2410
2553
بچه ها این مطلبی که می گم خیلی مهمه تو رو خدا جدی بگیرین

صبح اومدم یه پست زدم با این عنوان که پسرم تب داره چند روزه اینم لینکش
http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=313463
خلاصه دوستان گفتن شاید تب سنجاقکی باشه و یا شاید دندون درمیاره و سه روز تب داره و بعدش دونه های قرمز و خوب می شه
اما خب دیدم پسرم هیچی نمی خوره و هی دهنشو باز می کنه انگار مثلا مو تو دهنش باشه هی دستشو می بره تو دهنش
یکی از دوستان بهم گفت مارال نکنه بچت قاریخ شده
قاریخ اسم ترکی تل یا تلو
چیزی که تو کنار گلو بمونه بدون اینکه احساس خفگی طرف کنه
علائمش هم مثل سرماخوردگی
تب
بیحالی
آبریزش بینی
کم اشتهایی و بهانه گیری
درست حالتهای پسرم و دیدم بللللللللللللللللللله جریان همینه و پسرم چند روزه هی دارم تو حلقومش شربت می ریزم چیزی خورده رفته تو گلوش مونده
فردا قراره ببریم پیش یکی از این افرادی که کارش اینه
تو اینترنت هم سرچ کنین در موردش کلی مطلب است که من یکیشو می زارم

این لینکش http://7color.blogfa.com/post-370.aspx

کودکان ۲ تا ۱۵ سال.

بیماری تول یا تل و به زبان ترکی قارخ علایم آن مثل سرماخوردگی است.اما...

کودک بی حال همراه با تب آبرزش بینی و گاهی آبریزش دهان بهانه گیر و کم خوراک یا بی خوراک میشود و متاسفانه پزشکان این بیماری که در واقع گیر کردن هسته و دانه و مواد غدایی در گلوی کودک است. بی اطلاع هستند ولی من صد در صد آن را قبول دارم. برای مثال این کافیست که بگویم برادرم ۶ ماه با علایمی به مانند سرما خوردگی در خوردسالی بیمار شد و پزشکان او را به علت حالت بیهوشی رفته بود او را جواب کردند. که در راه برگشت زنی تولچی برادرم را دید بدون ابزار خواصی فقط با نگاه کردن در چشم و دهان و گلویش و با فوت کردن در بینی و با ترفتد ماحرانه ای برادرم را از مرگ نجات داد.

به محض خارج شدن تیکه غذای فاسد شده ای که در گلویش مانده بود چشمانش را باز کرد و نفس راحتی کشید و به زندگی بازگشت.

این را بدانید وقتی کودک شما سرما خورد با توجه به علایمی که در بالا گفته شد و شما به پزشک مراجعه کردید و باز کودک شما بهبود نیافت باید پیش یک تولچی ماهر بروید و در عرض یک دقیقه کودک خود را نجات دهید.

وای از دست این پزشکان بدرد نخور ......

تل - تول - تلچی - تولچی - قارخ - قارجچی افرادی هستند که با تشخیص صحیح از راه بینی با ترفند خاصی فوت می کنند و جسم در گلو مانده کودکان را خارج می کنند.خداوند خیرشان دهند.این شیوه ای قدیمی و کهن و ایرانی است که بیشتر اقوام ترک ها و عشایر از این روش استفاده می کنند.

سخت است وقتی از شدت بغض گلو درد بگیری و همه بگویند لباس گرم بپوش!!!
سلام عزیزم امیدوارم پسرت هیچ مشکلی نداشته باشه و زود خوب بشه

میشه تاپیک های اضافه رو پاک کنی که تاپیک ما فورا نره صفحه ی بعد؟؟؟؟؟؟؟آخه منتظر نظرات بچه هام مرسیییییییییی
دخترم ✿ بهـــار ✿ http://ghasedakmaman.niniweblog.com/

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

ایشالا پسرت زودتر خوب بشه
عزیزم تایپک زیاد زدی چندتا پشت هم
یوسف مى دانست تمام درها بسته هستند اما بخاطر خدا و به امید او حتی به سوی درهای بسته دوید و تمام درهای بسته برایش بازشد...
"اگر تمام درهای دنیا هم برویت بسته شدند دنبال درهای بسته بدو چون خدای تو و یوسف یکیست"
2456
مرسی مارال جون ان شالله زود خوب بشه نی نی ت
راستی اگه میشه تایپیک های اضافه رو پاک کن
بازم مرسی

همه ی زندگیم پراز معجزه های حضور توست خدای من .
فقط یه چیز دیگه اینکه همیشه اینطوری دستامو بگیر...
ایشالا نینیت خوب بشه
خواهرم 40 سالشه مامانم میگه دکتر خواهرم 40 سال پیش همچین چیزی رو رد کرده بود چه برسه به الان
دکتر پسرمم اگه بفهمه من از این کارا میکنم دیگه ویزیت نمکنه
خودمم قبول ندارم این چیزا رو
همسرم بهترینم دوستت دارم
اتفاقا درسته بچه یکی از آشنا های ما هم همینطوری شده بود اون یه تیکه استخون تو گلوش گیر کرده بود و با همین روش درش آوردن
آدمی فقط در یک صورت حق دارد به دیگری از بالا نگاه کند، و آن هنگامی است که بخواهد دست کسی که بر زمین افتاده را بگیرد و او را بلند کند...
2714
ببین اگه 1 بار دربیاری دیگه هر سال باید همون موقع دربیاری
عادت می کنه
اگه در نیاری اذیتت می کنه
به نظر منم این کارو نکن

همه ی زندگیم پراز معجزه های حضور توست خدای من .
فقط یه چیز دیگه اینکه همیشه اینطوری دستامو بگیر...
2706