نی نی سایت > تبادل نظر > دوران بارداري > آگاهي از بارداري و خوش خبري! > بيمارستان صارم و دكتر كرم نيا (انتخاب اشتباه من!!!)

موضوع: بيمارستان صارم و دكتر كرم نيا (انتخاب اشتباه من!!!) + اظهار نظر

1   2   3   4   5  
کاربران حاضر: 0 کاربر و 0 مهمان
ساينا مامي سپنتا پست ها : 138عضویت:1388/12/18
1391/4/19 - 1:10 عصر
سلام دوستاي خوب ني ني سايتي
مي خواستم تجربه بدي كه از مراجعه به بيمارستان صارم داشتم رو براتون بازگو كنم. چون فكر مي كنم حق شما هست كه در مورد مشكلي كه برام پيش اومد اطلاع داشته باشيد تا با ديد بازتر روي انتخاب دكتر و بيمارستان تصميم بگيريد. تصميمي كه من هم فكر مي كردم درسته اما اشتباه از آب در اومد!!!
1391/4/19 - 1:11 عصر
من هم بيمارستان صارم و دكتر كرم نيا رو بعد از كلي وسواس در انتخاب دكتر براي زايمان ني ني ام كه در مهر امسال خواهد بود انتخاب كردم. انتخاب من هم بر اساس گفته هاي دوستان ني ني سايتي بود كه كلي از اين بيمارستان و دكتراش به خصوص دكتر كرم نيا تعريف كرده بودند. از طرفي چون مادرم اينا غرب تهران زندگي مي كنند براي من بيمارستان صارم گزينه خيلي خوبي بود. از طرفي معتقد بودم كه براي زايمان فرزندم بايد يه خاطره خوب و بدون استرس از زايمان داشته باشم.
قبل از اينكه داستانم رو تعريف كنم بايد ياد آوري كنم كه خود من درجه دكتراي تخصصي در يكي از رشته هاي علوم تجربي رو دارم و تو دانشگاه تدريس مي كنم. و اقوام درجه يك همسرم پزشك و متخصص هستند كه البته اگر در شهرستان نبودند حتما بيشتر از راهنمايي هاشون استفاده مي كردم. علت اينكه اين مسئله رو ذكر كردم اينه كه فكر نكنيد اين حرف ها رو از روي نا آگاهي و بدون تحقيق و مسند مي زنم.

خوب من روزهاي آخر اسفند 90 از دكتر كرم نيا براي اولين بار وقت گرفتم و رفتم بيمارستان. اونجا براي اولين بار برام پرونده تشكيل دادند. و من بعد از حدود نيم ساعت يا بيشتر دكتر كرم نيا رو براي اولين بار ملاقات كردم. اون روز بعد از ظهر دكتر كرم نيا به نظر خيلي خسته بود . چون مابين حرفامون دايم خميازه مي كشيد. از طرفي ماماهايي كه بار دوم مراجعه ديدم، بار اول اونجا نبودند. خلاصه نزديك به 20 دقيقه با خانم دكتر صحبت كردم و سوالاتم رو پرسيدم و اون هم بر اساس آزمايش هايي كه انجام داده بودم يه سري آزمايش جديد و غربالگري برام نوشت. وزنم رو چك كرد و بعدشم كه براي جلسه بعد به من گفت يك ماه ديگه برم پيشش. (يه نكته اي رو هم كه اينجا بايد گوشزد كنم اينه كه تو سونوگرافي كه براي دكتر كرم نيا برده بودم نوشته بود كه جفتم پائئينه).
من بعد از مراجعه از پيش دكتر كرم نيا، بعد از چند روز دچار لكه بيني شدم و چون خونه خودم كرج هستم بلافاصله پيش يه دكتر زنان كه تو كرج بهش مراجعه مي كنم رفتم. و سونو نوشت و گفت جنين سالمه و دكتر به من گفت كه بايد استراحت كنم و لكه بيني به خاطر پائين بودن جفته. اقوام همسرم كه تو شهرستان (نزديك به تهران) هستند به من گفتند كه براي نوروز با احتياط برم اونجا و اونها مجدد با سونو منو چك كردند و گفتند به خاطر پايين بودن جفت بايد استراحت بيشتري داشته باشم و من كل عيد نوروز رو شهرستان موندم و استراحت كردم.
بعد از عيد مجددا اواخر فروردين به دكتر كرم نيا مراجعه كردم. در دفعه دوم مراجعه كه صبح به من وقت داده بودند كلي معطل شدم تا دكتر بياد (شايد دو يا سه ساعت). قبل از اومدن دكتر ماما ها كه خيلي هم مهربون و خوش برخورد بودند وزن و فشارم رو چك كردند و پاپ اسمير و كشت رحمي گرفتند و نمونه ها رو دادند كه بدم آزمايشگاه.
من هم كه ديگه تو اواخر فروردين لكه بيني هام قطع شده بود، تصميم داشتم كه از دكتر اجازه بگيرم براي شركت در كلاس هاي آكوآ ژيمناستيك. چون وقتي مراجعه كردم به بخش آكوآ ژيمناستيك بيمارستان گفت بايد برامون از دكترت نامه بياري.
روحيه ام خيلي خوب بود و فكر مي كردم كه حالا كه سه ماه اول رو پشت سر گذاشتم و لكه بيني هام قطع شده مي تونم از بارداريم لذت بيشتري ببرم. وقتي دكتر كرم نيا اومد موضوع رو بهش گفتم. اون هم گفت كه براي آكوآژيمناستيك مشكلي نداري اما بايد قبلش طول دهانه رحمت رو با سونو بررسي كنم و اگر مشكلي نداشت بهت نامه مي دم و يه فيش نوشت كه برم از پذيرش براي سونو فيش تهيه كنم (اون روز حدود 100 تومن براي سونو و آزمايش و ويزيت پياده شدم). در ضمن دكتر برام غربالگري دوم رو نوشت و به من گفت غربالگري دوم رو تو بيمارستان انجام بدم. (غربالگري اول رو گفته بود بيمارستان پارس انجام بدم).
خلاصه وقتي من رفتم و دكتر از من سونوي واژينال گرفت با نگراني به من گفت طول سرويكست كوتاهه و بايد هرچه سريعتر عمل سركلاژ بشي. وگرنه ممكنه دچار زايمان زودرس بشي. من بهش گفتم مگه طول سرويكس من چقدره؟ اونم گفت 28 هست. به من گفت بايد فردا عمل بشي. اما من به خاطر وضعيت شغليم گفتم آخر هفته اين كار رو مي كنم و با اين وجود انگار كه يه پتك تو سرم خورده باشه گيج و مبهوت بودم. رفتم پذيرش بيمارستان و براي آخر هفته نوبت گرفتم و نشستم روي صندلي هاي ورودي بيمارستان و مات و مبهوت به يه گوشه زل زدم. بعد از نيم ساعت كه يه كم به خودم اومدم شروع كردم به زنگ زدن به اقواممون. اونا اولين چيزي كه پرسيدند اين بود كه آيا دكتر سونو گرافيت راديولوژيست بود يا دكتر زنان. و وقتي گفتم دكتر زنان اونا به من گفتند برو پيش يه راديولوژيست تا بهت طول سرويكس رو دقيق بگه. (در ضمن يه چيزي، وقتي خودم سونو رو با دقت نگاه كردم روي عكس سونو اندازه سرويكس رو 30.4 ميلي متر زده بود. در حاليكه دكتر كرم نيا به من گفت 28 و تو تضيحات سونو نوشت 28-30 !!!
خلاصه من فرداش رفتم پيش يه دكتر زنان كه مادرم هميشه بهش مراجعه مي كنه و موضوع رو براش تعريف كردم و اون هم اول يه سونوي واژينال برام نوشت. و دكتر راديولوژيست بعد از سونو طول سرويكس رو 33 ميلي متر گفت! ضمن اينكه در سونو نوشت كه جفت پائينه.
وقتي جواب رو براي دكتر بردم اون خيلي عادي گفت كه تو كه جفتت پائينه چطور مي خواستي سركلاژ بشي؟؟؟ اگر خداي ناكرده جفتت همراه بخيه دوخته مي شد به احتمال زياد دچار سقط مي شدي. ضمن اينكه طول سرويكست خوبه و اصلا احتياجي به سركلاژ شدن نداري. من اين رو پيش دو سه تا دكتر زنان ديگه بردم و همه بلا استثنا همين حرف رو زدند كه چون جفتم پائيه اصلا نبايد سركلاژبشم. و اين برام عجيبه كه دكتر كرم نيا اصلا به اين موضوع توجه نكرده بود و صرف گرفتن هزينه سركلاژ (كه در بيمارستان صارم يك ميليون بود) برام با بي دقتي سونو كرده بود.
با همه اين اوصاف من دلم مي خواست كه از يه دكتر درجه يك اين حرفا رو بشنوم. براي همين از اقوامم خواستم يه دكتر خوب كه واقعا بشه بهش و حرفاش اعتماد كرد رو معرفي كنند. اونا هم دكتر رحيمي شعرباف كه فلوشيپ بارداري هاي پرخطر داره و استاد دانشگاه تهرانه و مطبش با دكتر حنطوش زاده تو بلوار كشاورز هست رو معرفي كردند. من هم وقت گرفتم و اونجا رفتم. اونجا يه خانم و آقاي دكتري براي آمنيوسنتز از يزد اومده بودند و اونها هم گفتند كه دكتر رحيمي تو جامعه پزشكي كاملا شناخته شده است. وقتي پيش دكتر رحيمي رفتم اون هم حرفاي دكتراي قبلي رو زد و گفت از نظر متون پزشكي طول سرويكس 15 به پايين سركلاژ ميشه اما تو ايران 25 ميلي متر به پائين. اگر سابقه سقط وجود داشته باشه ممكنه 28 به پائين رو هم سركلاژ كنند. اما در مورد من به هيچ وجه نياز ندارم و اون هم در مطب سونوم كرد و گفت كه جفتم پائينه و بايد استراحت داشته باشم تا جفتم بالا بره (كه خدا رو شكر الان بالا رفته).

خلاصه بعد از اين موضوع ديدم نسبت به دكتر كرم نيا برگشت و ديگه پيشش نرفتم. اما باز در مورد بيمارستان و اينكه عوضش كنم شك داشتم. تا اينكه ماجراي بعدي پيش اومد.
مامان محبوب پست ها : 1943عضویت:1390/1/8
1391/4/19 - 1:17 عصر
جالب بود
خوشحالم كه به خير گذشت عزيزم
**آدينه** پست ها : 20073عضویت:1390/8/9
1391/4/19 - 1:21 عصر
خاك بر سرشون
35 هفته تمام( تیکر بر اساس سزارین)خدایا شکرت       فقط 2 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !
1391/4/19 - 1:24 عصر

موضوع اين بود كه همسرم خيلي اصرار داشت كه غربالگري دوم رو كه 16 الي 18 هفته هست يه جاي خوب برم و گفت برو بيمارستان صارم. من با بي ميلي و اصرار همسرم قبول كردم و رفتم. تست غربالگري دوم در بيمارستان صارم چيزي حدود 190 هزارتومان برام آب خورد.
جواب غربالگري اولم خوب بود. اما غربالگري دوم رو براي اطمينان بيشتر انجام دادم. وقتي جواب غربالگري رو گرفتم ديدم كه تو تحليل نهايي ريسك سندرم داون بر اساس سن مادر رو زده بود يك دويستم. اگر چه ريسك تركيبي سندرم داون بر اساس سن و نتايج آزمايش كمتر از يك پانزده هزارم بود. كه خوب عدد خوبي بود. و يه كم برام عجيب بود كه ريسك سن مادر رو اينقد بالا زده بود. طوري كه وقتي پيش دكترم تو كرج رفتم يه كم نگران شد و اين نگراني مجددا به من منتقل شد. من و همسرم مجددا كل برگه هاي آزمايش رو زير و رو كرديم و ديديم كه در صفحه انتهايي كه تحليل نهايي رو نوشته بود سن مادر رو به جاي 32 سال زده بود 37 سال و اين رو كل نتايج تاثير گذاشته بود. در حالي كه تو همه صفحات اون آزمايش سن من رو 32 سال نوشته بود!!!!
من به همين علت به همراه همسرم به بيمارستان و مسئول آزمايشگاه كه اگر اشتباه نكنم دكتر صالحيان بود مراجعه كردم. اولش به من گفت خوب با اين وجود شما اسكرين نگاتيو شديد و جوابتون مشكلي نداره. و گفت فكر نكنم سن مادر نتايج رو خيلي تغيير بده.
من بهش گفتم اين آزمايش مهمي هست. بيمارستان به خاطر اين آزمايش كلي هزينه از من گرفته ( در حاليكه خيلي آزمايشگاه ها اين غربالگري رو با نصف اين هزينه انجام ميدادند). اما كوچكترين دقتي در ثبت نتايج آزمايش نداشته. ممكن بود اين نتيجه منجر به آمنيو سنتز از جنين من بشه (به خصوص اگر تست هاي شيميايي كمي در محدوده خطر مي بودند) و شما مي گيد كه اين خيلي تاثيري نداره؟؟؟ بهشون گفتم وقتي شما در موضوع به اين سادگي بي دقتي كرديد من از كجا مطمئن باشم كه ساير نتايجم رو با دقت داديد؟ خلاصه اونم معذرت خواهي كرد و گفت بذاريد نتايج رو تصحيح كنيم و براتون تلفني مي خونيم. من هم گفتم بايد نتايج جديد رو اسكن و برام ايميل كنيد. چون من بايد اونها رو به دكترم نشون بدم. بعد از چند روز اون مسئول دوباره با من تماس گرفت و گفت شما مي تونيد بياييد و نتيجه جديد رو بگيريد. من هم گفتم اين خطا از شما بوده و من ديگه پام رو تو اون بيمارستان نمي ذارم. شما موظفيد كه اون جواب رو برام اسكن كنيد و بفرستيد. اون هم گفت كه آخه بايد جواب قبلي رو از شما پس بگيرم. من گفتم اگر براتون مهمه يكي رو بفرستيد جواب قبلي رو از من پس بگيره. من حاضر نيستم كه بيام تو اون بيمارستان. و خلاصه جواب آزمايش من كه ريسك سن مادر به 1 به 700 و ريسك تركيبي به كمتر از 1 به 20000 رسيده بود رو برام با اسكن فرستادند.
1391/4/19 - 1:29 عصر
وقتي پست زير رو كه يكي از بچه ها در مورد ختنه پسرش نوشته بود ديدم،

http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=232129&postID=9939218#9939218

تصميم گرفتم موضوع خودم رو هم اينجا مطرح كنم و خواهش مي كنم شما هم اگر مسايل اين چنيني براتون پيش اومده بنويسيد تا به هم در انتخاب دكتر و بيمارستان كمك كنيم.
راستش من هنوز در انتخاب بيمارستانم مرددم. متاسفانه در ايران گاهي فكر مي كني كه حتي اگر هزينه كني ممكنه باز به اون نتيجه دلخواهت نرسي و سرويس دلخواهت رو دريافت نكني
**آدينه** پست ها : 20073عضویت:1390/8/9
1391/4/19 - 1:30 عصر
چه جالب براي دوست منم احتمال سندرم داون داده بودن همين بيمارستان.
35 هفته تمام( تیکر بر اساس سزارین)خدایا شکرت       فقط 2 هفته و 4 روز به تولد باقی مونده !
donya پست ها : 2031عضویت:1391/3/1
1391/4/19 - 1:29 عصر
واقعاً خاك برسرشون من خيلي به اين در اون در زدم برم پيش كرم نيا كه وقت نداد رفتم پيش رحيمي خدايشم دكتر خوب و با حوصله ايه خوشحالم كه اصرار بيخودي واسه كرم نيا نكردم
بار خدايا ... از کوي تو بيرون نرود پاي خيالم .. نکند فرق به حالم .. چه براني چه بخواني چه به اوجم برساني چه به خاکم بکشاني .. نه من آنم که برنجم ، نه تو آني که براني .
تارا پست ها : 8675عضویت:1389/11/20
1391/4/19 - 1:31 عصر
خاك بر سر شون كه اينقدر الكي كار ميكنن
1391/4/19 - 1:32 عصر
من ميرم پيش پاكروش
1391/4/19 - 1:33 عصر
ساينا جونم ايشالا كه باقيمانده دوران بارداريرو به راحتي به پايان برسوني و ني ني نانازتو به سلامتي به دنيا بياري عزيزم
پاليز پست ها : 2131عضویت:1389/3/13
hame ja khob o bad hast azizam . khob shod ke zoodtar fahmidi
ساناز پست ها : 486عضویت:1390/8/30
منم دكترم كرم نياست دقيقا منم احساس كردم كه سونويي كه انجام مي دن دقيق نيست وخيلي مردد شدم از يه طرفم انقدر سرشون شلوغه كه بايد هر دفعه كلي منتظر بشيني نمي دونم چي كار كنم
نگار پست ها : 5422عضویت:1389/2/23
ماجراي بعدي چي بودعزيزم؟؟؟
فرهنگ يعني به خودت اجازه ندي هر حرفي رو هرجايي بزني حتي تو محيط مجازي....
مامان اميرعلي پست ها : 1782عضویت:1387/6/30
1391/4/19 - 1:34 عصر
واقعا جاي تاسف داره اين اواخر اشتباهات بيمارستان صارم بيش از حد شده و به نظر من اصلا ارزش پول دادن نداره
ماهرخ پست ها : 1148عضویت:1390/12/16
1391/4/19 - 1:35 عصر
عزيزم كار خوبي كردي كه اطلاع رساني كردي ....

در ضمن من توي ني ني سايت مي ديدم كه خانومها مدام از سركلاژ حرف ميزنن از يه دكتر زنان تو آلمان پرسيدم كه چه وقت سركلاژ مي كنند گفت بيشتر از 20 ساله كه اين عمل توي اروپا منسوخ شده و تعجب كرد كه هنوز همچين اتفاقي توي ايران ميفته
donya پست ها : 2031عضویت:1391/3/1
1391/4/19 - 1:36 عصر
من ميخوام اقدام واسه بارداري كنم دكترم ميلاد - بهمن - صارم هست پس با اين حساب صارم نرم خيلي بهتره حتي فكر كنم ميلاد بهتر باشه
بار خدايا ... از کوي تو بيرون نرود پاي خيالم .. نکند فرق به حالم .. چه براني چه بخواني چه به اوجم برساني چه به خاکم بکشاني .. نه من آنم که برنجم ، نه تو آني که براني .
1391/4/19 - 1:38 عصر
نگار جان ماجراي دوم رو هم نوشتم بعد از ماجراي اول.
ساناز پست ها : 486عضویت:1390/8/30
1391/4/19 - 1:40 عصر
ماهرخ اينجا براي پول همه كاري انجام ميدن
نگار پست ها : 5422عضویت:1389/2/23
1391/4/19 - 1:44 عصر
مرسي عزيزم ديدم

واقعا كه از بس كه قانون مزخرفي داريم كه از پزشكها حمايت ميكنه جاي شكايت نداريم اونا هم هر شكري كه ميخوان ميخورن بيشعورا يعني حالم از هرچي دكتره بيسواده بهم ميخوره
فرهنگ يعني به خودت اجازه ندي هر حرفي رو هرجايي بزني حتي تو محيط مجازي....
1   2   3   4   5  
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: