2410
2553
بهار جون مشاوره تلفنی چکار میخواد بکنه ؟ شما باید بیای تهران و دکتر شما رو معاینه کنه اگر هم زنگ بزنی دکتر یا باهات صحبت نمیکنه یا اگر هم بکنه میگه باید بیای مطب . عصبی بودن هم خوب که نیست و تاثیر خوبی هم روی بیضه ها نداره . بهتره شوهرت رو قانع کنی که بیاد و درمان رو شروع کنه . چند بار گفتم که در این راه باید چند چیز داشت : 1- وقت 2- صبر و حوصله 3- پول 4- عمل مو به مو به دستورات دکتر یعنی اگر گفت فردا باید بیای مطب باید خودت رو برسونی . اگر گفت این دارو آلمانی یا ایتالیایی و محصول فلان شرکت رو پیدا کن و بخر باید این کار رو بکنی . وقتی این کارها رو کردی حتما نتیجه میگیری .

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

این ازهای هورمونیه همسرمه
fsh..................18......................نرمال..................... 1.4- 15.4
Lh..................8.4......................نرمال...................... 1.24- 7.8
Testesteron...........2.5.................نرمال...................... 2.8 - 8
TSH..................4.690.................نرمال.......................0.27 - 4.2

دکتر صدیقی گیلانی توی رویان به همسرم گقته احتمالامشکلت منشا هورمونی داره و معرفی مون کرده با فوق تخصص غدد .
می خواستم بدونم نظر شما چیه عزیزم؟

بازم ممنون
صنم جون . شوهر شما هم مشکل بالا بودن هورمونهای fsh و LH و پائین بودن تستوسترون رو داره و تقریبا مشکل شوهر شما با شوهر زهرا خانم یکی هست . در صفحه پیش در این باره پاسخ نسبتا بلند و مفصلی به زهرا دادم شما هم اون رو بخوان . امیدوارم مشکل شوهر شما که یک مشکل هورمونی هست برطرف بشه چون در آزمایش زیاد چیز خطرناکی نمی بینم .
2720
2714
مهشید جون سلام خوبی؟منم شوهرم واریاکوسل داشت پارسال عمل کرد 2ماه قبل رفت آزمایش 55تا نوشته بود اسپرم مرده 50 تا هم زنده همین عددها را نوشته بود حالا 2 ماهه اقدام کردیم هنوز نشده تجربه ای تو این ضمینه داری عزیزم؟
مهشید جون سلام.چقدر خوب شد که با تو آشنا شدم.نتیجه آخرین آزمایش شوشوم اینجوریه: 7.8 volume 3.5ml normal range >2 PH * motile 45-50% normal range 60-100% * non motile 50-55%* sperm count 50 million/ml normal range 60-150 abnormal forms 25-30% *viscosity normal *W.B.C 5-6* Ep cells 10-12 عزیزم میشه راهنماییم کنی؟
سلام مهشیدجون ببخشید من شوهرم و بردم پیش یه دکتر اورولوژی گفت شوهرم واریس بیضه سمت چپ داره ولی خیلی ضعیف و باعث ناباروری نمیشه آزمایش هورمونی براش نوشت که شکر خدا خوب بود و گفت مشلی نداره و براش دارو نوشت که 3 ماه استفاده کنه و دوباره بعد از3ماه آزمایش اسپرم بده داروهایی که به شوهرم داد ویتامینe ویتامینc وکلومیفن است به نظر شما این داروها برای شوهر من جواب میده
غریبه جون من فکر می کنم پنتوکسیفیلین هم باید براش می نوشت ! به هر حال چون یکی از بیضه ها واریکوسل خیلی ضعیف داره بنابراین نباید تعداد اسپرم ها آنقدر کم باشه . این ویتامینها رو بخوره اما نباید انتظار زیادی داشت که مثلا چند روزه تعداد اسپرم از ده تا به 60 میلیون برسه !
ضمن اینکه حرکت اسپرمها هم نسبتا ضعیف بوده .
اگر بهتر شد که خیلی خوبه ...
اگر بهتر نشد باید ببینیم که چقدر اسپرم اضافه شده و حرکت آنها چقدر تغییر کرده .
بسته به جمله بالا شما یاباید IVF انجام دهید یا میکرو (ICSI)
2706