2703
2553
سلام دوستای خوب نی نی سایتی
می خواستم تجربه بدی که از مراجعه به بیمارستان صارم داشتم رو براتون بازگو کنم. چون فکر می کنم حق شما هست که در مورد مشکلی که برام پیش اومد اطلاع داشته باشید تا با دید بازتر روی انتخاب دکتر و بیمارستان تصمیم بگیرید. تصمیمی که من هم فکر می کردم درسته اما اشتباه از آب در اومد!!!
من هم بیمارستان صارم و دکتر کرم نیا رو بعد از کلی وسواس در انتخاب دکتر برای زایمان نی نی ام که در مهر امسال خواهد بود انتخاب کردم. انتخاب من هم بر اساس گفته های دوستان نی نی سایتی بود که کلی از این بیمارستان و دکتراش به خصوص دکتر کرم نیا تعریف کرده بودند. از طرفی چون مادرم اینا غرب تهران زندگی می کنند برای من بیمارستان صارم گزینه خیلی خوبی بود. از طرفی معتقد بودم که برای زایمان فرزندم باید یه خاطره خوب و بدون استرس از زایمان داشته باشم.
قبل از اینکه داستانم رو تعریف کنم باید یاد آوری کنم که خود من درجه دکترای تخصصی در یکی از رشته های علوم تجربی رو دارم و تو دانشگاه تدریس می کنم. و اقوام درجه یک همسرم پزشک و متخصص هستند که البته اگر در شهرستان نبودند حتما بیشتر از راهنمایی هاشون استفاده می کردم. علت اینکه این مسئله رو ذکر کردم اینه که فکر نکنید این حرف ها رو از روی نا آگاهی و بدون تحقیق و مسند می زنم.

خوب من روزهای آخر اسفند 90 از دکتر کرم نیا برای اولین بار وقت گرفتم و رفتم بیمارستان. اونجا برای اولین بار برام پرونده تشکیل دادند. و من بعد از حدود نیم ساعت یا بیشتر دکتر کرم نیا رو برای اولین بار ملاقات کردم. اون روز بعد از ظهر دکتر کرم نیا به نظر خیلی خسته بود . چون مابین حرفامون دایم خمیازه می کشید. از طرفی ماماهایی که بار دوم مراجعه دیدم، بار اول اونجا نبودند. خلاصه نزدیک به 20 دقیقه با خانم دکتر صحبت کردم و سوالاتم رو پرسیدم و اون هم بر اساس آزمایش هایی که انجام داده بودم یه سری آزمایش جدید و غربالگری برام نوشت. وزنم رو چک کرد و بعدشم که برای جلسه بعد به من گفت یک ماه دیگه برم پیشش. (یه نکته ای رو هم که اینجا باید گوشزد کنم اینه که تو سونوگرافی که برای دکتر کرم نیا برده بودم نوشته بود که جفتم پائئینه).
من بعد از مراجعه از پیش دکتر کرم نیا، بعد از چند روز دچار لکه بینی شدم و چون خونه خودم کرج هستم بلافاصله پیش یه دکتر زنان که تو کرج بهش مراجعه می کنم رفتم. و سونو نوشت و گفت جنین سالمه و دکتر به من گفت که باید استراحت کنم و لکه بینی به خاطر پائین بودن جفته. اقوام همسرم که تو شهرستان (نزدیک به تهران) هستند به من گفتند که برای نوروز با احتیاط برم اونجا و اونها مجدد با سونو منو چک کردند و گفتند به خاطر پایین بودن جفت باید استراحت بیشتری داشته باشم و من کل عید نوروز رو شهرستان موندم و استراحت کردم.
بعد از عید مجددا اواخر فروردین به دکتر کرم نیا مراجعه کردم. در دفعه دوم مراجعه که صبح به من وقت داده بودند کلی معطل شدم تا دکتر بیاد (شاید دو یا سه ساعت). قبل از اومدن دکتر ماما ها که خیلی هم مهربون و خوش برخورد بودند وزن و فشارم رو چک کردند و پاپ اسمیر و کشت رحمی گرفتند و نمونه ها رو دادند که بدم آزمایشگاه.
من هم که دیگه تو اواخر فروردین لکه بینی هام قطع شده بود، تصمیم داشتم که از دکتر اجازه بگیرم برای شرکت در کلاس های آکوآ ژیمناستیک. چون وقتی مراجعه کردم به بخش آکوآ ژیمناستیک بیمارستان گفت باید برامون از دکترت نامه بیاری.
روحیه ام خیلی خوب بود و فکر می کردم که حالا که سه ماه اول رو پشت سر گذاشتم و لکه بینی هام قطع شده می تونم از بارداریم لذت بیشتری ببرم. وقتی دکتر کرم نیا اومد موضوع رو بهش گفتم. اون هم گفت که برای آکوآژیمناستیک مشکلی نداری اما باید قبلش طول دهانه رحمت رو با سونو بررسی کنم و اگر مشکلی نداشت بهت نامه می دم و یه فیش نوشت که برم از پذیرش برای سونو فیش تهیه کنم (اون روز حدود 100 تومن برای سونو و آزمایش و ویزیت پیاده شدم). در ضمن دکتر برام غربالگری دوم رو نوشت و به من گفت غربالگری دوم رو تو بیمارستان انجام بدم. (غربالگری اول رو گفته بود بیمارستان پارس انجام بدم).
خلاصه وقتی من رفتم و دکتر از من سونوی واژینال گرفت با نگرانی به من گفت طول سرویکست کوتاهه و باید هرچه سریعتر عمل سرکلاژ بشی. وگرنه ممکنه دچار زایمان زودرس بشی. من بهش گفتم مگه طول سرویکس من چقدره؟ اونم گفت 28 هست. به من گفت باید فردا عمل بشی. اما من به خاطر وضعیت شغلیم گفتم آخر هفته این کار رو می کنم و با این وجود انگار که یه پتک تو سرم خورده باشه گیج و مبهوت بودم. رفتم پذیرش بیمارستان و برای آخر هفته نوبت گرفتم و نشستم روی صندلی های ورودی بیمارستان و مات و مبهوت به یه گوشه زل زدم. بعد از نیم ساعت که یه کم به خودم اومدم شروع کردم به زنگ زدن به اقواممون. اونا اولین چیزی که پرسیدند این بود که آیا دکتر سونو گرافیت رادیولوژیست بود یا دکتر زنان. و وقتی گفتم دکتر زنان اونا به من گفتند برو پیش یه رادیولوژیست تا بهت طول سرویکس رو دقیق بگه. (در ضمن یه چیزی، وقتی خودم سونو رو با دقت نگاه کردم روی عکس سونو اندازه سرویکس رو 30.4 میلی متر زده بود. در حالیکه دکتر کرم نیا به من گفت 28 و تو تضیحات سونو نوشت 28-30 !!!
خلاصه من فرداش رفتم پیش یه دکتر زنان که مادرم همیشه بهش مراجعه می کنه و موضوع رو براش تعریف کردم و اون هم اول یه سونوی واژینال برام نوشت. و دکتر رادیولوژیست بعد از سونو طول سرویکس رو 33 میلی متر گفت! ضمن اینکه در سونو نوشت که جفت پائینه.
وقتی جواب رو برای دکتر بردم اون خیلی عادی گفت که تو که جفتت پائینه چطور می خواستی سرکلاژ بشی؟؟؟ اگر خدای ناکرده جفتت همراه بخیه دوخته می شد به احتمال زیاد دچار سقط می شدی. ضمن اینکه طول سرویکست خوبه و اصلا احتیاجی به سرکلاژ شدن نداری. من این رو پیش دو سه تا دکتر زنان دیگه بردم و همه بلا استثنا همین حرف رو زدند که چون جفتم پائیه اصلا نباید سرکلاژبشم. و این برام عجیبه که دکتر کرم نیا اصلا به این موضوع توجه نکرده بود و صرف گرفتن هزینه سرکلاژ (که در بیمارستان صارم یک میلیون بود) برام با بی دقتی سونو کرده بود.
با همه این اوصاف من دلم می خواست که از یه دکتر درجه یک این حرفا رو بشنوم. برای همین از اقوامم خواستم یه دکتر خوب که واقعا بشه بهش و حرفاش اعتماد کرد رو معرفی کنند. اونا هم دکتر رحیمی شعرباف که فلوشیپ بارداری های پرخطر داره و استاد دانشگاه تهرانه و مطبش با دکتر حنطوش زاده تو بلوار کشاورز هست رو معرفی کردند. من هم وقت گرفتم و اونجا رفتم. اونجا یه خانم و آقای دکتری برای آمنیوسنتز از یزد اومده بودند و اونها هم گفتند که دکتر رحیمی تو جامعه پزشکی کاملا شناخته شده است. وقتی پیش دکتر رحیمی رفتم اون هم حرفای دکترای قبلی رو زد و گفت از نظر متون پزشکی طول سرویکس 15 به پایین سرکلاژ میشه اما تو ایران 25 میلی متر به پائین. اگر سابقه سقط وجود داشته باشه ممکنه 28 به پائین رو هم سرکلاژ کنند. اما در مورد من به هیچ وجه نیاز ندارم و اون هم در مطب سونوم کرد و گفت که جفتم پائینه و باید استراحت داشته باشم تا جفتم بالا بره (که خدا رو شکر الان بالا رفته).

خلاصه بعد از این موضوع دیدم نسبت به دکتر کرم نیا برگشت و دیگه پیشش نرفتم. اما باز در مورد بیمارستان و اینکه عوضش کنم شک داشتم. تا اینکه ماجرای بعدی پیش اومد.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

موضوع این بود که همسرم خیلی اصرار داشت که غربالگری دوم رو که 16 الی 18 هفته هست یه جای خوب برم و گفت برو بیمارستان صارم. من با بی میلی و اصرار همسرم قبول کردم و رفتم. تست غربالگری دوم در بیمارستان صارم چیزی حدود 190 هزارتومان برام آب خورد.
جواب غربالگری اولم خوب بود. اما غربالگری دوم رو برای اطمینان بیشتر انجام دادم. وقتی جواب غربالگری رو گرفتم دیدم که تو تحلیل نهایی ریسک سندرم داون بر اساس سن مادر رو زده بود یک دویستم. اگر چه ریسک ترکیبی سندرم داون بر اساس سن و نتایج آزمایش کمتر از یک پانزده هزارم بود. که خوب عدد خوبی بود. و یه کم برام عجیب بود که ریسک سن مادر رو اینقد بالا زده بود. طوری که وقتی پیش دکترم تو کرج رفتم یه کم نگران شد و این نگرانی مجددا به من منتقل شد. من و همسرم مجددا کل برگه های آزمایش رو زیر و رو کردیم و دیدیم که در صفحه انتهایی که تحلیل نهایی رو نوشته بود سن مادر رو به جای 32 سال زده بود 37 سال و این رو کل نتایج تاثیر گذاشته بود. در حالی که تو همه صفحات اون آزمایش سن من رو 32 سال نوشته بود!!!!
من به همین علت به همراه همسرم به بیمارستان و مسئول آزمایشگاه که اگر اشتباه نکنم دکتر صالحیان بود مراجعه کردم. اولش به من گفت خوب با این وجود شما اسکرین نگاتیو شدید و جوابتون مشکلی نداره. و گفت فکر نکنم سن مادر نتایج رو خیلی تغییر بده.
من بهش گفتم این آزمایش مهمی هست. بیمارستان به خاطر این آزمایش کلی هزینه از من گرفته ( در حالیکه خیلی آزمایشگاه ها این غربالگری رو با نصف این هزینه انجام میدادند). اما کوچکترین دقتی در ثبت نتایج آزمایش نداشته. ممکن بود این نتیجه منجر به آمنیو سنتز از جنین من بشه (به خصوص اگر تست های شیمیایی کمی در محدوده خطر می بودند) و شما می گید که این خیلی تاثیری نداره؟؟؟ بهشون گفتم وقتی شما در موضوع به این سادگی بی دقتی کردید من از کجا مطمئن باشم که سایر نتایجم رو با دقت دادید؟ خلاصه اونم معذرت خواهی کرد و گفت بذارید نتایج رو تصحیح کنیم و براتون تلفنی می خونیم. من هم گفتم باید نتایج جدید رو اسکن و برام ایمیل کنید. چون من باید اونها رو به دکترم نشون بدم. بعد از چند روز اون مسئول دوباره با من تماس گرفت و گفت شما می تونید بیایید و نتیجه جدید رو بگیرید. من هم گفتم این خطا از شما بوده و من دیگه پام رو تو اون بیمارستان نمی ذارم. شما موظفید که اون جواب رو برام اسکن کنید و بفرستید. اون هم گفت که آخه باید جواب قبلی رو از شما پس بگیرم. من گفتم اگر براتون مهمه یکی رو بفرستید جواب قبلی رو از من پس بگیره. من حاضر نیستم که بیام تو اون بیمارستان. و خلاصه جواب آزمایش من که ریسک سن مادر به 1 به 700 و ریسک ترکیبی به کمتر از 1 به 20000 رسیده بود رو برام با اسکن فرستادند.
وقتی پست زیر رو که یکی از بچه ها در مورد ختنه پسرش نوشته بود دیدم،

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=232129&postID=9939218#9939218

تصمیم گرفتم موضوع خودم رو هم اینجا مطرح کنم و خواهش می کنم شما هم اگر مسایل این چنینی براتون پیش اومده بنویسید تا به هم در انتخاب دکتر و بیمارستان کمک کنیم.
راستش من هنوز در انتخاب بیمارستانم مرددم. متاسفانه در ایران گاهی فکر می کنی که حتی اگر هزینه کنی ممکنه باز به اون نتیجه دلخواهت نرسی و سرویس دلخواهت رو دریافت نکنی
واقعاً خاک برسرشون من خیلی به این در اون در زدم برم پیش کرم نیا که وقت نداد رفتم پیش رحیمی خدایشم دکتر خوب و با حوصله ایه خوشحالم که اصرار بیخودی واسه کرم نیا نکردم
بار خدایا ... از کوی تو بیرون نرود پای خیالم .. نکند فرق به حالم .. چه برانی چه بخوانی چه به اوجم برسانی چه به خاکم بکشانی .. نه من آنم که برنجم ، نه تو آنی که برانی .
2714
2706