2703
2553
عنوان

همه چیز در مورد استانبول

1983597 بازدید | 25326 پست
دوستان من تو استانبول زندگی‌ می‌کنم و قبلان تو تاپیک‌های دوستان به شما جواب میدادم این تاپیک خودم است خوشحال میشم که به همتون کمک کنم
دوستی ها کمرنگ بی کسی ها پیداست راست گفتی سهراب آدم اینجا تنهاست
مراکز تفریحی:
1// میدان هیپوریوم:

2// مسجد سلطان احمد: (بدون ورودی) ترانوای زیتون بورنو – کاپاتاژ را در اکسارای نزدیک پل هوایی سوار شده و در منطقه سلطان احمد پیاده شوید

3// ایا صوفیا: 20 لیر ورودی

4// موزه کاخ توپ کاپی: (20 لیر)

5// پارک زیبا گلخانه کنار تنگه بسفر

6//برج گالاتا: پیاده از میدون تقسیم وارد خیابون استقلال شدیم و تا آخرش رفتیم و به برج گالاتا رسیدیم. ولی میتونید از میدون تقسیم سوار تراموای قدیمیش بشید و نزدیک برج پیاده بشید. برای رفتن به برج گالاتا از میدان تقسیم (دوستانی که از منطقه آکسارای میخواهند به میدان تقسیم بروند وقتی ایستگاه کاباتاش پیاده شدین از آنجا میتوان با فونی کولر به میدان تقسیم رفت البته از همان آکسارای دلموش و اتوبوس هم برای رفتن به میدان تقسم هست) به خیابان استقلال میرویم سوار بر ترانوای قدیمی خیابان استقلال شده و تا اخرین ایستگاه برید( میتوان این مسیر را پیاده هم رفت). کمی قدم جلو تر، برج گالاتا را میتونید ببینید. تنگه بسفر را، از بالا این برج دیدنی استکه ورودی آن 10 لیر است

7// جزیره بیوک آدا: برای بیوک آدا از آکسارای با تراموا در آخرین ایستگاه که همان کاباتاش است پیاده میشویم و کشتی های بیوک آدا را سوال میکنیم که کجا سوار میکنند وقتی سوار شدیم آخرین جزیره که همان بیوک آدا است پیاده میشویم قیمت بلیط کشتی تقریبا 3-5 لیر است
در این جزیره میتونید دوچرخه سوار بشین که کرایه آن 5 لیر است
و اگه درشکه هم سوار بشین کرایه آن 60لیر است

8//تور بسفر:. با همان تراموای T1 به ایستگاه امیننو یا کاباتاش میرویم از همان ج که البته من از کاباتاش رفتم تور مورد نظر را انتخاب میکنیم که تقریبا 10 تا 20 لیر است البته شب های تنگه بسیار زبباتر و دیدنی تر است و در طول سفر که 1.5 تا 2 ساعت است براتون توضیح هم میدن در ضمن اگه تور با رقص را انتخاب کنید تقربا 70 $ است. ساعت فروش تا ساعت 2.30 بعداز ظهره که 6 ساعت در تنگه گردش و توقف داره

9// مسجد امین نونو

10// اکواریوم: اول سوار خط متر آکسارای - فرودگاه میشیم M1 سپس در ایستگاه kocatepe پیاده میشویم و به مرکز بزرگ خرید استانبول فروم میرویم در این مرکز میتوان به آکواریوم با ورودی 28 لیر و موزه یخ با ورودی 25 لیر رفت. 500 متر بالا تر از پل هوای اکسارای به طرف زیتون برنو، سوار مترو زیرزمینی اکسارای- فرودگاه اتاتورک شده و در ایستگاه فروم پیاده شید. در سمت چپ این ایستگاه ، مرکز خرید فرومه. در طبقه زیر زمین اون ، اکواریوم زیباست ، قسمتی از این اکواریوم ، تونل شیشه داره (بلیط ورودی 25 لیره- مدت بازدید 2 ساعت، طول میکشه)

11//موزه یخ: اول سوار خط متر آکسارای - فرودگاه میشیم M1 سپس در ایستگاه kocatepe پیاده میشویم ( در نقشه چک کنید )و به مرکز بزرگ خرید استانبول فروم میرویم در این مرکز میتوان به آکواریوم با ورودی 28 لیر و موزه یخ با ورودی 25 لیر رفت

12//بام استانبول: از امینونو برو بلیط 12 لیر هست. اول باید بری سلطان ایّوب از اونجا با یه تاکسی میتونی‌ بری بالا. هم از این ایستگاه( ایستگاه نزدیک کاپاتاژ ) یا امین ننو میتونید سوار کشتیهای کاپی کوی بشید بخش اسیا ی 1.5 لیر) درست روبروی این ایستگاه ، دولموشهای چاملیا تپه(1.5 لیر )را سوار شده بعد از طی ، مسیر سربالای نیم ساعته، به پارک زیبا و پر از گل ،بام استانبول می رسید.(بدون ورودی )

13// پارک آبی: با مترو خط M1 تا ایستگاه Yenibosna میرویم و در از این ایستگاه که خارج شدیم باید سوال کنیم که ایستگاه اتوبوس هایهای Aqua marina کجاست

14// پارک مینیاتوریک: از میدان تکسیم سوار اتوبوس های این پارک شوید اگه سوال کنید جای اتوبوس ها را بهتون نشان میدن ورودی آن 10 لیر است. تکسیم (به طرف خ عثمان بی ) سوار اتوبوس پارک مینی اتورک شوید ( 1.5 لیر ) در حاشیه این پارک ، تفریحگاهای برای بچه ها ست. مثل : تاب و سرسوره و وسایل ماشین

15// کاخ دولما باغچه: به میدون تقسیم نزدیکه و تو باید با مترو تو ایستگاه کاباتاش پیاده.. با تراموای T1 به ایستگاه کاباتاش بروید آنجا که پیاده شدین باید کمی پیاده روی کنید تا به کاخ برسین قیمت بلیطش 20 لیره و بسیار باشکوه است. کمی جلوتر از این ایستگاه( کاپاتاژ) ،کاخ زیبا و با شکوه دولمه باچه ست، حتما ببینید.(حدود 500 متر جلو تر از این ایستگاه ، در حاشیه تنگه بسفره. ساعت فروش بلیط ار ساعت 9 تا ساعت 3.30 بجز سه شنبه – . زمان بازدید 3 تا 4 ساعته-

16//پل بغاز: برای رفتن به زیر پل بغاز و کافه های اطراف اون از اسکله کاباتاش باید سوار اتوبوس های خط "25 E" بشید و دقیقا همون محدوده زیر پل ایستگاه داره. اگه حواستون به پنجره باشه کاملا مشخصه ولی میتونید برای اطمینان از راننده بخواید زیر پل پیاده تون کنه. توضیح اینکه برای رفتن به اسکله کاباتاش کافیه یک خط مترو از تقسیم سوار بشید و به کاباتاش بیاید. احتمالا از تقسیم هم اتوبوس داشته باشه ولی چون ما از کاباتاش رفتیم من اینطور توضیح دادم. موقع رفتن به روی پل بغاز و تپه تلویزیون یک تیر با دو نشون میزنین. چون سوار اتوبوس های " 129 T " از میدون تقسیم میشید . اوتوبوس تو مسیرش از روی پل بغاز رد میشه و شما میتونید منظره شهر و تنگه بسفر رو از بالای پل به راحتی ببینید. بعد اتوبوس از روی پل که رد شد به منطقه آسیایی وارد میشه و نزدیک تپه تلویزیون یه ایستگاه داره. از راننده بخواید شما رو اونجا پیاده کنه. فقط نکته اینکه از ایستگاه اتوبوس تا رسیدن به خود تپه نزدیک بیست دقیقه پیاده روی با شیب نسبتا بالا داره که اونو باید پیاده برید. مگر اینکه خودتون تاکسی بگیرید. البته یواش یواش برید اذیت نمیشید.
خود ترک ها به پل بغاز میگن بغاز کوپروسو

17// تپه تلویزیون یا جالیجا تپه: خود ترک ها به تپه تلویزیون میگن جاملیجا تپه سی

18// بازار ادویه: بازار ادویه استانبول یا همون میسیر چارسیسی هستش که در امین نونو واقع شده. برای رفتن به اونجا کافیه سوار خط تراموا بشید و ایستگاه امین نونو پیاده بشید

19// مراکز تاریخی و گرند بازار: سوار خط تراموا (زیتون برنو- کاباتاش) میشویم و ایستگاه سلطان احمد پیاده میشویم حال با گرفتن یه راهنمایی کوچیک میتونید همه این ماکز را ببینید ( میدان هیپوریوم مجانی - مسجد سلطان احمد مجانی - ایا صوفیا 20 لیر - موزه توپ کاپی 20 لیر - گلحانه پارک مجانی - بازار ادویه - گرند بازار - پل گالاتا که میتونید در اینجا ساندویچ ها خوشمزه ماهی میل کنید. جاهای که میتونید در این منطقه پیاده برید

20// قلعه دختر : از ایستگاه کاباتاش یا امیننو می تونید سوار کشتی مخصوص این قلعه بشید میگن یجورهایی مثل کافی شاپ هست

21// دلفیناریوم: نهنگ کوچک سفید و فوک آبی و دولفین برنامه مجزا دارن( 25 لیر)

22// گل حانا: گل خانه یه قسمتی از قصر توپ کاپی بود که بعدها برای بازدید و استفاده عموم آزاد شد. فضای بزرگ سبز و آرومی داره .وقت نشد نرفتین هم مهم نیس چندان .( بدون ورودی)

هتل:
به حرفای آژانسها به دوری و نزدیکی هتلها به جای اصلی اعتماد نکنین برین تو این سایت اسم هتلتونو بزنین کنارش یه ستون میاد همه جاهای دیدنی و مراکز خریدو فاصله هاشونو به هتل میزنه http://www.otel.com/
نظر بعضی از دوستان اینه که هتل توی آکسارای بهتره چون از آکسری راحت ترین برای رفتن به مراکز خرید هم اونجا تراموا هست هم مترو اگه هتل برات مهم نیست و فقط می‌خوای یه جای خواب داشته باشی‌ اکساری چون واقعا مناسب و هزینتون میاد پایین هم از نظر من اونجا به مرکز خرید نزدیکتره هم به مترو و ترموا نزدیکتریی هم به جاهای تاریخی‌ و دیدنی‌) اما دوست دیگه ایی معتقد بوده توی تکسیم هتل گرفتن از هر ستاره ای که باشه خیلی خیلی از اکسارای و لالعلی بهتره ... دو قدم راه به استقلال فاصله داره ..

1- هتل گلدن ایچ1 ( zohrem و مهدیس هم چند وقت پیش تو اون هتل اقامت داشتن و راضی بودن - هتل گلدن ابج 1 هم هتل خوبی هستش و خدمه اش هم انگلیسی بلدن صبحانه اش هم واقعا کامل هستش ما هم گلدن ایج 1 بودیم. چهار شب با پرواز اطلس جت شد 1280 هتل خوبی بود. اتاقش هم نه بزرگ بود نه کوچیک - اتاق‌ها تمیز بود و هر روز هم تمیز میشد
کارکنای هتل خوش برخورد بودن و انگلیسی هم بلد بودن - هتل ما به میدون تکسیم خیلی نزدیک بود و لوکیشنش هم خیلی عالی بود یعنی شما از هتل که به سمت تکسیم میرفتین همش سنگ فرش بود و معماری کوچه هاش واقعا زیبا بود تا تکسیم هم که 5 دقیقه بیشتر نبود. البته تو اون منطقه هتل هایی مثل کریستال و گلدن هیل هم بودن. ایر کاندیشنش هم 24 ساعته کار میکرد و مشکل قطع آب هم نداشتیم -ولی چای ساز و منو free مثل آب و چای نداشت) همون نزدیکای هتل یک عالمه رستوران و.. بود که همشون غذاهاشون خوب بود و هر چی که سفارش میدادیم خوشمزه بود. شبا هم موسیقی زنده داشت تو همون خیابون..
2- هتل گلدن ایج 2 ( 4 ستاره - مامان عسلی : در میدون تقسیم بود. فاصله اش تا میدون 2 دقیقه پیاده است. موقعیتش که فوق العاده بود. دسترسی به اتوبوس و مترو و تراموا و کشتی خیلی راحت بود. از لحاظ سرویس هم خیلی خوب بودن. اتاق رو هر روز بدون اینکه حتی یک بار بگیم تمیز و سرویس میکردن. صبحانه اش خوب بود ولی تنوع نداشت. اندازه اتاق بد نبود ولی میتونست بزرگتر هم باشه. کلا هتلی هست که اگه مشکلی با قیمتش نداشته باشید توصیه میشه. ) . گل رز : اتاقاش کوچیک بود میدون تقسیم بود و دسترسیش عالی بود نظافت خیلی خوب بود صبحانه هم خیلی خوب بود تور ما برای 5 شب شد یک میلیون و پانصدهزار تومن که البته فکر کنم تو تعطیلات عید فطر اینقدر گرون بود
3- هتل لیون : نظرات مهسا : اتاقها خیلی تمیز بود و مرتب. پرسنلش هم مودب و خوب بودند. پیاده به صورت قدم زدن تا سر استقلال 10 دقیق بود. به نظر من امکاناتشون در حد 3 ستاره کشورهای دیگه بود ولی از چند نفر که توی 4 ستاره های دیگه بودند پرسیدم اونا هم می گفتند مثل همین بوده. خوبی لیون این بود که تازه بازسازی و کاغذ دیواری و اینا کرده بود و همه چیز نو بود. ما با اینکه قراردادمون با تور هتل گرند خلیج بود ولی وقتی رسیدیم کسی که دنبالمون اومده بود گفت که هتل Lion در تقسیم برامون رزرو شده. ما هم رفتیم اونجا. جای هتل عالی بود. به نظر من اگه می خواهید که از شبهاتون هم نهایت استفاده را ببرید حتماً در منطقه تقسیم هتل بگیرید. هتل 4 ستاره بود. خیلی خیلی تمیز بود. کارکنانش هم خوب بودند و خیلی کمک میکردند .منو صبحانه روزانش متفاوت بود.اتاقهاش ساده، و شیک و تمیز بود چون تازه بازسازی شده بود ولی امکانات هتلهای 4 ستاره بقیه کشورها را نداشت(البته تا جایی که من رفتم) بیشتر شبیه هتلهای 3 ستاره بود. بهتون پیشنهاد میدم اگه اختلاف قیمتش خیلی براتئون مهم نیست 4 ستاره در منطقه تقسیم بگیرید
1- هتل کریستال (هتل کریستال داره سر خیابون بودنش که پیاده روی نداره هتل کریستال یکی از هتلهای 4 ستاره تاپه .موقعیت مکانیش هم خیلی خوبه تو تقسیمه )

2- ازتانیک 4 ستاره
3- هتل لیون (هتل Lion در تقسیم برامون رزرو شده. ما هم رفتیم اونجا. جای هتل عالی بود. به نظر من اگه می خواهید که از شبهاتون هم نهایت استفاده را ببرید حتماً در منطقه تقسیم هتل بگیرید. هتل 4 ستاره بود. خیلی خیلی تمیز بود. کارکنانش هم خوب بودند و خیلی کمک میکردند .منو صبحانه روزانش متفاوت بود.اتاقهاش ساده، و شیک و تمیز بود چون تازه بازسازی شده بود ولی امکانات هتلهای 4 ستاره بقیه کشورها را نداشت(البته تا جایی که من رفتم) بیشتر شبیه هتلهای 3 ستاره بود. بهتون پیشنهاد میدم اگه اختلاف قیمتش خیلی براتئون مهم نیست 4 ستاره در منطقه تقسیم بگیرید.) قیمتی که من گرفتم هتل لیون هتل لیون در تکسیم و 4 ستاره است حتی از گلدن ایج 1 هم ارزونتره و گلدن ایج 2 از این 2 تا گرونترن
4-
5- هتل کایا ( 3 ستاره – معمولی – توی خ اصلی و در خ فتدوق زاد و دسترسیش راحته ) دوستان راضی بودند هم به خاطر دسترسیش به وسائل نقلیه هم سرویس دادن خوبش و هم صبحانه - ایستگاه تراموا جلوی هتل کایاست و میتونی بری اکسارای ولاللی . اتوبوسهای زیتون بورنو هم مبرند به اولیویوم .با اتوبوس به تقسم هم میتونی بری
6- هتل پیانو فروت ( 3 ستاره معمولی - تا ایستگاه اتوبوس از اونجا هم حدود 7 تا 8 ایستگاه تا تقسیمه پیانو فورت تو فاتیح واقع شده که دو طرف خیابونش پر از مغازست و جایی شبیه خیابان ولیعصر خودمونه
تجربه ناناز جون از این هتل : ما هتل 3 ستاره پیانو فورت بودیم اصلا هم بد نبود. خیلی شیک نبود ولی با توجه به اینکه ادم فقط واسه خواب میره هتل خوب و تمیز بود. صبحونشم خوب بود. . )
7- هتل گرند خلیج 4 ستاره : ستاره : من گرند خلیج رفتم..هتل خوبیه..جلوی در هتل ایستگاه اتوبوس داره..یه کم هم بری پایین تر ایستگاه مترو. تمیزیش خوب بود..هرروز صبح تمیز میکردن.. اگه میخواین چیزی بخرین و ببرین تو اتاق منظورم خوراکی هست بهتره که تو کیفتون باشه، ما آب معدنی که میخریدیم و میبردیم بالا از تو یخچال در می آوردن! یعنی اگه نوشیدنی به جز مال خود بخچال بود میذاشتن رو میز!! ما هم شبا آب و نوشیدنی رو میذاشتیم تو یخچال خنک بشه بعد صبح با خودمون میبردیم بیرون6 روز اونجا بودیم صبحونه ش توی 6 روز یه مدل بود اما متنوع بود و میتونستیم هرروز یه چیز رو تست کنیم ایستگاه اتوبوس دقیقا جلوی در هتل هست..از در که میای بیرون به سمت چپ که بری ایستگاه مترو هم هست..ما یکی دوبار هم پیاده رفتیم میدون تقسیم که یه کم خیابون اصلی شیب داشت اما اذیت کننده نبود..تقریبا با سرعت خیلی آهسته نزدیکه 15 دقیقه پیاده روی داره تا تقسیم.. واسه رفتن به مراکز خرید راستش ما از پذیرش هتل سوال میکردیم
8- هتل امید و کرند امید (نظر مونای عزیز : دوستان برای هتل پارسال یکی‌ از دوستان اومده بود اینجا فرستادمشوناین هتل که راضی‌ بودن با صبحانه هر اتاق دو نفر دلار باهاشون حساب کرد تو میدون اکسارای از اکسارای هم که به همه چیز نزدیک تر میشید به نظر من مرکز خرید نزدیکتره جاهای گردشی هم نزدیکتره )
نظر سولماز عزیز در مورد هتل امید : اومدیم اکسارای و خیلی اتفاقی هتل امید رو بیدا کردیم ، ولی جا نداشت رفتیم هتل بغلیش که خیلیی بد بود . امید بهمون کفت فردا خالی میشه اتاق . ما هم دیشب رو إجبارا تو اون یکی هتل موندیم و صبح اومدیم اینجا . واقعا عاله . اون یکی هتل 70 لیر بود ولی اینجا 80 لیر ولی تمیز یش 100 لیر بیشتر از اون ارزش داره به خدا .آها یه دفعه این اومد به سرم شما اون هتل امیدی رفتی‌ که دقیقا دور میدون یا اونی که نزدیک مک دونالد این ور خیابون ؟ هتلمونم امید نزدیک میدونه . فکر کنم اون یکی اسمش کرند امیده . نه ؟
آدرس هتل امید :‌ادرس هتلو ترکی نوشته 8avm yeralti c,ars,isi a Kara,isi aksaray / ist. بر خیابونم هستش هتل . درست جلوی زیر کذر و أوت لت avm . تلفنشم : 00902125256052
مونا : ای وای سولماز جون تقصیر من شد اون هتلی که من گفتم اون یکی‌ بود اگه خواستی‌ برو یه نگاه هم به اون بنداز اون تمیز تره و به دوستان بگو البته من از قیمتش شک کردم چون اون یکی‌ گرون‌تره دو سال پیش100 $ بود

9- تایتانیک ( 4 ستاره و خوب و توریستها میگن از گلدن ایچ ها بهتره )
10- الیت وورد هتل 4 و 5 ستاره (عالیه البته 5 ستاره هم داره و کنار هم هستند ولی 4 ستاره اشم هم عالیه)
11- گرین پارک تقسیم ( 4 ستاره و خوب و توریستها میگن از گلدن ایچ ها بهتره )
12- هتل متروپلی : 3 ستاره در منطقه آکسارای بودیم علت انتخاب هتلمون این بود که یکی از دوستان من قبلا اونجا رفته بود و اینکه نسبت به قیمتش خیلی خوب بود
13- تکسیم گونن (تکسیم گنونن اتاقاش کوچیکه ولی خیلی وسایلش امروزیه و خوبه -4 ستاره و خوب و توریستها میگن از گلدن ایچ ها بهتره )
14- هتل ددمان
15- هتل city center در taksim که 4 ستاره بود و خیلی خوب بود.
16- یوروپلازا (از نظر دسترسی خوب بود به خیابون استقلال نزدیک بود ولی از نظر کیفیت اتاق ، برخورد پرسنل و کیفیت صبحانه متوسط پایین بود تناها خوبیش استخراش بود که هم روباز داشت هم سرپوشیده صبحونه هم کاملا تکراری و کاملا معمولی بود - سمانه : هتلمون یوروپلازا بود اتاقی که به ما داده بودن خیلی بد بود چشم اندارش یه دیوار بتونی بود و از نور آفتاب خبری نبود خواستید اونجا اتاق بگیرید حتما طبق 7 به بعد باشه که چشم اندازش خوب باشه و اتاق و وسایلش قدیمی بود در مجموع فقط برای خواب خوب بود صبحانه معمولی و خوب بود و هر روز همون موارد تکرار میشد.ضمنا استخر سرپوشیده و سرباز خوبی داشت. )
17- هتل استانبول ( 3 ستاره - تو آکسارای - شبی 80 دلار 2 تخته همه چیشم خوب بود نه آنچنانی در حدی که کارت و راه بندازه آخه ما فقط آخر شب میو مدیم صبح زودم میزدیم بیرون )
18- هتلall seasion (آل سیزن) ( رزا جون گفتند خیلی بد - قتی رفتم اونجا چشمتون روز بد نبینه صد رحمت به مسافر خونه اسپیلت که نداشت و ایر کاندیشنش هم از ساعت 2 تا 5 بعدازظهر خاموش بود یعنی تو گرمترین ساعت روز و دقیقا ساعتی که مسافر تو هتله .آب حمامش هم یهو قطع میشد
ولی راحیل جون گفتند :: هتل all season را رفتم به چند دلیل : 1. قیمتش مناسبه 2. دسترسی به وسایل نقلیه راحت تره 3. به جمعه بازار که من خیلی دوسش دارم نزدیکه 4. میشه گفت نسبت به پولی که میدیم صبحانه و اتاقاش خوبه http://www.hotelallseasons.com/ در ضمن من استانبول را برای خریدهای سالانم میرم و خوب فکر میکنم هتل 4 ستاره کافی باشه و از نظر تمیزی که هتل 4 ستاره است و هر موقع که بخوای براتون اتاق را کامل تیز می کنن ولی در کل من راضی هستم و دوباره هم بخوام برم همین هتل را انتخاب می کنم محلش هم findikzade است و خوبه آروم و تمیز البته اگه اهل شب بیرون رفتن هستی خوب تقسیم بهتره )
راحیل :: مورد هتل all season که خودم همیشه میرم میتونم بگم خوبه به وسایل نقلیه هم نزدیکی اتوبوس و تراموا 2 دقیقه راه و مترو ایستگاه فاتیح و آکسارای 10 دقیقه راه T من هتل allseason توی findikzade را چند سال گرفتم یه هتل چهار ستاره است که اگه این را هم بگیرید خوبه تا آکسارای هم تقریبا 10 دقیقه پیاده روی هست البته اگه با بچه آکسارای نری خیلی بهتره البته به نظر من خیابونش هم شیب نداره ولی اغلب کوچه های استانبول شیب داره کم و بیش حالا اگه دوست داری هتل all season برای 6 شب و 7 روز اقامت با پرواز اطلس جت 1020000

19- هتل اکگون ( هتل 5 ستاره اکگون تو خیابان توپ گاپی است خیلی خوبه الان که میپرسم خیلی گرون شده برای 4 شب نفری 1300000شده )
20- هتل eterno
21- هتل park royal هتل فوقالعاده خوب و در منطقه تقسیم ( نظرات جناب پژمان : با برواز تابان برای 5 شب 1250000 هتل خیلی تمیز و فاصلش تا تقسیم دو دقیقه بود سال ساختش هم 2010 بود. خودش استخر نداشت ولی می تونسی از استخر golden park مجانی استفاده کنی. مأساز هم ساعتی 60 دلار بود. صبحانش عالی و متنوع و در روز های مختلف برخی منوهاش عوض می شد. داخل اتاقش هم کتری برقی با جای کیسه ای و نسکافه داشت. سیستم تهویش عالی و تلویزیون LCD که علاوه بر کانالهای ترک کانالهای فارسی و rtl رو هم داشت. Wifi اینترنت با سرعت بالا و رفتار کارکنانش هم خوب بود. )
22- هتل کرون پلازا (پنج ستاره هست خیلی عالیه کیانا : ما این هتل رو برای پنج شب یک میلیون و چهارصد گرفتیم
این هتل در منطقه عثمان بی واقع شده و تا میدون تقسیم 15 دقیقه پیاده راه هست هتل واقعا تمیز بود باتوجه به اینکه هتلهای استانبول یک ستاره پایینتر از اونی که میگن هستن ولی این هتل 5 ستاره واقعی بود اتاقاش بزرگ و دلباز بود ایر کاندیشن بر خلاف هتلهای دیگه 24 ساعت کار میکرد سشوار و اطو داخل اتاقاش داشت شامپو و نرم کننده مو داشت چای ساز هم داشت چای و نسکافه و آب معدنی هر روز به صورت free داخل اتاقا میگذاشتن صبحانه هم عالی بود چند مدل پنیر و کره عسل باموم و بدون موم انواع نان مافین شکلاتی و ساده کورن فلکس شیر کم چرب و پرچرب املت نیمرو تخم مرغ آب پز چند مدل کرپ و پنکیک سوسیس و کالباس شکلات نوتلا شربت پرتقال انبه هلو آلبالو و آبلیمو سالاد میوه هندونه و خربزه خلاصه اینقدر کامل بود که ما تا عصر سیر بودیم )
23- هتل رویال 4 ستاره هست و خوب .
24- هتل گوش آداسی هتل سه ستاره ارزون no.29 laleli-istanbul-turkey tel :(o212)5135890 گوش آداسی هتل (کسی اطلاعاتی از کیفیت این هتل نداده )
25- هتل کروانسرای ( هتل 4 ستاره توی تقسیم بود هتل خوبی بود چای ساز هم داشت)
26- هتل آدلا ( کاربر رزا گفتند این هتل رو تجربه کرده بودن و راضی بودند من هتل آدلا رفتم البته 5 سال پیش تو منطقه شیرین اورل هست که خودش مرکز یه سری از برندها مثل کالینز و کی تی ان و ماوی و.. هست و همینطور به مرتر هم نزدیکه ولی یه مقدار قیمتش بالاس یعنی یادمه که اون موقع هم آدلا که چهار ستارست هم قیمت هتلهای 5 ستاره تقسیم بود ولی خدماتش هم مثل 5 ستاره هاست عالیه هم تمیزی و هم صبحانش
27- هتل دسیتی پورت و هتل دسیتی ( که تو آکسارای هست و دقیقا روبرو هتل امید که مونا جون تعریفش رو میکنه هتل دسی تی پورت یه هتل نوساز بود که واقعا اگر آل سیزن چهار ستاره هست اون باید 7 ستاره باشه حالا بهتون پیشنهاد میکنم اگر قصد سفر داشتید هتل دسی تی و دسی تی پورت که هردو زیر مجموعه هم هستن رو انتخاب کنید از نظر دسترسی هم هر دو بسیار خوبه به تراموا و ترن و اتوبوس و مترو نزدیکن )
هتل دسی تی هم تو آکسارای هست که یه هتل چها ستاره بسیار تمیزه و صبحانه کاملی هم داره دسترسیش هم بسیار بسیار خوبه فقطاتاقهاش خیلی بزرگ نیست ونکته جالب توجه اینکه تو این هتل ایرانی خیلی کم بود یعنی اونموقع فقط خانواده ما اونجا بود چون آژانسها زیاد این هتل رو پیشنهاد نمیکنن نمیدونم چرا قیمتش هم امسال من قبل از اینکه گول آژانس رو بخورم و آل سیزن رو بگیرم با پرواز ماهان بهم 1100 قیمت داده بودن
هتل دسیتی پورت هم شعبه دیگه همون دسیتی هست که سمت روبروی هم قرار دارن درآکسارای خیابان 16 فاتیح منکه خیلی راضی بودم چون واقعا تمیز و نوساز بود وخدمه بسیار مودب و خوبی داشت البته این هتل هم اتاقهای خیلی بزرگی نداره و مثل دسیتی اسپیلت داره سرویس بهداشتی مدرن و تمیزی داره در مورد قیمتش هم من دقیق نمیدونم چون من اول آل سیزن بودم بعد با هزار بدبختی تونستم هتلم رو عوض کنم برای همین با من همون قیمت آل سیزن حساب کردن یعنی 1135 البته با پروازماهان برای 7 شب )
28 - هتل ویلا زوریخ ( هم من اول میخواستم برم اونجا ولی گفتن جدیدا راحت جا نمیده و احتمال رد درخواست زیاده و اگه رد کنه باید یه جای دیگه رو انتخاب کنی که من کلا بیخیال شدم سارا جان زوریخ خیلی خوبه من خیلی تعریفشو شنیدم دوست داشتم همینو بگیرم اما گفتن زود پر میشه ممکنه ok نشه.این سایتشه http://www.hotelvillazurich.com/ ) هتل ویلا زوریخ خیلی خوبه ولی سخت گیر میاد
بهترین هتل ارزون تو تکسیم هتل سه ستاره ویلا زوریخه ولی خیلی زود ظرفیتش پر میشه، قیمتش واسه یه هفته 950 تومن بود احتمالا واسه سه شب همون حدود 700 تومن بشه.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

1- چهارشنبه بازار و جمعه بازار: جمعه بازارش رو باید با تراموا ایستگاه فیندیق زاده پیاده بشین و 3 دقیقه به سمت مخالف پیاده روی کنید یه بازار مسقف که کلی جنسای شیک و ارزون داره
عزیزانی که تو آکسارای هستن : اگه از آکسری سوار مترو قدیمی بشی باید 4 تا ایستگاه بری اولویم , مرمرا فروم و مرتر نزدیک هم هستن اگه بجنی تو یه روز هر سه تا رو میتونی بری
برای رفتن به مرکز خرید الیویوم حتما با تراموا برید ایستگاه زیتون بورنو پیاده بشید و بعد از اونجا با مینی بوسهای کرم رنگی که به اصلاح خودشون دولموش میکن دم الیویوم پیاده میشین نفری 1.5 لیره
مو نا : دوستان سه شنبه بازار همیشه هست داخل الویم هست الویم مرکز خرید هست تو منطقه زیتونبورنو و قیمت لباسها خیلی ارزون میشه توی سه شنبه بازار olovim قیمتها اینجا خوبه مخصوصا اگه از مرتر خرید کنی‌

2- آدرس مراکز تاریخی و گرند بازار: سوار خط تراموا (زیتون برنو- کاباتاش) میشویم و ایستگاه سلطان احمد پیاده میشویم حال با گرفتن یه راهنمایی کوچیک میتونید همه این مراکز را ببینید ( میدان هیپوریوم مجانی - مسجد سلطان احمد مجانی - ایا صوفیا 20 لیر - موزه توپ کاپی 20 لیر - گلحانه پارک مجانی - بازار ادویه - گرند بازار - پل گالاتا که میتونید در این منطقه پیاده برید و این جا ها رو بنید در اینجا ساندویچ ها خوشمزه ماهی میل کنی
بازار بزرگ یا grand bazar : با ترانوا میتونید برید و ایستگاه بازار بزرگ پیاده شید. من فقط داخلش گشتم و خرید نکردم چون کیفی که روز قبلش 50 لیر خریده بودم را دیدم وقیمت کردم گفت 180 لیر. چقدر مگه میتونید چونه بزنید؟ به نظر من خیلی خیلی گرون فروش بودند توی بازار. برای دیدن خوبه که یک گشتی توش بزنید
3- در مورد مراکز خرید باید بگم به هیچ عنوان اصلا مرتر نرید چون بدرد نمیخوره اگر اهل خرید مارک هستید از همون استقلال میتونید یه سری چیزا پیدا کنید اگر اهل خرید ارزون هستید باید بگم 11 شب به بعد خیابون آکسارای دست فروشه و خیلی قیمتهای مناسبی دارن از چهارشنبه بازار و جمعه بازارش غافل نشین که خیلی عالین وقتی برین دلتون نمیخواد در بیاین (ما به چهارشنبه بازارش نرسیدیم ولی جمعه بازارش رو باید با تراموا ایستگاه فیندیق زاده پیاده بشین و 3 دقیقه به سمت مخالف پیاده روی کنید یه بازار مسقف که کلی جنسای شیک و ارزون داره کنار ایستگاه فیندیق زاده یه مغازه لباس فروشی هست که من از اونجا 10 دست لباس مجلسی خریدم که عکساشو براتون میذارم هر کدوم از لباسا 25 یا 30 لیر یعنی به پول خودمون حدود 25 و 30 هراز تومان )
4- گه تعداد بالای 4تا میخوای میتونی از مرتر با قیمت مناسب خرید کنی چون مغازه های مرتر عموما عمده فروشی هستن ولی اگه در حد یکی دوتا میخوای jade بهتره که میتونی باهاشون چونه هم بزنی. پیشنهاد میکنم به آرمونی پارک تو محله صفاکوی هم یه سری بزنی ، نزدیک فرودگاه آتاتورکه و شنیدم که شلوار جین با قیمت مناسب تو خیابون اطرافش میتونی پیدا کنی
5- ما جزایر پرنسس رو با کشتی رفتیم و جزیره بیوک آدا پیاده شدیم بنظرم ارزش داره حتما برید جاهای تاریخی رو هم رفتم مثل ایاصوفیا مسجد سلطان احمد برج گالاتا حیدر پاشا و ... رو سری زدیم
6- اگه زیاد اهل مارک نیستی جمعه یه سری برو جمعه بازار توی findikzade خیلی قیمت ها مناسبه
یه روز هم برو حتما olivium آنجا هم قیمت ها خوبه
برای شلوار جین هم من از merter تنها چیزی که خریدم و خیلی خیلی راضی بودم شلوار جین بود هر مدلی که بخوای 20 لیر ولی بقیه چیزها را از مرتر نخر کیفیت ندارن ، برای بیوک آدا یکی از راهاش اینه که با تراموای آکسارای بری تا آخرین ایستگاه یعنی کاباتاش و از آنجا با کشتی میتونی بری بیوک آدا ،‌استانبول فروم هم یه سری بزن هم میتونی خرید کنی هم میتونی اکواریوم راببینی
7- تفریحی : جزایر بیوک آدا: از آکسارای با تراموا در آخرین ایستگاه که همان کاباتاش است پیاده میشویم و کشتی های بیوک آدا را سوال میکنیم که کجا سوار میکنند وقتی سوار شدیم آخرین جزیره که همان بیوک آدا است پیاده میشویم ( البته مونا جان میگه از امیننو هم میتوان سوار کشتی های بیوک آدا شد ) قیمت بلیط کشتی تقریبا (طبق آخرین چیزهایی که یادمه ) 3-5 لیر است در این جزیره میتونید دوچرخه سوار بشین که کرایه آن 5 لیر است و اگه درشکه هم سوار بشین کرایه آن 60لیر است البته اگه از نقشه بالا که الهام جان زحمت کشیدن گذاشتن نگاه کنید خط T1 که همان تراموا است را دنبال کنید تا ایستگاه های آکسارای - امیننو و کاباتاش را پیدا کنید
بیوک ادا یک جزیره در خلاف جهت تنگه است...که ما نفری 9لیر رفت و برگشت رفتیم...هم کالسکه داره هم دوچرخه...فکر کنم دوچرخه سواری توی سربالایی و هوای گرم یکم سخت باشه...ما کالسکه سوار شدیم.که تور کوتاهش یک کالسکه 60لیر بود.در کل خوب بود ولی چون ما روزای اخرمونه یکم خسته شدیم

آدرس از تگسیم : از تکسیم برو تو ایستگاه مترو سوار فونی کولر بشو /// مراقب باش خط متروی عثمان بیک و اشتباهی سوار نشی .. بهد ایستگاخ کاباتاش پیاده میشی .. میری لب اسکله بلیط جزایر و میخری .. به ترکی جزایر میشه آدالار .. ..
جزیره آخر بیوک آدا هست که پیاده میشین و حالشو میبرین ..
آدرس جزایز بیوک آدا از امین نونو : از امین نونو بهتره برای رفتن به کاداکوی یا تنگه بسفر سوار بشیم بهترین راه برای رفتن به بیوک آدا همون کاباتاش هست - بلیط نفری 4 لیر - دوچراخه سواری ساعتی 5 لیر - درشکه سواری برای گشتن در جزیره وکرایه هر درشکه 60 لیر
در صورتی‌ که اگه با خواید خودتون برید 11 لیر پول کشتی می‌شه اونجا هم خودتون میتونید کالسکه سوار بشید غذا بخورید
تور فکر کنم نفری70 دلار میگیره در صورتی‌ که خودتون برید فکر نکنم نفری 50لیر هم بشه
جزایر پرنسس که اگه کسی استانبول بره ولی نره جزایرو ببینه انگار جائی نرفته .. مخصوصآ جزیره آخرو که اسمش بیوک آداست . از تکسییم با فونی کولر میتونین برین ایستگاه کاباتاش و از ایستگاه برای جزایر بلیط بگیرین و برین
میشه بگی برای رفتن به جزیره بیوک آدا از کدوم اسکله بهتر بریم وآیا کشتی خاصی هست که سوار بشیم ، ? از اسکله امینونو
http://www.bosphorustour.com/Morning-Bosphorus-Cruise.html
http://www.bosphorustour.com/istanbul-bosphorus-cruise-halfdaymr.html

توی این سایت میتونین انواع تورهای کروز استانبول (بسفر و جزایر) رو ببینین و حتی رزرو کنین..قیمتها هم که
با تور هزینتون میره بالا در صورتی‌ که اگه با خواید خودتون برید 11 لیر پول کشتی می‌شه اونجا هم خودتون میتونید کالسکه سوار بشید غذا بخورید تور فکر کنم نفری70 دلار میگیره در صورتی‌ که خودتون برید فکر نکنم نفری 50لیر هم بشه
8- تفریحی : تور تنگه بسفر:
با همان تراموای T1 به ایستگاه امیننو یا کاباتاش میرویم از همان جا که البته من از کاباتاش رفتم تور مورد نظر را انتخاب میکنیم که تقریبا 10 تا 20 لیر است البته شب های تنگه بسیار زبباتر و دیدنی تر است و در طول سفر که 1.5 تا 2 ساعت است براتون توضیح هم میدن در ضمن اگه تور با رقص را انتخاب کنید تقربا 70 $ است (ساعت فروش تا ساعت 2.30 بعداز ظهره که 6 ساعت)
عزیزم تور تنگه بسفر اگه خودت بخوای بری با تور نگیری که به نظر من تور نمی یارزه که بگیری 12لیر هست و اون دفعه که ما نزدیک اسکله بودیم ساعت3 حرکت داشت 1,5ساعت طول می‌کشه کار خاصی‌ که فکر نکنم فقط موسیقی هست و اگه چیزی خواستید بخورید یا بنوشید رو خودتون باید تهیه کنید
بسفر دونوع تور کوتاه و بلند داره..یکیش که طولانی تره اخر تنگه پیاده میکنه..دو سه ساعتی اونجا هستین با همون کشتی برمیگردید.نفری 25لیره..اونجا یه قلعه هم داره که با یکم پیاده روی میتونید برید...حواستون به قیمت غذاهای دریایی اینجا باشه..ما خیلیییی پیاده شدیم...تور کوتاه ترش 15 لیره...به نظر من حتما تنگه رو برید ، پارک زیبای گلخانه هم کنار تنگه بسفر هستش
بیوک آدا رفتنش بهتره یا بسفر؟ به نظر من بسفر بهتر بود .البته من اینقدر کشتی سواریش رو دوست داشتم که دو بار هم برام کم بود . اتفاقا من هم همینطور هر جا برم یه چیزییادگاری میخرم . من نماد برج گالاتا رو خریدم برای خودم چون دوسش داشتم .راستی یه کلیسای کوچیک تو خیابون استقلال بود واقعا زیبا بود حتمن برین ارامش عجیبی داشت .ایکیا تو خود فروم نبود باید از درش میرفتی بیرون از روی یه پل رد میشدی و وارد ایکیا میشدی . یه طبقش دیزاین بود و طبقه پایینش هم برای وسایل . من با دوستام رفتم . جمعه بازار ملافه و لحاف های پشم شیشه ای خوبی داشت . دیگه ساندویچ ماهی یادتون نره کنار اسکله هاش .
9- تفریحی ، تاریخی سلطان احمد :
10- منطقه سلطان احمد خیلی‌ بزرگ باید خوب بلد باشید تا بتونید بگردید سلطان احمد و آیا سوفیا روبروی هم هستن که آیا سوفیا رو موزه کردن دقیقا پشت موزه یه پارک هست (باید از کنار موزه ردو بشید ) یعنی‌ احتیاجی‌ نیست وارد موزه بشید میرید اون پشت یه پارک بزرگ هست که میرید روی تپه یه سفره خونه سنتی است میتونید برید بشینید و حسابی‌ بهتون خوش بگذره برای رفتن به سلطان احمد می تونی از تکسیم سوار مترو بشی و ایستگاه کاباتاش پیاده بشی و بعدش از اونجا سوار تراموا بشی و ایستگاه سلطان احمد پیاده بشی
اگه همون پارک رو ادامه بدید و بیاید بیرون باید برید دست چپ نزدیک اسکله میشید میتونید برید به سمت اسیایی (مسجد سلطان احمد(بدون ورودی) ترانوای زیتون بورنو – کاپاتاژ را در اکسارای نزدیک پل هوایی سوار شده و در منطقه سلطان احمد پیاده شوید)
11- ساحل : ساحل برای آب تنی تفریح خوبیه که من بارهای قبل به ساحل کیلیوس رفتم ... از تکسیم توی ترمینال اتوبوسها که بپرسین کیلیوس خودشون اتوبوس اون مسیره بهتون نشون میدن ..ایستگاه آخر اتوبوس که پیاده شدین ون داره که میبره منطقه کیلیوس که لب آبه .. که سا حل ورودیم داره که 10 لیر هست
12- موزه کاخ توپ کاپی: (20 لیر) و گل حانا: گل خانه یه قسمتی از قصر توپ کاپی بود که بعدها برای بازدید و استفاده عموم آزاد شده. فضای بزرگ سبز و آرومی داره .وقت نشد نرفتین هم مهم نیس چندان .( بدون ورودی)
برای دیدن ایاصوفیا و مسجد سلطان احمد و توپکاپی هم ما از تکسیم با مترو میشه رفت کاباتاش و از اونجا با تراموا برید ایستگاه سلطان احمد و این سه تا جا خیلی به هم نزدیکن یعنی در حد 5-6 دقیقه پیاده روی
13- تفریحی : کاخ دلما باغچه : به میدون تقسیم نزدیکه و تو باید با مترو تو ایستگاه کاباتاش پیاده.. با تراموای T1 به ایستگاه کاباتاش بروید آنجا که پیاده شدین باید کمی پیاده روی کنید تا به کاخ برسین قیمت بلیطش 20 لیره و بسیار باشکوه است. کمی جلوتر از این ایستگاه( کاپاتاژ) ،کاخ زیبا و با شکوه دولمه باچه ست، حتما ببینید.(حدود 500 متر جلو تر از این ایستگاه ، در حاشیه تنگه بسفره. ساعت فروش بلیط ار ساعت 9 تا ساعت 3.30 بجز سه شنبه – . زمان بازدید 3 تا 4 ساعته
14- مسجد ایا صوفیا: 20 لیر ورودی
15- تفریحی : برج گالاتا : میشه پیاده از میدون تقسیم وارد خیابون استقلال شد و و تا آخرش رفت تا به برج گالاتا رسید : برای رفتن به برج گالاتا از میدان تقسیم به خیابان استقلال میرویم سوار بر ترانوای قدیمی خیابان استقلال شده و تا اخرین ایستگاه برید( میتوان این مسیر را پیاده هم رفت). کمی قدم جلو تر، برج گالاتا را میتونید ببینید. تنگه بسفر را، از بالا این برج دیدنی استکه ورودی آن 10 لیر است .
(دوستانی که از منطقه آکسارای میخواهند به میدان تقسیم بروند وقتی ایستگاه کاباتاش پیاده شدین از آنجا میتوان با فونی کولر به میدان تقسیم رفت البته از همان آکسارای دلموش و اتوبوس هم برای رفتن به میدان تقسیم هست)

16- تفریحی : آکواریوم و موزه یخ : اول سوار خط متر آکسارای - فرودگاه میشیم M1 سپس در ایستگاه kocatepe پیاده میشویم و به مرکز بزرگ خرید استانبول فروم میرویم در این مرکز میتوان به آکواریوم با ورودی 28 لیر و موزه یخ با ورودی 25 لیر رفت. 500 متر بالا تر از پل هوای اکسارای به طرف زیتون برنو، سوار مترو زیرزمینی اکسارای- فرودگاه اتاتورک شده و در ایستگاه فروم پیاده شید. در سمت چپ این ایستگاه ، مرکز خرید فرومه. در طبقه زیر زمین اون ، اکواریوم زیباست ، قسمتی از این اکواریوم ، تونل شیشه داره (بلیط ورودی 25 لیره- مدت بازدید 2 ساعت، طول میکشه(

) یعنی از تمام افراد پول میگیرن برای ورود از بچه ها 17 لیر )
لینک اطلاعات در مورد موزه یخ http://istanbulmetropolitan.blogfa.com/cat-117.aspx
آکواریم http://istanbulmetropolitan.blogfa.com/cat-95.aspx

17- تفریحی : قلعه دختر : از ایستگاه کاباتاش یا امیننو می تونید سوار کشتی مخصوص این قلعه بشید که من خودم نرفتم ولی میگن یجورهایی مثل کافی شاپ هست
18- پارک آبی marina بچه ها من این پارک را تا حالا نرفتم و اطلاعاتی که میزارم صرفا برای اینکه دوستانی که میخواهند برن بتونند استفاده کنند ) با مترو خط M1 تا ایستگاه Yenibosna میرویم و در از این ایستگاه که خارج شدیم باید سوال کنیم که ایستگاه اتوبوس های Aqua marina کجاست شنیدم که اینجا ساحلی هم داره که میتونید برای شنا و آفتاب گرفتن ازش استفاده کنید
19- آرتاکوی : اول باید برید بشیکتاش با تراموا از اونجا هم میتونید پیاده برید 15 مین می‌شه هم میتونید با تاکسی برید یه کار دیگه میتونید برید ایستین پارک بعد از اونجا سوار اتوبوس بشید برید ارتا کوی
20- تفریحی : پارک گلخانه..مینیاتورک. 1از میدان تکسیم سوار اتوبوس های این پارک شوید اگه سوال کنید جای اتوبوس ها را بهتون نشان میدن ورودی این پارک 10 لیر است. تکسیم (به طرف خ عثمان بی ) سوار اتوبوس پارک مینی اتورک شوید ( 1.5 لیر ) در حاشیه این پارک ، تفریحگاهای برای بچه ها ست. مثل : تاب و سرسوره و وسایل ماشین
ماری جان شما برو تروم در بیوک چکمچی torum dar boyuk chekmechi اونجا عالیه خیلی بزرگ برای خودش یه شهر
گلخانه که نزدیک توپکاپیه..و اصلا یه ایستگاه هست به همین نام..آخر پارک هم که مشرف به دریاست و بسیار قشنگه..من که خیلی لذت بردم..مینیاتورک هم ظاهرا از امینونو و هم از تقسیم اتوبوس داره ولی من تنها جایی که رفت و برگشت با تاکسی رفتم مینیاتورک بود..مسیر تراموا و مترو نداره....از هیستوریا به اونجا15لیر و از اونجا به تقسیم20 لیر..روبروی مینیاتورک هم یه تابلو دولفیناریوم دیدم اما نمیدونم بازه یا نه..سعی کنین بعداز ظهر اونجا باشین چون فضاش بازه و مطمئنا آفتاب اذیت کننده هست
پارک مینیاتوریک : این پارک شامل ماکتهای، مکانهای دیدنی ترکیه با ابعاد کوچیکه که برای رفتن به آنجا باید از میدان تکسیم سوار اتوبوس های این پارک شوید اگه سوال کنید جای اتوبوس ها را بهتون نشان میدن ورودی آن 10 لیر است

2720
21- تفریحی : /بام استانبول: از امینونو برو بلیط 12 لیر هست. اول باید بری سلطان ایوب از اونجا با یه تاکسی میتونی‌ بری بالا. هم از این ایستگاه( ایستگاه نزدیک کاپاتاژ ) یا امین ننو میتونید سوار کشتیهای کاپی کوی بشید بخش اسیا ی 1.5 لیر) درست روبروی این ایستگاه ، دولموشهای چاملیا تپه(1.5 لیر )را سوار شده بعد از طی ، مسیر سربالای نیم ساعته، به پارک زیبا و پر از گل ،بام استانبول می رسید.(بدون ورودی )
22- مراکز خرید : . پاساژ الوویوم : oliviumاین مرکز خرید که جزء اوت لت هاست مکان خوبی برای خرید کردن بوسیله تراموا T1 به ایستگاه زیتون برنو میرویم از ایستگاه که پیاده شدیم آدرس دلموش های (همان ون های خودمان ) اولیویوم را می پرسیم ، دوستانی که از میدان تقسیم میخواهند به این مرکز خرید برن باید از میدان تقسیم تا ایستگاه کاباتاش را با فونی کولر برن و از آنجا سوار تراموای زیتون بورنو بشن
ادرس مرکز خرید اولویوم :همین آدرس مرتر. سمت چپ این پل عابر،ایستگاه دولموشا(1.25)لیره اونجاست
روبروی درب اصلی - لویم lovim اونجا هم چند تا هست ولی قیمت ها بالاست ، نزدیک اولویم یه خیابان هست به اسم بلوار جاده به هر کس بگی نشون میده اونجا هم که چند تا آهست قیمت ها آلعی خیلی تخفیف میدن البته اونجا کلی مغازه لباس فرشی هست به قیمت مناسب اونجا رو هم ببینید
خیلی از جاها رو اگه با تاکسی برید تو زمان به نفعتونه چون پولش هم زیاد نمیشه براتون مثلا اگه هتلتون آکساری باشه تا اولویم میشه 12 تا 14 لیر که اگه بخاید با تراموا برید میشه 8 لیر و باید کلی هم پیاده روی کنید که زما تن از دست میره
مسیر : یتونین از اکسارای سوار مترو بشین ایستگاه زیتون برنو پیاده بشن ...از پل هوائی که آمدین پائین از هر کی بپرسین ون های اونجارو بهتون نشون میده .. البته ون ها از مسیر مرتر نیز میگذرن که اون محله هم برای خریده اما کیفیت نداره .. اونجا برای عمده خر ها خوبه ، نزدیک اولویم یه خیابان هست به اسم بلوار جاده به هر کس بگی نشون میده اونجا هم که چند تا آهست قیمت ها آلعی خیلی تخفیف میدن البته اونجا کلی مغازه لباس فرشی هست به قیمت مناسب اونجا رو هم ببینید
سه شنبه ها خرید از اولیویوم : واسه یه خرید خوب و ارزون توصیه میکنم روز سه شنبه بری مرکز خرید اولیویوم چون هم خود الیویوم out let هست و هم روزهای سه شنبه اونجا سه شنبه بازاره و همه چی ارزونتر میشه الیویوم هم تو منطقه زیتون بورنو واقع شده که تو نقشه زیر میتونی ببینینش.
http://www.trtrip.com/images/stories/maps/istanbul/IstanbulHarita.jpg
واسه رفتن به الیویوم باید با مترو بری که دو راه داری هم میتونی بری تقسیم و اونجا با مترو بری کاباتاش پیاده شی و دوباره متروی بیازیت رو سوار شی و بری زیتون بورنو پیاده بشی و یا اینکه میتونی دولموش های آکسارای رو سوار بشی که 2.25 لیر میگیرن و از آکسارای زیر پل ، مترو سوار شی و زیتون بورنو پیاده بشی که من راه دوم رو توصیه میکنم. به زیتون بورنو که رسیدی روبروت دولموش ها برای الیویوم وایسادن و نفری 1.5 لیر میگیرن و دم درش پیاده ت میکنن. از اینجا خیلی خوب میتونی خرید کنی فقط باید حوصله کنی و بگردی. ما از صبح حدود 10.5 رفتیم و 4 برگشتیم ناهارم همونجا KFC خوردیم. توصیه میکنم الیویوم رو 3شنبه که رسیدی بری. 4 شنبه هم میتونی هم جاهای تاریخی رو بری و هم 4شنبه بازار که توی خیابون فاتح هست و به هتل خیلی نزدیکه و از دم در هتل با دولموشهای آکسارای میتونی بری و بگی فاتیح پیاده ت کنه. جاهای دیدنی رو هم مثل مساجد و بازار بزرگ که اگه حال پیاده روی داشته باشی میتونی با دولموش بری و بگی نزدیک سلطان احمد پیاده ت کنه یا اینکه با مترو بری به همون روش اول کاباتاش بعد مترو بیازیت و ایستگاه سلطان احمد پیاده بشی. 5 شنبه هم میتونی بری جزیره که توصیه میکنم حتما تا ساعت 9 صبح اسکله کاباتاش باشی که به اولین کشتی برسی چون کشتی ها یک ساعت یه بار میان و ممکنه کلی علاف بشید (اولیویم اتوبوس 93T نزدیکش پیاده میکنه از تراموا بهتره. )

23- آدرس مراکز خرید : مارمارا فروم: ابتدا با خط مترو M1 به ایستگاه زیتون برنو می رویم از ایستگاه خارج می شویم از اینجا به بعد یه کم بد مسیره اما ما خودمان با سوال کردن خیلی راحت پیداش کردیم تقریبا از این ایستگاه 15 دققه پیاده روی داره اما سر راست نیست با تاکسی هم میتونید این مسیر را برید (اگه کسی این مسیر رابه شکل راحت تری رفته بگه تا من اصلاح کنم ) ولی در کل نگران نباشید من با سوال کردن راحت پیداش کردم
مثلا اگه اهل اسپاگتی و ماکارونی‌ باشه یه جا تو مار مارا فروم هست رفتن به مارمارا ا ارززشو داه
نظر بچه ها : پاساژ هم زیاد داره استانبول .... ولی مارمارا فروم . جواهر. اولیویوم بهترین هستند .
مونا : برای رفتن به مارمارا فروم بهترین کار اینه که برید الویم از اونجا برید به مارمارا فروم چون به هم نزدیکان اگه با اتوبوس بخواید من بلد نیستم با تاکسی راحت میتونید برید پولش هم زیاد نمی‌شه
24- پارک آبی استانبول (پارک آبی آکوا مارین ) :
پارک آبی: با مترو خط M1 تا ایستگاه Yenibosna میرویم و در از این ایستگاه که خارج شدیم باید سوال کنیم که ایستگاه اتوبوس هایهای Aqua marina کجاست
برای رفتن به اکوآ مارین : از فندوق زاده صبح دولموش واسه آکوا مارین داره 25 ایر .. کرایه تاکسیش 100 لیره ولی دولموش 25 لیر برای پول ورودی هم وسط هفته 15 لیر هست اخر هفته 25 لیر ، دولموش ها در ایستگاه فیندیک زاده جلوی هتل کایا هر روز از ساعت5/8 تا 5/9 صبح هستند .قیمت رفتو برگشتش ورودی جداست
ورودی نفری 30 لیر هستش ، ، میتونی‌ حموم آفتاب هم بگیری برای بچه هم مشکلی‌ نیست اصلا میتونید برید قسمت بچه ها
اونجا هم اگه بخواید چیزی بخورید باید پول باشه همراهتون دلار و لیر فرقی‌ نداره پول رو می‌ریزید تو یه یه حساب که اونجا براتون باز می‌کنن 5لیر میگیرن و یه دستبند پلاستیکی بهتون میدن که میتونید خرید کنید موقع رفتن هر چه قدر که تو دستبند مونده باشه به شما پس میدن پارک آبی خوب اکوا مارین برید چون پارک دلفین‌ها بدرد نمی‌خوره میتونید از همون اکوا مرین خارج بشید برید رو شنها و قایق سوار‌ی که خیلی‌ کیف میده
. بچه ها اکوامارین حتما برید خیلییییی خوش گذشت عالی بود فقط یکم مسیرش دور بود که ما از طریق أدرسی که تو همین تاپیک بود با مترو m 1 از اکسارای رفتیم ایستگاه yenibosna که میشه یک ایستگاه مونده به فرودگاه اتاتورک . از اونجا هم از ایستگاه که میای بیرون سمت چپ ایستگاه اتوبوسهاست که همون ردیف اولش اتوبوسهای پارک ابی بود . البته حتما بپرسین اکوامارین که یه وقت اشتباه سوار نشین . به راننده هم که بگین خودش تو ایستگاهش پی اده تون میکنه . ما رو تو یه خیابون فرعی پیاده کرد که باید دو سه تا کوچه رو پیاده میرفتیم . مایو تون حتما جنس مایو باشه و نخی نباشه چون نمیذارن سوار سرسره هاش بشین . زنداداشم مایوش نخی بود یکی دوبار سوار شد دفعه دوم گیر کرد تو سرسره
اونجا هم مایو هاشون گرونتره نسبتا . 60 - 70 تومنه
پارک آبی استانبول هم بزرگ اینم عکس هاش اسمش هم همون aqua land اینم سایتش http://www.aquamarine.com.tr/
البته اگه می‌خواهین برین حتما سعی کنین قبل ساعت 9 صبح تو تکسیم یا جاهایی که اتوبوسهای خود آکوامارین هستن باشین که مطمئن بشین اتوبوسش رو از دست نمیدین. چون راهش خیلی طولانی و هزینه بر هم هست اینکه اون روز که ما رفتیم نمیدونم واسه خاطر عید بود یا چیز دیگه ولی ورودیمون نفری 5 لیر شد ولی کلا زیاد حال نکردم ترجیح میدادم به جای پارک آبی برم ساحل مرمره که واقعا دیدنی و ما فقط یه نیم ساعتی اونجا بودیم که به نظرم کم بود
25- پارک آبی استانبول دلفین :
برای رفتن به پارک آبی اگه با خط‌های شرعی shhari بخا هید برید چند تا مسیر باید عوض کنید که بصرفه نیست به نظر من. همونطور که دوستان گفتند بهتره با خود آتبشیه atoboshye اونجا برید که از ایستگاه فندقزده fandoghzade و تکسیم taksim این اتوبوس ها میرند . شما هم مثله ما طرفدار تکسیم هستید. صبحا ساعت 8: 30 از مرکز تقسیم اتوبوس های که عکس دلفین روشنه داره بطرف اونجا حرکت میکنند. و بعد هم مبلغ اتوبوس را از بلیط کم میکنند. پس به صرف تره. جای ایستگاهش هم همونجا که ایستگاهاهای آکبیکش akbikesh هست باید باشه. از خودشون بپرسید میگند.
26- دلفیناریوم: نهنگ کوچک سفید و فوک آبی و دولفین برنامه مجزا دارن( 25 لیر)
27- آدرس مراکز خرید : استانبول فروم :
با استفاده از خط مترو M1 در ایستگاه KOCATEPE پیاده میشویم و از ایستگاه که خارج شدیم به راحتی میتوان استانبول فروم را پیدا کرد ، واسه فروم ایستانبول راه دیگه اینه که با مترو برید اوتگر از اونجا با تاکسی برید تا اونجا 5 لیر میگیرن تاکسی ها (راحت‌ترین مسیر با مترو میرید (otogar)ترمینال از اونجا سوار تاکسی میشید 5لیر میدید میرید)
دوستانی که میخوان برن آکوریوم ، برید ایستانبول بروم این دو تا کنار هم آهستن ، البته ایکیا ikiya هم کنارشن آهست با چند تا مرکز خرید دیگه
یه مجتمع تجاری خیلی شیک با کلی شعبه از برندهای معروف مثلا شعبه c&a و h&m رو فقط اونجا دیدیم خیلی خوب بود حتما اونجا برید تازه از نظر تفریحی هم خوب بود آکواریوم قشنگی داشت
استانبول فروم با تراموا چجوری میشه رفت؟ با ترموا نمی‌شه رفت با مترو میری otogar از اونجا باید سوار تاکسی بشی‌ ، برای رفتن به استانبول فروم باید مترویی که به سمت فرودگاه میره(havalimani) سوار بشی( از همون اکسارای( ایستگاه kocatepe پیاده بشی شماره خطش m1 و اگر اشتباه نکنم همون ایستگاه اکسارای اولین ایستگاهشه
ایستگاه کجاتپه که پیاده بشی از پله برقی میایی بالا و میرسی به استانبول فروم به همین راحتی.خیلی خوش مسیره.
برای استانبول فورم وقتی از مترو ایستگاه kocatepe بیرون آمدیم دیگه نیازی نیست سوار تاکسی بشیم؟ ؟ وقتی از درب واگن مترو میایی بیرون(اخه این ایستگاه مترو روی زمینه و زیر زمین نیست) یه پله برقی سوار میشی میری بالا 1 دقیقه بعد میرسی استانبول فروم به همین راحتی
سه راه رفتن به استانبول فروم از تکسیم : دم هتل دولموش های آکسارای رو سوار بشی و به راننده بگی که میخوای بری ایستگاه متروی فرودگاه یا خط m1 سر کوچه پیاده میشی که هی باید سوال کنی تا به ایستگاه مترو برسی یه کم سر راست نیست. بعد از اونجا متروی فرودگاه آتاتورک رو سوارشی و ایستگاه پنجم یا kocatepe پیاده بشی که از پله برقی بری بالا استانبول فرومه. برند H&M توی استانبول فروم واسه خرید خیلی خوبه روبرو هم که IKEA هست که از توی استانبول فروم تابلو داره و راحت میتونی پیداش کنی. واسه مترو و اتوبوس سوار شدن هم ما یه استانبول کارت خریدیم که خیلی به صرفه بود و نفری 1.75 کم میکرد در حالیکه ژتون 2-3 لیر بود.
در استانبول فروم فروشکاه. Oleg Cassini لباس شب های فوق العاده ای داره اینجا بالای یک ملیون هست

28- آدرس مراکز خرید : مرتر
درسته که خیلی ها میگن مرتر مرکز عمده فروشها است ولی اگه بگردین تک هم پیدا میکنید اما من زیاد از کیفیت جنس هاش راضی نبودم این مرکز به صورت خیابانهای کنار هم با شیب تند و سربالایی است برای رفتن به این مرکز خرید بزرگ با خط مترو M1 به ایستگاه مرتر می رویم و از ایستگاه که خارج شدیم یه کمی پیاده روی داره تا به این مرکز برسیم ، مرتر روز یک شنبه تعطیل البته بعضی‌ از مغازه‌ها باز هستن و مترو هم تا ساعت 10
برای رفتن به مرتر : با تراموا برید ایستگاه زیتون بورنو پیاده بشید و بعد از اونجا با مینی بوسهای کرم رنگی که به اصلاح خودشون دولموش میکن دم الیویوم پیاده میشین نفری 1.5 لیره. از ایستگاه اکسارای به زیتون بورنو سوار ترانوا شده و در اخرین ایستگاه پیاده شید.در سمت راست این ایستگاه ، از یک پل عابر بزرگ عبور کرده ،درست زیر پله های این پل ، منطقه مرتر شروع می شه.(تک فروشی و عمده فروشی پوشاک از 3 لیر به با لا)
آدرس مراکز خرید : جواهر مال: مرکز خرید شیک .مترو تکسیم - لونت رو سوار شده و در.ایستکاه سوم پیاده شوید یا اینکه برای رفتن به این مال با شکوه باید با استفاده از تراموای زیتون برنو T1 به ایستگاه کاباتاش می رویم از آنجا با فونی کولر به میدان تقسیم می رویم در میدان تقسیم با مترو خط تکسیم M2 به استگاه Sisli می رویم از ایستگاه که خارج شویم به راحتی می توان جواهر مال را پیدا کرد ( از آکسارای می توان با اتوبوس هم به میدان تکسیم رفت)
واسه لباس شب هم اکه کسی خواست هم در جواهیر و هم در استانبول فروم فروشکاه. Oleg Cassini لباسهای فوق العاده ای داره که بعضی هاش 50 درصد تخفیف خور ده ولی از 300 لیر کمتر نیست من واسه هم سرم یک لباس خیلی قشنک خریدم حدود 600 لیر که با تخفیفش شد 300 لیر اکه نمونه تو تهران جای مثل تندیس أونو بیاره زیر یک میلیون نیست
29- - بازار ادویه استانبول یا همون میسیر چارسیسی هستش که در امین نونو واقع شده. برای رفتن به اونجا کافیه سوار خط تراموا بشید و ایستگاه امین نونو پیاده بشید. من با اینکه خرید نکردم ولی از فضا و رنگها و بوهای قشنگ اونجا خیلی خوشم اومد
30- خرید و گشت در خیابان استقلال:حتما دیدن این خیابان را در برنامه ریزی هاتون برای بازدید استانبول قرار بدین تا همیشه خاطره ای زیبا از سفر به استانبول با خودتون داشته باشید در ضمن شب های این خیابان بسیار بسیار بیادماندنی است ، برای رفتن به این خیابان طبق مسیرهای قبلی به میدان تکسیم برین آنجا از هز کسی که سوال کنید خیابان را به شما نشان می دهد ، بهترین مانگو توی خ استقلال بود که طبقه بالاش هم اوت لت داشت..فروشگاههای ال سی هم داخلش یه مارکی فروخته میشد بنام اکساید که اجناسش کار بنگلادش بود
ما هم تا م تاکسیم 2 دقیقه راه داشتیم خ استقلال هم مغازه زیاد داشت نمایندگی FLOهم بود که من یه بوت بلند خریدم 40 لیر تو حراج 50 درصدی
خیابان استقلال : خیلی خوب بود به نظر من مارکهای توش کاملاً اصل و عالی بود. منگو حراج بود خیلی خوب. بنتون حراج بود. کاتن حراج بود و خیلی خیلی خوب میتونستید خرید کنید. با ترانوای قدیمی حتماً تا آخر خیابون برید و برج گالاتا را هم ببینید. از ICwaikiki حتماً دیدن کنید. شعبه های مختلف توی شهر چیزهای مختلف داشتند هر وقت سر راهتون دیدید برید. یکی از بهترینهاش تو خیابان استقلال بود یکی هم نزدیک جواهر.
تو خیابون استقلال lcwaikiki و منگو دو تا طبقه outlet دارن که جون میده واسه سوغاتی خریدن،البته با حوصله باید وقت بذارین و بگردین
31- خرید و گشت در خیابان عثمان بی: برای کسایی که پیاده روی را دوست دارند توصیه میکنم از میدان تکسیم تا عثمان بی را پیاده برن و از فروشگاه های توی مسیر هم دیدن کنند در غیر اینصورت بعد از رسیدن به میدان تکسیم با خط مترو M2 به ایستگاه عثمان بی بروید پر بوتیک هست .. جنسهای خوبی هم داره .. اینجارو هم حتمآ برین .. اواخر خیابان پاساژ زیبای جواهر هست که تقریبآ تمام برند ها توی این پاساژ مغازه دارن .. فوق العاده است .. من که هر بار میرم از صبح شروع میشه
آدرس عثمان بی : (مترو تکسیم - لونت رو سوار شده و درایستکاه اول پیاده شوید. یا با اتوبوس برید( عمده و تک فروشی ارزون (
یه بازار با کلی لباس مجلسی شیک با قیمت مناسب من اونجا 4 تا لباس مجلسی شیک خریدم کلا 120 لیر شد واقعا خوب بود حتما برید.
برای رفتن به عثمان بی : از میدان تکسینم سوار مترو میشی و یه ایستگاه بعد ایستگاه عثمان بی هست
از مترو که پیاده شدی 200 مترو بالاتر یه خیابون هست ک ه توش پر از مغازه هست اسمش رو اگه پیدا کردم برات مینویسم
اونجا 3ومین یا چهارمین مغازه سمت چپ خیابون اون مغازه دو طبقه هست که من گفتم ، بعدش هم دوطرف خیابان تا انتها پر از مزون هست که لباس مجلسی میدوزند هر کدام از مغازه ها هم طبقه بالاشون مزون دارند که لباس ها رو از پشت شیشه اویزو کردند و از خیابون پیداست
32- آدرس مراکز خرید : آرمونی پارک: : با تراموا به ایستگاه زیتون برنو می رویم در ایستگاه که پیاده شدیم از پل هوایی بالا میرویم و روی پل سوال میکنیم برای اتوبوس های SEFAKOY در ایستگاه صفاکوی که پیاده شدیم همانجا آدرس آرمونی پارک را سوال کنید این مرکز خرید یکی از اوت لت ها است آرمونی پارک که تو منطقه صفاکوی هست و اینطور که من شنیدم قیمتها خیلی مناسبه و خود مردم ترکیه از اونجا خرید میکنن

33- خرید و گشت در خیابان فاتیح : یکی از خیابانهای انشعاب گرفته از محله آکسارای است که فروشگاه های زیادی از جمله Lc را هم میتونید در این محل پیدا کنید ، دوستانی که از آکسارای می خواهند به این خیابان بروند که با یک سوال حتما مسیر را پیدا می کنند و بقیه دوستان هم باید با تراموا یا مترو خود را به آکسارای برسانند البته در خط مترو M1 ایستگاه بعد از آکسارای فاتیح است (خیابان فاتیح تا تقسیم را پیاده نمیشه رفت بری باید مترو یا اتوبوس استفاده کرد )
از میدان تکسیم باید سوار اتوبوس های شماره 87 بشید و ایستگاه فاتیح پیاده بشین . درست کنار ایستگاه اتوبوس یه مسجد هست و روبروش هم یه کوچه که میره 4 شنبه بازارالبته اونجا به اسم بازار فاتیح میشناسن خیلی بزرگ و شلوغ بود و اکثرا هم خود ترکها از اونجا رید میکردند . نمیگم عالی بود ولی یه چیزهایی میشد اگه بگردی از توش بخری مثلا من روسری های طلاکوب که اینجا 30 تا 40 تومان هست رو اونجا 10 لیر خریدم
خ فاتیح هم همون آدر س بالا برای چهارشنبه بازار میشه خیابون فاتیح سر تا سر خیابون پر از مفازه هست مغازه های مختلف از لوازم منزل و کیف و کفش گرفته تا لباس مجلسی باید سر تا سر خیابون رو بگردی
چهارشنبه بازار اسمش بازار فاتیح هست ربطی به خیابون فاتیح نداره فقط هم دست فروش هستند و اصلا لباس مجلسی پیدا نمیشه ، خیابون فاتیح مثل خیابون ولی عصر خودمونه یک خیابون دراز که توش پر از مفازه هست و تک تک هم لباس مجلسی داره و انصافا هم لباس های خوبی داره ولی باز تاکید میکنم تمام اونها تو ایران ارزانتر پیدا میشه چون ایرانی ها میرن یه دونه میخرند و از روش میدوزن
سر تا سر خیابون هم ایستگاه اتوبوس هست که یکی اش به اسم فاتیح هست کنار مسجده و یه خیابون جلوی ایستگاه هست که سر بالایی هست و اون خیابون فقط روزهای 4شنبه دست فروش میاین و خرده ریز داره
من از اونجا روسری مارکدار خوب و کفش ارزان خریدم و یه سری تاپ فقط و فقط همین . دیگه خرید دیگه ای نمیشد بکنی
34- خرید و گشت در خیابان لاللی: این خیابان که از انشعابات قسمت آکسارای است شامل مغازه های عمده فروش خیلی زیادی هست که بعضی هاشون تک فروشی هم میکنند از آکسارای که سوال کنید به راحتی میتونید این مرکز را پیدا کنید ، برای خرید کردن لاللی یه قسمت هایی داره که لباسهای شیکی داشت من پالتوهای قشنگی هم آنجا دیدم
35- خرید و گشت در خیابان شیشلی ما یکسری کفش فروشی های خوبی تو خیابون شیشلی بود که حراج خوبی داشت مثلا من یک کفش جدیدو که تو ایران ندیده بودم و که قیمتشم 120 هزار بود و با تخفیفی که بهش زده بودند 20 هزار خریدم با مترو که بری ایستگاه عثمان بی و پیاده شی اونجا خیابون شیشلی هم هست
36- پل بغاز و تپه تلوزیون : برای رفتن به زیر پل بغاز و کافه های اطراف اون از اسکله کاباتاش باید سوار اتوبوس های خط "25 E" بشید و دقیقا همون محدوده زیر پل ایستگاه داره. اگه حواستون به پنجره باشه کاملا مشخصه ولی میتونید برای اطمینان از راننده بخواید زیر پل پیاده تون کنه. توضیح اینکه برای رفتن به اسکله کاباتاش کافیه یک خط مترو از تقسیم سوار بشید و به کاباتاش بیاید. احتمالا از تقسیم هم اتوبوس داشته باشه ولی چون ما از کاباتاش رفتیم من اینطور توضیح دادم. موقع رفتن به روی پل بغاز و تپه تلویزیون یک تیر با دو نشون میزنین. چون سوار اتوبوس های " 129 T " از میدون تقسیم میشید . اوتوبوس تو مسیرش از روی پل بغاز رد میشه و شما میتونید منظره شهر و تنگه بسفر رو از بالای پل به راحتی ببینید. بعد اتوبوس از روی پل که رد شد به منطقه آسیایی وارد میشه و نزدیک تپه تلویزیون یه ایستگاه داره. از راننده بخواید شما رو اونجا پیاده کنه. فقط نکته اینکه از ایستگاه اتوبوس تا رسیدن به خود تپه نزدیک بیست دقیقه پیاده روی با شیب نسبتا بالا داره که اونو باید پیاده برید. مگر اینکه خودتون تاکسی بگیرید. البته یواش یواش برید اذیت نمیشید. خود ترک ها به پل بغاز میگن بغاز کوپروسو به تپه تلویزیون میگن جاملیجا تپه سی

37- خرید و گشت در خیابان بغداد : این 6_ منطقه بغداد در قسمت آسیائی هم برین ... من یه بار رفتن خیلی خوب بود .. اونم از کاباتاش میتونین سوار کشتی های بایرا پاشا بشین ... از اسکله که پیاده شدین برین سوار ون های بستان چی بشین و بخواین که بغداد پیاده بکنه ..
و خیابان بغداد(بغداد جادسی) هم همینطور خیابون معمولیه که دو طرفش مغازست و معمولا قیمتای بالایی داره و خیابان خاصی نیست همونطور که میدونید هر دو در طرف اسیایی واقع شدن. بازم در حد پیشنهاد بود بازم تصمیم با شماست.
بغداد جادسی خیابان مهمی نیست در حالی که یکی از بهترینهای استانبول هست البته به نظر من هم چیز خاصی نی در حقیقت خیابون مدرنی هستش که دو طرفش هم مغازه های بزرگ مارک هست همین مکان تاریخی یا دیدنی خاصی نداره سبکش اروپاییه از کادیکوی با دولموش های بوستانجی میشه رفت اونجا اگر برای اولین باره میرین استانبول رفتن به اونجا رو توصیه نمی کنم
خیابان بغداد شبیه به خیابون استقلاله، ولی با کلاستره.برای رفتن به اونجا، اول ، به امین نونو یا کاپاتاژ، برید. بعد سوار کشتیهای ایستگاه کادی کوی بشید.بعد از گذشتن از کلی مسیرهای خط اتوبوسرانی ،سوار دولموشهای بوستانچی شید (2.5 لیره )به راننده ماشین با لحجه خاصی بجای ق –ل –بال داد بجای بغداد – بگویید و در مسیر راه، پیاده شید.

38- مرکز خرید اپتیموم در مورد اپتیموم از همون اسکله haremماشین داره برای اپتیموم.(اسم محله ای که اپتیموم واقع شده رو امشب براتون مینویسم) (این رو به عنوان پیشنهاد بهتون میگیم شاید براتون مفید باشه اگر وقت کم دارید به نظرم اپتیموم چیز زیاد جالبی نیست که بخواد براش وقت بزارید همون مراکز خرید دیگه از جمله فروم همون کارو براتون انجام میده

39- تفریحی : آب گرم آب گرم تو یالووا هستش خیلی‌ خوبه حیف که دیگه تا سه ماه نمیتونم برم با کشتی یک ساعت نیم هست از اون ورم باید با تاکسی بری کوشک آتاترک اونجا برای آتاتورک بده موزه داره مجموعه کاخش هست مجموعه آب گرماش و چند تا جا هست برای پا درد کمر درد و برای چشم بیماری زنان و خیلی‌ چیز‌های دیگه بلیطش 10 لیر هست برای کشتی برای داخل شدن پول نمیخواد پول بلیت برای آب گرم اگه شخصی‌ بخواید برید یه اتاق 30 لیر و اگه میخواید از حوزه سر باز استفاده کنید باز نفری 10لیر اگه عمومی میرید نفری 10لیر هتل یک شب با امکان استفاده از حوزه سر باز ، پوشیده و اتاق آب گرم شخصی‌ ، بحانه و فکر کنم شام فکر کنم ماساژ هم داشت نفری 110 لیر
40- کشتی سواری : اگه زمان زیاد دارید و می‌خوای خوب بگردید و کشتی سوار‌ی کنید‌ از اکسارای سوار کشتی بشید برید yalovaمی‌دونم که پشیمون نمیشید‌ از اونجا برید ترمالی اونجا یه پارک جنگلی‌ بزرگ هست که چند تا توش کاخ ، آب گرم هم است که برای آب گرم باید 10 لیر بدید ولی‌ مطمئنم کلی‌ بهتون خوش میگذار برای کشتی باید 11 لیر بدید
41- اسکله :‌من چند تا سوال کرده بودم راجع به اسکله های قسمت اسیای و اروپایی اگه اطلاعی راجع بهش دارین الی جون من تا الان فقط سه بار از اسکله استفاده کردم یه بار رفتم تا حرام یه بار رفتم تا راه آهن یه بار هم همین دفعه با دستم ناهید جون رفتیم قسمت آسیایی که سریع سوار بعدی شدیم بر گشتیم من فقط از امینونو خبر دارم که میره ، و یه اسکله دیگه که نزدیک تاکسیم هست
اسکه نزدیک تکسیم کاپتاش هستش.یعنی 2 تا اسکله اصلی تو اروپایی و 3 تا هم تو اسیایی(اسکادور و حیدر پاشا و کادیکوی) من این دفعه چون تصمیم دارم بیشتر اون سمت را برم میخوام از محلی های اونجا بفهمم بهترین و نزدیک ترین روش برا رفتن به اسیایی کدومه؟حتی شنیدم یه سری اتوبو هست که از تقسیم می بره اون طرف.ولی شماره هاش را نمی دونم.ممنونم که وقت مذاری و به سوالا جواب میدی.الان اونجا هوا خوه؟اینجا که خیلی سرد شده!!!
سلام کسی با کشتی از قسمت اروپایی به آسیایی استانبول رفته ؟ کدوم اسکله بهتر چقدر زمان میبره ؟ از امینونو تا کدی کوی ta kadi koy 15 دقیقه بهترن و راحت ترین راه همین روش همین کشتی هستش اسکله کبتش kabatash فرق دارهاسم اون اسکله فرق داره از شوهرم می پرسم
42- شهر بازی : عزیزم تو ایوب سلطان کنار مینیاتورک هستاتفاقا خوبه و بزرگ ، در تمام مرکز خرید آخرین طبقه وسایل بازی هست میتونید کوچولوتون رو ببرید اونجا بازی کنه یه جای دیگه هم است کنار یه سفره خونه سنتی اسم سفر خونه beyg zade هستش کنارش شهر بازی هست داخل سفر خونه هم یه سری وسایل بازی هست میتونید برید سمتeyop soltan اونجا هم یه شهر بازی بزرگ هست فکر کنم اسمش مینیاتور پارک بود

43- آدرس مراکز خرید : .ایستینه پارک: برای رفتن به این مرکز خرید باید به میدان تکسیم بروید از آنجا با خط مترو M2 به ایستگاه 4.LEVENT میرویم از ایستگاه که خارج شدیم باید سوار اتوبوس های ایستینه بشویم و این قسمت را حتما سوال کنید فکر کنم شماره 29N باشه
من ایستینیه رفتم.... خیلی خیلی با کلاس بود تنها پاساژی بود که جلوی ورودی برای بچه کالسکه میدن حقیقتش خرید کردم ولی از حراجی هاش ولی اگر نمی رفتم هم چیزی رو از دست نمی دادم مسیرش خیلی دوره
44- آدرس مراکز خرید : متروسیتی: برای رفتن به این مرکز خرید باید به میدان تکسیم بروید از آنجا سوار مترو M2 بشوید و در ایستگاه LEVENT پیاده شوید مترسیتی همانجاست
متورپورت : از میدان تکسیم مترو zeitunburnu رو سوار میشید و در استگاه bahcelievler پیاده میشید. از اونجا هم فکر نکنم راهی باشه تو نثشه معلومه دیگه......من پاساژ مترو سیتی رو رفتم در ایستگاه levent ..... پاساژ جواهر و اپتیمم رو پسندیدم چون بزرگترن.
برای رفتن به مترو پورت : شما باید در استگاه مترو باهچلی اولر یا bahcelievler پیاده شوید . روی گوگل مپ هم اگر سرچ کنید نشون میده
http://maps.google.com/maps?hl=en&q=metroport+avm&rlz=1R2SNNT_enIR377&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=711&bih=363&wrapid=tlif134322349805910&um=1&ie=UTF-8&sa=X&ei=uPYPUOipAa_44QSJ_YDgDw&ved=0CD4Q_AUoAg

ADRES: Eski Londra Asfalti.K?lt?r Sok.No:1 34180 Bah?elievler / ?STANBUL
http://placesinistanbul.com/placeTransit.php?placeID=475&lan=TR

45- آدرس مراکز خرید محله بویوک چکمچی : بویوک چکمچی یه کم از فرودگاه اون‌طرف تر نرسیده به پارک آبی اکوا مارین خیلی‌ بزرگ تر از فروم هستش بیش از اندازه بزرگ هستش و همه برند‌ها رو داره با تخفیف (تاکید مونا که خوبه برای خرید )
46- لباس زنانه مجلسی : لباس زنانه شیک : من سالهای قبل که رفتم لباس زنانه شیک و خوبو چند جا دیدم .. یکی تو پروفیلو هست که از تکسیم باید سوار اتوبوس بشی و فکر کنم 2 یا 3 ایستگاه بالاتر از پاساژ جواهر ه .. به راننده بگی پاساژ پروفیلو خودش پیاده ات میکنه .. البته تو تکسیم که سوار میشی حتمآ از راننده اتوبوس بپورس که میره تا اونجا یا نه .. چون به طرف خ شیشلی که میرن همشون از اونجا راهها تقسیم میشه ..تو عثمان بیک هم خوبه لباساش - اقای پژمان یه خیابون فرعی هست تو عثمان یس به اسم نیشینتاشی اونجا حتما برین تو اکسارای و لالعلی هم لباس زنانه شب پیدا میشه ..اما تو پاساژ فوروم که فکر کنم دیگه آخرشه .. اگه هر جوری بخوای پیدا میشضه .. ارزون و متوسط و گرون .. اکه اهل لوازم آرایش مارک هستید حتما istinia park رو برید از متروی taksim به levent4 و از اونجا با مینی بوس به اونجا بریدبیش از اندازه بزرگ هستش و همه برند‌ها رو داره با تخفیف
من پارسال تمام استانبول رو زیرو رو کردم و دنیال لباس مجلسی خیلی تک بودم تمام اکسارای و خیابون فاتیح و بقیه جاها آخرش هم دوتا پیراهن مجلسی از خیابون عثمان بی خریدم
مونا : نسیم بانو جون برای لباس مجلسی خیابون اکسارای و فاتیح
یه مغازه هم تو خیابون عثمان بی هست که من پارسال ازش یه کت و دامن خریدم ین مغازه هم عمده فروشه و هم خرده فروش و فرشنده ایرانی هم داره 2 طبقه هست و همه جور لباسی داره دیروز که رفتم دیدم که طبقه پایین رو پر از لباس مجلسی کرده اگه خواستی آدرس دقیق رو بدم یه سری بزنی من از یه آقایی که از ایران برا خرید واسه مغازشون رفته بود ترکیه پرسیدم جاهای خرید ارزون کجاست ، گفت که: یکیش محمود پاشا هست که پشت کاپالی چارشیه و از امین نونو باید بری... من خودم این سری رفتم پر جنس ترکه و مثل بازار تهران راسته راسته هستش....و یکی هم کوچه های فرعی مرتر ....که شیب زیادی به پایین داره .توی کاپالی چارشی هم بگو اسم اون بازار چیه و کجای کاپالی چارشی هست چون من یه بار توی کاپالی چارشی گشتم ولی لباس زنونه قشنگ نبود حالت این بساطیها داشتن ؟
اگه بخواین لباس مجلسی بخرین و وقت خیلی کمی داشته باشین و فقط بتونین 1 جا برین از کجا خرید می کنین؟ ( قیمت مناسب و نه خیلی گرون) ؟ سارا جان من اگه بودم و زمان کمی داشتم لاللی یا عثمان بی را انتخاب میکردم البته همجور قیمتی میتونی پیدا کنی (با مترو که بری ایستگاه عثمان بی و پیاده شی اونجا خیابون شیشلی هم هست و ته اون خیابون میخوره به جواهیر جای تفریحی من ندیدم اما خیلی خیابونش و دوست دارم چون همه چی داره یه سری مغازه های مارک دارشم بیشتر موقع ها حراج ) توی لاللی یا عثمان بی میتونی کت و دامن و لباس مجلسی با قیمت مناسب
وا سه لباس شب هم اکه کسی خواست هم در جواهیر و هم در استانبول فروم فروشکاه. Oleg Cassini لباسهای فوق العاده ای داره که بعضی هاش 50 درصد تخفیف خور ده ولی از 300 لیر کمتر نیست
مارک های ترکیه ایی برای خرید : مارک‌هایی‌ که من برای پسرم میخرم lc, , c&a, maxi , marks espenserاینا هستش که maxi تو اپتیوم هست اونجا دوره دقگیقان نمیدونم این مارک تو مار مارا فروم هست یا نه اونجا اگه بپرسید بهتون میگن . من خوذم مثلا از lcwaikiki و مردانه kotton و خیلی برندهای معروف خرید کردم ولی اعظم خریدهام از مارکهایی بودن که اصلا نشنیده بودم و خیلی هم جنسشون خوب دراومد. م از نمایندگی های lc ,c&a توی marmara fourm و cevaher خیلی خرید کردم اما توی عثمان بی هم خوب بود تو olivium هم شعبه داشت
شلوار جین های غیر مارکدار اونجا تو چه حدود قیمتی هستن و آیا کیفیتشون خوبه؟ برو بولوار جاده تو زیتون بورنو
عطر تو فریشاپ از ایران خیلی مناسبتر بود و صد البته مطمئنتر. ریمل کلینیک تو فریشاپ 20 دلار بود.توی برندها هم اگر میگشتین حراجهای خوبی بود .مطمئنا اکثر خریدهاتو از ال سی واکی خواهید کرد.منگو شلوار لی داشت 29 لیر.فستیوال هم از 9 جون هست تا 29 جون
بهترین جا برای خرید : همه مراکز خرید مثل هم هستند و فرقی ندارن،وقتتون رو تو راه هدر ندین از این پاساژ به اون پاساژ،بهترین جا واسه خرید به نظر من out let center oliviom هست مخصوصا اگر سه شنبه ها برین که حراجه،البته چون خود ترک ها هم اون روز میان خرید یه کم شلوغ میشه
خرید لباس بچه : واسه یچه ها میتونید از lc waikiki http://www.lcwaikiki.com/ که تقریبا تو همه مراکز خرید شعبه داره خرید کنی. روبروی در پشتی اولیویوم هم یه مغازه هست که لباس بچگونه خوب و مناسب داره، مارک mxi هم هست که تو اپتیمم شعبه داره و لباس بچگونه خیلی مرغوب و مناسب داره. حراج توی ماه رمضون معمولا شامل همه برندها و مغازه ها میشه. ضمنا مراکز خرید چه تو ماه رمضون و چه بقیه ماههای سال تا ساعت 10 شب باز هستن و فقط بازار های سنتی مثل مرتر و عثمان بی تا قبل از اذان باز هستن در ضمن مرکز خرید جواهر پر از لباس بچه است من لباسهای پسرم رو از اونجا خریدم .باید با مترو از تقسیم برید ایستگاه شیشلی پیاده شید
خرید مانتو : یه کوچه هست که از پشت کپلی چرشی kapali charshi گرند بازار gerand bazar میره به سمت امیننو اونجا چند تا مانتو فرشی هست قیمتاش مناسب
شعبات کارفور : شعبات کارفور : یکی از شعبه هاش تو زیر زمینه olovim هست و بزرگترین شعبع ااش پشت ترمینال (otogar ) هستش که با مترو میشه رفت ترمینال
خرید از مراکز : outlet بهتره سوغاتی هاتون را از اوت ات تهیه کنید outlet : چون این مراکز خرید اوت لت همیشگی هستن و حتی اسم outlet روی ساختمون پاساژ نوشته شده. از مراکز outlet هم olivium خیلی خوبه
خرید باقلوا : مونا :::::::: باقلوا : دوستان باقلوا رو از فرودگاه نخرید بیش از اندازه گرونه ، تو خیابون اکسارای کلی‌ باقلوا فروشی بزرگ و خوب هست ، طرف سلطان احمد هم کلی‌ هست پس از اونجا‌ها تهیه کنید اگر هم بخواید بهتون میدن که تست کنید لی‌ تو همون اکسارای هم باقلوای خوب و تازه پیدا می‌شه که کیلویی 20تا 30لیر هست می‌تونن تست کنن بعد بخرن که تو فرودگاه با 60لیر باید یه کیلو خرید به نظر من که تو فرودگاه چیزی خریدن درست نیست چون پول خونه باباشون رو میخوان
از اکسارای به تکسیم و بالعکس اتوبوس داره ولی من شماره هاش را بلد نیستم ولی میدونم که داره البته همانجا که سوال کنی بهت نشان میدن، مترو نداره تراموا هم میتونی استفاده کنی به این شکل : از تکسیم با فونی کولر به کاباتاش میری از کاباتاش با تراموا به آکسارای
ا اگه میخواستین برین تقسیم و فقط خودت و همسرتون هستین اصلا اصلا یا تاکسی نرید چون اتوبوس نفری 2لیر میگیره و خیلی به صرفه ست اما تاکسی 5،6 لیر میگیره شاید همینجوری خیلی اختلافی نباشه اما اگه بخوای هرروز رو حساب کنی به نفعت هست با اتوبوس برید اما اگـه همراه داری تاکسی خوبه چون تقسیم بر تعداد میکنین
از تقسیم واسه رفتن به آکسارای 3 راه داری : 1- با اتوبوس بری که دم هتل هم ایستگاه داره (2لیر) 2- با دولموش بری که از همه راحت تره(2.25 لیر ) 3- با مترو بری کاباتاش و اونجا دوباره بری آکسارای (4 لیر)
مژده مژده
من همه صفحات رو خوندم و بعد از بازبین کردنشون توی 3 تا فایل ویرایش کردم و هر کس میخواد بره استانبول کافیه فایل زیر رو دانلود کنه که به صورت فایل rar هست و بخونینش

خانم مونا دیگه کافیه به سوالاتی غیر از مباحث قبلی جواب بدین
ولی خداییش چشم روش گذاشتم ها

آدرس فایل برای دانلود

http://uplod.ir/w5068y5u964t/Istanbul.rar.htm

از این لینک هم میتونین استفاده کنین
http://hipfile.com/z989zm8jamwn/Istanbul.rar.html

این یکی دیگه حتما دانلود میشه
http://s3.picofile.com/file/7494471498/Istanbul.rar.html
ممنون از راهنماییت عزیزم شرایط خاص اونجا رو میدونم ولی به دلایلی تصمیم دارم اقامت ترکیه رو بگیرم
پس ثبت شرکت یه راهشه...مرسی عزیزم
اگر بتونی برام اطلاعات بیشتر و دقیقتری بگیری خیلی ممنون میشم
وصف رخساره خورشید ز خفاش مپرس  دوست عزیز لطفا متن امضاء من رو بخونید نی نی سایتی گرامی لطفا اگر با کامنتهای من مخالفتی داشتید احساستون رو کنترل کنید و من رو ریپلای نکنید مگر اینکه مستقیما شما رو مخاطب قرار داده باشم یا استارتر تاپیکی باشید که توش پست گذاشتم ، من مایل نیستم هیچ بحث و تبادل نظری با مخالفانم داشته باشم مگر اینکه خودم اعلام آمادگی کنم پس خودتون رو خسته نکنید و با اجتناب از هر بحث بیهوده ای در حق اعصاب و شخصیت من و خودتون لطف بزرگی بفرمایید
2714
سلام مونا جون . کار خوبی کردی تاپیک زدی عزیزم.
من سوالم رو دوباره اینجا کپی میکنم:
مونا جون من دو تا مشکل دارم. یکی اینکه چجوری باید از اینجا خودم جایی رو رزرو کنم؟ آخه مستر کارت یا ویزا کارت نداریم که. ثانیا من تو اینترنت گشتم چند تا هتل و هاستل رو چک کردم هزینه هاشون بالاست. میتونی هاستل یا هتل مناسب حدود تکسیم بهم معرفی کنی تا پیگیرش بشم؟ ممنون میشم جواب بدی. من خیلی به لوکس بودن هتل اهمیت نمیدم. هاستل هم باشه مهم نیست. چون فقط برای خواب اونجا هستیم. ( راستی مونا جون من قصد خرید در استانبول ندارم. اگه هم باشه در حد کم. دارم برای گشت میرم. به نظرت کدوم منطقه هتل بگیرم بهتره؟ )
badoom jon man naraftam ta alan chand bar khastam beram jor nashode
faghat midonam ke nazdike terminal hastesh va bayad ye istgah monde be terminal (otogar) age ba metro berid piyade beshid
asali jonam age faghat mikhay begradi behtare biayay aksaray va hotel begiri chon az onja hame chiz dar adst tare
man beheton chand ta isme hotel midam age dost adshtid berid
dar zemn hamishe to istanbul hotel ha ja daran va ehtiyaji be rezerv kardan nadare
2706