2733
2734
عنوان

تجربیات در مورد سفر به مالزی

| مشاهده متن کامل بحث + 239873 بازدید | 1168 پست
خواهش میکنم دریا جونم.....انشالله که سفر خیلی خوبی داشته باش و راهنمایی های من هم بدردت بخوره
بوسسسسسسسسسسسسس

در مورد این کد من چیزی نشنیدم.....خودمون هم پرواز داشتیم همچین چیزی ندیدم.شاید جدید اینجوری شده باشه
++++++++
بلیط خریدن از دستگاه هم اصلا کار سختی نیست.اول اینکه معمولا چند نفر توی صف قبل از شما هستن و میتوی تقلب کنی و از روی دست اونا نگاه کنی بعد هم که نوبت خودت شد اول باید زبان دستگاه رو انتخاب کنی ...دوتا گزینه میده انگلیسی و مالایی....بعد که انگلیسی رو انتخاب کردی باید مسیرت رو از روی نقشه که میاد توی مانیتور انتخاب کنی....بعد تعداد بلیط رو میزنی .....پول رو به دستگاه میدی و خودش یه سکه های پلاستیکی بهت میده با بقیه پول...
اون سکه ها رو هم تا رسیدن به مقصد باید نگه دارید و موقع خروج به دستگاه میدید....همین

اگر تونستم از دستگاه عکس میگیرم و برات میذارم.....خوش باشی
٤هفته باقی مونده تا تولد پسرم طاها

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
سلام دوستان منم قصد سفر به مالزی رو دارم
جقدر خوشحال شدم از دیدن این تاپیک
هنوز همه صفحات رو نخوندم در اولین فرصت میخونم
فقط میخواستم بگم خیلی خیلی خوشحال شدم که یه هم وطن داریم که ساکن اونجاست و راه و چاه رو بهمون نشون میده
آمتیس جان مرسی از لطفتت و وقتی که برای بچه ها گذاشتی
مرسی عزیزم

سپیده جان متوجه شدم شما هفته ای دیگه راهی هستین
ان شا .. به سلامتی
ببخشید عزیزم اگر امکان داره بعد از برگشتن اگر از تورت رای بودی به ما معرفیش کنی .. البته اگه فکر میکنی تنبلغه میتونی برام ایمیل بزنی
آخه من وقت زیاد گشتن رو ندارم عزیزم دلم میخواد جایی که یکی از دوستان رفته و راضی بوده رو برم شرمنده ام بخدا ولی با دوتا بچه و شاغل بودن ... واقعا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
بازم ممنون از همه دوستان
امشب بچه هام رو که بخوابونم میام از اول تاپیک میخونم
بای
من نمیدانم چرا حضرت دوست لطف ویژه ای دارد به من ...شکرت ای حضرت دوست
ممنون از تاپیکی که زدین خیلی عالیه من هم نتونستم همشو بخونم ولی فردا حتما میخونم

تقریبا 10 خرداد میخوایم بریم مسافرت البته هنوز تصمیم قطعی نگرفتیم که ترکیه بریم یا مالزی اگه میتونین کمک کنید

میخوام بدونم از نظر اب و هوا ،جاهای دیدنی ، خرید ، جاهای تفریحی و....کدوم بهتره

شنیدم که مالزی خیلی گرمه ایا پسرم که 10 ماهشه اذیت میشه یا نه؟

ایا مالزی کشور قشنگیه و ارزش سفر و پول خرج کردن رو داره یا نه ؟

پیشاپیش ممنــــــــونم

خداوندا روح پدر و برادرم را با مولا علی (ع)محشور گردان (امروز را برای عشق به عزیزانت غنیمت بشمار،شاید فردا احساسی باشد اما...عزیزی نباشد)
سهیلا جان مسلما تو این تاریخ از نظر آب وهوا ترکیه یهتره

ولی اینکه پرسیدی مالزی خوبه یانه!بهتره بگم بنظرم اره ارزششو داره مخصوصا اگه یه سر هم به سنگاپور بزنید

ترکیه فقط بخاطر نزدیک بودنش و هواش من بیشتر میپسندم ولی چون تا حالا تجربه مالزی رو نداشتم خوشحالم که برا خرداد دارم میرم

2738
سلام به همه دوستان
ببخشید که چند روز نتوستم به اینجا سر بزنم
عزیزی که سوال کرده بودی که ارزشش رو داره یا نه ....خانمی باید هر چیزی رو از دید و نگاه شما سنجید مسلما همه به یه هدف مسافرت نمیکنن.....هدف شما از سفر به مالزی چیه؟؟؟
یه دوستی زمانی که من هنوز به اینجا نیومده بودم به من گفت مالزی به کشور هست با دارا بودن همه اداب و رسوم و فرهنگ کشورهای اسیایی.....و الان میبینم که بهترین تعریف برای مالزی همینه هم فرهنگ و اداب چینی...هم هندی...هم مسلمونا....و در کنار همه اینا طبیعت سرسبز و پر باران استوایی

در مورد بچه ها هم من خودم نی نی ندارم ولی اینجا خیلی از دوستان با بچه ها شون زندگی میکنن و مشکلی هم نیست.سعی کن به غیر از لباس های خنک حتما یه چیزی براش بیاری که توی مراکز خرید خیلی سرده و خدای نکرده نی نی ات سرما نخوره.....عزیزم فکر میکنم امسال ایران هوا یه کمی به نسبت سالهای گذشته خنک تر باشه ولی مالزی همیشه یه جور اب و هوا داره و اصلا دمای هوا توی طول سال فرقی نمیکنه پس نگران این نباشید که مثلا اگر خرداد یا تیر ماه بیاید اینجا هوا گرمتر هست.فقط چتر فراموش نشه
٤هفته باقی مونده تا تولد پسرم طاها
ممنون از راهنمایی های خوبتون

و ممکنه بگین از کوالاللامپور تا پیتانگ و لنکاوی و گنتینگبرای هر کدوم تقریبا چند ساعت راهه ؟

خداوندا روح پدر و برادرم را با مولا علی (ع)محشور گردان (امروز را برای عشق به عزیزانت غنیمت بشمار،شاید فردا احساسی باشد اما...عزیزی نباشد)
آمیتییییییییییس
1- ممنون که همیشه به اینجا سر میزنی مرسیییییییییییی
2- طی تحقیقات یکی از دور و برهامون رفته مالزی + سنگاپور که به ما توصیه کرد اصلا" اینکار رو نکنیم میگفت 5 ساعت راه ولی در حقیقت 8 ساعت از وقتمون رو میگرفت یه روز رفتن 8 صبح رفتن 3 عصر رسیدن دوباره برگشتن هم همینطور
میگه دوروز در رفت و آمد بودیم دو روز سنگاپور بودیم
3-گفت هرچقدر دلار بخواین میتونین بخرین ببرین بیشتر از 10هزار تا نباشه
4-با تورهای هتل برین خیلی بهتره صرفه جویی در وقته ( اینطور که پیداس ایشون دوست نداشتن خودشون با تاکسی یا مترو اینور و اونور برن میگفت وقت آدم تلف میشد و صرف پرسجو در مورد ایستگاه و این چیزا میشد تریج داده بودن با تور های داخلی هتل همه جا برن ) دوستان بعدا که شما رفتین نطرتون رو در مورد این آیتیم 4 بنویسید ببینم نظر شما چیه
5- ایشون چون تنها رفته بودن میگفت مجبور شدم واسه خانم بچه ها سوغاتی بگیرم و حدود 1500 دلار خرج خورد و خوراک و خریدم شده
6- راستی در مورد اون یه روزی که گردش تفریحی تور هست نکته خیلی جالبی گفت :
اینکه این رو مجبورررررررررررررن بذارن آخه ساعت تحویل هتلها 3 عصر بعدش از ایران 8 رسیدن اونجا ... تو این زمان که نمیتونستن مردم رو علاف نگه دارن همینطور خسته بردن به گشت و گذار و ناهار .. تازه میگه جایی هم که بردنمون نه ورودی داشت نه چیزی ههههههه یعنی مجری تور این قسمت رو کاملا" رندانه عمل میکنه .. اونایی که رفتن میشه در مرود این آیتم هم نظرشون رو بگن
من نمیدانم چرا حضرت دوست لطف ویژه ای دارد به من ...شکرت ای حضرت دوست
2706