2703
2553
عنوان

اسپرم صفر

| مشاهده متن کامل بحث + 249342 بازدید | 902 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2720
سلام
ممنون نی نی 92 که هر از گاهی احوالی ازمون میگیرید
اگه باز تصمیم به انجام میکرو بگیریم که یه چند ماهی بهتره صبر کنیم تا حداقل یه شش ماهی فاصله بیفته با عمل قبلی
اما تازگی داریم یه جورایی به فرزند خوانده هم فکر میکنیم . راستش تا یه مدت پیش حتی تصورش هم برام سخت بود اما تازگی داریم بهش فکر میکنیم که مثلا نوزادی رو به فرزند خواندگی بگیریم و درمان رو هم ترک نکنیم اگه خدا خواست و بهمون فرزندی داد که بهتر و اینجوری بزرگ کردن یه بچه بی گناه دیگه ثواب هم داره
اما خب برای ما که شهرستان هستیم هنوز فرهنگ پذیرش فرزندخوانده جا نیفتاده و حتی اگه خودمون راضی بشیم باید با حرف و حدیث اطرافیان کنار بیایم و .....
فعلا هیچ تصمیم قطعی نگرفتیم
راستی شما چه کردید و در چه مرحله ای از درمان هستید
آقا احسان امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیرید.
من فعلا تصمیم دارم اول با اس اهدایی iui کنم و اگر خدا نخواست بعد برم سراغ میکرو با اس اهدایی و اگر اونم خدا نخواست بریم سراغ جنین. فعلا به فرزندخواندگی فکر نمی کنم. خدا بزرگه.
ما که فعلا کارمون شده میریم تو وبلاگ فرزند خواندگی و سرگذشتها رو میخونیم و زندگی خودمون رو در خیلی ازین سرگذشتها میبینیم و گاهی احساساتی هم میشیم.....
اما من اگه جای شما بودم شاید در مرحله اول میرفتم سراغ میکرو
درسته که میکرو هم هزینه بالایی داره و هم سخت تر و دردناک تره اما
اولا اینکه میکرو با اس اهدایی از نظر شرعی طبق نظر چند تا از علما مجاز شمرده شده(آیت الله سیستانی که شاید بزرگترین مرجع حال حاضر هست میکرو و ivf با اس اهدایی رو مجاز دونسته)اما iui رو تا اونجا که اطلاع دارم فقط آقای خامنه ای مجاز دونسته
ثانیا اینکه چون میکرو بر خلاف iui در مراکز رسمی و مجهز انجام میشه حتما آزمایشات لازم رو از اهدا کننده میگیرن و ازین نظر خیال انسان راحت تره
و در آخر اینکه اگه بدن خوب به داروهای تحریک جواب بده و تخمک زیاد و با کیفیت خوب آزاد بشه اونوقت تعداد جنین هم زیاد میشه و با فریز کردن جنین های اضافی میشه تا چندنوبت این شانس رو امتحان کرد
در نهایت هم اینکه خودتون بهتر شرایط و صلاح خودتون رو میدونید و حتما بهترین تصمیم رو خواهید گرفت. توکل بر خدا
سلام ....
آقا احسان علت منفی شدن میکرو رو چی به شما گفتن ؟ احتمالا به علت ضعیف بودن اسپرم نبوده ؟ منظورم اینه که اگه اصلا از اس اهدایی استفاده نکردین ، فکر نمی کنید شاید با اس اهدایی جنین های قوی تری تشکیل بشه و موفق بشین ؟
باید جای من باشی تا حس کنی....چقدر سخته عشقت بلرزه صداش //// ببینی چطور حاضری جونتو....بدی تا یه رویا بسازی براش
2714
سلام
نگار خانم ما بعد از منفی شدن دیگه مراجعه ای به بیمارستان نداشتیم اونجا که کسی نیست جواب بده و باید بریم مطب خانم دکتری که این سری پیشش میرفتیم که اونم بعید میدونم جواب درستی بده قبل از شروع سیکل هم فقط خانم رو یه سونو ساده کرداین دفعه باید ازش بخوایم تا یه سری آزمایش بده تا اگه سه بار منفی شدن نتیجه میکرو دلیل مشخصی داشته مشخص بشه
در مورد اسپرمها هم درسته تعداد و شاید کیفیت کم بود اما موقع انتقال دکتر گفته بود کیفیت این دو تا جنین تشکیل شده خوبه (با وجود 10 تا تخمک بعلت کمی اسپرم فقط دو تا جنین تشکیل شده بود)
راستش نگار خانم بین چند راهی گیر کردیم و هنوز دلم به اسپرم اهدایی رضایت نمیده بخصوص اینکه هنوز به اینکه با اسپرم خودم صاحب بچه بشیم شاید امیدی باشه
فعلا که بدجور سردرگم هستیم
آقا احسان خودتون هم میگین که هنوز فرهنگ پذیرش فرزندخوانده بین مردمون جا نیفتاده و اونجوری باید کلی عذاب هم خودمون بکشیم و هم اون طفل معصوم.منم وبلاگ فرزندخواندگی رو خوندم. بعضی خانواده ها راحت پذیرفتن و بعضی ها نه.طرف باید میرفت یه جا دیگه زندگی میکرد و بعد میگفت بارداره و بجنگه تا یه نوزاد رو بهش بدن.
الان بچه هایی که رحم اجاره ای هم میگیرن حتی جرات ندارن بگن به اطرافیان. پنهان میکنن و..

هیچ وقت دوس نداشتم جایی غیر از این جا زندگی کنم.ولی الان در شرایطی ام که می گفتم کاش جای دیگه بودیم.

آقا احسان نظر همون آقای خامنه ای برای ما کفایت میکنه.

واقعا خودمم موندم کدوم کار بهتره.
آقا احسان ببخشیدکه من این رو می گم ، فقط به این دلیل این اجازه رو به خودم می دم که درمورد تصمیم شخصی شما نظر بدم، که ما اینجا همه همدرد هستیم و برای مشورت دور هم جمع شدیم

من فکر می کنم اگه شما همین بار به اسی اهدایی بعلاوه ی اسی های خودتون رضایت داده بودین الان حداقل پنج شش تا جنین دیگه هم داشتین و برای درمان مجدد، همسرتون مجبور نبود مجددا اون همه آمپول هورمونی و درد و بیهوشی و تخمک کشی و استرس رو تحمل کنه...یکی از بچه های همین نی نی سایت همین کار رو کرده بود ، دکتر گفته بود هم اس همسرت رو می گذارم هم بقیه تخمک ها رو با اس اهدایی بارور می کنیم ...... این ها روشاید نباید بگم ، اما می گم چون واقعیت هستن و آدم باید با واقع بینی نگاه کنه که تصمیماتش ممکنه چه سختی هایی رو به دیگران تحمیل کنه .... شما فرض کنید جای همسرتون بودین ، چه انتظاری از شوهرش باید داشته باشه؟

همسرتون داره به خاطر شما بالاترین ریسک ها رو انجام می ده ، تمام جون و سلامتی اش رو در طبق اخلاص گذاشته و پیشکش شما کرده ، این دیگه به معرفت و عشق شما به همسرتون برمی گرده که شما چقدر از آنچه به شما پیشکش کرده رو بردارین و خرج برآورده شدن آرزوهاتون کنید ؟

من عمیقا درک می کنم که چقدر برای شما سخته که اس اهدایی رو بپذیرید اما بعضی وقت ها آدم باید توی زندگی اش فداکاری کنه ، به خاطر کسی که دوستش داره .... مثل همسرتون

بازهم عذرخواهی می کنم اگه باعث رنجش شما شدم یا دخالتی کردم
(راستی یک سوال : دکتر شما کی هست ؟ رویان می رفتین ؟ )
باید جای من باشی تا حس کنی....چقدر سخته عشقت بلرزه صداش //// ببینی چطور حاضری جونتو....بدی تا یه رویا بسازی براش
اقا احسان منم با حرفهای نی نی نگار موافقم. یه جوری خواستم غیر مستقیم بهتون بفهمونم خیلی هم اس اهدایی بد نیست. نمی خوام بگم ما خانمهایی که همسرامون همچین شرایطی دارن ٰ،خیلی داریم بهشون لطف می کنیم.باور کنین برای خودمون هم خیلی سنگینه که از کسی بچه دار میشیم که نمیدونیم کیه چه شکلیه چه جورآدمیه

میدونیم که برای همسرامون خیلی خیلی سنگین تره.خودم حتی پیشنهاد دادم به همسرم که بیا بریم جنین بگیریم نمی تونم بگم با رضایت کامل قلبی گفتم ولی بهش پیشنهاد دادم.ولی اعماق قلبم دوس دارم نیمی از بچه مال خودم باشه اینجوری فکر می کنم همسرم هم بیشتر دوسش خواهد داشت.راحت تر می پذیره . شاید دارم اشتباه می کنم شاید اونم از از ته قلبش دوست داشت که بریم جنین بگیریم نمیدونم.

به نظرم پیشنهاد نگارجون خیلی خوبه شما هر دو شانس رو با همدیگه امتحان می کنید .چیزی برای از دست دادن ندارید.
در ابتدا از نی نی 92 و نگار خانم ممنونم که صریح نظراتشون رو میگن و از مشورت و همفکری دریغ نمیکنن
نگار خانم من هیچوقت راضی نبودم که همسرم بخاطر درمان رنج و سختی و استرس و... رو تحمل کنه از همون ابتدا و حتی الان هم بهش میگم که بخاطر من این همه سختی نکشه و میتونه سرنوشت بهتری در انتظارش باشه و....
در ثانی شرایط شما و نی نی 92 نسبت به ما مشخص تره و انتخاب بین جنین اهدایی و اسپرم اهدایی بوده و بهمین خاطر پذیرش موضوع استفاده از اس اهدایی برای شما و بخصوص همسرتون راحت تره
اما در مورد ما که هنوز امید وجود داره فرزندی 100 درصد متعلق بخودمون داشته باشیم(هر چند با سختیهای زیاد) انتخاب اس اهدایی و برای هر دومون هنوز سخته و حتی خانمم هم هیچوقت همچین درخواستی نداشته و حتی تصورش رو هم نمیکنه .
خلاصه اینکه انتخاب در مورد موضوع به این مهمی( یعنی فرزند که حاصل عمر یک پدر و مادره و صحبت از یک نسل انسانه)فقط با معیار تحمل سختی و رنج یا هزینه های مادی زیاد سنجیده نمیشه
حداقل اینه که در حد معقولی ما تلاش خودمون رو با این شیوه انجام بدیم تا در آینده پشیمان نشیم که کاش تمام سعی خودمون رو کرده بودیم......مثلا اگه یکی از این 7 جنین طی این سه نوبت گرفته بود همه این سختیها و رنجها فراموش میشد و خانم هم قطعا ازین که از همین شیوه پیش رفتیم راضی بود
خلاصه اینکه هر تصمیمی برای ادامه درمان بگیریم قطعا با همفکری و رضایت خانم هست و هیچوقت چیزی رو به ایشون تحمیل نمی کنم.(شاید هم تصمیمون بر این شد که از روش پیشنهادی شما استفاده کنیم)

(ما این سری بیمارستان مادر یزد میرفتیم و پزشک هم خانم دکتر دهقانی بود)
آقا احسان منظور من تحمیل نبود ، از اینکه این همه وقت می گذارید و توی این سایت دنبال جواب سوالهاتون هستید معلومه که آدم دیکتاتوری نیستید .... منظور من اینه که شاید همسرتون راضی باشه اما روش نشه خواسته اش رو به شما بگه ، خب ما زن هستیم و بیشتر می دونیم زنها چه جوری هستن ، برای حفظ غرور همسرشون شاید خیلی از خواسته های قلبی شون رو مخفی کنن ... می تونید اگه دوست داشتین امتحان کنید : با همسرتون وارد صحبت در این زمینه بشید ، جوری که خودتون صد در صد قانع و راضی شدین به اسی اهدایی و براش توضیح بدین و این دلایلی هم که من گفتم رو بگید...ببینید آیا قبول می کنه یا نه ؟

داشتن فرزندی که از نظر ژنتیکی هم متعلق به خود آدم باشه خیلی شیرینه به قول شما حتی با سختی های زیاد ...اما به نظر من مسئله تعریفی هست که از سختی زیاد داریم ....اگه سختی این کار فقط در هزینه و درد و آمپول و رفت و آمد و حرف مردم خلاصه بشه ، حرف شما درسته .....اما حتما خودتون بهتر می دونید که روشهای درمانی لقاح مصنوعی به دلیل اینکه در مدت کوتاهی بدن رو با مقدار خیلی زیادی هورمون مواجه می کنن ، روش های بی خطری هم نیستن ، می تونید توی اینترنت راجع به افزایش احتمال سرطان های سینه ، رحم و تخمدان دراثر انجام روش های لقاح مصنوعی تحقیق کنید ، می دونم که خیلی ها معتقدن نباید این حرفها رو زد چون توی دل آدم خالی می شه ولی من فکر می کنم خیلی خوبه که آدم به موازات اینکه شانس موفقیت رو بررسی می کنه بد نیست ریسک های درمان رو هم در نظر داشته باشه .
بد نیست از یک پزشک دلسوز و کاربلد درمورد اینکه تا چند بار میکرو برای بدن یک خانم خطر زیادی نداره ،سوال کنید که حداقل بدونید چندبار دیگه فرصت دارین ، با بتونین بهترین تصمیم رو بگیرید.

البته درجه ریسک پذیری آدم ها باهم فرق داره ، مثلا شاید شما و خانمتون اینقدر داشتن فرزندی که از نظر ژنتتیکی هم مال خودتون باشه براتون مهم باشه که حتی ریسکهایی که بالا گفتم رو هم بپذیرید...ولی من کلا اینقدر ریسک پذیر نیستم ، اونقدر ریسک پذیری ام کم هست که وقتی بیوپسی همسرم منفی اومد، راضی نشدم همسرم از اون یکی بیضه هم بیوپسی بشه .... بهش گفتم اگه دوست داری انجام بده من جلوی تو رو نمی گیرم اما من راضی نیستم دوباره اونقدر درد بکشی ، مضاف براین که توی مقالات علمی توی اینترنت خونده بودم هربار بیوپسی بیضه کلی ریسک رو به مرد تحمیل می کنه(بیوپسی و برداشتن بخشی از بافت بیضه منظورم هست و نه نمونه ای که با سوزن می گیرن )

امیدوارم نوبت بعدی درمانتون ، آخرین نوبتتون باشه و نی نی ای رو که از نظر ژنتیکی هم نی نی شما و خانمتون هست در آغوش بگیرید
2706