، برای رفع این مشکل تدابیری در نظر گرفته شده است. تاکید می‌کنم که برای درمان ناباروری به روش‌های طب سنتی، باید حتما تمام عوامل مشکوک و موثر زیر نظر متخصصی دانش‌آموخته و باتجربه به دقت بررسی شوند. هنوز درباره آثار مشترک طب مدرن ناباروری و طب سنتی، تحقیقات کافی انجام نشده است اما مطالعه‌ها نشان می‌دهد طب سنتی تاثیر روش ivf را بیشتر می‌کند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد زوج‌هایی که مدت‌ها برای باروری اقدام‌های ناموفقی انجام داده‌اند، با برنامه غذایی و تصحیح مزاج تجویزی طب سنتی موفق به بارداری شده‌اند. بسیاری از مردم کشور ما درباره طب سنتی و آثار آن اطلاعات کافی ندارند و اگر هم بخواهند به این طب روی بیاورند، به اشخاصی که به صورت تجربی این روش‌ها را آموخته‌‌اند مراجعه می‌کنند. باید بگویم در مراکز دانشگاهی سطح کشور از جمله مشهد، تهران و شیراز درمانگاه‌های تخصصی طب سنتی پذیرای مراجعان هستند.

http://forum.iransalamat.com/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-1100/%C2%AB%D9%85%D9%8A%D8%B2%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%C2%BB-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B2%D9%88%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-11-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-41068/

*در روضه قلب جز گل عشق مکار*
سلام ببخشید میشه اسم منم وارد لیست کنید
من مروارید 27 ساله 6 ساله ازدواج کردم اسال اقدام طبیعی داشتم الان تو سیکلم مشکل : کم تحرکی و تعداد کم اسپرم شوهرم . دکتر خانم زهرا زارعیان
2714
سلام شبنم جونم عزیزم مشخصاتمنم می نویسی

ارانلار -26 سال سن-2.5 سال ازدواج-2.5 سال اقدام-تخمدان ها pcoو بسه بودن لوله ها -2بار iuiناموفق 1بار لاپراسکوپی
می خوام وارد سیکل بشم
معجزه الهی شوخی نیست و دائم در حال تکرار است فقط دیگر عصاها اژدها نمیشوند.
سلام شبنم جونم وای چه حس خوبی دوتا پرنسس کوچولو داری که همدم مامانشون میشند میگند دختر برای پدر ومادر رحمتند. انشالله صحیح وسالم بغل بگیرید عزیزم واقعا اگه دکتر اجازه سفر طولانی بده چه خوب که تو نیویورک بدنیا بیان وآینده شون تضمین بشه .
شبنم جون خیلی ممنون که موقع سونو یادمن هم بودی به خودم بالیدم واز اینکه برام دعا کردی واقعا متشکرم
شبنم جون اینجا مثل خونه ماست ووظیف داریم به بچه های تازه وارد قوانینو گوشزد کنیم .تا مدیر عزیزمون با این حالش بیشتر تو زحمت نیفتند .هر چند که بعضی دوستان ناراحت میشند ولی اشکال نداره ما وظبفمونو داریم انجام میدیم.
سلام دوستای گلم
شبنم جون مبارکه دخملی ها خیلی خوبه که هم جنس هستن وای من عاشق دخترم
من ان شاا.. یکم آز دارم خیلی نگرانم اما سپردم دست خدا
خیلی ممنون که بیاد منم بودی اشک توی چشمام جمع شد
ایشالله اینبار دلم را شاد کنه پناه بر خودش
خدایا صبرم بده تا حکمت داده ها و نداده هایت را بفهمم خدایا به من و تمام دوستان منتظرم فرزند سالم و صالح عنایت کن"الهی آمین" خدایا شکرت
سلام دوستان گلمممممم

به به به به وای شبنم جونم مبارکت باشه پرنسس هات... به حق حضرت فاطمه ی زهرا س سالم وسلامت بیان بغلت... وخودت هم سالم باشی و درکنار همسر صبور ومهربونتون شاد وخوشبخت باشین... آمین
شبنم مهربون ممنون که به یاد همه بودی... بوس

وای هدیه جونم مگه چندتا نی نی داشتی که ریداکت کردی؟؟؟ !! انشا... دوتاشون سالموسرحال باقی باشن...

سادات جونم انشا... شاهد معجزه ی دیگه از خدا برات باشیم عزیزم... "" خدایا دل سادات عزیزم رو با مامان شدنش شاد شادش کن"" امین

مهشید1 عزیزم دیروز باخودم میگفتم که روز اربیعین امیرحسین مهشید جون به دنیا می یاد... دیدم پست گذاشتی... خداروشکر ... انشا... هردوسالم باشین... دست راستت روسرهمه ی ما

مهشید جون انشا... روز زایمان شما عزیزم... به زودی زودی زود

شوقینه جون انشا... که سیکل عالی پیش بره ونتیجش مامان شدنت باشه

اسمان جان عزیزم انشا... که فولی هات پراز تخمکن وهمشون جنین میشن ومیچسبن به دلت نازنینم

مهجزه جون تو آب داغ دارچین وزنجبیل و عسل ولیمو بریز بخور... منعجونیه برا سرماخوردگی... من دکتر نرفتم با این جور چیزا خودمودرمان کردم... اعتقادی به دکترا دیگه ندارم

ارانلارجان دکترت رو انتخاب کردی؟ میرذی دوباره لاپرا بشی؟؟؟

مانا جان کجایی ؟ کی آزداری؟

نازی جون چطور شدی؟
من به دستان خدا خیره شدم....
سلام دوستان حدید و قدیمی
منم از فردا باید گونال بزنم التماس دعا
دلگیرنباش , دلت که گیر باشد رها نمی شوی ...! خداوند بندگان خود را با آنچه به آن دل بسته اند , می آزماید... ***** یا اباالغوث ادرکنی*****
شبنم جونم سلام
مبارکتون باشه گل دخترات الهی خوش به حالشون که خواهر دارن. من ندارم و همیشه حسرت خواهر داشتن دارم توی زندگیم. خدا برای شما و همسرت حفظشون کنه. الهی آمین

ممنون خانومی که به یاد منم بودی. وقتی دیدم اسم منو هم آوردی کلی ذوق کردم
انشاءالله که دعاهات برای همه ما مستجاب بشه عزیزم.

خواهش میکنم گلم. وظیفه ماست. البته باید ببخشی که توی مدیریت شما دخالت کردم

میکرو قبلی فقط 3 تا تخمک جنین شد و همشون رو هم انتقال دادن و الان فرشته برفی ندارم. فعلا توی استراحت هستم تا پری بیاد و برم عکس رنگی مجدد بگیرم و یه سری آزمایش جدید. آخه رفتم پیش دکتر نصر. تا ببینیم خدا چی میخواد.

بازم ممنون که با اینهمه مشغله به یاد تک تک ما هستی عزیزم. امیدوارم جواب آمینو هم خوب باشه و زود زود شروع کنی برای پرنسسهات خرید کردن. راستی اسم انتخاب کردی بیا به ما هم بگو

می بوسمت مهربون
*در روضه قلب جز گل عشق مکار*
2706