2410
2553
بله ساره جون. مهمترین اشکالش به نظر من این بود که هیچ جایی رو برای بازی فعالانه نزاشتن . البته به من و مامانای دیگه قول دادن که یه قسمتی از زیر زمین رو به خانه بازی تبدیل کنند ولی فعلا که کاری انجام ندادن.
مشکلات دیگه هم داشت .مثلا مربی ها خیلی با بچه ها منطقی و خشک هستند. البته به نظر من بد نبود اگه یه خاله مهربون اونجا بود که تا حدی جای مامانو می گرفت و اینکه مربی زبانش هم تعریفی نداشت.
با همه اینها چون من فعلا فقط می خواستم روشا رو برای 3 ساعت بزارم مهمترین مشکلم باهاش همین فضای بازی بود.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یکی از مهمترین آیتم های رشد جسمانی ، شخصیتی و ذهنی کودک بازی هست و به خصوص بازی پر تحرک
تحقیقات نشان می دهد که رابطه مستقیمی بین محرومیت از بازی آزاد و ابتلا به افسردگی و خودکشی و خودشیفتگی وجود دارد.
مهدکودکی که فضای مناسبی برای بازی آزادانه کودکان (چه به صورت فردی و هم گروهی)ندارد. جای مناسبی برای کودک شما نیست.
در اینجا فقط تعدادی از آثار بازیهای پر تحرک (فردی و گروهی) بازیهایی به همراه دویدن و پریدن رو قید می کنم:
بالا رفتن شادی و بالطبع تقویت اعتماد به نفس
بالا بردن قدرت بدنی و تقویت عضلات
تقویت سرعت عمل و تحرک
کمک به حرکت سریع مفاصل
پرورش سلسله اعصاب (برطرف کردن احساس خجالت و مبارزه با اضطراب و کمک به کنترل خشم و پرخاشگری)
سرعت گردش خون
تنظیم عمل دفع مواد زائد بدن
آمادگی ذهن برای یادگیری
رشد شخصیتی و اجتماعی
قدرت سازماندهی و مدیریت
حس همکاری و مشارکت و احترام به دیگران

مامانای عزیز کسی حرفی نداره؟ لطفا نظر بدین. لطفا اطلاع رسانی کنید و گزارش بدین. کسی نیست؟

سلام.مامانا ما همش در مورد امکانات مهدها میگیم اما یه کم در مورد هزینه های اضافی مهد ها هم بگیم که الکی میگیرن.الان مهد دخترم که گفتم خوبه الان به هر دلیلی پول میگیره مثلا فردا جشن پایان سال دارن از ما 30000تومن میگیرن چه بریم چه نریم هزینه ی دخترم 10000 تومن من وپدرش چه بریم چه نریم 20000تومن به نظر من با این اوضاع واحوال مالی به ادم فشار میاد.تازه سالنی گرفتن که بعنوان سرای محله است وپول انچنانی نمیگیرن.سرای محله مونه.بخدا ما هم گناه داریم مگه چقدر درامد داریم.
2720
سلام مامانای خوب
سلام ستاره جون...

در مورد مهد کودک، به قوانین داخلی مهد نیز باید دقت کنیم و از مدیریت مهد بخواهیم که قوانین خودشون رو حتما برامون توضیح بدند...

بازدیدهای سرزده مامانا از مهد و کلاس کودکشان خیلی خیلی مهم است و اگه مهدی اجازه این کارو نمی ده جای شک و سوال داره...

نینا جان، حرف شما کاملا درسته متاسفانه مهدها به عناوین مختلف از والدین مبالغ اضافی دریافت می کنند و خیلی هاشون هم به دلیل شهرتشون دارای شهریه بالایی هستند. اعتراض ما والدین راه به جایی نمی بره این بهزیستی هستش که باید نظارت دقیقی داشته باشه...
شما به راحتی می توانید با چک کردن موارد زیر مهد کودک و یا پیش دبستانی خوبی برای فرزندتان انتخاب نمایید:

۱- رعایت بهداشت.

شخصا این موارد را چک بفرمایید، اگر در هر جایی از بررسی شما ممانعت به عمل آمد، مطمئن باشید موردی هست.

۲- رفتار خوب و درست مربیان با کودکان.

این را به راحتی می توانید از چهره کودکان متوجه شوید، چهره کودکان در یک محیط خوب شاد و بشاش است نه گرفته و عبوس.

۳- آموزش زبان.

مسلما بر همه ما واجب بودن این امر مسلم است ، اطمینان حاصل کنید از سیستم درست آموزشی (ترجیحا همراه با مدرک پایان دوره) استفاده می شود نه از روش های منسوخ سنتی . روش های سنتی و منسوخ نه تنها بی نتیجه خواهند بود بلکه بر علاقه کودک شما به زبان انگلیسی نیز تاثیری بد و مضر خواهند داشت.

۴- آموزش کامپیوتر.

ما در عصر فناوری اطلاعات به سر می بریم. بسیاری از سفر های دورن شهری توسط کار با اینترنت رفع رجوع می شوند، بسیاری از کارهای مبتنی بر کاغذ و کم بازده با مدیریت های مبتنی بر کامپیوتر و پربازده جایگزین شده اند. عدم داشتن این امکان صرفا باعث عقب ماندن کودک شما از قطار در حال حرکت پیشرفت خواهد شد.

۵- آموزش موسیقی ، نقاشی یا نمایش (هنر).

ما در عصر معراج پولاد زندگی می کنیم. سر و صدای بی حد ماشین ها در خیابان ها برایمان عادی شده است. تنها چیزی که می تواند ما را از دچار شدن به زندگی ماشینی و تکنولوژی زدگی حفظ کند، فراگیری هنر است، هنری که جنبه شخصی آن در مقابل زندگی ماشینی – که لازمه این عصر است- بتواند روح مان را تلطیف کند.

به این موضوع بی توجهی نکنید.

۶- ورزش

مشکلی که گریبان گیر بسیاری از ما شده است، عدم برنامه منظم ورزش است. عمده ترین علت این موضوع عدم علاقه است، علاقه ای که باید در دوران کودکی شکل می گرفت اما تنها پاسخی که دریافت کردیم زنگ های ورژش اجباری و بی امکانات مدارسمان بود. اگر ورزش را از ابتدا در بطن کودکمان نهادینه کنیم، در آینده به عنوان بخشی از زندگی اش به آن خواهد نگریست نه وظیفه ای صرفا مفید و جنبی.

۷-آموزش مهارت های زندگی.

چرا رانندگان ما دائم در حال رانندگی غر می زنند، بد و بیراه می گویند یا از رانندگی دیگران اشکال می گیرند؟

چرا پدران ما آنطور که باید برای خانواده هایشان وقت نمی گذارند؟ و فراموش می کنند که کار آنها برای خانواده شان است نه خانواده شان برای کار؟

چرا پسران ما زود عصبانی می شوند؟

چرا دختران ما بسیار دستخوش دست انداز های عاطفی سنگین می شوند؟

پاسخ بسیار ساده است.

عدم مدیریت شخصی.

تنها راهی که بتوان این موارد را کنترل کرد آموزش مدیریت شخصی ( مدیریت بحران، مدیریت مالی شخصی، مدیریت خشم،مدیریت و حل مشکلات) در کودکی است.

موارد بالا را در هر مهدی که می خواهید کودکتان را در آن ثبت نام کنید چک کنید. هر مهدی که دارای ویژگی های بالا باشد و نه به صورت شعار در تبلیغات بلکه در عمل، را می توان مهد خوبی نامید.
دوستان شما با مهد کودک ساحل بهشت در سعادت آباد آشنایی دارید؟
زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد/.
2714
سلام مامانا
من مرخصی زایمان هستم و یکماه دیگه باید پسرمو بزارم مهد بنظر شما 6 ماه خیلی زود نیست ؟ بچه اذیت نمی شه ؟ حتی لگر مهد خوب باشه -البته برای بچه 6 ماه که هیچکدام از آموزشها استفاده نمی شه ؟؟
سلام صحرا جون ،
یکی از دوستان من همین شرایط رو داشت. رفت و چند تا مهد رو دید و نپسندید و در نهایت یه پرستار مطمئن پیدا کرد . البته خیلی به همه سفارش داد و حتی تو فیس بوک گذاشت و خیلی ها اومدند و رفتند تا این خانم رو انتخاب کرد و در ضمن کاری که انجام داد و منم خیلی موافقش هستم این بود که یه دوربین مدار بسته توی خونه گذاشت و به پرستارش هم اطلاع داد . این دوربین ها هم خیلی گرون نیستند.
نظر شخصی منو بخوای مهد کدوک ها حتی برای بچه های 3-4 ساله هم مناسب نیستند چه برسه به بچه کوچیک.
موفق باشی.
ساره جون و بقیه .مهد دلوان رو دیدم.
خوبیش این بود که مدیرش به نظر آدم خوبی بود. از اون آدما که می شه باهاش حرف زد. و بهش انتقاد و پیشنهاداتی داد.

اما بدیاش: به نظر من مربی کلاس 2-3 سالش خیلی جالب نبود. البته اصلا خوب نیست که این واژه رو به کار می برم ولی نمی دونم چی باید بگم. مثل خیلی از مربی های خیلی مهدای دیگه حوصله بچه که نداشت تا برسه به این که عشق داشته باشه و دغدغه بچه ها رو داشته باشه. حالا سوادش به کنار(اینا انتظارات من از مربیه)

کلاس 3-4 ساله ها هم یه کلاس شلوغ بود ولی به نظر می رسید بچه ها از بیشتر مهدای دیگه آزاد تر بودند و از مربی و مدیر نمی ترسیدن.(البته به نظر می رسید .برای نظر قطعی باید زمان بیشتری گذاشت)

باز هم به نظر می رسید اصلا برنامه خاصی ندارند و حوصله بچه ها سر رفته بود.
اتاق بازی هم داشتند ولی اونموقع که من اونجا بودم ندیدم هیچ گروهی بازی کنند در حالیکه به نظر من حتی هر کلاس رو 1 ساعت به بازی ببرند ، اون اتاق نباید خالی بمونه.

به نظر منم مهد کودک برای زیر دوسال و نیم اصلا مناسب نیست. البته مهد کودک در ایران.که اصلا حکم آموزشی ندارند و همشون حکم نگهداری در شرایط افتضاح رو دارن.

تا این دوره مادران شاغل تعدادشون کمتر بوده و درنتیجه نیاز به مهد کمتر . از اونجایی که این نسل عوض شده و نیاز بیشتر شده. پس باید اونها هم یه افزایش ورژن داشته باشن. اتفاقی که تو خیلی از مسائل میافته. کاملا با ستاره جون موافقم. همیشه خواننده خاموش تاپیک ارزشمندت هستم.
امیدوارم روشا جون هم خوب شده باشه
سلام رزا جون.
رزا جون منظورم از این تاپیک این بوده که اولا اگر مامانا قصد دارند مهد کودکها را درجه بندی کنند یک معیار علمی و استاندارد داشته باشند و دیگه نگن فلان مهد کودک خیلی عالیه و مدیریتش خیلی خوبه بدون اینکه دلیل ارائه بدن.

یکی اینکه مامانایی که از مهدها بازدید می کنند و مهمتر از اونها مامانهایی که بچه هاشون تو مهدها هستند برن و مهد بچه شونو ارزیابی کنند.

باز هم خیلی مهمه که مامانا انتقادها و پیشنهادهاشونو دوستانه به مدیران مهدا بگن .مطمئن هستم که اگه حتی 10% مامانا اینکارو کنند اوضاع افتضاح مهدها به زودی بهتر می شه.

سلام مریم جون.
باور کن خیلی کار سختی نیست که این مهدها بهبود پیدا کنند .فقط باید نیازش ایجاد بشه. یعنی اولیا بخوان. وقتی اولیا راضی هستند و یا اگر ناراضی هستند ابراز نمی کنند ، اونها هم نیازی نمی بینند که تغییرس کنند.

من بیشتر انتقادم از اولیا هست تا مدیران مهدها. چون مهد رو ندیده بچه رو می زارن مهدی که اصلا نمی دونند روال کارش و برنامه هاش چی هست ! نمی دونند مربی واقعا چه رفتاری با بچه می کنه! یا مهدهایی که اصلا جای بازی برای بچه ها ندارند و مدام به بچه می گن بشین! یا یه چیزی که خیلی مد شده مهدهایی که آموزشی هستند و بچه رو بمباران اطلاعات می کنند . حالا بماند که هیچ معلوم نیست که روشهاشون چقدر استاندارد هست یا نیست و چقدر متناسب با سن بچه طراحی شده.

مرسی مریم جون .روشا هم خیلی بهتره.مارتیا جونو ببوس.
2706