2410
2553
عنوان

ختنه با حلقه

107757 بازدید | 20 پست
سلام مامانای عزیز.
سال نو همتون مبارک.
پسرم هفت ماهه اس و به خاطر عفونتی که داره دکتر گفته حتما ختنه اش کنم از اون جایی که تو این سن سخته ختنه بشه به نظرتون روش حلقه ای خوبه؟
درد داره؟تا چند روز اذیت داره؟خونریزی داره؟بعد چند روز خوب میشه؟
ممنون ازتون.
www.alijgar.persianblog.ir
سلام مامان علی جون پسرم دقیقا 2یا 3ماهش بود ختنه حلقه ای کردیم نه خون و خونریزی بود نه هیچی اتفاقا هم حلقه ای خیلی بهتره . بعد از 4 روز تا 1 هفته برای هرکسی فرق میکنه زود میافته بیشتر از 1هفته نمیشه .
.
همون موقعی که ختنه حلقه ای میکردن که خودم بالا سرش بودم که میدیدم چهجوری ختنه میشه عالی بود نه قطره خونی ندیدم .. یه کمی در حد نوک سوزن یه چندتا بود . نذار بزرکتر بشه هرچه زودتر ختنه کنین بهتره. اینشالا که عفونتش هم خوب میشه /
.

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2456
اینو یادت باشه بعد از اینکه ختنش کردی هرروز تو یه وان یا یه چیز که توش پر اب کنی و نصف استکان بتاتین بریزی 15 دقیقه توش بشینه بعد خشکش کن باز فردا این هم کمک میکنه ضدعفونی میشه و هم حلقه زودتر میافته . اینو دکتر بهم گفت البته ساکن المانم برام گفت اینجوری کنم خوب بوددد/.
.
این روزها که به عید نوروز نزدیک میشویم بازار ختنه کردن پسرها نیز حسابی رونق دارد. اما با توجه به وجود روشهای مختلف برای ختنه والدین نیز در مورد بهترین روش ممکن نگرانی ها و سوالاتی دارند که من به نظرم رسید بد نیست راجع به روش ختنه با رینگ یا حلقه توضیحاتی بنویسم .البته همین جا بگویم که آنچه مینویسم بیشتر بر پایه تجربه شخصی من است که تا کنون موارد زیادی از ختنه را به هر دو روش رینگ و روش قدیمی بخیه زدن انجام داده ام و نه بر اساس یافته های کلاسیک علمی بنابر این فقط به عنوان یک راهنمایی مطرح میکنم و ممکن است افراد دیگر ی نظری متفاوت با من داشته باشند. اما تجربیات من در باب ختنه :

١.به هر روشی که فرزند تان راختنه میکنید باید انتظار یک دوره لااقل یک هفته ای نق ونوق و دردسر را داشته باشید. البته این دوره در مورد ختنه با رینگ معمولا کوتاهتر است مگر اینکه عارضه ای مانند عفونت اتفاق بیفتد.

٢.مزایای ختنه با رینگ بویژه در سنین نوزادی بیشتر از سایر سنین است چون پوست آلت نوزاد نازک است و غالبا زخم خیلی سریعتر بهبود می یابد. من شخصا از طرفداران پرو پا قرص انجام ختنه نوزادی با رینگ هستم .

٣. مراقبت از زخم ختنه با رینگ به مراتب راحت تر از روش مرسوم و قدیمی ختنه است.

۴.غالبا از همان لحظه اتمام ختنه میتوان نوزاد را قنداق یا پوشک پوشانید و شستشوی زخم نیز بلا مانع است. در اغلب موارد کودک طی 2-3 ساعت اول پس از ختنه بی تابی زیادی دارد لذا توصیه میشود یاقبل از شروع ختنه و یا بلافاصله پس از اتمام عمل در همان مطب یا بیمارستان داروی مسکن کودک را به او بخورانید تا درد پس از عمل کمتر باشد. غالبا در روزهای بعد حتی نیازی به تجویز مسکن هم وجود ندارد.

۵.زمان انجام عمل ختنه بارینگ بسیار کوتاهتر از روش قدیمی تر ختنه است وغالبا نیاز به بیهوشی ندارد اگرچه در هر دو روش نیاز به بی حسی وجود دارد. اگر در طی روزهای پس از انجام ختنه و مخصوصا در روش رینگ کودک بی تابی غیر عادی دارد یا شیر نمیخورد یا تورم و قرمزی زیاد در موضع ختنه ایجاد شده باشد بهتر است توسط جراحش مورد معاینه قرار گیرد. البته تورم و قرمزی مختصر در بیشتر موارد ایجاد میشود لیکن کودک بی تابی ندارد.

۶. در صورت انجام ختنه با رینگ توسط فرد مجرب نتیجه نهایی از نظر زیبایی به مراتب بهتر است.

٧.البته درختنه با رینگ معایبی نیز وجود دارد از جمله اینکه در صورت بروز عفونت عواقب جدی تری میتواند ایجاد شود و باید رینگ برداشته شود. شانس بروز تنگی نوک مجرای ادراد مختصری بیشتر است . در سنین بالاتر مانند سن ۴ سال و بالاتر غالبا میتواند منجر به تکرر ادراد شود(طی چند روز اول پس ازختنه بروز میکند وغالبا برطرف میگردد).اگر چه در سنین بالاتر نیز گاهی نتایج خوبی بدست می آید ولی شخصا انجام ختنه با رینگ را در سن بالاتر از دو سال به هیچ عنوان توصیه نمی کنم . بهترین زمان برای این روش در دوره نوزادی(ماه اول تولد) است.

8.تقریبا در تمام موارد ختنه (به هر روش که انجام شود) نیازی به مصرف آنتی بیوتیک به عنوان پیشگیری از عفونت وجود ندارد مگر اینکه در طی روزهای پس از عمل عفونت در موضع ایجاد شود که به عنوان درمان باید استفاده نمود.

٨.نکته مهم در این زمینه این است که به هر روشی که ختنه انجام شود تجربه پزشک در نتیجه نهایی بسیار مهم است.

9.یک راهنمایی دیگر نیز اینکه پس از بهبود زخم ختنه غالبا کودکان از نظر تنگی نوک مجرای ادرار(meatus) مورد معاینه قرار نمی گیرند لذا به هر روشی که فرزندتان را ختنه میکنید لااقل خودتان پس از بهبود کامل زخم سوراخ نوک مجرای ادرار کودک را ببینید حتی به فاصله چند ماه تا یک سال پس از انجام ختنه و اگر به نظرتان خیلی تنگ شده باشد با پزشک مشورت کنید.لازم به ذکر است که غالبا تنگی مجرای ادراد ناشی از ختنه یک عارضه دیررس است (گاهی تا چند ماه) و با یک عمل جراحی نسبتا راحت ، قابل رفع میباشد.

١٠.بر خلاف تصور عمومی ختنه یک عمل جراحی پیش پا افتاده نیست و هرچند غالبا بدون درد سر انجام میشود لیکن میتواند عوارض جدی داشته باشد لذا باز هم تاکید میکنم که در مورد مجرب بودن جراح اطمینان حاصل کنید و سپس فرزندتان را به دستش بسپارید. اگر سابقه بیماری خونریزی دهنده مانند هموفیلی یا سایر بیماریها در خانواده دارید به پزشک معالج اطلاع دهید و به صرف اینکه فکر میکنید عمل کوچکی است آنرا کتمان نکنید.

١١. انجام ختنه در برخی موارد ممنوع است .ازجمله این موارد میتوان به کو چک بودن اندازه آلت تناسلی کودک ، وجود سوراخ مجرای ادرار در زیر آلت (هیپوسپادیاس) ، و یا در مواردی که مقدار زیادی نسج چربی زیر جلدی در اطراف آلت (آلت مدفون شده ) اشاره نمود.

١٢.شخصا ختنه با رینگ را در کودکان زیر ٢ سال و بویژه در نوزادان به مراجعان خودم توصیه میکنم . در این روش غالبا کودک در ٢_٣ ساعت اول پس از ختنه بی تابی میکند و پس از آن اغلب آرام است. اگر در روزهای پس از انجام ختنه تورم بیش از حد (تورم بدلیل تزریق ماده لیدوکایین غالبا در روز اول پس از عمل ایجاد میگردد)، ناتوانی کودک در ادرار کردن ، بی تابی و بیقراری غیر عادی ، تب ، بی اشتهایی بروز کرد به پزشک معالج اطلاع دهید.

در خاتمه من خوشحال میشوم اگر دوستان عزیزی که این مطلب را میخوانند نظراتشان را مستقیما و یا با ایمیل با من در میان بگذارند.

درهای خوشبختی بسوی من گشوده اند
خدایا از تو معجزه ای میخواهم در حد خـــــــــــــــــــــــــــــــدا بودنت
2714
رکسانا جون مگه تو آلمان بچه کوچیک رو ختنه میکنن؟من هم پسرم رو ختنه نکردم نه ماهشه شنیده بودم اینجا زیر یه سال رو انجام نمیدن؟دکتر ایرانی بردین؟چقدر شد هزینش؟وای من خیلی میترسم ایران هم رفتم همه گفتن بکن ترسیدم دلم نیومد الان هم مونده نمیدونم کی ببرم
عزیزم
یکی از آشناهای ما که الان بچه اش 4 سالش هست وقتی نوزاد بود رو با روش حلقه ختنه کردن ، مشکلی که براش بوجود اومد این بود که آلت بچه به طرف داخل بدن فرو رفت ! تا حدود 2 سال هم همینطور بود ، و دکتر می گفت اگه همینطوری بمونه بزرگ شد باید جراحی کنه ، ولی خدا رو شکر بعد از 2 سال درست شد ! باز هم تحقیق کن
عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
سلام سحر جونمم اره عزیزم پیش یه دکتر ایرانی رفتمم شما کجایی هستین ؟؟؟ هرچه زودتر بری بهتره هااا دیر نروو اره اینجا المانیها کمتر از 1سالگی نمیکنن. هزینشش برام 120 یا 180 افتاد الان احتمالا بیشتر شده میشه 200 یورو /
.
رکسانا جون مرسی عزیزم از راهنماییت ما siegen هستیم میشه گفت نزدیک کلن هست دوست دارم ببرم ولی خیلی میترسم میدونم اصلا مساله ای نیست ولی نمیدونم چرا میترسم اینجا بدبختی دکتر ایرانی هم نیست باید ببرم همون آلمانی
2706