2726
دوستان عزیزم سلام

پونه جون من حرفت رو گوش کردم اومدم تاپیکت عزیزم

خانمی اگه برات هزینه اش مهم نیست با سرویس کمدش می تونی یه تخت چوبی یا نوجوان یا کودک نوجوان بگیری اصلا چوبی نوازدی نگیر که خیلی خیلی زود کوچیک میشه باید زود بره گوشه انباری البته انقدر فضا گیر هست که توی انباری هم جا نمیشه
اگه میخای چوبی بخری یا نوجوان یا کودک نوجوان بگیر

اما حتما یه گهواره بگیر حالا برحسب هزینه هات به خودت بستگی داره که فرست یرز بگیری ، مامالاو بگیری یا میلاد ایرانی بگیری یا تخت پارک

همشون خوب هستند اما خوب الان قیمتهاشون خیلی رفته بالا دوسال پیش من برای دخترم مامالاو خریدم صد و ده ، یا صد و بیست تومان اما الان دیدم که ماهک جون نوشته شده دویست و خورده ای
برحسب هزینه و درامدت خودتون بسنجدید که چه مارکی بگیرید

اما خوبی گهواره اینه که حداقل نوزاد روزهای اول روی زمین نمیخابه ، شبها می تونی کنار تخت خودتون بزارید و در طول روز گهواره رو بیاری توی سالن مخصوصا وقت هایی که دیدن نوزاد میان بهتره که نوزاد روی زمین نباشه که مهمانان هوس بغل کردنش رو کمتر بکنن در ضمن من فکر کنم اون تو امنیتش بیشتر هم هست

تا شش ماهگی می تونی واسه نی نی استفاده کنی بستگی به مدل گهواره و قدنی نی نازتون داره یه موقعه ممکنه نی نی ها قد بلند باشن و زود براشون کوچیک باشه
مثلا مدل میلاد گهواره اش بزرگ هست اندازه یه تخت پارکه یا مدل مامالاو خیلی کوچیک و جمع جورتر هست و فکر کنم نهایتا بچه رو تا چهارماهگی بتونه توش خوابوند

اما گهواره رو حتما بگیرید چون واقعا براتون کاربرد داره هم روز هم شب هم توی مسافرت هم توی خونه های خودتون
دوستان گلم

ترک شکم بستگی به جنس پوستتون داره اینکه نزارید پوستتون خشک بمونه و مخصوصا بعد از استحمام خوب چربش کنید ( و بهترین چرب کننده روغن زیتون هست ) تاثیر داره اما نه خیلی زیاد

من هر روز حمام میکردم و هرروز از سه ماهگی شکمم رو چرب میکردم تا زمان زایمانم اما خیلی تاثیر انچنانی که فکر میکردم نداشت ، ولی یکی از دوستام شکمش خیلی ترک کم داشت و میگفت مامانش هم اینطوری بوده من فکر میکنم به جنس پوست و وراثت خیلی بستگی داره
چون شکم مامان و خواهر من کلا خیلی بد توی زایمانهاشون ترک خورده اما شما حتما چربش کنید حداقلش اینه که از یه اندازه ای که ترک میخوره جلوتر نمیره

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

دوستانی که بین صندلی ماشین و کریر موندن خوب یه کریری بگیرن که بعدا بتونن به عنوان صندلی ماشین تا یه سن خاصی استفاده کنن
اگه بچه ر و از اول عادت به نشستن توی کریر یا صندلی ماشین در ماشین ندید یه خورده که بزرگتر شد مثلا یکسالگی دیگه نمیشین توی صندلی ماشین و مثل من و دخترم کلی موقع رانندگی فیلم سینمایی دارید که راضیش کنید بره عقب بشینه که براش خطر افرین نباشه

مخصوصا توی بزرگراهها و اتوبانها که سرعتها بالاست و خطرناک تره
خانمهای گل بهترین جا برای خرید ست کالسکه و کریر در تهران بهارهست چون در بهار هم همه مدلها رو می تونید پیدا کنیدهم تنوع جنس و قیمت و مارک خیلی بیشتر از جمهوری هست
جمهوری که یه تعداد کم مغازه هست که ست کالسکه دارن بازار هم که اصلا من کالسکه و کریرهاش رو خیلی جالب ندیدم همه یا چینی ان یا متفرقه ان یا ایرانی ان
2728
* ویژگی‌های یک کالسکه خوب:
- پشتش بخوابه
- راحت بسته بشه
- دسته‌ها، دکمه‌ها و شاسی‌ها قوی باشن
- چرخش جوندار و مقاوم باشه
- جک‌ها (کمک فنرها) محکم و منعطف باشن
- پارچه قابل شستشوی راحت باشه
- برای زوج‌هایی که تفاوت قد زیاد دارند ارتفاع دسته قابل تنظیم باشه.
- کریرش سبک باشه
- برای کسی که احتمالا زیاد با ماشین با نی نی تنها بیرون میره، حتما کریر دارای بیس باشه.
- حتما جلوی بچه گارد یا میز داشته باشه، چون بچه‌ها دوست دارند خودشون رو جلو بدن و جنب و جوش داشته باشن. در عین حال اگر مثلا در پیاده رو موتور به کالسکه زد مستقیم به پای بچه برخورد نکنه.
- کف کالسکه به اندازه کافی پهن باشه تا از چپه ‌شدن کالسکه جلوگیری کنه.
- حتما کمربند داشته باشه تا از افتادن کوچولوی شما جلوگیری بشه.
- کمربند و تسمه ایمنی به طور محکم به چارچوب کالسکه بسته بشن.
- استفاده از سگگ‌های کمربند ایمنی راحت باشه.
- چرخ‌های کالسکه رو بشه به طور ایمن با ترمزهاش قفل کرد.
- شکاف‌هایی که پاهای نوزاد رو از اون رد می‌کنید، موقع حمل نوزاد‌ قابل بسته‌ شدن باشه.
- چرخ‌های کالسکه سفت و سخت باشن و چرخ‌های عقب به ترمز مجهز باشن.
صبا گل جون... فعلا همون 11 دست رو میگیرم تا نینی دنیا بیاد..اگه تپل باشه نیو برن که اندازش نمیشه...سایز 0-3 ماهم فکر کنم به زور... فعلا معلوم نیست نینی چطوریه و با چه وزنی دنیا میآد!هه... دختر عموم که میگه اگه دیدن وزنش مناسبه برای تولد دنیاش میآرن..حتی ساید آخرای شهریور!! .... غول بچه که نمیخواییم!...

ماهک جون..من تو نینیسایت میخونم که کالسکه عصایی مارک کانگورو خوبه... منم شوهر مخالفه ب کالسکه... توی 6 ماه اول که معمولا زمستونه نینی رو آدم گردش نمیبره... بعدشم که شوشو گفت خودم بغلش میکنم... به نظرم اگه میتونی بزار برای وقتی نینی دنیا اومد..ببینی شرایط چطوریه...همون موقع بخر... من که میخوام صبر کنم یه کم نینی جون بگیره اگه دیدم نیازمه بگیرم...

ماهک یه سوال..نی نی لای لای به چه دردی میخوره ؟ من میخواستم بگیرم ولی پشیمون شدم!...
برای حمل نینی تا کوچیکه که تو همون کیسه خوابش میخوام جا به جاش کنم... به غیر از بغل هیچی براش راحت نیست.... مگه به نظرم ساک هحمل هم کمرشو درد میآره. واسه همین نمیخوام کلا بگیرم اینا رو...

شیما ما که تو خانوادمون کسی کریر نگرفته... دختر خالم میگفت خیلی بچه توش ناراحته... پشتش سخته... من نیاز نمیبینم بگیرم...!هه ...

من میخوام تخت چوبی نوزاد بگیرم.. مشکل جا ندارم الحمدالله... خونم 3 خوابه هست و ویلایی ... وقتی نینی بزرگ شد با خودش میرم تخت بزرگسال میگیرم و اون تختو میزاریم انباری... به نظرم تا 3-4 سالگی که بچم پیش ما میخوابه و ممکنه که شب ها هم غلت بزنه براش تخت نوزاد بهتر باشه... نمیدونم والله.. من که تصمیمم قطعیه!...
ساحل جون نی نی لای لای یا راکر اینه
http://s3.amazonaws.com/bzzagent-bzzscapes-prod/fisher-price-animal-swing-lrg.png
بچه تا قبل اینکه بتونه بشینه و اینا توش میشینه و بازی میکنه
میدونی من خودمم میخوام بچه بغلم باشه ، ولی واسه مهمونی و خونه مادر و مادر شوهر تجربه بهم نشون داده بچه رو نمیشه همین جور گذاشت زمین ، تو یه چیزی باشه محفوظ تره
حالا باز میگردممممممم
مرسی مینی جون خیلی خوشحالم کردی

من هم مثل ساحل جون فضا زیاد دادم شوشو میگه تخت نوزاد ونوجوان نگیر نوزاد بگیر بزرگ شد به سلیقه خودش باشه

من هم می خواستم اول گهواره بخرم بعد دیدم که گهواره برای چند ماه بیشتر نیست می خواهم تخت اش بیارم توی اتاق خودم چون بالاخره مجبورم اینکار بعد از چند ماه بکنم
2706