2410
2553
عنوان

]چقدر به خودتون می رسید؟ روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه...

| مشاهده متن کامل بحث + 1161926 بازدید | 8784 پست
نیکی جون
قرص اکوفن رو همه می تونن مصرف کنن صد در صد گیاهیه عزیزم
من پی اچ آ رو 5 روزه مصرف کردم پوستم چرب نیست معمولی متمایل به خشکه
سمت چپ صورتم نزدیم گوش و شقیقه چند تا جوش ریز پیدا شده که شاید کار همین کرم باشه اما نمی دونم چرا فقط یه طرف صورتمه عزیزم
راستی این سوال و جواب رو تو یکی از سایتها پیدا کردم امیدوارم به دردت بخوره
سوال : چند ماه پیش تصمیم گرفتم برای لایه برداری صورتم از کرم aha استفاده کنم در مدت 1 ماهی که استفاده کردم یک دایره بزرگ سرخ رنگ سمت چپ صورتم افتاد که حساسیت به همین کرم بود بنابر این مجبور شدم مصرف کرم رو قطع کنم چند روز پیش در داروخانه بروشروی از محصولات نئوستراتا رو دیدم که در اون سری محصولاتی به نام pha ر معرفی شده بود که ظاهرا" لایه بردار مناسب پوستهای حساس و خشکه که تمامی خواص و ویزگیهای aha رو داره بدون عوارض سوزش قرمزی و عوارض احتمالی aha رو هم نداره اول بفرمائید این pha چی هست؟ این مطب تا چه حد صحیه؟ و یعنی میشه نتیجه ای رو که کرمهای aha حاصل میشه ار pha گرفت؟

جواب دکتر سجادی : اول از همه یادآوری کنم که مصرف کرمها باید مناسب پوست باشند. پوست شما احتمالاْ کمی خشک یا معمولی بوده و کرم مزبور برای پوست چرب بوده و یا کرم را مدت زمان زیاد روی پوست نگهداشتید. استفاده از ضدافتاب و مصرف منظم آن مهم است. کرمهای حاوی pha بیشتر برای پوستهای خشک و معمول مناسبند و با مصرف این کرمها pha در روی پوست به aha تبدیل میشود و همان اثر را دارد

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

نیکی جون این رو برات نوشتم تا بدونی ترتینوئین رو نمی تونی با لایه بردارها استفاده کنی عزیزم
جوشه دیگه میاد و میره فقط یه کم زمان می بره من احساس می کنم پی اچ آ کمک کرده جای جوش هام کمرنگ تر شده البته قبلا هم گفتم من پریود تا پریود 2 تا جوش میزنم اون هم متاسفانه روی لپم حالا این جوش های ریز کوچولویی که بعد از مصرف لایه بردارها تشکیل میشه نمی دونم دیگه چی هستند اما به نظرم خیلی نباید باهاشون ور بریم

روش صحیح استفاده از کرم ترتینوئین ( لوکاسید ، کترل ، دیفرین ، آداپالن ، زوراک ، آکنه مایسین پلاس ، رتین آ ، رتینوئید ... )
ترتینوئین دارویی است که از ویتامین آ تهیه میشود انواع مختلف ترکیبات ترتینوئین که در بالا اشاره شد به شکل دارو در بازار در دسترس می باشد . همچنین انواع دیگر آن شامل رتینول و رتین آلدئید در کرمهای زیبایی استفاده می شود .

این داروی ارزشمند در درمان چروک صورت و لک صورت و پیری نا شی ازاشعه آفتاب و همچنین در درمان جوش صورت کاربرد دارد.در واقع این دارویی است که اغلب مردم آن را به عنوان کرم لایه بردار می شناسند .
انواع مختلف این دارو از نظر قدرت و اثر بخشی با هم فرق دارند . انتخاب نوع مناسب دارو بر اساس نوع پوست باید توسط پزشک متخصص پوست انجام شود .

به دنبال مصرف این دارو روی صورت در برخی موارد قرمزی ، خشکی ، پوسته ریزی و گاهی خارش ایجاد می شود . برای جلوگیری از بوجود آمدن این عوارض و عادت دادن صورت به دارو به توصیه های زیر توجه نمائید :

1- حتما در هنگام استفاده از این دارو از کرم ضد آفتاب و کرم مرطوب کننده مناسب که توسط پزشک شما توصیه شده استفاده نمائید .
2- به اندازه یک نخود از کرم ترتینوئین با یک نخود از کرم مرطوب کننده یا کرم ضد چروک مناسب دیگر که توسط متخصص پوست تجویز شده ترکیب نموده و به صورت بمالید .
3- در شروع مالیدن کرم هر سه شب یک بار باشد ( تا دو هفته ) .

4- اگر بعد از دو هفته در صورت شما هیچ نوع قرمزی ایجاد نشد، مصرف کرم را به یک شب در میان افزایش دهید .
5- دو هفته بعد از مصرف یک شب در میان اگر هیچ قرمزی به وجود نیامد مصرف کرم را هر شب کنید .
6- اگر شما سه ماه کرم را هر شب استفاده کردید بدون هیچ گونه قرمزی و خشکی پوست، از پزشک متخصص پوست خود بخواهید که ترتینوئین قویتری برای شما تجویز کند .

7- اگر در حین مصرف ترتینوئین یک شب در میان یا هر شب پوست شما دچار خشکی و قرمزی شد مصرف دارو را حسب تحمل پوست خود طوری کم و زیاد کنید که مختصر پوسته ریزی ایجاد شود .
8- یک هفته قبل از اصلاح صورت ( خانم ها ) مصرف کرم را قطع کنید .
9- از اسکراب و داروهای لایه بردار دیگر همراه ترتینوئین استفاده نکنید.
2456
مامان آروین جان در مورد پی اچ ا که گفتم واسه دور چشم مناسبه و گردن . شما باید برای هر قسمت مربوط به همون رو بگیرین مثلا شما پی اچ ا واسه صورت رو دارین میزنین خوب معلومه که اینو به دور چشمتون نمیتونین بزنین چون این 10 % و برای دور چشم معمولا 4%بیشتر خوب نیست. من الان واسه دور چشم دارم دور چشم نئوستراتا رو میزنم که روش نوشته پی اچ ا 4% .و مطمئنا اینی که به چشم میزنم رو به گردن نمیتونم بزنم چون بی نهایت واسش ضعیفه. پس خانمم کرم هر قسمت مربوط به همون قسمته و اگه رو کرم مربوط به صورتتون نوشته دور چشم استفاده نشه منظورش این نوع مخصوص فقط صورت یا قسمت ایکسه. و واسه هرجا باید مربوط به همونو بگیرین.
آرامش جون ممنون از راهنماییت اما چون نوشته بودی (که پی اچ ا خیلی ضعیف و ملایمه و واسه قسمتهایی مثل دور

چشم و گردن که پوستش نازک تر و حساسه خوبه و ا اچ ا رو واسه صورت ) گفتم ممکنه دوستان کاربردش رو درست

متوجه نشن عزیزم بهر حال چیزی که مسلم درصدهای پایین تر چه pha و یا aha برای گردن و دور چشم مفیده وگرنه

درصدهای بالاتر از هر دو برای پوست صورت مناسبند که حالا هر کس بر اساس نظر شخصیش یا دستور پزشک و

مهمتر

از اون نوع پوستش می تونه یکی از این دو رو انتخاب کنه
سلام.. خسته نباشد. من همیشه از دور خواننده تایپیک شما هستم و بالاخره منم تشویق به رسیدگی به پوستم شدم.پوستی که حتی ضدآفتابم به زور بهش میزنم.
اگه شما بتونید در موارد زیر منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

<<من پوستم تقریبا چربه.. جوشهای ریز پوستی زیادی دارم. جای جوش هم تا دلتون بخواد دارم. از منافذ باز روی گونه هامو پیشونیم که دیگه نپرسید. و اینکه پوستم احتیاج به کشیدگی داره. احساس میکنم چروکهای ریزی داره.در ضمن احساس میکنم پوستم تیره شده. واقعا افسرگی گرفتم.>>

خواهش میکنم به من بگید داروها و کرمهای مورد نیازم چی هستن. اگه با مارک و قیمتشون بگید ممنون میشم.

شخصیتم را با برخوردم اشتباه نگیر.
شخصیتم آن چیزیست که هستم و برخوردم بستگی به آن چیزی دارد که تو هستی!!
ارامش جون سلام ضد افتاب چی می زنی ضد افتاب هم مارک نیوستراتا داره قیمت دورچشم و ضد افتابش چنده و اینکه چند وقته برای دور چشمت می زنی و ایا ضد افتاب و دور چشمش به این نام هست یا اگزویانس هست
2714
رها جون سنگ نقره کاربرد مام و ضد بو رو دارم... ممکنه عرق کنی ولی بو نمی ده... برای بوی کفش هم می تونید استفاده کنید

بچه من پوستم چربه و 32 سالمه.............. برای لیفت صورت چی بخرم
محلول شستشوی چشم بخرم چی پیشنهاد می دید؟
ممنونم از ارامش عزیز و مامان اروین کوچولوی نازنین

انیتا جان پوست منم مشابه پوست شماست
ببین اگه بتونی بری دکتر پوست که خیلی عالی میشه ولی به هر دلیلی اگه نمیری دکتر اول اینکه مشاور داروخونه میتونه راهنماییت کنه ولی اونا یه جورایی بیزنسی کار میکنن چون مال شرکتها هستن
ببین من از وقتی ژل اکسفولیاک میزنم پوشتم خیلی چربیش تنظیم شده
جوشهامم خوب شده
برای زیر پوستیا هم هنوز چیزی نگرفتم احتمالا ا اچ ا بگیرم همون ده درصد نئوستراتا
شما باید یک مرطوب کننده مخصوص پوستت هم داشته باشی من اوریاژ میزنم سریعا جذب میشه
برای منافذ باز هم پور ریفاینر بایودرما خیلی خوبه منم اینجا باهاش اشنا شدم قراره بگیرم
ضد افتابم مدلای زیادی هست فقط یادت باشه اویل فری باشه و مخصوص پوست چرب

بازم بقیه دوستان میان راهنماییت میکنن
ممنون دوستانی که جواب دادید
بازم منتظرم اگه خبر تازه ای بود بهم بگین ممنونم خیلی ممنون
اره ارامش جون صبر می کنم و از لایه برداری که دکتر داده فعلا استفاده می کنم
2706