2703
2553
عنوان

چسبندگی در دختران شیرخوار

43064 بازدید | 51 پست
سلام، در مورد چسبندگی واژن مطالب شما رو خوندم . دختر من هم همین مشکل رو داره و دکترش پماد هورمونی داده ولی من نمیتونم پماد رو بزنم یعنی نمیدونم به کجاش دقیقا یزنم. آخه نینی هم گریه میکنهو اگه ممکنه راهنماییم کنید . دخترم 9 ماهه ست و خدا رو شکر عفونت ادراری نداره ولی دکترش گفته اگه این پماد رو نزنی چسبندگی باعث عفونت میشه.من نمیتونم اون تو رو دست بزنم تو رو خدا راهنماییم کنید. ممنون.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام ساناز جان
دختر من هم این مشکل رو داره، از وقتی که نوزاد بود این مساله براش پیش اومد تا الان که سه سالشه گاها پیش میاد و تا وقتی که به سنی برسه که هورمون استروژنش به میزان کافی ترشح بشه این قضیه ادامه داره.
پمادی هم که دکتر داده قطعا استروژنه، یه ذره از پماد رو با انگشتت می مالی به کل اون ناحیه که چسبیده و تا وقتی که باز بشه این کار رو ادامه می دی. دکتر به من گفته در زمان چسبندگی پماد رو روزی یک بار براش مصرف کن. من ترجیحا شب براش می زنم که دیرتر پاک بشه و بیشتر تاثیر داشته باشه. ضمنا بعد از زدن پماد یه کم از دو طرف اون ناحیه رو بکش (با ملایمت) که به باز شدنش کمک می کنه.
بعد از اینکه چسبندگیش برطرف شد هم باید همش حواست باشه که اگه شروع کرد به چسبیده شدن باز زود با استفاده از پماد اجازه ندی که کامل بسته شه.
زودتر این کار رو شروع کن چون این مساله چسبندگی واژن هم توی بچه ها و هم بزرگسالان (خانم های مسن که هورمون هاشون از حالت تعادل در میاد) یک علت اساسی برای عفونت ادراریه.
باز هم اگه سئوالی داشتی خوشحال می شه کمکت کنم.
2456
ممنونم از مامان مهتاب ، پماد همون استروژنه، دکتر که نینی رو معاینه کرد نقطه چسبندگی رو بهم نشون داد، مشکل من اینه که نمیتونم باز کنم که اون نقطه رو دقیق ببینم یعنی یه جورایی میترسم.بخاطر همین رو کل اون ناحیه زدم. به نظر شما اشکالی داره؟
ساناز جان
اون ناحیه چسبیده شده رو که نمی تونی با دست باز کنی، اگه منظورت از اینکه اون نقطه رو نمی تونی ببینی همون سطح بیرونیه سعی کن که حتما ببینیش. منظورم اینه که (ببخشید) لای پای بچه را قشنگ باز کن واژن بچه که مسدود شده کاملا دیده می شه لازم نیست فشار زیادی هم به بچه وارد کنی که اذیت بشه. حتما روی همون ناحیه چسبیده شده بزن دوست عزیز. من اطلاعات دارویی ندارم که بگم اگه این پماد به جاهای دیگه بچه مالیده بشه اشکال داره یا نه ولی خوب هورمونیه دیگه و بهتره که فقط در همون موضع استفاده بشه.
می خوای از دکترش راهنمایی بگیر.
دوست عزیز نترس. یه چیزی بهت بگم ترست بریزه؟ دفعه اولی که متوجه چسبندگی واژن مهتاب شدیم توی بیمارستان بود که مهتاب به علت عفونت ادراری بستری شده بود و واژنش هم کاملا بسته شده بود. دکترش یه مشاوره نوشت یعنی یه دکتر دیگه اومد و چسبندگی بچه رو معاینه کرد و با فشار دست بازش کرد یه کوچولو به اندازه یه قطره هم خون اومد. یه دفعه هم مهتاب رو بردم پیش دکتر خودم یه مقدار چسبیده بود (نه کامل) دکتر گفت می تونم با فشار دست بازش کنم ولی بچه اذیت می شه بهتره که این پماد رو استفاده کنی. منظورم اینه که فشار دست شما قطعا از اون فشاری که ناحیه چسبندگی رو باز می کنه خیلی خیلی کمتره و لازمه. پس نترس.
2714
سلام منم دختر 11 ماهمو بردم پیش یه دکتر متخصص اطفال و نوزادان گفت چسبندگی داره و کرم استروژن داد بعد بردم پیش دکتر خودش که اونم ممتخصص نوزادانه گفت اصلا این کارو نکن چون مدام بسته میشه و باز باید بازش کنی این کار هم درد داره هم رو روح دخترت تاثیر بد میذاره.گفت اکثر دخترا اینجورین تا هفت سالگی صبر کن خودش باز میشه اگر نشد با یک دوره درمان یک هفته ای باز میشه ولی الان اگر 10 روز کرمو نزنی دوباره چسبندگی ایجاد میشه منم چون خیلی قبولش دارم حرفشو قبول کردم
سلام ندای عزیز . دختر منم همین مشکلو داشت من به یک دکتر اکتفا نکردم پیش هفت هشت تا دکتر اطفال بردم و پیش سه تا دکتر زنان و زایمان . هیچ کدومشون نگفتن که کاری نکن حتی دکتر آخری که خیلی قبولش دارم بهم گفت بجه هایی که تحت درمان قرار نمی گیرند به قدری شدید می شه که باید برن اتاق عمل بیهوش بشن و این قسمت باز بشه پس سعی کن از چند تا دکتر دیگه نظر بگیری . دختر منم الان کرم استفاده می کنه مدت درمان یک ماه هفته ای دو بار
دختر منم دچار چسبندگی واژن شده اون 14 ماهشه و من زمانی متوجه شدم که بی بی من مرتب دستشو به مامیش می بردو می گفت جیش منم کنجکاو شدم وپیش دکتر متخصص اطفال بردمش آقا جاتون خالی اینقدر دکتر مهربانی بود که اشک منو در 2 دقیقه اول درآورد و اینقدر منو ترسوند که داشتم سکته می کردم و پیش خودم میگفتم چه مریضیه وحشتناکیه .اصلا هم به من قسمت مشکل دارو نشون نداد وهر سوالی که من میکردم وبا عصبانیت جواب میداد من اصلا نمی دونستم چرا دخترم دچار همچین مشکلی شده و با اینکه بسیار به بهداشتش اهمیت میدادم مدام منو به اهمیت ندادن به فرزندم محکوم می کرد خلاصه فردا قراره ببرمش آزمایش ادرار امیدوارم عفونت نداشته باشه فقط چیزی که خیلی بیشتر از این مریضی منو ناراحت میکنه اینکه چرا نباید دکترهای ما اطاعات کاملی درمورد این قضیه خیلی پیشترها به ما میدادند که این طفل معصومها به همچین مریضیه مسخره ای دچار نشن امیدوارم همه نی نی هایی که به همچین مشکلی دچار شدن زود خوب بشن ماماناشونم مثل من بار اول از شنیدن همچین بیماری سکته نکنن
سلام عزیز بهتره برای درمان از پماد استروزن خارجی استفاده کنی احتیاجی به کشیدن پوست نیست پوست اطراف را پماد نمال چون تیره میشه برای جلوگیری از عود هم از پماد ویتامین ا+د بعد از باز شدن روزی یک بار استفاده کن با ارزوی سلامتی
یارب نظر تو برنگردد
2706