2703
2553
عنوان

آرامش دوران بارداری با ادعیه

47205 بازدید | 6 پست
سلام دوستان
من از امروز میخوام در این قسمت تا حدودی که بتونم در مورد دعاها و ذکرهای دوران بارداری بنویسم . ان شا الله که به دردتون بخوره . مطمئن باشید که این دعاها و توصیه های شرعی در روحیه خودتون و نوگلاتون حتماً تاثیر خوبی می ذاره . توی یک مقاله خوندم که یک دانشمند ژاپنی پس از سالها تحقیق و تفحص کشف کرده که آب ( این تنها ماده بدون بو و رنگ و طعم و ...) بر اثر دعا مولکولهایش تغییر شکل می دهند . یعنی اگر در کنار آب دعا خوانده شود یا روی ظرفی که آب در آن است کلمات زیبا و اسماء الهی نوشته شود مولکولهای آب به زیباترین شکل و بصورت بلوری شکل خواهد شد . ولی برعکس آبهای کثیف و نفرین شده دارای مولکولهای زشت و بدون شکل و بد شکل خواهد شد .
پس ببینید که اگر جنینی که در وجود مادر است برایش دعا خوانده شود و همیشه ذکر خدا را بشنود چه خواهد شد .
التماس دعا
کسی اینجا نیست؟!!! از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است که هرگاه کسى را فرزند دیر بهمرسد این دعا را بخواند:اَلّلهُمَّ لا تَذْرْنى فَرِدا وَاَنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ وَحیدا وَحْشا فَیَقْصُرُ شکْرى عَنْ تَفَکرُّى بَلْ هَبْ لى عاقِبَةَ صِدْقٍ ذُکُورا وَ اَ نَاثا آنَسُ بِهِمْ مِنَ الْوَحْدَةٍ وَاَسْکُنُ اِلَیْهِمْ مِنَ الْوَحْدَةِ وَاَشْکُرُکَ عِنْدَ تَمامِ النِّعْمَةِ یا وَهّابُ یا عَظیمُ یا مُعْظِمْ ثُمَّ اَعْطِنى فى کُلِّ عافیَةٍ شُکْرا حَتّى تُبْلِغُنى مِنْها رِضْوانَکَ فى صِدْقِ الْحَدیثِ وَاَداءِ اْلاَ مانَةِ وَ وَفاءٍ بِالْعَهْدِ. در حدیث حسن دیگر فرمود که براى طلب فرزند در سجده این دوآیه را بخواند رَبِّ هَبْ لى مِنْ لَدُنْکَ ذُرّیَةً طَیِّبَةً اِنَّکَ سَمیعُ الدُّعاءِ رَبِّ لاتَذَرْنى فَرْدا وَاَنْتَ خَیْر الْواِرِثینَ. و در روایت دیگر فرمود که هر که خواهد زنش حامله شود بعداز نماز جمعه دو رکعت نماز بکند و رکوع و سجود را طول بدهد پس بگوید:اَلّلهُمَّ اِنّى اَسْاءَلُکَ بِماسَاءَلَکَ بِهِ زَکَرِیّا رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْدا وَاَنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ اَلّلهُمَّ هَبْ لى مِنْ لَدُنْکَ ذُرّیَةً طَیِّبَةً اِنَّکَ سَمیعُ الدُّعاءِ اَلّلهُمَّ بِاِسْمِکَ اِسْتَحْلَلْتُها وَفى اَمَانَتِکَ اَخَذْتُها فِاِنْ قَضَیْتَ فى رَحِمَها وَلَدافَاجْعَلْهُ غُلاما مُبارَکا زَکِیا وَلا تَجْعَلْ لِلشَّیطانِ فیهِ شَرَکا وَلانَصیبا. در روایت دیگر منقول است که ابرش کلبى بحضرت امام محمد باقر علیه السلام عرض کرد که مرا فرزند نمیشود فرمود که در هر روز یا هر شب صد مرتبه استغفار کن و بهتر آنستکه اَسْتَغْفُرِاللّهَ رَبّى وَاَتُوبُ اِلَیهِ بگوید. در حدیث دیگر از آنحضرت منقول است که هر صبح و شام هفتاد نوبت سُبْحا نَ اللّه پس ده نوبت اَسْتَغْفِرُاللّهَ رَبّى وَاَتوُبُ اِلَیهِ پس نُه نوبت سُبْحانَ اللّهِ پس یک نوبت اَسْتَغْفِرُاللّهَ رَبّى وَاَتوُبُ اِلَیهِ بگوید راوى میگوید که جمع کثیر باین عمل مداومت کردند و فرزندان بسیار بهم رسانیدند و در هر یک از این ها بگفتن اَسْتَغْفِرُاللّهَ تنها اکتفا میتوان کرد. در روایت دیگر از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است که از براى فرزند در هر سحر صد مرتبه استغفار بکن و اگر شبى فراموش کنى در وقت دیگر قضا کن وشخص دیگر بآنحضرت شکایت کرد که مرا فرزند نمیشود فرمود که چون اراده جماع کنى بگو اَلّلهُمَّ اِنْ رَزَقْتَنى ذَکَرا سَمَیْتُهُ مُحَمّدا. در حدیث دیگر منقول است شخصى بخدمت امام رضا علیه السلام شکایت کرد که همیشه بیمارم و مرا فرزند نمیشود فرمود که در خانه خود صدا باذان گفتن بلند کن چنان کرد بدنش صحیح شد و فرزندان بسیار بهمرسانید. در حدیث دیگر از حضرت امام جعفر صادق علیه السلام منقول است که شخصى شکایت کرد که مرا فرزند نمیشود حضرت فرمود که چون خواهیکه به نزد زن خود بروى این سه آیه را بخوان انشاءِ اللّه خدا ترا فرزندى روزى میکند:وَذَا النّونِ اِذْ ذَهَبَ مُغاضِبا فَظَنَّ اَنْ لَنْ نَقْدِرَ عَلَیهِ فَنادى فى الظلُّماتِ اَنْ لااِلهَ اِلاّ اَنْتَ سُبْحانَکَ اِنّى کُنْتُ مِنَ الظّالِمینَ فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَ نَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمّ وَکَذلِکَ نُنْجى الْمُؤْمنینَ وَزَکَرِیّا اِذْ نادى رَبَّهُ رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْدا وَاَنْتَ خَیْرُ الْوارِثَینَ. در حدیث دیگر فرمود که هر که را فرزند نشود نیت کند که اگر مرا فرزند بشود على نام خواهم کرد و اگر چنین کند خدا او را پسرى روزى کند. از حضرت امام زین العابدین علیه السلام منقول است که هر که این دعا را بسیار بخواند هر چه خواهد از مال و فرزند و خیر دنیا و آخرت خدا باو عطا فرماید رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْدا وَاَنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ وَاجْعَلْ لى مِنْ لَدُنْکَ وَلّیِا یَرثُنى فى حَیوتى وَیَسْتَغْفِرُلى بَعْدَ مَوْتى وَاجْعَلْهُ خَلْقا سَویّا وَلا تَجْعَلْ لِلشَّیطانِ فیهِ نَصیبا اَلّلهُمَّ اِنّى اءَسْتَغْفِرُکَ وَ اَتوُبُ اِلَیکَ اِنَّکَ اَنْتَ الْغَفُوُر الْرَحیمُ و از براى فرزند هفتاد مرتبه این دعا بخواند. از حضرت صادق علیه السلام منقول است که هرگاه زنى را حملى باشد وچهار ماه بر او بگذرد روى او را بقبله کن و آیة الکرسى بخوان و دست بر پهلوى او بزن و بگو اَلّلهُمَّ اِنّى قَدْسَمَیْتُهُ مُحَمَّدا یعنى خدایا من او را محمد نام کردم چون چنین کند خدا آنفرزند را پسر گرداند پس اگر او را محمد نام کند مبارک باشد واگر نام نکند خدا اگر خواهد باو بخشد. در چند حدیث معتبر وارد شده است که هر که زن او حملى داشته باشد وعزم کند که او را محمد یا على نام کند او پسر شود. در حدیث دیگر آنستکه او را على نام کن که عمرش درازتر باشد. در کتاب طب الائمه روایتکرده است که شخصى بخدمت حضرت امام محمد باقر علیه السلام شکایت کرد کمى فرزند را آنحضرت فرمود سه روز بعد از نماز صبح و نماز خفتن هفتاد مرتبه سُبْحانَ اللّهِ و هفتاد مرتبه اَسْتَغْفِرُاللّهِ بگو و بعد از آن این آیه را بخوان اِسْتَغْفِرُو اَربَّکُمْ اِنَّهُ کانَ غَفّارا یُرْسِلُ السّماءُ عَلْیکُم مِدْرارا وَ یُمِدُّکُمْ بِاَمْوالٍ وَبَنینَ وَیَجْعَلُ لَکُمْ جَنّاتٍ وَیَجْعَلُ لَکُمْ اَنْهارا پس در شب سیم با زن خود جماع کن که خدا پسریکه خلقتش درست باشد بتو عطا میفرماید. در کتاب نوادر الحکمه روایت کرده است که شخصى بنزد حضرت امام جعفر صادق علیه السلام آمد و گفت یابن رسول اللّه هشت دختر بهم رسانیده ام و روى پسرى ندیده ام حضرت فرمود وقتیکه در میان پاى زن بنشینى دست راست خود را بر جانب راست ناف زن بگذار و سوره اناانزلناه را هفت نوبت بخوان و بعد از آن جماع کن و چون اثر حمل ظاهر شود پس در شبها دست بر جانب راست ناف زن بگذار و هفت مرتبه سوره اناانزلناه را بخوان آن مرد گفت که چنین کردم و هفت پسر پى هم خدا بمن روزى کرد. از حضرت امام حسن منقول است که هر که فرزند خواهد باید که استغفار بسیار گوید.
سلام بچه ها ، منم عقیده ام همینه، ولی متاسفاه شوهرم خیلی وحشتناک بددهنه و تا عصبانی میشه بدترین فحش ها رو میده مثلا" وقتی با هم میریم خرید و یا بیرون و تو ماشین نشستیم کافیه از رانندگی کسی بدش بیاد و یا از دسته کسی ناراحت باشه و یا کلا" میخواد کسی رو مضحکه کنه با بدترین و رکیک ترین کلامت بهش نسبت میده و من چون باردارم و همیشه پیششم خیلی غصه میخورم که روی جنین اثر بد بذاره هر چی هم بهش میگم این بچه گناه داره ، میشنوه ، تو گوشش نمیره و خیلی دلم برای بچه میسوره میترسم رو اخلاقیاتش بعد تولد اثر بذاره به نظر شما اینطور نیست؟

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
ستاره جان
با تمام سختی های دوران بارداریم
احساس میکنم ماه میهمانی خدا اینبار 9 ماه شده است
حس میکنم روزه ام و باید هر لحظه مراقب باشم
و چه سخت است................
دعای نیمه شبی دفع صد بلا بکند...
سلام مامان آتوسا خوبی
عزیزم خب اگه بتونی با یه مشاور صحبت کنی و راه چاره ازش برای شوهرت بخواهی بهتره ولی دیگه چاره ای نداری که شوهرته دیگه تازه الان تاثیر نزاره بعدا که به دنیا بیاد خب رو تربیت بچه تاثیرشو میذاره عزیزم تو سعی کن وقتی اینجور میشه گوشتو خالی کنی از حرفاش مثلا من وقتی دوست ندارم صحبت های یه نفرو بشنوم وقتی داره صحبت میکنه در عین اینکه نگاهش میکنم نمیشنوم چی میگه این فعلا بهترین راهه
بارسلآپلود فایل و عکس
با سلام ... برای کسب اطلاعات و خواندن مطالب متنوع پزشکی ، بارداری و بهداشتی لطفاً از لینک زیر دیدن کنید .....منتظر مقالات و مطالب ارسالی شما در زمینه پزشکی هستیم .........

دو لینک زیر را به قسمت " مباحث مورد علاقه من " اضافه کنید تا همیشه در دسترس باشه ....

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=50963&PostID=5129907#5129907

http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=56423&PostID=5108639#5108639