2703
2553
سلام مامانا...
من الان هفته 32 هستم تفریبا.یک ماه پیش مایع آمنیوتیک حدود 100 بود که حداقل محدوده نرمال بود.ولی مشکلی نداشت.دیروز تو سونو به 70 رسیده بود.دکتر 3 روز استراحت و سرم و نوشیدن مایعات تجویز کرده.وزن جنینی هم 300-400 گرم کمتر از طبیعی هست. .چون خودم مشکلی ندارم (دیابت و فشار خون،آبریزش و ...)دکتر میگه یا از جفته یا از اینکه کم آب خوردی.4 شنبه دوباره سونو و داپلر جفت برام نوشته و میگه اگه اندکس مایع به 50 برسه باید زود تر از موقع سزارین کنیم.
اگه شما تجربه ای دارین یا اطلاعاتی دارین لطفا بگین ومیخوام بدونم:
1- این خوردن مایعات تاثیری داره یا نه؟
2- داپلر جفت چیه و خطری داره یا نه؟

3-برای وزن گیری جنین چی کار کنم؟چی بخورم؟
سلام عزیزم نگران نباش ان شاءالله نینیت به سلامتی به دنیا میاد.(منم هفته 28 هستم).

میدونم که خوردن مایعات خیلی تاثیر داره و باعث زیاد شدن مایع امونیاک میشه.داپلر جفا نمیدونم چیه.
برا وزن گیری نینی باید گوشت قرمز بخوری فندق هم خیلی موثر. البته دکتر من گفت وزن نینی از هفته 35 مهمه قبلش اصلا مهم نیست .
اصلا خودتا ناراحت نکن.مایعات فراموشت نشه.
خیلی ممنون.

4-اگه نارسایی جفت باشه چی؟بازم با آب خوردن جبران میشه؟
5-اگه زود سزارین بشم شیر میاد یا نه؟
6- نوزاد چند وقت باید ربز دستگاه بمونه؟

من سوالاتم خیلی زیاده.علتش اینه که هر چی در مورد مشکلم بیشتر بدونم نگرانیم کمتر میشه و تا 4 شنبه 3 روز مونده.میخوام امیدواریم بیشتر بشه.البته بعد از توکل به خدا.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
غزاله جون سلام نی نی من الان دوسال و چند و روزش هست و من هم تقریبا تو همین هفته ایی که شما هستید رفتم پیش دکتر فرزانه سونو دادم و گفت مایع آمنیوتیکت 60 هستش و گفت حداقل روزی 16 لیوان باید مایعات بنوشی و جواب سونو رو بردم پیش دکترم و بهم یک ماه استراحت داد و من هم ماندم خونه خوردم و خوابیدم البته جات خالی خیلی خوش گذشت و دوباره رفتم سونو داپلر دادم پیش دکتر اکرمی و دکتر اکرمی گفتند که مایع امنیوتیکم خوبه خون رسانی از طریق جفت خوب انجام نمی شه و دوباره رفتم پیش دکترم و دکترم هم گیج شده بود که ای بابا چرا اینقدر تفاوت و دوباره من رو فرستاد سونوی معمولی پیش خانم دکتر انارکی و ایندفعه بهم گفتندکه مایع امنیوتیکم همچنان روی 60 هستش و دوباره رفتم پیش دکترم و دکترم گفت که باید زودتر عمل رو انجام بدهند که حدودا 13 روز پسرم رو زودتر به دنیا آورد و درضمن اصلا نیازی هم به دستگاه نیست چون نارسایی برای نی نی نیست فقط محیط اطرفش کم آب میشه که حرکتش رو کم سخت می کنه البته ناگفته نماند به خاطر مایع نبود که زودتر عمل شدم به خاطر جفت بود
غزاله جون اصلا نگران نباش از این اتفاق ها زیاد می افته به نظر من که بیشتر جنبه وراثتی داره آخه مامان من هم میگفت که تو دوران بارداریش شکمش مثل مال من خیلی کوچیک بود
اصلا نگران نباش فقط به دستورات پزشکت خوب گوش کن و انجام بده بای
اگه نارسایی از جفت باشه احتمالا بهت قرص آسپرین یا آمپول هپارین میدن.
هر وقت زایمان کنی شیر میاد. دوست من هفته 33 سزارین شد و شیر اومد
این که نینیت چقدر زیر دستگاه بمونه بستگی به شرایط بدنیش داره که برای هر بچه ای فرق میکنه ولی به احتمال زیاد حداقل باید 2 هفته زیر دستگاه باشه
موژان جان
توی سونو نشون داد.که کمه.اما انداره نداده بود.بعد تو سونوی سلامت جنین میزانش رو 10 گفتن.1 ماه بعد که دیروز بود تو سونو گفتن کمتر شده.من هم خودمو بستم به آب و شیر و آب میوه .
2714
غزاله جان من مثل شما هستم الان هفته 35 هستم من هفته 32رفتم الماسیان گفت مایع کاهش یافته اندکس مایع 80و درجدول 3% قراردارد ( الیگو هیدروآمینوس ) ولی دکترم گفت مشکل خاصی نیست هنوز اینقدر کم نشده که مشکلی ایجاد کنه هنوز تا الان مشکلی ندارم
اگه برات سرم نوشته هم برای انقباض رحم عالی هم برای جفت هم برای نی نی هم برای مایع دور نی نی . اصلا نگران نباش . فوقش تا هفته 35 نگهت می دارن و بعد سزارین می شی که الان خیلی شایع شده . در ضمن ماشعیر خیلی زیاد بخور . برای وزن نی نی هم خرما و گوشت عالیه . بخور و بعد روی دست چپ بخواب به مدت نیم ساعت . نی نی ات ایشالله وزن می گیره . نگرانی از همه چی بدتره . بوووووووووووس
سلام.من از سونوی داپلر جفت برگشتم.کفت میزان مایع همون مونده.ولی وزن جنین زیادتر شده.جفتش هم مشکلی نداره.عصری میخوام برم دکتر ببینم چی میگه.البته گفت ممکنه 3 روز کافی نبوده واسه برگشت مایع.
فقط نمیدونم اگه میزان مایع در همین حد 70 بمونه تا آخر مشکل پیش میاد یا نه؟یا اینکه با بزرگنر شدن جنین مایع بایر بیشتر بشه یا نه؟برم یه خورده تو سایت ها بگردم تا شاید اطلاعات بدست آوردم.
2706