2726
عنوان

تبادل اطلاعات سفری . کجا مسافرت برم بهتره

| مشاهده متن کامل بحث + 919381 بازدید | 5014 پست
نگین جون من و همسرم تصمیم گرفتیم که آخر همین ماه بریم تایلند.ولی واقعیتش نمیدونیم کدوم پکیجش رو انتخاب کنیم.بعضی از دوستامون که رفته بودن میگفتن اصلا بانکوک نرین.خیلی بیخوده.اونا نظرشون روی پاتایا و بیشتر پوکت بود.ولی ما میخوایم هرسه تاشو بریم.حالا نمیدونم به نظر شما این پکیج خوبه: 2 شب بانکوک-3 شب پاتایا- 5 شب پوکت
یعنی دو روز برای بانکوک کافیه؟واقعا نمیدونم.راستش اولین سفرمون هم هست.میخوایم انتخاب درست و خوبی داشته باشیم.
یه سوال دیگه هم داشتم.من از کجا بدونم کدوم آژانس مجری مستقیم برای تایلنده؟درسته که بعضی از آژانسها خودشون میگن که ما مجری مستقیم هستیم ولی آیا میشه اعتماد کرد؟
و اینکه میشه جاهایی که ارزش دیدن داره رو به ما معرفی کنی که حتما بریم و وقتمون رو برای جاهایی که ارزش دیدن نداره تلف نکنیم؟
یه آژانس خوب هم اگه میشه معرفی کن عزیزم.
مامان سمی من هم یکی از اون تاپیکها رو دیدم اما من حس شما رو داشتم... باشه پس هر وقت خواستم حرفی بزنم همین جا می‌گم (امیدوارم نگین جون بهمون اجازه بده البته)...
...............................................
چکامه جون، با اجازه نگین عزیز، این رو بگم که الان دوباره جو داخلی تایلند متشنج هست. اول یک تحقیق بکنید و بعد برید... چون این روزها حتی در بعضی از مراکز خرید بانکوک، پلیس و نیروهای دولتی برای جلوگیری از تظاهرات ضد دولتی حضور دارن...

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

سلام خانم نگین.شاید حرف من ربطی به موضوع نداشته باشه که از این بابت عذر خواهی میکنم.در بخشی نوشته بودید که رشته شما تربیت بدنی هست و به شغل معلمی علاقه مند هستید.حالا شاید خودتون هم در جریان باشید ولی لازم دونستم من هم یاد آوری کنم.امسال اموزش و پرورش قرار هست20 هزار مربی ورزش، 10 هزار مشاوره و 10 هزار نیروی متخصص برای قسمتهای گوناگون آموزش و پرورش به ویژه هنرستانها از طریق برگزاری آزمون جذب کند.برای دونستن جزییات بیشتر به سایت آموزش و پرورش سر بزنید.
دو هفته پیش یه کتاب جالب در مورد سفر به نقاط مختلف ایران خریدم .

لازم دونستم این کتاب رو برای شما دوستای خوبم تو این تاپیک معرفی کنم .

اسمه کتاب : ( کتاب سفر ) هست .

کتاب سفر مربوط به اطلاعات گردشگردی ایرانه .

حدود 330 صفحست .مطالبشم شامل امکانات گردشگری و امکانات خدماتی و جاذبه های گردشگری و رستورانهای

خوب و هتلها و .... مربوط به هر شهر و استان میشه..

دوره اول چاپشم برای ساله 88-89 هست .

هنوز فرصت نشده باهاش سفر بریم تا کاراییشو متوجه بشیم ..

شما میتونید با این شمار ه ها تماس بگیرید تا کتاب رو با پیک براتون بفرستن .

قیمت پشت جلدشم 30000 تومنه .

88709325 و 88554193 و 88709967
---------------------------------------------------------

+مهر عزیز ممنونم که انقدر بیاد من بودی ..

خبرشو میدونستم ، ولی تحقیق که کردم بهم گفتن بیشتر برای معلمای حق التدریسه که هنوز رسمی نشدن !!
در هر صورت من امتحانشو میدم ، شاید شد .
2728
چکامه جون توری که گفتی بنظر من واقعا ایده آله ..

البته من نمیدونم که شما دوست داری جای تاریخی ببینی و خرید کنی یا اینکه بیشتر دوست داری تفریح و خرید کنی ..

همون جور که دوستان گفتن الانا یکم وضعیت تایلند بحرانیه ..

در مورد اطلاعات تایلند یطور مفصل تو صفحه 3 همین تاپیک صحبت کردیم ..

در مورد آژانس هم سعی کن از آژانس معتبر تور بگیری که راحت باشی من یکی رو به شما معرفی میکنم .

آژانس آسمان گشت
آفریقا (جردن) - خ. ناهید شرقی - پ. 3

تلفن تماس : 22016180 و 22021464

بازم اگه سوالی داشتی حتما بگو .
ویدای عزیز اطلاعاتتون خیلی خوب بود.
البته بیشتر ترجیح میدیم که تجربه های شخصی خودتونو بنویسین ..

چون هر کسی که تونسته تو این سایت بیاد و مطلب بنویسه ، حتما میتونه تو گوگل سرچ کنه قلعه رودخان.

مثلا شما که قلعه رودخان رفتی بهتره که این مطلب رو که نوشتی با خاطراتت و همچنین عکسایی که گرفتی میکس کنی و تجربه خودتو برامون بنویسی .

عکس رو هم از سایتهای زیادی میتونی آپلود کنی .
مثلا سایت http://www.firooz.com/upload برو و عکستو آپلود کن. بعد از اینکه آپلود شد آدرس اون قسمتیکه نوشته " پیش نمایش "رو تو اینجا کپی کن و دکمه ارسال رو بزن .
مونا جون از لحاظ گرماییش هر دوش خوبن . البته ساعاتی که میری تو آب کمتر از تابستون هست .

در مورد اینکه کدوم شهرش بری تو صفحه 3 نوشتم. کپیشو اینجا میزارم :

بستگی داره از سفر به ترکیه چه انتظاری داشته باشین....... اگه دوست دارین بیشتر تفریح و ریلکسیشن و اب بازی کنید ، کوش آداسی برو .

اگه بیشتر به جاهای تاریخی و خرید علاقه داری و اهل آب بازی نیستی استانبول بهتره.
مونا جون سواحل ترکیه بیشتر دمای معتدل داره...تو اوج سرماشم فقط شباش سرد میشه !! موضوع تو آب رفتنه که هر چی به تابستون نزدیکتر بشیم بیشتر میتونیم تو آب باشیم ..
نگین و مهرگان عزیزم مرصی از راهنماییتون.بچه ها من از کجا میتونم تحقیق کنم که شرایط تایلند الان خوبه یا بحرانیه؟
اگر هم بحرانی باشه من کجارو انتخاب کنم برای مسافرت؟مالزی خوبه؟اگه تجربه ای دارین بگین.راستش من از یکی از دوستام که رفته بود مالزی سنگاپور شنیدم که یک هفته برای مالزی سنگاپور کمه میگفت حداقل باید یک هفته فقط مالزی باشی.راستش اگر هم بخوایم یک هفته مالزی و یک هفته سنگاپور باشیم هزینه اش خیلی برامون زیاد میشه.
به نظر شما اگر نشد تایلند بریم یک هفته تا ده روز خوبه برای مالزی در نظر بگیریم؟به نظر شما تایلند بهتره یا مالزی؟ اگر جای دیگه هم رفتین و خوب بوده بهم بگین.(تورش نفری 1000000 تومن هزینه اش باشه)
دوستان نظرتون درمورد تورهای یکروزه که با هم قرار بذاریم چیه؟ میتونیم با همدیگه هم آشنا بشیم. من راستش تا حالا این تورهای یکروزه رو نرفتم ولی تو برنامه ام هست. مثل تنگه واشی

چکامه جون بستگی داره .تایلند تفریحاتش بیشتره . من سریلانکا نرفتم ولی اونم شنیدم میگن فوق العاده زیباست.
چشمها را باید شست ، جور دیگر باید دید...
چکامه جون میتونی بجای تایلند که الان موقعیت بحرانی داره اینجایی که بهت پیشنهاد میکنم بری .

<<<<< اطلاعات جزیره پینانگ ، واقع در مالزی >>>>>>

جزیره پینانگ بسیار زیبا هست و خیابانها و هتلهای بسیار تمیزی داره. یه پل هم داره که گفته میشه طولانی ترین پل

منطقه هست به ساحل اصلی وصله و قسمت مرکزی پل به صورت معلق ساخته شده تا کشتی های کوچولو و

قایقها بتونن از زیرش رد بشن. از کوالالامپور مالزی تا جزیره پینانگ حدود400 کیلومترهست .

شمال جزیره که در واقع منطقه جرج تاون هست که مثلا بالاشهرشه هتلهای خوب و اصلی جزیره هم در اون قسمت

واقع شدن. یکی از جاهای زیبای پینانگ ، باغ استوایی هست. این باغ پر از درختها و گلهای مناطق حاره است .

قسمتهایی از باغ هم متصل بود به جنگلهای اطراف که اگه جرات دارین میتونین واردش بشین . جاهای دیدنی پینانگ

مثل باغ پروانه ها و باغ میوه ( که البته آخر کار کلی میوه میخوری و یه آب میوه هم به سلیقه خودت بهت میدن (Mix

بگیرید) ، باغ وحش، قطار کوهستانی و ...

اگه رفتید پینانگ از ساختمانهای دوران استعمار انگلیس هم دیدن کنید. جاهای جالبی هستند یه قلعه هم اونجا
هست .
انواع تفریحات آبی از جمله جت اسکی 15 دقیقه هست و یکم گرون (اصلا دریغ نکنید که خیلی باحاله – بلدی هم

نمیخواد – من خودم 2 بار پرت شدم تو اقیانوس !!!) و پارا شوت( یک دور بزرگ روی دریا که 4-5 دقیقه طول میکشه

.کوتاهه ولی تجربه جالبیه. ) ، بنانا ، قایق های تند رو و پرواز با چتر روی دریا هم داره . یه ساحل دیدنی این جزیره

ساحل باتو فرینگی است که در مسیر این ساحل می توانید از موزه اسباب بازی که بزرگترین موزه در جهان است

بازدیدکنید. تپه پینانگ هم حتما ببینید . چون با ارتفاع بالایی که از سطح دریاداره یه منظره فوق العاده بوجود میاره که

به وسیله قطار می تونید تا قله آن رفته و از مناظر اطراف لذت ببرید.

غذا هم که بیشتر میتونید کی اف سی و مک دونالد بخورین ..

هتل شانگر یلا گلدن سندز 5* و فوق العاده هست . هتل 5* پارک رویال هم عالیه .میتونید هتل زنجیره ایی هالدی

این برین که 4* هست در حد 5* وکیفیت خوبی داره .

برای خرید هم میتونی Burmah Road ، Campbell Street ، Penang Road بری .

اگه میخوایی تور مفید بری بهتره که 4 روز خود کولالامپور باشی و 4 روز هم پینانگ .(8 شب و 9 روز ) که با هتل 5* حدود 800 تا 1 میلیون میشه .

+بجایجزیره پینانگ جزیره آفاموسا هم میتونید برین ..من اطلاعات زیادی ندارم. ولی میگن اونم قشنگه ...

یاسمین جون من تورهای یکروزه زیادی در زمان مجردی رفتم .. ولی همسری اصلا سفر داخل ایران با تور دوست نداره .. میگه با ماشین خودمون بریم. تور دست و پا گیرمون میشه !! غذای حسابی نمیدن و .. هزار تا بهانه تراشی میکنه :( اگه رفتین خاطراتشو اینجا بگین :(
2706