2733
2734
عنوان

تبادل اطلاعات سفری . کجا مسافرت برم بهتره

| مشاهده متن کامل بحث + 919404 بازدید | 5014 پست
مامان سمی جون مرسسسسسی بابت اطلاعات خوبت
اینجوری که شما گفتی یعنی اون پکیج پارک آبی رو بگیرم...
در مورد اون عکسهایی که گفتی، توی پارک آبیه یا همه جا؟بعد چه جوری هماهنگ میشه یعنی؟باید جالب باشه
مرسی عزیزم.امیدوارم همیشه مسافرتهای خوب بری و بیای تعریف کنی
بووووووووس
سلام

نگین جون ممنونم از اطلاعاتی که بهم دادی .

مامان سمی جون از شما هم ممنونم ، ما اول هتل آنورا رو گرفته بودیم ولی امروز رفتم سایتهای مختلف رو دیدم که به هتلها امتیاز دادن تمام کسایی که به این هتل امتیاز داده بودن همه گفته بودن وحشتناکه .

آداکوله رو هم چون صخره ای بود خوشم نیومد .

برای همین همین یه ذره پیش زنگ زدم کردمش هتل فانتاسیا ( آکوا فانتاسیا نه ! )

تور ما یه گشت رایگان ازمیر با ناهار داره و یه گشت نیم روزی کوش آداسی

فقط یه سوالی پارک آبی با پارکی که توی هتل آکوا فانتاسیه فرق داره ؟ یه سوالم در مورد هتلا که این سرویسها که تو ساتشون نوشتن رایگان و جزو خدمات هتله مثلاً ماساژ و حموم ترکی و ... . یا باید برای هرکدوم پول بدیم .

بازم سوال دارم پول چی ببریم با خودمون دلار ببریم یا لیر ؟ جنج کردن کدوم راحتره و خرید کردن باهاش .

دیگه اینکه تورمون آبشنال به بازار سوکه میره ارزش داره بریم یا نه همون ازمیر کافیه ؟

ببخشید کلی سوال دارم آخه 5 شنبه 7 خرداد داریم میریم چون دخمل کوچولومون هم میاد یه کم نگرانم .

ممنونم که راهنماییم کردی

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بچه ها سوال در مورد تونس به من میگید من وشو شو با یه بچه تیر میخوایم بریم اونجا خوبه یا نه ایا برای خرید هم خوبه از کجا میتونم چیزهای خوب با قیمت مناسب بخرم اصلا شهری هست که بشه توش خرید من چیز زیادی اصلا در موردش ندارم قراره از طرف سامسونگ بریم قرار بود اردیبهشت باشه اما عفب افتاده شده تیر در موردش اطلاعات کامل بدید پول هم باید دلار ببرم
سلام فرانک جان خیلی کار خوبی کردین که اونورا را نگرفتین.. ما پارسال که اونجا بودیم تمام کسایی که اونورا بودن 2 روز دعوا می کردن با تور که این چه هتل مزخرفیه ما را آوردین.. مثل اینکه خیلی بد بود، یک پول اضافه ای دادن و همشون اومدن سورملی (ما خودمون سورملی رفتیم که عالیییییی بود)
گشت های رایگان را که حتما برید. ولی به نظر من بقیه گشت ها چرته. من سه سال پیش هتلی نزدیک همین فانتاسیا بودم. اون موقع که خیلی خوب بود و کسایی که اونجا بودن ازش تعریف کردن، الان نمی دونم چه جوری شده. کنار Ladies beach هستش که صبح ها این ساحل را برای شنا میان (چون ساحلش شنیه) و شب ها هم کنارش پر از بار و رستوران هست که همشون آهنگ می ذارن ، ما برای پیاده روی شب ها اونجا میومدیم.. هر چند خود هتل انقدر برنامه داره که خیلی به برنامه های بیرون نمی رسید. نظر شخصیه من اینه که فقط هتل بمونید و مطمئن باشید که اگه 7 روز هم هتل بمونید هیچ وقت حوصلتون سر نمیره و تازه کلی از امکانات هتل را هم نمی بینید. تمام تورهایی که بهتون پیشنهاد می کنند همش یک جوریه کلاه برداریه و واقعا پول زیاد ازتون می گیرن.
اگه خواستن کف پارتی ببرن اصلا نرید، خودتون تاکسی بگیرید تا اونجا برین فوق العاده ارزونتر در میاد.
تور کشتی هم به نظر من برای بچه کوچک خیلی خوب نیست. با کشتی میرین کنار یک ساحل توقف می کنه، 2 ساعت (ساحلش افتضاحه) بعد ناهار می ده، (100 رحمت به ناهار هتل) ، و بعد راه میفته یک جا دیگه وسط آب نگه می داره که عمیقه و اونجا هم شنا می کنند (این خیلی کیف داره :) ) ..فقط تو کشتی آهنگ ایرانی می ذارن که بزن برقص باشه وگرنه واقعا هیچ چیزی نداره.
تو کوش آداسی دو تا پارک آبی هست، یکی آدا لند و یکی دیگه آکوا فانتازی که برای همین هتل آکوا فانتازی هست. من هر دوتاشو دو دفعه رفتم :)، ولی به نظرم پارک آبی آکوا فانتازی خیلی خوشگل تره و برای بچه ها بهتره، آدا لند فقط خیلی بزرگه و هی از اینور به اونور رفتن واقعا خسته می کنه.
تور ازمیر خیلی عالیه، تور سوکه هم خوبه ، سوکه بیشتر اجناس مارکدار مثل آدیداس، نایک ، لی وایز و اینا داره. من خودم سوکه را هر دفعه رفتم. ولی همه اینا تو ازمیر هم پیدا میشه، فقط متاسفانه تو ازمیر می برن یک بازار خیلی بزرگ و فقط دو ساعت وقت می دن :((((
یک تور دیگه هم داره دیس کو هالیکارناس که تو بدرومه. اینم اصلا با بچه کوچک همراهتون پیشنهاد نمی دم. چون 3-4 ساعت راهه تا بدروم. بعدش هم یک دیس کو که میگن بزرگترین تو خاور میانه است. اگه خودتون و همسرتون بودین یک بار دیدنش خوب بود. ولی ساعت 8 شب می برن، ساعت 4 صبح از اونجا راه میفتین..فکر کنید که 7 می رسید هتل!!!!
تمام امکانات هتل مثل ماساژ و حموم ترکی و اینا پولیه و به شدت هم نسبت به بیرون گرونتره.
در مورد پول، تو خود ترکیه یورو خیلی راحت تر خرج میشه، یعنی تو بازاراش و اینا، ولی تورای ایرانی همشون قیمت دلاری دارن. یعنی تورای اپشنال را به دلار قیمت می زنند. ولی تو هتل، اگه قیمت پول خارجی بخواید خرج کنید یورو.. البته ما پارسال یورو خریدیم، برگشتیم کلی ارزون شده بود. (ضرر کردیم) خیلی فرقی نمی کنه.. فعلا که دلار رو بورس تره

من 3 دفعه رفتم کوش آداسی، همه جاشو بلدم..اگه سوال دیگه ای داشتی در خدمتم.. ببخشید که انقدر طولانی شد :)
2728
راستی بگم که تو این هتل های all به بچه ها خیلی بیشتر از بزرگترا خوش می گذره، انقدر برنامه دارن براشون که حد حساب نداره.استخر بچه ها، مهدکودک بچه ها، جمع میشن نقاشی می کشن. معمولا اینجوریه که ساعت 8-9 برای بچه ها برنامه دیس کو دارن و بعد 9-10 برای بزرگترا- که تو برنامه بچه ها،بچه ها شعر می خونن می رقصن.. خیلی خوشگله :)
عسل جان، پاین بی یکی از بهترین هتل های کوش آداسیه، اصلا شک نکن که بری اونجا..خیلی خیلی بزرگه و منظره خیلی خوبیم داره. در مورد پکیج پارک آبی، پارک آبی آدالند دقیقا کنار هتل پاین بی هست. یعنی از ورودی هتل تا پارک آبی 5 دقیقه راهه. پارک آبی بیشتر از دو دفعه اش واقعا خسته کننده اس تو یک هفته مسافرت. یعنی شما همون یک روزش هم که میری، اگه مثل من خیلی اکتیو باشید و 1 ثانیه هم نشینید، دیگه تا آخر شبش جون ندارین تکون بخورین :).خصوصا آدا لند که برای هر سرسره اش 1 کیلومتر باید برید بالا.. ورودیش قبلا 35 دلار بود. امسال نمی دونم چند شده، حالا میل خودتونه ببینید می ازره یا نه!
عسل جان، جواب بقیه سوالاتت (نصفه خونده بودم)
تیر برای دریا و استخر عالیه :) ... من همیشه مرداد شهریور رفتم، ولی یکی از دوستام هفته پیش آنتالیا بود می گفت رفتن تو آب و هوا عالی بوده

آنتن دهی همراه اول ترکیه عالیه (البته اس ام اس اصلا نمیره) فقط خیلی خیلی گرون شده، شما از خود ترکیه سیم کارت بخری ارزون تر در میاد. (مگه اینکه واقعا کار واجب داشته باشی) .پارسال برای من 120 ت پول خارجه اومد که سال قبلش که دو برابرش حرف زده بودم 50 ت اومده بود. تازه فقط از ایران بهم زنگ می زدند و روزی 4-5 دقیقه.
قیمت تورهای آپشنال بین نفری 50-40 دلار هست. بستگی به تور داره. فقط شما هم توضیحات دو پست بالاتر را بخونین، اگه هتل خوب می رید.به نظرم تورهای آپشنال را اصلا نرین. فقط پول دور ریختنه..

الان سایت آدالند را دیدم، نوشته ورودی 20 یورو
http://www.adaland.com/
2738
پانی جان، قشم یک خیابان مرکزی داره که همه مرکز خریداش اونجا کنار هم هستند. معروف ترینشون هم مرکز خرید ستاره ها است. واقعیتش در نگاه اول جنسا خیلی جالب نیست. باید بگردید، چیزای خوبی میشه پیدا کرد. ولی اگه کیش رفته باشید، قشم نا امید کننده است :).. یک بازار قدیمی داره، اونو توصیه می کنم حتما برید. قیمت ها از پاساژها ارزونتره، اونجا چند تا کفش فروشی خیلی خوب داره با قیمت پایین. البته جنسای دیگه هم هست.
اکیدا توصیه می کنم اگه که میخواید شکلات یا مواد خوراکی بخرید حتما تاریخ مصرفشون را نگاه کنید، اکثرش تاریخ گذشته است. لوازم آرایشی را هم که اصلا سراغش نرید، اکثرا تقلبیه. ضد آفتابی که من تهران می خرم 15-16 تومان می داد 4 تومان ، ولی وقتی یک ذره زدم رو دستم تفاوتش مشخص بود.
در ضمن قشم گمرک داره، حتما وسایل خریداری شده را از کیسه در بیارید و قاطی لباسای خودتون بذارید.
سفر خوبی داشته باشید :)
کارین جون خیییییییلی ممنون از توضیحات کاملت
واقعاً لطف کردی عزیزم
پس پکیج پارک آبیش به درد نمی خوره

فرانک جون شمام که به سلامتی برگشتی بیا برامون تعریف کن عزیزم، امیدوارم حسابی بهتون خوش بگذره
پانی جان ، همون طوری که دوستمون گفتند در قشم بهترین جا برای خرید بازار سنتی(بازار قدیم) هست و مر کز خرید ستاره.البته مرکز خلیج فارس هم بد نیست.اگه به لباسای تایلندی علاقمندی ، توی قشم زیاد پیدا می شه تازه با قیمت مناسب...
قشم جاذبه های طبیعی زیادی داره.از زیبایی هاش لذت ببر.
اگه بازم سوالی بود در خدمتم.
نگین جان رسیدن بخیر.کجا بودی؟
من خودم دو هفته پیش استانبول بودم.از توضیحات دوستان خیلی استفاده کردم وخیلی بهمون کمک کرد.واقعا ممنون از همتون خصوصا نگین خانم گل...ایشالله که این تاپیک روز به روز رونق بیشتری بگیره.
2706