2703
2553
عنوان

تربیت آموزش و بازی نی نیهای متولد اسفند 89 و فروردین 90

| مشاهده متن کامل بحث + 138606 بازدید | 2784 پست
یک، دو، سه، زنگ مدرسه، چار، پنچ، شش، ناظم بیا پیش، (نخودچی کیشمیش)، هفت، هشت، نه، یک قدم جلو!
-
گنجشگک اشی مشی, لب بوم ما مشین
بارون میاد خیس میشی, برف میاد گوله میشی
میفتی تو حوض نقاشی
خیس میشی, گوله میشین
میفتی تو حوض نقاشی
کی میگیره فراش باشی
کی میکشه قصاب باشی

کی میپزه آشپزباشی
کی میخوره حاکم باشی

رفتم به صحرا، دیدم قورباغه، گفتم: قورباغه، دماغت چاقه! رفتم به صحرا دیدم خرخاکی، گفتم : خرخاکی، چه قدر نا پاکی! رفتم به صحرا دیدم لاک پشت (لاک را باید با کاف مکسور تلفظ کرد ) ، گفتم : لاک پشت قرت ما را کشت، رفتم به صحرا دیدم مارمولک، گفتم: مارمولک، عیدت مبارک!

پیشی پیشی ملوسم می خوام تورو ببوسم مامانم نمی زاره بیا با هم بازی کنیم تا مامانو راضی کنیم
-
عمو زنجیرباف ...........بله
زنجیرمنو بافتی .........بله
پشت کوه انداختی ... بله
بابا اومده ................. چی چی آورده
نخودچی کیشمیش ... بخور وبیا
با صدای چی ..... با صدای ....

عمو سبزی فروش! - بله، کم فروش! - بله، سبزی هم داری؟ - بله، سبزیت باریکه؟ - بله، دالون تاریکه؟ - بله، سبزیت گل داره؟ - بله، درد دل داره؟ - بله، ابروم رو دیدی؟ - بله، خوب پسندیدی؟ - بله، وسمه خریدی ؟ - بله ، به ریشت خندیدی ؟ - بله ، ترتیزک داری ؟ - بله ، پاچه خیزک داری؟ - بله. سبزی آش داری- بله -چیکار به لاش داری- بله -من ترب میخوام- بله - تورو یه رب میخوام- بله-نعنا و پونه - بله- کی میایخونه- بله - من نعنا میخوام - بله - تو رو تنا میخوام بله

اینم یه سری ترانه های عامیانه که خیلیاشون رو خودتون حفظید و حتما ترانه دوران بچگیتون بوده.
برای نینیها بخونین و لذت ببرین
خانواده ی خوشبخت چیزی جز بهشت زودرس نیست.
من هی میام اینجا میخوام یه چیزی بگم ولی یادم نمی اومد و پس میرفتم

ولی الان نیم ساعت اینجا فکر کرنم تا یاد اومد .

میخواستم بگم که به جای سی دی های زبان خارجه بهتره سی دی های خاله ستاره واسه بچه ها بگیرن . هم جنبه ی اموزشی داره . هم خیلی حال میکنن با این سی دی هاااااا چون اهنگاشون شاده و با شعر آموزش میده
زشتی بندگانش را میداند ، اما می پوشاند ؛ آگاه است ، اما پنهان میکند ؛ نافرمانی میشود ، اما با بزرگواری می بخشد .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

اره انیس جون.یونا هم حسنی رو خیلی دوست داره.فعلا براش یکی گرفتم.

امروز اولین کاردستیمون رو درست کردیم.یه ماهی قرمز.بعدا عکسش رو میزارم.
میگم پریسا جون من خودم اینو درست کردم یونا البته خوب نگاه میکرد.
میخواستم بدونم روندش همینجوره تو کلاسایی که میری؟
اره افسون جان یونا همین که نگاه کرد خودش خیلی خوبه ممکنه اصلا نخوان توجه کنن که تو داری چی کار میکنی مهم اینه که خلا قیت رو تو بچه ها ایجاد کنیم الان برای سن یونا و اریو نگاه کردن به این که یه ماهی داره درست میشه بعد مامان با اون براش یه قصه و شعر میخونه خیلی اموزنده است .

سما جان این کلاسها رو یه سری از خانه های فرهنگ دارند جایی که من میرم خانه فرهنگ اردیبهشت
تو سعادت آباد که یک ماهه با 8 جلسه هزینه اش هم 80 تومان این دوره که تمام بشن میرن ترم بعد که یکم اموزشهاش پیشرفته تر میشه
2456
مرسی پریسا جون.
اینم عکس کاردستی ما
آپلود عکس کوچولوهای فارسی

بچه ها مشارکتتون کمه به نظرم؟؟چرا نمیاین.مطمئن هستم که خیلیاتون کلی بازیهای جالب با بچه ها میکنین.
یا روشهای تربیتی خوب میدونین.پس چرا شرکت نمیکنین؟؟
سلام
مامانها!

من برای محمد صدرا صدای ماهی رو یاد دادم
دهنش رو باز و بسته میکنه!

میگم ببعی میگه ....میگه بعععععععععع!

میگم گاوه میگه ؟؟؟؟؟؟؟میگه ماااااااااا

کارتهای بن بن بن هم از 9 تا 5تاش رو بلده !
کارتهای بن بن بن چی میباشد؟؟
کسی از فلش کارت استفاده میکنه برای نی نیها؟
چه مدلی؟ چه سایزی؟
من دنبال یه سایز بزرگ هستم مثل اونی که ماهواره تبلیغ میکنه.اسمش رو یادم نمیاد چی چی بود؟؟
افسون جان کارتهای باما هستن
من امروز نمایشگاه وسایل اموزشی بودم
این کارتها پک کاملش 45 تو نمایشگاه بود البته بیرون گفت 49 تومانه بعد فلش کارتها رو هم جدا جدا داشت با موضوع خاص مثل خوراکی ها حیوانات اندام و اشیا که گفت برای سن اریو خوراکی اندام و بعد اشیا بهتره
هر بسته هم 4 تومان بود که من نخریدم مثل اینکه سی دی هم جداگانه میبایست میخریدی
2714
کارگاه خلاقیت نینی ها :
یه چیزی که باید با نینی ها کار کنین توانایی فوت کردنه
با نی تو یه لیوان آب فوت کنین تا نینی ببینه بعد بدین بهش تا اونم سعی کنه
یه مقدار آرد روی کاغذ بریزین و فوت کنین
و با یه کبریت یا شمع روی یه کیک یزدی هم به کوچولو فوت کردن رو یاد بدین

کاردستی مربوط به این هم یه فرفره برای نینی درست کنین و با فوت کردن بچرخونین تا کوچولو یاد بگیره
پریسا جون مرسی که میای و هر چی یاد گرفتی بهمون یاد میدی.
فوت کردن یونا هفته پیش یاد گرفته .ولی این کارایی که گفتی رو حتما انجام میدم باهاش.

اون کارتها رو هم امروز تو کتاب فروشی دیدم.همونجور که گفتی جدا جدا داشت.مثلا میوه ها.البته کامل نبود.
من بن بن بن مقدماتی گرفتم که بالای 1 سال هست.و 30 تا فلش کارت داره.که فارسی هم نوشته.
امروز هم تو حموم رفتیم برای نقاشی کشیدن با رنگ انگشتی خودم ساز.
یعنی ماست رنگی.که یونا لطف کرد و هورت هورت خوردش.
انقدر بانمک بود قیافه اش.البته کمی هم رو زمین و کاغذ رنگی کرد.
تجربه جالبی بود.
به زودی با عکس میام.
خیلی بهمون خوش گذشت.توصیه میکنم حتما انجامش بدین.
سلام به همه..................................

رادوینم خوب شد ما دوباره اومدیم ............................... ولی حقیقتا بگم بیچاره شده چون این چند روز همش باز بود.............

خوب یه سوال ............................

کیا اتاق نی نی اشون رو جدا کردن...................................................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باید بگم اینم خیلی سخته
هیچ میدونستید که ،،،،،
ادمها به اندازه کمبودهاشون دیگران رو آزار میدن. !!!!
خداروشکر مارال جون که رادین خوب شد.ایشالله دیگه هیچ وقت مریض نمیشه.

من اتاق یونا رو از 7-8 ماهگی جدا کردم.راحت بود خداروشکرر.
در این مورد هم خیلی تحقیق کردم.دیدم بهترین سن همون حول و حوش 6 ماهگی هست.
و دیدم تو بیشتر موارد عواطف مادرانه هست که نمیزاره بچه مستقل بشه. و هر کسی رو هم دیده بودم که موکول کرده به 2 سالگی و بعد خیلی اذیت شده.معمولا بچه به راحتی قبول نمیکنه.نصف شب میاد پیش پدر مادر.

شبای اول هم خودمون پیشش میخوابیدم.تقریبا 2 هفته ای شد البته.بعدش هم نخود نخود هر که رود خانه خود.
من که راحت بودم.و خیلی هم راضی هستم از کاری که کردم.
افسون منم بازی رنگی رو انجام دادم البته نه مثل تو با رنگ خوردنی با رنگ انگشتی خیلی حال میدددددددددده
ولی باید اعتراف کنم که این بچه ها کارخودشون رو میکنن اصلا کاری به روژین ومن نداشت رهام
حقیقتا آموزش به رهام کار بسسسسسسسسیار سختی هست برای اینکه از اون دسته بچه های که خیلی خیلی بیشتر از روژین ژن بلد بودنش فعاله و همیشه با پوز خنده و نیش و کنایه به ما نظر میندازه انگاری که ما دیونه ایم و خودش عاقله

افسسسسسسسون تو تاپیک تولد سوال نوشتم لططططططططفا"

مارال جون ان شا... مریضی از رادوین جون دور باشه ...من نمیدونم چرا این بچه اینقدر مریض میشه اونم با تو که مثل گل مواظبشی !!!
من جدا کردم .. با نظرت موافقم کاری بسسسسسسسیبار سخت برای مادره نه بچه ههههههه

بچه ها تو این مسابقه شرکت کنید
http://ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=160825&PageNumber=3
حتی اگه کسیی هم نگرفتید از نی نی هاتون با کتاب این بهونه ای میشه واسه ثبتش ... آرشیو عکس نی نی هاتون پر میشه از ایده شاید به اسم مسابقه باشه ولی بعدا یادگاری خوبی واسه خودتون هست
من نمیدانم چرا حضرت دوست لطف ویژه ای دارد به من ...شکرت ای حضرت دوست
2706