2410
2553
با درود .
چند بار که شوهرم ازمایش اسپرم نتیجه = آزوسپرمیا بود یعنی تعداد اسپرم صفر بود .
کاملا نا امید بودیم تا اینکه شوهرم برای یک ازمایش ادرار معمولی به یک ازمایشگاه رفت و چون خودش هم کمی در این زمینه اطلاعات داره پس از اینکه نتیجه آزمایش را نگاه کرد ناگهان خشکش زد زیر آزمایش ادرار نوشته بود :
Spermatozoa were seen .
یعنی در ادرار اسپرماتوزوآ دیده شد !!
شوهرم پیگیری کرد و به یک دکتر متخصص ارولوژی رفت . دکتر گفت که نزدیکی کن اما بعد از نزدیکی ادرار نکن و به آزمایشگاه برو و ازمایش ادرار بده اگر باز هم دیده شد تعداد آن را هم مشخص کن .
این بار در آزمایش ادار 12 میلیون اسپرم دیده شد که همگی مرده بودند .
.
.
.
. اکنون چند وقت از آن جریان می گذرد . من اکنون با یک عمل میکرو که توسط دکتر افسانه فدائیان در بیمارستان مهر انجام دادیم شش ماهه حامله هستم .

این را نوشتم تا که شاید بسیاری از دوستان مانند ما باشند و از وجود اسپرم در ادرار شوهرشان بی خبر . امیدوارم همگی به آرزوی خود برسند .

دوستان اگر پرسشی دارند در خدمتم .
سلام مهشید جون
بهتون تبریک میگم...انشاله به سلامتی مامان بشی
خیلی جالبه برای اولین بارهمچین چیزی میشنوم!
حالا توجیه علمیش البته ازنظر دکتر چی بود؟
ودیگه اینکه اگه اسپرما مرده بودند پس با چه اسپرمی ای وی اف کردین؟
سلام مهشید جان
منم تا حالا این موضع رو نمی دونستم تا اینکه حدود یه هفته پیش توی یه کتابی خوندم با این حال باور نکردم..........اما حالا دیگه مطمئنم که همچین چیزی ممکنه
خدارو شکر که مامان شدی گلم
برای ماهم دعا کن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

دوستان گرامی .
گرفتن اسپرم دو راه داشت : 1- ادرار 2- بیوپسی

باید مثانه شوهرم قلیایی میشد . چون اسپرم ها به درون مثانه برگشت داده می شدند که به این مشکل رتروگراد می گویند .
برای قلیایی کردن مثانه شوهرم به او گفتند باید از شب پیش و صبح روز انجام عمل میکرو باید جوش شیرین بخوری و او این کار را کرد . حتا گفته بودند باید با گزاردن سوند کمی محلول قلیایی وارد مثانه کنند و پس از چند دقیقه خالی کنند (که این کار را نکردند) . می دانید که اسپرم در محیط قلیایی زنده می ماند و در محیط اسیدی به سرعت می میرد .
شوهرم این کار را کرد و جوش شیرین را با دردسر زیاد خورد (چون خیلی بدمزه هست و حال آدم رو به هم می زند ) . بعد باید در بیمارستان خود ارضایی انجام میداد و درون لیوانی که بهش داده بودند ادرار میکرد تا از آن اسپرم بگیرند .
این کار را کرد که پس از مدتی بهش گفتند نمونه خوب نبوده و بیوپسی انجام داد یه بیهوشی حدود بیست دقیقه و نمونه از بیضه گرفتند که خوشبختانه نمونه خوب بود .
من هم که از چند وقت پیش آمپول های دیفرلین و سوپرفکت را استفاده میکردم 22 تخمک ! آزاد کردم که 16 تا از آنها خوب بود پس از لقاح هم 11 تای آن به خوبی تشکیل تخم یا گامت را داده بودند که دوتای آنها را کاشتم و یکی از آنها گرفت و الان یه دختر کوچولوی 6 ماهه درون شکم دارم .

ضمنا یکی از دوستان نوشته بود IUI و یکی دیگر هم نوشته بود IVF که ما هیچکدام از اینها رو انجام ندادیم .
ما عمل ICSI یا همان میکرو را انجام دادیم که آخرین و پیشرفته ترین و پرهزینه ترین راه است !
2720
تنها مشکلی که پیش آمد این بود که من میزان زیادی تخمک آزاد کردم ! شاید بگویید که این خوب است اما برای خودم خطرناک بود چون اگر این همه تخمک را از من میگرفتند درون شکم و ریه من کمی آب میرفت که به آن اوپاسیتی می گویند . دو راه داشتیم : 1- یا باید این خطر را می پذیرفتم و تخمک برداری را انجام می دادم 2- یا اینکه کلا این بار را بی خیال می شدم و ماه بعد از نو تمام این داروها را استفاده میکردم تا دوباره تخمک برداری انجام دهم . عیب روش دوم این بود که اینبار بدن به خوبی به داروها پاسخ نمی دهد و ممکن است تخمک های کم و ضعیفی آزاد کند . من دل به دریا زدم و روش نخست را پذیرفتم و سینوس ها و ریه و شکم من مقدار زیادی آب آورد و من چهار روز در بیمارستان آریا بستری شدم و خیلی اذیت شدم اما خوشحال بودم که حالا تعداد زیادی تخمک دارم که برای چند بار کاشتن به درد می خورد . اما چون حالم خوب نبود دکتر صلاح ندید جنین ها را همان روز برایم بکارد و همه آنها را فریز کرد . چند ماه بعد هم که دو تا از آنها را کاشت که یکی گرفت . الان هم هنوز 9 تا جنین فریز شده دارم !! که هر شش ماه 180 هزار تومان باید هزینه فریز بپردازم !!
مهشید جان سلام
شما می تونی جنین هاتو اهدا کنی؟
می دونی شرایط اهدا چیه؟
دیگه اینکه من شنیدم نمونه اسپرمی که با بیوبسی به دست می یاد یه کم ضعیفه و خوب جواب نمیده.آیا این درسته گلم؟
ممنون
صنم جون ! من هنوز از شرایط اهدا چیزی نمیدونم . در مورد قسمت دوم نوشته هاتون ما که مشکلی نداشتیم و نمونه اسپرم خیلی هم خوب بود . حتا دکتر فدائیان می گفت جنین ها عالی هستند و خودش هم تعجب کرده بود . برای اهدای جنین چیکار باید بکنیم ؟
مهشید جون خیلی خوشحال شدم منم شوهرم ازو بود ولی یه دکتر خوب بهش پیشنهاد fna داد که با سرنگ از بیضه اسپرم میگیرن و خوشبختانه داشت...خوب این روش یکم بهتر از بیوپسیه
البته من هنوز بعد از 5 میکرو نتیجه نگرفتم ....البته دفعه 5 شد و 2.5 ماهه افتاد ولی الان تحت نظر پاکروشم که ایشالا تا اخر سال عمل کنم

در مورد اهدا هم تو همین سایت خیلیها هستن که میخوان اهدایی بگیرن و منتظرن یه سر به اینجا بزن و پیشنهاد بده
مطمئنم که خیلی ثواب میکنیhttp://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=6269&postID=1447645#1447645
2714
من 28 سال دارم . میکرو را در بیمارستان مهر انجام دادم . حدود 7 میلیون هزینه برداشت با داروهای بعد از زایمان و هزینه چهار روز بستری در بیمارستان آریا که 400 هزار تومان بود .
حدود 600 تا 700 هزار تومان فقط سیکلوژست استفاده کردم ! آمپول دیفرلین با بیمه حدود 120 هزار تومان بود و ....
برای اهدای جنین هم من حرفی ندارم فقط باید با شوهرم مشورت کنم که فکر کنم اون هم مخالف نباشه .
دوستان گرامی ! من و شوهرم آنقدر درباره این نازایی ها تحقیق کرده ایم و اطلاعات جمع کرده ایم که خودمان یه پا دکتر شدیم !! اگر سوالی دارید در خدمتم . فقط یه توصیه به دوستان دارم که وقت و پول و جونشون رو را با IUI هدر ندهند خیلی از دکترها برای اینکه پول بیشنتری دربیارن چند بار آی یو آی رو به بیماران بیچاره تحمیل می کنند ! پولها رو جمع کنند و یه دفعه میکرو که همان ICSI هست انجام دهند .
من باید یه ماه دیگه میکرو کنم
مشکل هم از شوشو هست مورفولوژی 5 درصد و کم تحرکی
و تیرویید شدید
دکترم هم پاک روش هست
ولی خیلی ناامیدم چون شنیدم میکرو برای کسایی که مشکل مورفولوژی دارن جواب نمیده
و از این طرف هم توانایی همین یه بار میکرو رو ندارم
دکتر پاک روش بیمارستان ابان میکرو میکنه
نمیدونم جای دیگه میره یا نه
میخواستم بدونم در مورد مورفولوژی چیزی شنیدی
دوست من . مورفولوژی یعنی شکل شناسی ! کسی هم که که مشکل مورفولوژی داره یعنی ساختار و شکل اسپرم ها مشکل دارند همین هم باعث میشه که مشکل کم تحرکی هم به وجود بیاد چون اسپرم ها شکل مناسبی ندارند که بتوانند در مایع منی شنا کنند .
مشکل مورفولوژی در IVF جواب نمیده چون در IVF تخمک و اسپرم را کنار یکدیگر می گذارند تا لقاح انجام شود .
ولی در میکرو با استفاده از سوزنهای بسیار ریز اسپرم به درون تخمک تزریق میشود بنابراین برای مشکل مورفولوژی هم جواب میده و مشکلی نخواهد داشت .
2706