2410
2553
عنوان

زیاد شیر خوردن کودک 8 ماهه در شب

27535 بازدید | 7 پست
سلام به همه مامانای مهربون
پسر 8 ماهه من حدود یک ماهه که شبها زود زود از خواب بیدار میشه و دوست داره که سینه ام تو دهنش باشه.کلافه شدم.مخصوصا" این که صبحها ساعت 6 بیدار میشم و میرم سرکار.دیروز رفتم واسش پستونک گرفتم ولی نخورد .با وجود این که چشاش هم بسته بود ولی فهمید که سینه ام نیست.راهنمایی ام کنید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟
شاید به خاطر اینکه برگشتی سرکار و در طول روز کمتر شیر میدی شیرت کم شده
نی نی 8 ماهه مادر رو می شناسه و خیلی بهش وابسته است . در این سن مادر از یه اتاق به اتاق دیگه بره بچه می ترسه که ولش کنه و بره .. می خواد تلافی روز رو بکنه که کنارش نیستی

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

پرنیان جان
سرلاک راحت هضمه . دکتر برای دختر چهارماهه من سرلاک نوشت .

اگه دیر تر از شش ماه غذای کمکی رو شروع کنی بچه به شیر مادر وابسته میشه. در پایان 8 ماه هم به بچه باید تکه نان یا بیسکوییت داد تا به دندون بکشه وگرنه در عمل جویدن ضعیف میشه
در ضمن 8 ماه وقتی است که باید به بچه قاشق بدی تا خودش شروع به غذا خوردن کنه.
غذا رو بذار جلوش و بهش قاشق بده همزمان یه قاشق هم دست خودت باشه وقتی اون قاشق رو به دهانش می بره و محتویاتش ریخته میشه تو قاشقی که دست خودته رو بذار توی دهانش . بذار فکر کنه خودش داره میخوره.

یه کتابی است به نام راهنمای مادران در تغذیه کودکان ..از انتشارات انتظار سبز برای من که خیلی مفید بوده
من از شعبه تامین اجتماعی توی تجریش خریدم. حتما پیدا کن و بخون .. یا یه کتاب مشابه این هم پیدا کنی خوبه
2720
غذای مقوی قبل از خواب برای کودکان بالای 7 ماه مواد لازم:آرد برنج 1 قلشق غذاخوری *آب 1 فنجان* سرلاک (بهتره گندم و عسل باشه) 1 پیمانه *کره 1 قاشق مرباخوری طرزتهیه:آرد برنج و آب سرد رو بزارین رو حرارت ملایم و مرتب هم بزنین. حدود 15 دقیقه فرصت بدین تاخوب بپزه. بعدش بریزین تو ظرف و کره رو اضافه کنین و یه کم که ولرم شد سرلاک رو اضافه کنین. میتونین توش از پودر بادوم هم استفاده کنین که نی نی گلاتون بخورن و توپ توپ بشن و تا صبح بخوابن :)
2714