2410
2553
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186436 بازدید | 497 پست
تسنیم جان عزیزم بعد از 10 روز برای نفاس یا خانمی که در عادتش عدد مشخصی داره یعنی مثلا همیشه 7 روز پریود هست بعد از ای 7 روز باید به مدت 10 روز خونریزی که داره رو استحاضه بگیره. معمولا استحاضه کثیره هم هست. ولی هستند خانمهایی که متوسطه یا قلیله هستند. البته مراجع در این مورد نظرات متفاوتی دارند.

حکم خون زنی که در نفاسه و از 10 روز می ذره اینجوریه:
1- اگر در حیض عادت داره( یعنی تعداد روز مشخص پریود هست) به عدد روزهای حیضش نفاس قرار می دهد و باقی استحاضه است.
2- اگر در حیض عادت نداره ( یعنی ممکنه هر ماه وقت مشخصی پری بشه ولی تعداد روزهای پری اش هر بار یک جوره یا اینکه کلا نه وقتش معلومه نه عددش) تا 10 روز نفاس و مابقی رو استحاضه قرار می دهد.

حکم خون از 10 روز گذشته بعد از نفاس:
خون بعد از نفاس تا 10 روز استحاضه است.
خون بعد از استحاضه اگر زمان حیضش باشه برای کسی که همیشه در روز خاصی از ماه مثلا هر 28 روز یک بار پریود میشه حیض قرار می دهد.
اگر زمان مشخص نداره اما خونی که می بیند صفات حیض رو داره حیض قرار می دهد . ( صفات یعنی قرمز مایل به سیاه و با گرما و سوزش بیرون اومدن و از سمت چپ بدن زن خارج شدن)

اگر هیچکدام از این دو مورد نبود اون خون را باز هم استحاضه قرار می دهد.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

و اما حکم استحاضه و وظیفه ای که زن داره و باید انجام بدهد.

استحاضه قلیله: برای عبادات نیاز به وضو دارد و غسل ندارد
استحاضه متوسطه: نیاز به غسل دارد
استحاضه کثیره یا شدید: برای هر نماز نیاز به یک غسل مجزا و وضو دارد یعنی برای نماز های پنج گانه 5 یا 3 غسل انجام بدهد.

برای اینکه 3 غسل انجام بدهد باید از بیرئن آمدن خون بتونه جلوگیری کنه و یا می داند در طی دونماز پشت سر هم خونی از بدنش خارج نمیشه.

راه های شناخت اقسام استحاضه:
- اگر خون در یک لحظه روی پنبه قرار بگیرد و فرو نرود قلیله است.
- اگر خون در یک لحظه از روی پنبه فرو برود و از سوی دیگر ظاهر شود متوسطه است.
- اگر خون در یک لحظه در پنبه فرو رود و به دستمال و یا نوار بهداشتی و یا لباس زیر خانمها برسد کثیره است.

امیدوارم به جواب رسیده باشی عزیزم. اگر توضیح بیشتری لازمه بگو تا برات توضیح مفصل تری بدهم.
2456
سلام عزیزان یه سوال داشتم اگه میشه فورا جواب بدید :
من دیروز 15 پریم بود دچار لک بینی شدم امروزم که دیدم خبری نیست روزه گرفتم ولی الان دوباره دچار لک بینی شدم نمیدونم روزه ام باطله یا نه و اینکه نماز رو چیکار کنم؟
Lilypie First Birthday tickers
2714
باران جان تا بنفشه بانو بیاد بااجازه من یه جواب مختصر میدم :

اگه لکه بینی ات خیلی کمه باید استحاضه قلیله قرار بدی و روزه ات هم صحیحه و باید روزه میگرفتی ... برای نمازت اگه لکه بینی ات اینقدر کمه که اگه پنبه بزاری خون تو پنبه فرو نمیره ، برای هر نمازت خودت رو تطهیر کن لباس زیرت رو عوضکن یه وضو بگیرو با خیال راحت نمازت رو بخون ..(البته اگه قبل از نماز لکه بینی داشتی ، اگه نداشتی به این کارا هم احتیاجی نیست )
اگه لکه بینی در حدی که خون داخل پنبه میره یه غسل انجام میدی و وضو میگیری و نمازای امروزت رو میتونی با همون یه غسل بخونی

در کل چون ایام پریودت نیست باید استحاضه قرار بدی و روزه و نمازت رو انجام بدی
وقتی زندگی پایان می یابد از تو نمی پرسند دیگران درباره تو چه کردند وچه نکردند بلکه می پرسند تو درباره خود ودیگران چه کردی و چه نکردی!!!
سلام. ممنونم مامان میثم جان. خیلی محبت کردی و ممنونم که تنهام نزاشتی عزیزم. اجرکم عندالله.

باران عزیزم سلام. همونجوری که مامان میثم گفت باید عمل کنی عزیزم. یک نکته جسارت می کنم و به گفته های ایشون اضافه می کنم و اون اینکه عزیزم نهایت پریود تا 10 روز میشه. و بعد از پریود باید حداقل 10 روز فاصله باشه تا پریود بعدی بشه حسابش کرد. و چون شما میگی 15 پریود هستی یعنی مثلا اگر پریودت 7 روز بوده یعنی فقط 8 روز ازش گذشته و پریود نیست. به این جور خونریزی ها میگن استحاضه. عزیزم کسی که استحاضه میشه مثل یک خانم معمولی است که پریود نیست. و کلیه عباداتش رو باید انجام بدهد و اگر مطابق اونچه در بالا در مورد استحاضه توضیح دادم و مامان میثم هم لطف کردن و پاسخ دادن عمل بکنی به وظیفه شرعی ات عمل کردی عزیزم.

موفق باشی و امیدوارم به جوابت رسیده باشی عزیزم.
مرسی عزیزان منم روزه مو نشکستم و نمازمم خوندم ولی موقع اذان باز دوباره یه کمی از قبل زیادتر شدم خیلی کم فکر کنم این دفعه دیگه باید غسل کنم لطف کردین سوالمو جواب دادین
اینم بگم که البته ببخشید وقتی بعد از دستشویی با دستمال کاغذی پاک میکنم یه کمی به داخل واژنم فرو میبرم هیچ لکه ای نمیبینم ولی بعد نمیدونم دیگه از کجا میاد موندم
Lilypie First Birthday tickers
باران جان طبیعیه. وقتی با دستمال پاک میکنی دهانه واژن به تحرک می افته و ترشحات رحم رو جابه جا میکنه و بعدش شما اونها رو می بینی. عزیزم حتما برای تشخیص نوع استحاضه ات با بالای همین صفحه مراجعه کن. مفصل توضیح دادم عزیزم.
سلام ام علی جون. خدا رو شکر اومدی پیدات کردم. عزیزم من هنوز اول راه هستم. این تاپیک هم به خاطر امر استادم درست کردم. دارم با سوالات مختلف خانمها در این زمینه هم آشنا میشم هم به جوابهاش مسلط میشم.حوزه سطح دو . دانشگاه هم کارشناسی طراحی لباس. تهران هستم عزیزم.

کارت داشتم. اگه زحمت بکشی یک دو هفته ای اینجا رو دست بگیری ممنونت میشم. آخه من امروز میرم سفر تحقیقاتی. تا 26مرداد طول میکشه. اگه زحمتشو قبول کنی که یک وقت سوال کسی بی جواب نمونه ممنونت میشم. میدونم توقع زیادیه اما به خاطر خدا قبول کن عزیزم.
سلام. دوستان عزیزم. به مدت دو هفته دارم میرم سفر. و نیستم تا به سوالاتتون پاسخ بدهم. سعی کردم کسی رو پیدا کنم تا این مدت به سوالات احتمالی شما پاسخ بده. اما هنوز موفق نشدم. ام علی عزیز و مامان میثم مهربون می تونن کمک کنند اگر محبت کنند و بپذیرند. خلاصه اگر نبودم و نتونستم جواب بدهم حلال کنید. التماس دعا و خدانگه دار
2706