2703
2553
عنوان

آزمایش آمنیوسنتز

173734 بازدید | 175 پست
دوستان عزیز من در هفته 23 بارداری بسر می برم و آزمایش غربالگری سه گانه انجام دادم با وجود خویشاوند نبودن با همسرم و عدم وجود هر گونه بیماری در خانواده هایمان آزمایش آمنیوسنتز توصیه شده که انجام دادم و حالا منتظر جواب هستم البته دکتر گفته که احتمال خطر 10 درصد کمتر است در صورت داشتن تجربه یاریم کنید بسیار نگرانم.
سلام به همه مامانهای مهربون
کسی هست که اخیرا آزمایش آمنیوسنتز انجام داده باشه و نتیجه اشو گرفته باشه؟
میخوام بدونم ریسکش 1 به چند بوده که مجبور به انجام این آزمایش شده و نتیجه اش چی شده که با خودم مقایسه کنم...
1 هفته از انجام آزمایشم گذشته و خیلیییییییییییییییی نگرانمممممممم....

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام مژگان جان : ابتدا در مرکز ژنتیک دکتر کریمی نژاد مشاوره انجام می شود تا سابقه بیماری در خانواده شما و همسرتان معلوم و بعد از آن به دکتر حقیقی (خیابان کارگر شمالی - نزدیک مسجد) معرفی و من در ساعت چهار آنجا بودم قبل از من خانمی که خارج شد 23 سال سن داشت که به اتفاق همسر و خانواده خود و همسرش آمده بود می گفت مقداری درد داشته است من که تنها با همسرم بودم و 30 سال سن داشتم کمی ترسیدم بعد از ورود به اتاق منشی دکتر مایع سونوگرافی را بر روی شکم پخش و در حالیکه چشمهایم را بسته بودم و صلوات می فرستادم دکتر گفت حالت خوبه گفتم بله گفت پس بلند شو یعنی بدون بی حسی متوجه چیزی نمی شوی اصلا نترس قبلش هم یک برگه را امضا می کنی که نوشته با دانستن اینکه احتمال سقط 5/0 تا 1 درصد است راضی هستی و بعد تا 2 روز باید مراقب باشی و فورا مایع را به آزمایشگاه برسانی دختر گل من الان دقیقا دو سال دارد و کاملا سالم است پس تو را خدا به خودتون و بچه هاتون رحم کنید و مثل من الکی حرص و جوش نخورید به امید سلامتی تمام مادران و فرزندان خوب ایران زمین روز عشاق ایرانی پیشاپیش مبارک
2720
لیلا جون بهت تبریک میگم با خوندن مطلبت یاد گذشته افتادم .وقتی بهم خبر سلامتی بچمو دادن .تو خیابون بودم تو ماشین خودم پدرم و پدر شوشو هم از خوشحالی گریه میکردیم.بهترین لحظه زندگیم بود.
2714
دوستان عزیز
اگه یادتون باشه من با ریسک یک به 8 منتظر جواب امنیوسنتز بودم
امروز زنگ زدن و گفتن دخملم سالمه
خدارو هزاران بار شکر میکنم و از همه دوستانی که دعا کردند ممنونم
میخواستم بگم نگران نباشید و مثل من واسه اتفاقی که نیافتاده نی نی تونو اذیت نکنید
آزمایش آمنیوسنتز برای چی انجام میشه برای بیمارهای تالاسمییه من هنوز بچه دار نشدم ولی فهمیدم مادرشوهرم تالاسمی خفیف داره میخواستم ببینم کسی اطلاعی داره دقیق اگه زمانی بچه دار شدم باید این آزمایش رو انجام بدم یا قبل از بچه دار شدن آزمایشی هست که انجام بدم در ضمن خانواده همسرم کم خونی هم دارن اما شدید نیست ممنون میشم راهنماییم کنید
عزیزم امینو سنتز برداشتن مقدار کمی از اب کیسه جنینیه با یه سوزن خیلی نازک معمولا هفته هیجدهم تا بیستم انجام میشه که توی ایران زودتر انجام میدن بدلیل قانون سقط
از این اب چون حاوی سلولهای ریخته شده جنین هست ژنتیک بچه داخل رحم رو تشخیص میدن حالا هر موردی مثل جنسیت یا سندرمهای ژنتیکی قابل تشخیص هست مثل سندرم داون ولی تالاسمی رو من نمیدونم حتما قبل از بارداری با دکتر مشورت کن اگه موردی باشه بهت میگه
موفق باشی
2706