2410
2553
عنوان

دستور غذا هاى بدون گوشت !!همه بیاین لطفا!!

| مشاهده متن کامل بحث + 72133 بازدید | 100 پست
واویشگای بادمجون : پیاز رو قشنگ سرخ می کنید سپس بادمجون رو که نگینی خرد کرده اید قاطیش می کنید تا کاملا سرخ شه

اینا چندتا غذای گیلانی بود که بدون گوشته امیدوارم خوشتون بیاد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش

ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

واى مرسییییییییییییییییى چه استقبالیى!!! برم پست هارو بخونم!
میخواید سالم و جوون باشید و پوستتون بدرخشه؟؟؟؟

پس میوه وسبزی و خشکبار بخورید و گوشتو لبنیات کم کنید!
خیلى جالب بود مرسى از همه تون
باید یکى یکى امتحان کنم

بیتا جون آره اون فروم رو هم دیدم بازم ممنونم

اگه بازم هرکى غذا هاى خوشمزه بلده بذاره ممنون میشم

نغمه جون چه عالى که همسرت گیاهخوار شده...البته وقتى همسر آدم گیاهخوار میشه براى خود آدم هم رسما راهى جز گیاهخوارى نمیمونه!D:

بر خلاف باور عموم غذاهاى گیاهى براى تامین نیاز هاى بدن کافى هستند
و خیلى از تاکید روى استفاده از محصولات گوشتى و لبنى جنبه تجارى داره
بدن انسان اونقدر که اغراق شده به پروتئین نیاز نداره
جالبه بدونید یک نوزاد که تو حد اکثر رشده و حدکثر نیازو به پروتئین داره شیرش( شیر مادر:یعنی غذایی که خدا به طور طبیعی در نظر گرفته) فقط 1.2 درصد پروتئین داره

2456
بادمجان رو درسته پوست بکنید . بعد وسطش رو با چاقو یه قاچ کوچیکمیدهیم تا مواد مخلوط رو داخلش بریزیم . بعدش به آن نک میزنیم و میگذاریم چند ساعت بمونه تا آبش رو از دست بده و روغن کمتری مصرف بشه. حالا برای مواد داخلش دونه های انار خشک شده( نار دون) و پیاز نگینی شده و سبزی معطر تازه یا خشک شده. و مغز گردو پودر شده. و نک و فلفل رو مخلوط میکنیم و داخل چاکی که روی بادمجونا ایجاد کردیم می دهیم. وبا دست فشار می دهیم تا نریزه . بهتر ه بادمجونها سایز متوسط و نیمه تپل باشه. روغن رو داخل تابه داغ میکنیم و بادمجونها رو باشعلعه ملایم و در نیمه بسته سرخ میکنیم . تا داخلشم خوب بپزه . اگر درنهایت خواستیم که بهتر بپزه . داخل تابه یه مقدار کم اب میریزم و میگذاریم که بپزه.
:سیب زمینى 2تا
سیر
فلفل سبز
کمى پنیر
یه عدد تخم مرغ
2 قشق ارد
یه قاشق مربا خورى رب
این همه رو دیشب خورد کردم با هم مخلوط کردم تو ماهى تابه با روغن کم سرخش کردم نتیجه عالى شد خیلى خوشمزه شد با یه فنجان قالب زدم و گذاشتم تو بشقاب واقعا چیز شیکى از اب در اومد!

ino az jaii kopy kardam

2714
یک غذای گیلانی دیگه هست به اسم " سیر قلیه" که البته گوشت مرغ داره در دستور اصلی ولی میشه مرغش رو حذف کرد....برگ سیر تازه را خرد کرده و سرخ می کنیم سپس یک تخم مرغ را داخل برگ سیر های سرخ شده می شکنیم و خیلی کم هم می زنیم که قیافه ی تخم مرغ ها خراب نشن. لپه را با کمی زردچوبه و ( مرغ) می پزیم و به برگ سیر و تخم مرغ اضافه می کنیم و یک مقدار خیلی کم آبغوره می زنیم و می گذاریم کمی جا بیافته. به مذاق من که خوش اود .امید وارم که خوشتون بیاد
سلام

من هر وقت می خواهم ناهار غذای گیاهی درست کنم دال عدس درست می کنم که یک غذای جنوبی هست خیلی خوشمزه است

عدس قرمز 2 پیمانه

سیر بسته به ذاعقه 5 تا 10 پر

پیاز 1عدد بزرگ

سیب زمینی 1عدد

نمک روغن و ادویه و فلفل به میزان لازم

رب 1 قاشق غذا خوری

پودر لیمو عمونی لازم

طرز تهیه:

اول پیاز رو ریز خورد می کنیم و تو روغن سرخ می کنیم هنوز کانل سرخ نشده سیر ها رو که له کردیم اضاف می کنیم و می گذاریم باهم شرخ بشن بعد ادویه و فلفل اضافه می کنیم و تفت می دهیم بعد عدس ها رو که شستیم اضاف می کنیم و تفت می دهیم بعدش اب تصفیه یا با معدنی داغ اضاف می کنیم ( کم در حد پخته شدن عدس ها)
و بعد سیب زمینی رو که پوستشو کندیم درستی اضاف می کنیم و بعد در قابلمه رو می زاریم یه یک ساعتی بپزه و در اخر سیب زمینی رو در می اریم و با گوشت کوب لهش می کنیم و می ندازیم تو خورشتمون . و در اخر هم رب و نمک و پودر لیمو عمونی اضاف می کنیم اگه ابش کم بود اب بیشتری اضاف می کنیم و اجازه می دیم خورشتمون جا بیافته.

این غذا با برنج سفید خیلی خوشمزه است............. و در ضمن خیلی هم آسونه.............
توکلت علی الحی الذی لا یموت
آره واقعا...کووووووو؟ لطفااااااااااااا هر کی یه چی بنویسه لطفاااااا

2706