2726
عنوان

احکام و مسائل بارداری و زایمان

| مشاهده متن کامل بحث + 186466 بازدید | 497 پست
سلام

با اجازه شما من یک سوال دارم ممنون میشم جواب بدید.
کفاره یک ماه روزه نگرفتن در زمان بارداری و شیر دهی چقدره ؟
میخوام تا قبل از شروع ماه رمضان برداخت کنم
یک سال شیردهی و یک سال هم بارداری جمعا چقدر میشه ؟
مرسی

سلام آناهید عزیز. کفاره یک مد طعام برابر با 750 گرم نان است. شما باید کفاره 30 روز برای سیردهی و 30 روز هم بارداری رو بدهید. جمعا میشه میشه 60 روز. من الان قیمت 700گرم از نان رو نمی دونم. مبلغ 750گرم از نان رو در 60 ضرب کنید. و پداخت کنید و ان شاء الله در زمانی که موفق شدید قضای این60 روز هم بر عهده شماست که باید بگیرید. موفق باشید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
بنفشه بانو جون می خواستم بپرسم درسته که میگن ادرار نی نی تا وقتی که غذا نخورده حرام نیست؟ اگه درسته یعنی میشه با همون لباس نماز خوند یا روی فرشی که ادرار ریخته خوابید و نماز خوند؟
سلام شیرین جون. عزیزم ادرار انسان از لحظه تولد نجس است و با اون لباس نمیشه نماز خوند. دختتر و پسر و شیرخواره و غذا خور هم فرقی نداره. (احتمالا منظورت از حرام همون نجس بود دیگه!)
سلام معصومه خانمی. عزیزم سوالت رو بپرس . به محض اینکه بیام نت چواب می دهم. ضمن اینکه اگر سوالت جوریه که نمی خواهی یا نمی تونی توی تاپیک بپرسی می تونی از گزینه ارسال ایمیل که یک پاکت نامه توی لوگوی ایمم منه استفاده بکنی عزیزم. من به همون شکل بهت پاسخ می دهم.موفق باشی.
سلام.من بارسال حامله بودم و روزه نکرفتم.حالا ماه رمضون بجم 10ماهه میشه.برای روزه های بارسال فقط باید همون 750 کرم رو کفاره بدم یا جون هنوز قضا شو نکرفتم باید کفاره تاخیر هم بدم؟سوال دومم هم اینه که امسال میتونم روزه بکیرم یا نه؟ خودم فکر میکنم بتونم ولی بقیه میکن روزا بلنده و روی بجه اثر بد داره.حالا خوف از ضرر مسقط تکلیف میشه یا نه؟
سلام یک دوست عزیز. عزیزم باید روزه های قضای سال گذشته رو قضا کنی. اما الان که تا ماه مبارک فرصت کمی مونده و احتمالا باز هم نخواهی توانست قضای روزه ها رو بگیری باید برای هر روزه ای که سال گذشته نتونستی بگیری یک کفاره یعنی 750 گرم طعام و یا قیمت اون به اضافه کفاره تاخیر و همینطور روزه ی قضای اون در آینده رو باید انجام بدهی. و همین یک بار کفاره تاخیر می خوره حتی اگه تا دو سه سال نتونی بگیری.
و اما سوال دوم اینکه باید ببینی شرایط خودت چطوریه و اینو فقط خودت می تونی تشخیص بدهی نه دیگران. به حرف هیچکس هم گوش نده و اما اگر می بینی روزه برای خودت و یا طفلت ضرر داره نباید بگیری و اگر بگیری عقاب کردی یعنی یک جورایی گناه کردی. اما اگ می بینی می تونی بگیری و به طفلت یا خودت آسیبی نمی رسه باید بگیری و اگر نگیری گناه کردی و وضعیت روزه هات میشه عمدا باطل کردن روزه. پیشنهاد من به خانمهایی با این وضعیت مشابه اینه که یکی دو روز روزه بگیرند و امتحان کنند. اگه حالشون بد شد یا شیرشون کم شد و طفل اذیت شد ادامه ندهند و یا اگر می تونند یک روز در میون بگیرند یا دو روز در میون و امثال این شیوه. موفق باشی عزیزم. اگه باز هم نیاز به توضیح داشتی بهم خبر بده خانمی.
سلام بنفشه جان الان یه هفته ایه که به خاطر شکم قلمبه و زانودرد شدید نشسته نماز میخونم میخام بدونم اگه رو مبل بشینم و رومیز سجده کنم درسته؟ اون وقت کل دست تا آرنج باید با میز تماس پیدا کنه مثل سجده معمولی؟ چون شکمم میخوره به میز....... و اینکه من شنیدم رکعت اول رو باید ایستاده خوند درسته ؟ و کلا اگه نکته ای در این مورد میدونی ممنون میشم بگی
سلام ساینا جون. اگر واقعانمی تونی بایستی حتی با مشقت و ممکنه آسیبی بهت برسه مشکلی نداره نشسته نماز خوندن. بله می تونی روی صندلی بسینی و روی میز سجده کنی البته نباید میز خیلی بلند باشه و یا مثلا از سطح زانوهات خیلی بالاتر باشه مگر اینکه مشکل خم کردن سر داشته باشی که با توضیحاتت الحمداللهاین مشکل رو نداری. گلم دو تا کف دستت فقط روی میز باشه کافیه.رکعت اول و دوم نداره. همه رکعت ها باید بایستی. موقع تکبیرة الاحرام گفتن (الله اکبر شروع نماز) و قرائت حمدو سوره باید در دو رکعت اول بایستی. بعد از رکوع که فشاری به زانوها نخواهد آورد و مشکلی هم برای شکم نداره باید باز برای بعد رکوع بایستی. و فقط وقع سجده به جای زمین می تونی روی مبل بشینی. و روی میز سجده کنی. در دو رکعت بعد موقع تسبیحات اربعه هم همینطور. اما اگر کلا مشکل با ایستادن داری اینجا مقام اضطراره و برات آسیب به دنبال داره می شه نشسته نماز خوند. البته توصیه شده تا جایی که می شه حتی با تکیه به دیوار اگر نمی تونه فرد خودش را سرپا نگه داره نمازش رو ایستاده بخونه. ولی دیگهاگر نتونست اشکالینداره و نمازش پذیرفته است. نماز با مشقت حلاوت و شیرینی بیشتری داره. حتما موقع نماز روی دلت دست بزار و اذانو اقامه رو بگو تا نی نی نازت هم بهره ای ببره. التماس دعا عزیزم. هر وقت نی نی ات تکون خورد من رو هم دعا کن. آخه منم دلم نی نی می خواد. بوس
خیلی ممنون عزیزم خیلی خیلی لطف کردی مشکلم اینه که چون تلاش میکردم ایستاده بخونم با توجه به وزن زیادم موقع برخاستن از سجده فشار زیادی به دستام و زانوهام وارد شده و هنوز هم درد دارن با توضیحاتت کامل متوجه شدم باید چی کار کنم بازم ممنونم
حتما واست دعا میکنم و مطمئن باش وقتش که برسه خدا یه خوشگلشو بهت میده
2706