2410
2553
دخترم یک سال و 4 - 5 ماهشه....پی پی رو یکی دو ماهه میگه...دلم میخواد از پوشک بگیرمش...بیاید بگید چجوری شروع کردید و چکار کنم بهتره

پیشاپیش ممنون مامانا
به به پریساااااااااااااااا

راستی از زهرا خبر داری ؟ نینیش به دنیا اومد ؟

واسش یه لگن بگیر
کتاب مامان مامان جیش دارم رو بگیر
کتاب من که تاج هر سرم لگن دارم رو بگیر
وقتی خونه ای هر نیم ساعت ببرش دستشویی و ازش بخواه جیش کنه
وقتی داره زود میزنه واسه پی پی فوری تشویقش کن و ببرش روی لگنش تا اون جا پی پی کنه

البته من خودم هنوز هیچ کدوم از این کارا رو نکردم هههه از بس باحالم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2456
ولی توی کتاب همه کودکان تیز هوشند بخش مدفوع و ادرار بچه ها ببین توی این سنی که شاینا هست وضعیت جسمیشون چی نوشته و چقدر سیستمشون کامل شده برای کنترل ادرار و پی پی
این اطلاعات رو درباره شون بدونی بهتر می دونی برای این سنشچقدر انتظار داشته باشی ازش واسه ادرار و مدفوع
من ٢ ماه و شیشم ماه گرفتم یعنى انقدر بزرگ بود یه شبه پوشک نبستم هر ١ ساعت روزاى اول میبردمش جیش کنه براى هر بار که جیش میکرد به جایزه کوچواو در حد شکلات و .... بهش میدادم اصلا اصرار به زود از جیش گرفتن نکن بزار خودش بخواد البته چون پى پى رو میگه احتمالا آمادگى داره
2714
چند دقیقه بعد از خوردن شیر ببرش تو دستشویی ومدام به صورت آب بازی آب بپاش به بدنش خودش جیش میکنه اینکارو تا مدتی انجام بده خودش یاد میگیره
خواب مرا نمیبرد........ تورا می آورد....... بی آنکه باشی.........
چند دقیقه بعد از خوردن شیر ببرش تو دستشویی ومدام به صورت آب بازی آب بپاش به بدنش خودش جیش میکنه اینکارو تا مدتی انجام بده خودش یاد میگیره
اگه دوست نداشت بشینه همون سر پاهمخوبه بعد ازیه مدتی خودش یاد میگیره بشینه
به نظر من توالت فرنگی نگیر آخه دوباره کاری میشه باید هرجا که میری همرات باشه بره تو دستشویی بهتره
راست میگی زی زی جون؟؟

یه ساعت پیش بهم گفت پی پی..منم دوییدم بردمش تو دستشویی...هر ترفندی زدم انجام نداد..ولی خب اولین بار بود که امتحان کردم...

بازم سعی میکنم
مامانی خیلی زوده دستگاه تناسلی کودک تازه بعد از 18ماهگی کامل میشه.از18ماهگی ازدستشویی پلاستیکی استفاده کن ولی اجبار نکن بهترین سال برای از پوشک گرفتن بعد از 2سالگیه.خودم دوقلوهامو 27ماهگی از پوشک گرفتم ولی از 18ماهگی از لگن استفاده کردم مخصوصا صبحها بعد از خواب.27ماهگی هم راحت باز شدن فقط 2روز اول سخت بود دیگه اصلا جایی هم کسیف نشد وبا ارامش خاطر هم خودم هم دخترام این مرحله رو گذروندیم
2706