2726
عنوان

انجمن زنان موفق و سخت کوش آی وی افی

| مشاهده متن کامل بحث + 1593298 بازدید | 17786 پست
سلام دوستان گل ،صدقه سر شبنم جون این تایپیک چه شور و حالی داره

وای من که دیگه دارم خل میشم همیشه پری هام سر ساعت می اومد ولی این بار یه هفته است عقب افتاده،ماه پیش که

پانکچر شدم سه چهار تا کیست داشتم ولی سر روز خودش پری اومد ولی از اون چند تا فقط یکیش مونده ،توی سونوی دو

هفته پیشم هم هیچ فولی نبود و فقط همون یه کیست بود ،یعنی اگه مسبب عقب افتادن پری این کیسته پس چرا ماه پیش

سر روز خودش پری اومد؟لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه،کسی میدونه من چی بخورم تا زودتر پری بشم؟
فان مع العسر یسرا ***ان مع العسر یسرا ***
پس با هر سختی البته آسانی هست***و با هر سختی البته آسانی هست***
سلام دوستان
من 30 ساله هستم 7ساله ازدواج کردم و از 20 سالگی یائسه شدم. باید تخمک اهدایی بگیرم. خوشحال میشم از تجربیاتتون استفاده کنم چون هنوز اقدام خاصی نکردم و فقط دو بار ویزیت شدم.
شبنم جون
من قبلا پستهای شما رو تو قسمت ivf میخوندم خیلی با انرژی هستید انشالله موفق باشید.
عسلبانوی عزیز
مدتهاست مشتری اطلاعات ارزنده شما توی تاپیکهای مختلف هستم حتی بعضی از مطالب رو یادداشت میکنم تا زمانی که خواستم اقدام کنم اگر دکترم فراموش کرد بهش یاداوری کنم.

الهی و ربی من لی غیرک...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام دوست جونیااااا

یا صابررررررررررررررررر

کلی صفحه از دیروز اضافه شده ولی من همشو خوندممم.

توسل جون یه سوال کرده بودی نمی دونم از من بود یا نه گفته بودی آز الان یادم نیست چی بود دادم یا نه.نه ندادم.من آزهای معمول رو دادم مثل آز هورمونی و انعقاد خون و تیروئید و یه سری دیگه که رویان داد بهم

آلاله جون من اطلاعی از آ های قبل میکرو یا آی وی اف ندارم ولی فردا از طرازی وقت دارم بهم هر چی آز داد میام می گم

خوب حالا خودمو معرفی کنم که دیروز یادم رفت: اینجانب 31 سالمه در اولین اقدام سال قبل حامله شدم ولی پوچ بود و سقط شد و بعدش کورتاژ شدم.بعد متوجه شدیم که بلههههههههههه شوهرم واریکوسل داره و آز اسپرم داغونه داغونه اصلا یه وضعی هاا.گرید واریکوسل یک بود برای همین گفتن اگه عمل بشه ممکنه بدتر هم بشه و شانس بهبود 20 درصده.ما هم عمل نکردیم.تعدادش خوبه ولی شکل و حرکت بد

منم عکس رنگی دادم و فهمیدم ای دل غافل دکتره سر کورتاژ زده منو داغون کرده ای خیر نبینه الهییییییییی.آمین

چسبندگی لگن دارم. پرولاکتینمم بالاست که دارم قرص می خورم.خلاصه حسابی عیب و ایراد پیدا کردم.

حالا هم می خوام برم پیش طرازی و هر چی بگه گوش کنم.ولی خیلی به دکترا بی اعتماد شدم.امیدوارم بتونم بهش اعتماد کنم

خوب اینم قصه منننننن

ولیییییییی امیدمون رو هیچ وقت از دست نمی دیم بچه ها جونم.خدا هر وقت مصلحت بدونه برای ما هم یه فرشته کوچولو می فرسته.بوسسسسسسس
CafeMom Tickers
2728
سلام دوست جونا

سیم چوب جون فکر کنم دیگه تا حالا انتقالت با موفقیت انجام شده و الان چند ساعتى هست که یه مامان مهربونى. سفیده تخم مرغ ، دوغ ، شیر سویا ، نشاسته ، آلو، آب سیب ، به( خام نباشه) ، و آبمیوه طبیعى زیاد بخور بجز آب هویج

ملودى جون کشاف دکتر خوب و باتجربه ایه اما زیادى دست به چاقو هستش، کلینیک امید هم خوبه خیلى از دوستان ازش نتیجه گرفتن ولى منم با نظر ثمره جون موافقم. در مورد اسى هم اصلا به خودت نگرانى راه نده حتى اگر چندتا دونه باشه براى میکرو کافیه، میکرو و اى وى اف هم از نظر مراحل هیچ فرقى با هم ندارن الان اکثر مراکز براى راحتى کار خودشون و اینکه با میکرو تعداد بیشتر جنین تشکیل میشه میکرو انجام میدن ولى چون حوصله ندارن براى مریض توضیح بدن میگن اى وى اف چون مردم این روش رو بیشتر میشناسن. از نظر هزینه هم هیچ فرقى نداره. درمورد بچه هاى اى وى افى خیالت راحت باشه از باردارى طبیعى هم خیلى بهتره چون تو آزمایشگاه بهترین تخمک و بهترین اسى رو جدا میکنن و لقاح میدن. من که چندتا بچه اى وى افى دیدم از همسالان خودشون برتر بودن هم از نظر هوش هم از لحاظ جسه. آزمایش کاریوتایپ برو سازمان انتقال خون بده چون هزینش خیلى کمتر از جاهاى دیگه هست نفرى ٥٠ تومان . باید وقت بگیرى ولى زود وقت میده

نازى جون برو پیش دکتر محسن معینى و از در که وارد شدى بگو دکتر آمدم تا همه چیز رو برام توضیح بدى چون دیگه خسته شدم ، اونم حساب کار خودشو میکنه من این کارو کردم جواب داد ، البته من قیافم خشن و وحشتناکه شاید ازم ترسید

ستایش جون لبنیات و سردى نخور ، دارچین و عسل ،خرما ، خامه و گوشت قرمز هر روز بخور . نگران نباش تا روز پانکچر رشد میکنه

رزا جون به نظر من هیچ چیز براى زود آمدن پرى نخور شاید تعادل هورمونى بدنت رو بهم بزنه یکم صبر کن بلاخره خودش میاد . این پرى خیلى ناز داره وقتى بهش توجه کنى خودش رو لوس میکنه محلش نزار خودش میاد

چیستا جون از لطفت ممنونم ، من هر چى بلدم از دوستان همین جا یاد گرفتم انشاالله بزودى یه تاپیک میزنیم و همه راجب بچه ها و این که شب نمیخوابن ما رو کچل کردن و این جور چیزا حرف میزنیم

آلاله چون آز ژنتیک رو فقط چند تا آزمایشگاه خاص انجام میدن و حتما باید دکتر متخصص برات بنویسه یعنى مثل آزمایش هاى دیگه اینطورى نیست که خودت برى و بگى این آزمایش ها رو میخوام انجام بدم

دوستان مهربونم میشه " هر چندتا صلوات که دوست دارین " به نیت مامان شدنم بفرستین
من یه سری مطلب جمع کردم از تو تایپیکا و گوگل براتون می ذارم ولی حتما خودتون هم راجع بهش تحقیق کنید

تجربه های قبل عمل:

- من از دو 3 ماه قبل از ای وی اف ورزش رو شروع کرده بودم که بعد فهمیدم خیلی موثر بوده چون خون رسانی روی توی بدن بالاتر می بره و این به اماده سازی رحم خیلی کمک می کنه
- از روزی که قرص ال دی رو شروع کردم یک شب ویتامین ای خودم و یکی هم به شوهرم می دادم و شب دیگه هم روی و امگا 3 می خوردیم.
- انواع مغزها بصورت بو نداده (پسته بادام فندق) هر روز صبح هم خودم و شوهرم استفاده می کردیم
- فسف فود و انواع سویس و کالباس ممنوع
- موز و کلا میوه ها رو زیاد مصرف می کردیم
- کنجد یا حلوای کنجدی
من اینجا از روز 6 پریود دو روز یکبار می رفتم پیش دکتر سونو تا وضعیت تخمک ها رو چک کنه.
- خوردن میوه به یا عصاره اون قبل از عمل پانکچر
- مالیدن این مخلوط به کمر روزهای قبل از انتقال: سیاه دونه رو بو داده وبا عسل مخلوط میکنیم... وبه مدت دو ساعت روی کمر میمالیم.
- استراحت کردن و خسته نشدن یکی دو روز قبل از عمل.
- خوردن غذاهای ملین ..مثل: سوپ آلو، برگه زرد آلو، انجیر خشک و ... ، یکی دو روز قبل از عمل
- قبل از عمل حتما اجابت مزاج داشته باشید. تا بعد از عمل نیاز به این کار نباشد.

CafeMom Tickers
خوب حالا بریم سر کارهایی که بعد از عمل باید بکنیم یا نکینم:

- بعد از عمل معمولا توی بیمارستان میگن برین دستشویی.. اما من بار اول رفتم(که کلا منفی شد).. بار دوم نرفتم (که مثبت شد
- مسیر بیمارستان تا خونه رو سعی کنید خوابیده باشید.. یعنی کمر وپاها در یک راستا باشن. هم سطح باشن

- اگه خونه تون پله داره و آسانسور هم نداره.. پله ها رو خیلی خیلی با حوصله بالا برید.( یاد دو سالگیتون بیوفتید.. اشکال نداره ..تازه نوستالژی هم داره....).
- توی خونه هم هوس لی لی و طناب بازی و احیانا کمد جابه جا کردن به سرتون نزنه.. تا دو روز از توی تختتون پایین نیاید... البته اگه مثل من حوصله تون توی اتاق سر میره.. یه تخت تاشو بذارید توی هال تا حالشو ببرید!!
- رسیدید خونه شروع نکنید به پر خوری که یک ساعت بعد آویزون دستشویی باشید!!!( به اندازه بخورید..." اذا بلغت الحلقوم" نخورید!!!!)
- نشاسته شیرینی پزی رو بگیرید و در همون ساعات اولیه بعد ا ز عمل توی آب حل کرده ونوش جان کنید..( به گفته بسیاری از بچه های میکرویی در تسریع لانه گزینی موثره)..
- خواهشن هی پرتقال و فلفل(انواع واقسام.... سبز و سیاه وقرمز و دلمه ای) و زعفرون و نعنا( چه عرق ..چه خودش).. زیره ( و کلا هر ادویه بو دار) هوس نکنید.. این دو هفته رو دندون روی جیگر بذارید ودور این خوراکی ها رو قلم بگیرید.( این غذا ها باعث جلوگیری از لانه گزینی میشه
- توی این ایام هی فرت وفرت از بیبی چک استفاده نکنید میزان بتای ادرارتون از هشت صبح تا ده صبح هیچ فرقی نمیکنه!!! ;D به همون آزمایش بتا اچ سی جی که دکتر براتون نوشته رضایت بدین..

- بازم میگم "به" بخورید .. هر جوریکه دوست دارین ..).

- دو روز بعد از عمل هم میتونید کاراتون رو بکنید .. اما با طمانینه و حوصله .. چیز سنگین بلند نکنید.. بدو بدو و پله بالا پایین رفتن... و از همه مهمتر "استرس" نداشته باشید..

- از شبی که عمل کردم و تخمک ها را در اوردن هم دو شب یکبار شروع کردم به خوردن ویتامین دی. توی سایت خارجی خواندم برای لانه گزینی موثر هست اما چون زیادی اون برای بدن خوب نیست 5 تاش رو توی 10 شب خوردم.
سفیده تخم مرغ ، دوغ ، شیر سویا ، نشاسته ، آلو، آب سیب ، به( خام نباشه) ، و آبمیوه طبیعى زیاد بخور بجز آب هویج
CafeMom Tickers
بعد از انتقال

- تا 3 روز استراحت مطلق
- استفاده از توالت فرنگی
- اصلا از غذاهایی که گرمی هستند استفاده نکن
- به بصورت خام یا شربت
- خیس کردن انجیر در اب و خوردن ابش برای رفع یبوست
- تا سه روز یک قاشق غذا خوری نشاسته روی توی یک لیوان اب حل کردم و خوردم .... من نشاسته رو توی یک لیوان اب سرد می ریختم بعد از یک ساعت هم می زدم و می خوردم. میگن خامش بهتر از پخته شده هست
دکتر من گفت هر اتفاقی که بخواهد بیافته توی 3 روز اول هست. برای همین 72 ساعت استراحت.اما می گفت بلند شو و خیلی ارام راه برو. تا جریان خون توی رحم و بدن افزایش پیدا کنه این به لانه گزینی خیلی کمک می کنه.
من دیدم توی خونه باشم هی می رم توی فکر و خیال برای همین امدم سر کار تا کمتر بهش فکر کنم. اما توی خونه اصلا کارهای سنگین و خسته کننده انجام نمی دادم.

CafeMom Tickers
سلام من امروز عین اتیش شدم فکر کنم بخاطر دیفرلین باشه
کسی تجربه اش را داره منو راهنمایی کنه
خدایا صبرم بده تا حکمت داده ها و نداده هایت را بفهمم خدایا به من و تمام دوستان منتظرم فرزند سالم و صالح عنایت کن"الهی آمین" خدایا شکرت
سلام به همه عزیزان

از همه دوستانی که اینجا میان و با نوشتن تجربه هاشون به این تاپیک رونق میدن ممنونم. از خدا میخوام لطف و کرم بیکرانش رو نصیب تک تک بچه های این تاپیک بکنه و همه تا سال دیگه این موقع نی نی بغلشون یا تو دلشون باشه. آمین

پریسا جون آزمایش دادی؟
لطفا بیا و به ما هم خبر بده. خیلی به یادتم و از ته دل از خدا میخوام جواب مثبت باشه و مامان شده باشی

نازی جونم
چقدر خوشحال شدم که پستت رو اینجا دیدم. از طرفی هم خیلی غمگین شدم که نوشتی آندو دوباره برگشته قربونت برم که بعد از اون نتیجه منفی حالا درد هم سراغت اومده کاش کاری از دستم بر میومد و می تونستم از غصه هات کم کنم.
ناامید نباش نازی جون. روزی که نوبتت برسه و مامان بشی از همه این روزای سختی که الان داری میگذرونی با افتخار یاد می کنی و از اینکه تسلیم نشدی و تو امتحان صبر و توکل پیروز خارج شدی به خودت میبالی
پیش دکتر عارفی رفتی تا حالا؟ من اگه با نی نی های فریز جواب نگیرم دیگه یک روز هم وقتو تلف نمی کنم یک راست میرم پیش دکتر عارفی.
میگم کاش یک بار هم پیش دکتر کاویان منش بری نازی جون. هیچ داروی شیمیایی به جز اصلاح رژیم غذایی تجویز نمی کنه. به من گفت تو گودی کمر داری و مستعد ابتلا به آندومتریوز هم هستی ولی هنوز اوایلشه و می تونی با بهبود رژیم غذایی همین الان جلوشو بگیری. شاید برای آندو بهت رژیم غذایی بده که موثر باشه. من از طرز برخوردش هم خیلی خوشم اومد. با سارا رفته بودیم پیشش و ازش اجازه گرفتیم صداشو ضبط کردیم. آخه بی مقدمه مثل مسلسل هر چی درد و مرض داشتیم ردیف کرد!

متولد دی جون
اگه کیست ها رو با عمل برداشتند پس چه خوب کردی که آمپول ها رو زدی. انشالله برن و دیگه برنگردن. چه عالی که بلافاصله بعدش سیکل آی وی اف رو شروع می کنه. این جوری دیگه نگران نیستی که بعدش کی پری خانم میاد.
همین که رحم باز و سالمه کلی جای شکر داره .
راستی تو گودی کمر داری متولد دی جون؟؟ تو کلینیک بهم گفتند یکی از عوارض دکا گرگرفتگیه. نگران نباش شاید مال همین آمپوله

شیرین جون
حتما خیلی سخت بوده برات وقتی که با امید باردار شدی و بعد سقط شده. انشالله این دفعه نی نی تا آخرش تو دلت میمونه. راستی چرا ابن سینا رو انتخاب کردی؟

ستایش جون
انشالله دوازدهم با خبرای خوش مثبت میای پیشمون. من تو دعاهای صبحگاهی برات دعا می کنم

آرام عزیزم
تو و همه دوستان خیلی خیلی به من لطف داشتین که به خاطر من اینجا میاین. خیلی دوستون دارم.
استرس نداشته باش گلم. تو یک بار باردار شدی و همین نشونه خوبیه که بدنت جنین رو می پذیره و مشکلی از این بابت نداری. این رگ های واریسی هم فکر نکنم مشکلی ایجاد کنند. آخه پیش دکتر قوامی عادل که رفته بودم نتیجه هیستروی من رو که دید به ماماش گفت اینا که نوشته همون رگه دیگه. بعد خودش بهم گفت این رسوبات اگه همون رگ های واریسی باشه که مشکلی برای بارداری نداره. زود برو عکس رنگی بگیر. بیخودی رفتی آی وی اف کردی! تو طبیعی باردار میشی!
می خوام بگم که به نظر دکتر قوامی عادل اگه رحم من اون رگ های واریسی رو هم داشت ظاهرا مشکل حادی نبود. نمی دونم والا. این دکترها هم که بیشتر آدمو گیج می کنن

سحر جون
شستن اسپرم ها و جدا کردن X و Y ها و بعد تزریق یک سری از انها احتمالا در آی یو آی انجام میگیره. تو آی وی اف اول جنین رو تشکیل میدن بعد یک سلولش رو بر میدارن و از آزمایش اون می فهمند که پسره یا دختر

عسل بانو جون
چقدر مثل همیشه اطلاعات کاملی و خوبی راجع به آزمایش ها نوشتی. باید سر فرصت این ها رو ببرم و تو پست های خالی که صفحه اول گذاشتم کپی کنم همیشه اونجا باشند. همین طور اسم و شماره تلفن دکترها و بیمارستان ها و روزای ویزیت.
البته باید بعدا این توصیه های زمان اینداکشن، قبل و بعد از انتقال و … رو هم دسته بندی کنم بذارم صفحه اول تا هر بار مجبور به تکرار نباشیم. اگه پیشنهاد دیگه ای هم داری لطفا بگو
راستی به نظرت من هم لازمه این آزمایش ها رو برای محکم کاری بدم؟؟

سیماجون
خوش اومدی . اصلا دلشوره نداشته باش عزیزم. بسپار به خدا و بار خودت رو سبک کن. تا اون نخواد یک برگ هم از درخت نمیوفته و اگر اون بخواد هیچ غیرممکنی در دنیا وجود نداره.
برای بعد از انتقال هم همین هایی که عسل بانو گفت رو بخور و اصلا گرمیجات مثل خرما، کشمش، زعفران، دارچین، عسل ،…. نخور. خوردن روزی چند تکه آناناس میگن به لانه گزینی جنین کمک می کنه. به هر طریقی که می تونی با قران خوندن، تماشای فیلم و سریال، موسیقی، کارای دستی و … سعی کن آرامش داشته باشی که بدترین چیز برای بعد از انتقال داشتن استرسه.
موفق باشی و انشالله کنجدهای کوچولو سفت بهت بچسبن و تو همین ماه مامان بشی

ملودی جون
منم با نظر ثمره عزیز صد در صد موافقم که اگه حق انتخاب داری بهتره زیر نظر یک دکتر باشی تا کلینیک هایی که تیمی کار می کنند. پروسه آی وی اف مثل دو ماراتون نفس گیره و اگه دکترها متعدد باشن استرس آدم بیشتر میشه. البته نظر من اینه که اگر آدم فقط زیر نظر یک دکتر باشه نتیجه بهتری هم عایدش میشه ولی حتی اگه نظر من غلط هم باشه بازم اون استرسی که مراکز تیمی به آدم میدن خودش اعصاب و روان برای آدم نمیذاره

ستایش 91 جون
خوش اومدی
نگران اندازه فولی ها نباش تا روز پانکچر کلی بزرگ میشن. تا می تونی آب بخور (روزی دو سه لیتر آب ولرم نه خیلی سرد!) . تو اینترنت جستجو کن و ببین مزاجت چیه و اگه سرد بود تا می تونی از گرمیجات مثل عسل، دارچین، سیاه دونه، خرما، شیره انگور، شیره خرما، … استفاده کن. آجیل ها و مغزها هم خیلی خوبند. از غذاهای پر پروتئین مخصوصا از گوشت های گرم مثل گوسفند استفاده کن و حلیم و سمنو بخور. روغن زیتون و آووکادو بر روی رشد تخمک ها اثر خیلی خوبی داره. اصلا طرف سردی جات و ترشیجات و لبنیات و چای و قهوه و حتی چای سبز نرو بجاش تا می تونی آب سیب بخور
اگه مثل من همیشه دست و پات یخه تا می تونی سعی کن دمای بدنت مخصوصا شکم و رحمت رو بالا نگه داری و حتی با یک شال اون رو ببندی { اینم نظر مادر بزرگ تاپیک که خودم باشم!!}
تقویت کننده هایی مثل ویتامین E ، امگا سه و کیوتن قرمز هم معمولا برای رشد تخمک توصیه میشه.

بهارسی جون
خیلی از لطفت ممنونم. منم خیلی خوشحالم که پیش شما هستم. ولی من واقعا نه اطلاعات زیادی دارم و نه به تنهایی کاری از دستم برمیاد. این دوستان خوب و با تجربه و بامحبت ما هستند که به همه جا رونق و صفا میدن. انشالله خدا دل همه دوستان رو شاد کنه

آواجون
مگه زیفت چه عوارضی داره که منسوخ شده؟ من شنیدم که این روش چون غیرتهاجمی تر از روش های دیگه آرت هست بارداری راحت تری داره . پس درست نیست؟

ثمره جون
سر کار میری یا تو خونه ای؟ بعد از سرکلاژ استراحت مطلق هم داشتی یا همش نسبی بود؟؟

رزاجونم
این عقب و جلو انداختن های پری بعد از پانکچر و هیسترو و … طبیعیه. منم تا این سن که رسیدم همیشه پری هام سر وقت بود ولی از تابستون که پانکچر کردم تا دو ماه پیش کلا بهم ریخته بود و هر وقت خودش دلش می خواست میومد! همش به خاطر داروهایی هورمونیه که مصرف کردی. نگران نباش درست میشه

چیستاجون
خیلی خوش آمدی. منم برات آرزوی بهترین ها رو دارم.
در مورد عسل بانو هم با تو موافقم. من هر سوال تخصصی که دوستان مخصوصا در مورد دکترها و آزمایشگاهها می پرسند، منتظر می مونم دکتر عسل بانو بیاد نظر تخصصی شو بگه.
از رنگ دیوار بخش های نمونه برداری تا اسم منشی ها و دقت دستگاهها و اعتبار آزمایشات و … همه رو می دونه. تازه کلی هم جادوگر می شناسه که می تونن تو یک جلسه ویزیت دردهای آدم رو تشخیص بدن و از بین ببرن!!! من قبلا پیش یکی از این جادوگرها رفتم و دو هفته بعد هم قراره پیش یکی دیگه شون برم. وقتی رفتم میام براتون تعریف می کنم

آلاله جون
قبل از آی وی اف باید آزمایش مربوط به هورمون ها رو بدیم که ببینیم مشکلی از این بابت نداشته باشیم. از همسرها هم آز اسپرم میگیرند و نمونه های اونها رو هم کنترل می کنند.

افسانه جون
دستت درد نکنه بابت مطالب مفیدی که جمع آوری کردی. بازم از اینها برامون بذار. منم سعی می کنم سر فرصت دسته بندی کنم و بذارمشون صفحه اول که دوستان جدید میان راحت پیداشون کنند.
نگران این عیب و ایرادات که خودت شمردی هم نباش. ببین پارسال که نمی دونستی این مشکلات رو داری چه راحت در اولین اقدام باردار شدی. این استرس از هر مشکلی بدتر و پیچیده تره. انشالله فردا که رفتی پیش دکتر طرازی با روحیه عالی برگردی.
‎پروردگارا مادرشدن را قسمت تمام دوستان سخت کوشم قرار بده که با وجود مشکلات دلی پرامید دارند به وسعت دریاها و به محکمی کوه و به نرمی نسیم و به لطافت باران... آفریدگارا بهترین های آسمان را نصیبشان کن
Lilypie Pregnancy tickers
شیرین جان
من سوالت رو ندیدم! میشه لطفا دوباره بپرسی؟؟
‎پروردگارا مادرشدن را قسمت تمام دوستان سخت کوشم قرار بده که با وجود مشکلات دلی پرامید دارند به وسعت دریاها و به محکمی کوه و به نرمی نسیم و به لطافت باران... آفریدگارا بهترین های آسمان را نصیبشان کن
Lilypie Pregnancy tickers
سلام شبتم عززیز و دوست داشتنی
پس فردا نوبت دارم برا آزمایشات اولیه
خواستم بدونم آیا عکس رنگی هشت ماه پیش و سآزمایشاتو باید انجام بدم ؟
شوهرم هم مشکلی نداره آیا میشه سریعتر و بدون انجام آزمایش بهم وقت میکرو بدن؟

من ابن سینا رو فقط با خوندن مطالبی که سایر دوستان گفته بودن انتخاب کردم
میگن مجهز و دقیقه
نظر شما چیه ؟
تازه بیمه تکمیلی منو هم تا حدودی قبول می کنه
دخترم دیگه کلافه ام کرده طاقتش برا اومدن نی نی سر رفته
2706