2726

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
ساقی جان من این مطلب رو از جایی کپی کردم اینجا میگذارم. در ضمن اگر از تیغ استفاده میکنید میتونید بعدش از ژل بعد از اصلاح سینره استفاده کنید دیگه پوستتون نه خارش میگیره و نه جوش میزنه

سه روش متداول پاک کردن موهای ناخواسته -

--------------------------------------------------------------------------------

موم

بنظر من، استفاده از موم، بهترین روش پاک کردن مو و تنها نکته منفی آن، درد است. البته، پس از چند نوبت استفاده، 95% درد برطرف می شود، موها دیگر بسرعت رشد نمی کنند و پوست هم، صاف و لطیف بنظر می رسد. اما همانگونه که قبلا اشاره کردم، بخاطر درد زیاد، موم را برای همه بدن نمی توان بکار برد.

پوست نواحی زیر مایو، داخل ران، زیربغل و در بعضی افراد، سینه و شکم، تحمل موم را ندارند. پیشنهاد می کنم که مخصوصا برای بازوهایتان، از این روش استفاده نمایید.

من به موم، از 10 نمره، 8 می دهم.

تراشیدن

تراشیدن، درد ندارد، آسان است و در هر جایی از پوست بدن، ممکن می باشد. هر چند تراشیدن، متداول ترین شیوه رفع موهای بدن است اما نقاط ضعفی هم دارد. کسانی که مستعد رشد زیر پوستی مو هستند، بیشترین لطمه را می بینند. بعلاوه، همزمان با رشد مجدد مو هم، پوست برخی افراد، بشدت جوش می زند.

بنظر من، ناحیه مناسب برای این روش، پاها است. چه در حمام یا با استفاده از خمیر مخصوص، تراشیدن موهای پاها، به راحتی و سرعت انجام می شود.

من به تراشیدن، از 10 نمره، 6.5 می دهم.

کرم

اگر بتوانم کرمی پیدا کنم که پس از پاک کردن، نیازی به استفاده از تیغ نداشته باشد، ترجیح می دهم که بعد از تراشیدن موهای ناخواسته، یک لایه کرم هم بمالم. بهترین نقطه برای استفاده از کرم، زیربغل است. کرم، در نواحی زیر مایو و داخل ران هم خوب جواب می دهد. فقط موها باید به اندازه ای بلند شده باشند که نتوان از تیغ استفاده کرد.

من به کرم، از 10 نمره، 6 می دهم.

بدن
شیوه مناسب و علت استفاده

بازوها
موم. روی بازوها درد ندارد.
سینه
موم یا کرم. اگر می توانید درد را تحمل کنید، موم، در غیر اینصورت، کرم. کرم هم نتیجه خوبی دارد و باعث تحریک پوست نمی شود.
پاها
تراشیدن. بدلیل سهولت. اگر درد را تحمل می کنید موم، اما من توصیه نمی کنم.
زیر مایو
بدلیل درد زیاد موم، کرم را پیشنهاد می کنم که کمترین تحریک پوستی را دارد.
زیربغل
تراشیدن، باعث رشد زیر پوستی مو می شود و موم هم درد زیادی دارد. بنابراین، کرم، بهترین گزینه است.

امیدوارم آنچه توضیح داده شد، برایتان سودمند باشد. توجه داشته باشید که پوست افراد هم، مثل ظاهرشان متفاوت است و توصیه های من، الزاما برای همه خوانندگان قابل اجرا نیست، اما یقینا، شما را در یافتن روشهای متناسب با پوستتان کمک خواهد کرد.
دل تنها عضویست که با نگـــــــــــــــاه لمس میشود....!
دستگاه موکن و توصیه های ایمنی

--------------------------------------------------------------------------------

گاهی می‌توان از ژل های آنتی بیوتیکی نیز در افرادی که به دنبال استفاده از موکن دچار جوش های قرمز می‌شوند استفاده کرد.
اگر شما به دنبال موزدایی دچار جوش های فراوان و غیر قابل کنترل با روش های ذکر شده می‌شوید، حتما به متخصص پوست مراجعه کنید تا تحت درمان مناسب دارویی (خوراکی یا موضعی) قرار گیرید.
گاهی علت این جوش ها،‌عامل عفونی نیست بلکه موهایی که در حال در آمدن هستند و به خصوص اگر موها به جای کنده شدن از ریشه قطع شده باشند ( برای مثال به وسیله تیغ) ، نوک تیز موها در زیر پوست گیر افتاده و موجب واکنش جشم خارجی خواهد شد.
بهترین روش در این افراد، به خصوص کسانی که این واکنش های التهابی موجب لک دار شدن پوستشان می‌شود، استفاده از لیزر درمانی است تا موها نازک شوند و یا تعداشان کمتر شود و بنابراین کمتر بتواند موجب آزار و اذیت پوست شود.
در افرادی که امکان لیزر درمانی ندارند، به وسیله متخصصان پوست، کرم ها یا لوسین های لایه بردار تجویز می‌شود که شاید موهای گیر افتاده بتوانند به بیرون پوست راه پیدا کنند و لک های ایجاد شده نیز کمتر شود. استفاده از دستگاه موکن به هر حال تا حدودی دردناک است و عده ای نمی‌توانند درد ناشی از کنده شدن موها را تحمل کنند، هر چند در این دستگاه به دلیل سرعت بالای کنده شدن موها، درد در بسیاری از افراد قابل تحمل است، در این موارد بهتر است افراد از مدل کوتاه کننده یا تراشنده مو استفاده کنند. (مانند ماشین های ریش تراش مردانه).
اغلب دستگاه های موکن سرهای مخصوص برای قسمت های متعدد بدن دارند. برای مثال سر مخصوص صورت کوچک تر و ظریف تر است و برای موهای نازک تر و ظریف و کوتاه تر صورت تعبیه شده است. سر مخصوص اندام ها بزرگ تر است و برای موهای زبر و بلند تر مهیا شده است. سر مخصوص زیر بغل نیز موها را می‌تراشد. چون کنده شدن موهای این منطقه و نیز ناحیه کشاله ران می‌تواند بسیار دردناک باشد.
گاهی ضمایم جالبی در دستگاه های موکن تعبیه می‌شود که کار را موثرتر انجام می‌دهند. برای مثال گاه یک ضمیمه میکروپیلینگ وجود دارد که موجب تحریک پوست برای راست کردن موها شده و بنابراین عمل زدودن موها موثر‌تر انجام می‌شود. استفاده مکرر از این قطعه موجب کاهش موهای فرورونده به داخل پوست می‌شود. از این قطعه نباید در مناطق حساس و صورت استفاده کرد و نیز هنگام استفاده از آن نباید از کرم ها یا ژل های لایه بردار استفاده کرد.
ضمیمه دیگری وجود دارد که سر ماساژدهنده نام دارد و در واقع یک ویبراتور است که با ماساژ آرام پوست ناراحتی را در پوست در حال موزدایی،‌به حداقل می‌رساند.
گاهی بخش های خنک کننده پوست که ساعاتی قبل در یخچال گذاشته می‌شوند نیز وجود دارد که همگی موجب کاهش علایم حساسیت و التهاب و همچنین درد در منطقه می‌شوند.

8 نکته درباره استفاده از دستگاه موکن
1. پس از اینکه حمام کردید ویا دوش گرفیتد از موکن استفاده کنید. آب داغ کمک می‌کند تا روزنه های پوست تان باز و ریشه های مو سست شوند و راحت تر کنده شوند. دقت کنید که موکن یک وسیله برقی است و نباید در آب یا نزدیکی آب از آن استفاده کرد.
2. پوست اطراف مو را تا حد ممکن سفت بکشید. دراین حالت موها بالا قرار می‌گیرند و وقتی سر موکن روی پوست تان می‌چرخد، موها راحت تر کنده می‌شوند.
3. پیش از استفاده از موکن پوست تان باید خشک و عاری از چربی باشد.
4. پیش از استفاده از موکن به هیچ وجه از لوسین استفاده نکنید چرا ک انبرک های سر موکن با چرب بودن پوست نمی‌توانند با موهای پوست بدن درگیر شوند.
5. ابتدا موهای قسمت مورد نظر را با حرکت دست در خلاف جهت رویش آنها بایستانید سپس موکن را به دنبال دست تن در خلاف جهت رویش مو در حالی که آن را عمود بر سطح پوست تان گرفته اید، حرکت دهید.
6. اگر این اولین بار است که از دستگاه موکن استفاده می‌کنید و یا موهای پوست تان زیاد بلند شده اند، می‌توانید با قیچی مقداری آنها را کوتاه کنید که اپیلاسیون راحت تر و کم دردتری داشته باشید.
7. ممکن پوست تان پس از استفاده از دستگاه موکن خشک شود. مرطوب کردن پوست کمک می‌کند که پوست التیام یافته و از تحریکات آن کاسته شود.
8. برای جلوگیری از آلودگی، پس از اتمام کار با دستگاه موکن، سر آن را به وسیله برس و پاک کننده ها به خوبی تمیز کنید. بعضی از مارک های موکن ها با همراه خود پاک کننده مخصوص مو کن دارند که در بازار هم به راحتی یافت می‌شود.

برخورد با موهای زاید

برخورد با موهای زاید

کدام بهداشتی‌تر است: الکترولیز، اصلاح با تیغ، کرم‌های موبر، لیزر یا موم؟
برخورد حذفی با موهای زاید موم‌‌ها، تیغ، الکترولیز و حتی داروی نظافت، همه راه‌هایی برای خلاص شدن از مزاحمت موهای زاید است. ولی تا به حال فکر کرده‌اید که مناسب‌ترین روش برای حذف موهای زائد هر بخش از بدن کدام است؟
صورت
در این قسمت به چهار روش مناسب برای از بین بردن موهای صورت می‌پردازیم:

1) بی‌رنگ‌کننده: اگرچه بی‌رنگ‌کننده‌ها، موجب کندن مو نمی‌شوند اما رنگ مو را روشن می‌نماید، به نحوی که با رنگ طبیعی پوست هماهنگ می‌شود.

?) کرم و لوسیون‌های موبر: کرم‌ها و لوسیون‌ها برای از بین بردن موهای صورت، کاملا مناسب است و استفاده از آن آسان بوده و اغلب ناراحتی خاصی ایجاد نمی‌کند. در این روش معمولا مو را فقط از سطح پوست جدا می‌کنند بنابراین کراتین مو تحریک می‌شود (مانند روش استفاده از تراشیدن مو) و مو پس از رشد، سفت‌تر می‌شود.

?) نوارهای مومی: نوارهای مومی موها را گرفته و آنها را می‌پوشاند، به نحوی که کنده و یا بریده نمی‌شوند و در عوض، ریشه‌ها را به بیرون کشیده و سطح موردنظر را به مدت شش تا هشت هفته بدون مو نگه می‌دارد. نوارهای کوچک‌تر برای لب بالایی و ابروها ایده‌آل است و بهترین روش حذف مو برای صورت است. این نوارها حاوی لایه‌ای طبیعی از موم نخل هستند که موها را به طور کامل می‌گیرد. برای حداکثر تاثیر و حداقل ناراحتی، مهم است که پوست را محکم بگیرید و نوار مومی را خلاف جهت رشد مو بکشید. موم‌های اضافی باقی‌مانده روی پوست با استفاده از همان نوار و یا با سطح دیگر نوار قابل مرتفع کردن است.

دقت کنید: برخی از این نوارها، دارای موم نبوده و به جای آن از مواد شیمیایی که نوعی ژل را شکل می‌دهد، استفاده می‌کنند و بنابراین به خوبی موها را نمی‌گیرند.

?) الکترولیز کردن (از بین بردن موها با استفاده از جریان الکتریکی): این روش شامل وارد کردن یک سوزن نازک به داخل فولیکول مو و شارژ الکتریکی ریشه مو است تا آن را بکشد. با وجود این، یک سلول جدید ریشه می‌تواند در همان محل شکل گرفته و موجب رشد دوباره مو شود. این روش در مقایسه با سایر روش‌های حذف موهای زائد، نسبتا جدید، وقت‌گیر و گران است.

شکم

در این قسمت سه روش مناسب توصیه می‌شوند:
?) استفاده از موم
?) استفاده از نوارهای مومی
?) استفاده از سرم متوقف‌کننده رشد مو

زیربغل
در این بخش پنج روش وجود دارد که برای ناحیه زیربغل مناسب هستند:
?) استفاده از کرم و لوسیون‌های موبر
?) استفاده از موم
?) استفاده از سرم متوقف‌کننده موهای بدن
?) استفاده از روش الکترولیز

دست

در این قسمت، چهار روش وجود دارد که برای ناحیه دست‌ها کاملا مناسب هستند.

?) استفاده از موم‌ها
استفاده از موم موجب از ریشه کندن مو از فولیکول‌های آن به‌ مدت طولانی بوده و نتایج بهتری نسبت به سایر روش‌های موقت از بین بردن موها دارد. استفاده از موم گرم برای از بین بردن موهای بازو و ساعد توصیه می‌شود.

?) نوارهای مومی
?) استفاده از بی‌رنگ‌کننده‌ها
?) مواد متوقف‌کننده رشد موی بدن:
این ماده در حقیقت موجب کند کردن رشد دوباره موهای بدن می‌شود. این مواد اساسا موجب تعویق و کاهش رشد موی جدید می‌شود. پس از اینکه مو با ریشه‌اش کنده می‌شود، این مواد می‌تواند به داخل فولیکول باز مو وارد شده و ضمن ترکیب با پروتئین آن موجب شکل‌پذیری سلول جدید ریشه شود.

? روش، ? نکته

?) استفاده از تیغ اصلاح: این روش رایج‌ترین وسیله از بین بردن موها در خانم‌ها و آقایان است اما باید یادآور شد که هنگام خشک بودن پوست، این روش مناسب نیست زیرا موی خیس و نرم بدن به آسانی تراشیده می‌شود. استفاده از تیغ تمیز و مناسب برای این کار بسیار ضروری بوده و برخلاف باور مردم، این کار موجب تغییر رنگ یا میزان رشد موها نمی‌شود.

?) کندن و بیرون‌کشیدن: این کار، روش بسیار دردناکی است اما ممکن است برای مواقعی که مقدار مو بسیار کم است، ارزش داشته باشد، مانند ابروها و یا اطراف لب و چانه. شما نباید از این روش کندن مو برای نواحی بزرگ‌تر استفاده کنید.

?) داروهای نظافت: هنگام استفاده از این وسیله و انتخاب کرم‌های رایج و در دسترس برای از بین بردن موها باید کاملا دقت کنید زیرا تمام این کرم‌ها و مواد، یکسان نیستند، مثلا کرم از بین برنده موهای اطراف آلت تناسلی نباید برای حذف موهای صورت استفاده شود زیرا مواد شیمیایی آن، موجب از بین بردن ساقه مو و عوارض جانبی می‌شود. در ضمن، موجب سوختگی سطحی پوست نیز می‌شود.

?) لیزر: این یک روش طولانی‌اثر بوده و اغلب مستلزم سه چهار ماه جلسات درمانی بیشتر است اما مناسب برای همه نیست، رنگ موهای شما باید تیره باشد. این کار باید زیر نظر پزشک و با نظر متخصصان انجام شود، زیرا روشی گران و برخی اوقات دردناک است.
ساق پا

در این خصوص چهار روش توصیه شده برای ساق پا وجود دارند:
?) استفاده از کرم و لوسیون‌های موبر
?) استفاده از موم‌ها
?) استفاده از سرم متوقف‌کننده موی بدن

در این زمینه سه روش توصیه شده برای از بین بردن موهای پا وجود دارد:
?) استفاده از موم
?) استفاده از سرم متوقف‌کننده رشد مو

ماه پیشونی جون مثل همیشه عالی بود.... اما من موهای بدنم زیاده... رنگ بدنومو تغییر میده...خودم زاد سبزه نیستم اما موهی بدنم رنگ پوستمو تیره میکنه... وقتی موم میندازم همچین نرمو یه دست میشه... اما موم غیر از دردش یه ایراد اساسی داره... موها باید بلند باشه تا بتونه بکندش ....
اما در مورد کرمها برای جاهای حساس مشکل ایجاد نمیکنه؟؟؟ چون من تو شیو این قسمتها مشکل دارم...
من میخواستم بگم که( موم) برای خانم هایی که موی پا یا دستشون کلفت و یا پر در میاد,بهترین گزینه هست تا از شر زبری موهاشون خلاص بشن.ممکنه اوایل سخت باشه درد داشته باشه,ویا مجبور باشی دو سه هفته صبر کنی تا موها کانل در بیاد تا بتونی دوباره موم بندازی ولی بعد از 4 یا 5ر بار استفاده دیگه انقدر موها کم میشه و سست که به سختی های قبلش می ارزه...به نظر من بهترین روش مومه...دردش هم مال بار اوله....
شکرت خداجون
2706