2733
2739
عنوان

جنین اهدایی آری ...اسپرم یا تخمک اهدایی خیر....؟

| مشاهده متن کامل بحث + 32615 بازدید | 120 پست
با سلام
جناب پورمند من هنوز منظور شما رو واضح متوجه نشدم مثل اینکه شما پست ها ی قبلی منو کامل نخوندید من هیچ وقت همسرم رو مجبور به کاری نمیکنم و سعی میکنم که هر دلتنگی دارم تو دلم بریزم که ناراحت نشه من پارسال با کمال میل قبول کردم که جنین بگیریم امسال هم هنوز با اینکه یکی دو ماه دیگه تا عملم نمونده به همسرم میگم که هنوز دیر نشده اگه میخواد من حرفی ندارم اما خودش میگه یا اسپرم یا اصلا بچه نمیخوایم
من نمیدونم این آقای 59 ساله چطور به خودش اجازه داده که جوونی این دختر رو ازش بگیره و باهاش ازدواج کنه به نظر من اینجور ازدواجا واقعا خنده داره خلاصه من5.4 ساله که فداکاریمو به همسرم نشون دادم
ببینید اقای پورمند من یه زنم یا اصلا بهتره بگم یه آدمم اگه یه آدم نتونه احساساتش رو بیرون بریزه مطمئنن یا دق میکنه یا راهی تیمارستان میشه منم احساس دارم مگه میشه بگم من بچه دوس ندارم ؟؟؟؟؟؟ من از همون اول ازدواجمون هر روز پیش همسرم قربون صدقه ی بچه نیومده میشدم اون موقع ما اصلا نمیدونستیم که مشکلی هست ...
از من دلیل خواسته بودید : من شوهرمو اجبار به این کار نکردم اینو چند باره که دارم تذکر میدم نکته مهم واسه من بچه دار شدنه درسته که آدما دوس دارن بچه از وجود خودشون باشه اما من راضیم اگه همسرم بگه نه قبول کنم

جالبه این آقا جوونی این دختر رو ازش گرفته حالا اگه نخواد راضی بشه که مادر هم بشه .....خیلی متاسفم
ببینید آقای پورمند من و همسرم تصمیم خودمون رو گرفتیم وداروهای من داره شروع میشه
میشه خواهش کنم واسه من و همسرم دعا کنید که ایندفعه جواب بگیریم چون دیگه نمیتونیم دوباره اینهمه هزینه کنیم
ممنون که به فکر ما بودید
بار اول IVF بیمارستان پارسیان جواب منفی بار دوم IVF ابن سینا مثبت و سقط بارسوم IVF ابن سینا مثبت و سقط بار چهارم جنین فریز ابن سیناو منفی و بار پنجم زیفت که اونم مثبت شد اما دوباره سقط شد توی بیمارستان آبان

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مینا جونم من برات دعا میکنم . تورو خدا حرص نخور . من دوبار تو این تاپیک اومدم بعدش که برای نوشته ام که تنها یه واقعیت بود جواب گرفتم ، تکلیف خودمو دونستم .
اما نمیدونم شماها چه اصراری دارین بیاین تو این تاپیک .اومدن تو این تاپیک چه فایده ای داره جز اینکه ازتون انژی میگیره و شاید اثرات منفی دیگه . مهم تو و همسرت هستین که با هم به توافق رسیدین کاملا درکت می کنم اگرچه مشکلم شبیه شما نیست . اما از صمیم قلب برای تو وامثال شما دعا میکنم . خدا خودش کمکتون میکنه مطمئن باش .
سلام اقای پورمند چند تا سوال داشتم متاسفانه من فرصت نکردم همه صفحه ها رو بخونم
چون
جواب های شما بسیار طولانییه اگه می خواهید تاثیر گذار باشه سعی کنید کوتاه و پرمعنی چواب بدهید فکر می کنید چقدر از ادمها طرفدار بجث فلسفی هستند یا چقدر تحت تاثیر این بحث ها از تصمیم شوت منصرف می شوند؟
سوال من از شما اینه ایا بچه دارید یا نه
ایا خودتون مشکل عقیمی دارید یانه
اگه مشکلی ندارید پس نباید این بحث را راه بندازید چون احساس این زوج ها را درک نمی کنید بلکه بیشتر احساس این زوج های اسیب پذیر را جریحه دار می کنید
اگر مشکل دارید و خودتون نمی خواهید از اسپرم اهدایی استفاده کنید پس چرا بحث را عمومیت می دهید

من خودم هنوز بچه دار نشدم و همسرم مشکلی نداره در ضمن تا چند ماه قبل هیچ اطلاعی از اسپرم اهدایی نداشتم و فکر نمی کردم از نظر شرعی مجاز باشه چون اون بچه از نظر من بچه اهدادهنده ا ست وهم از نظر وراثتی شرعی و همه چیز
ولی مسئله مهم اینه که این مسئله مشکل زن و شوهر هاست و اگر توافق کردند نباید امثال شما با این بحث های بی قایده و بی ثمر خون به جگر این افراد کنید
چه هدفی از این کارتون دارید
شکستن دل افرادی که به هر بهونه کوچکی دلشون می گیره و یاد مشکلشون می افتند
من خودم مدتهاست مشکل دارم و احساس این افراد را درک می کنم و با این مشکل زندگی می کنم
من اگه شوهرم مشکل داشت نه خودم همین رفتاری را با شوهرم می کردم که اون نسبت به من انجام داده
صبر و تلاش برای حل مشکل از طریق پزشکی و از راههای مجاز حتی اهدا
اگه شما خودتون مشکلی ندارید سزیع این تاپیک را حذف کنید واگر خودتون مشکل دارید می تونید از روانشناس کمک بگیرید برای هممون لازمه ایا این درسته که با جملات به ظاهر فلسفی و سنگین سعی در متزلزل کردناعتقادات دیگران را داشت هرچند اینجا تاپیک پرطرفداری هم نیست
ارزومندم در تمام مراحل زندگی موفق باشید
2728
سرکار خانم مینو

ما نمیتونیم در مورد تک تک افراد تصمیم بگیریم ولی میتونیم نظر شخصی خودمون رو ابراز کنیم و من برخلاف بعضی افراد که میگن این اظهار نظرات بیفایده هست مطمئن هستم که اینطور نیست و حتی اگر یک نفر هم باشه که فقط چند دقیقه راجع به این موضوع با دید بازتری فکر کنه وتصمیم بگیره برای من کافیه که در مورد فایده اش به یقین برسم.

-----"اصل اول اینه که زن و شوهر عاشق هم باشن عاشق به تمام معنا اون موقع حاضرن زندگیشون رو به هر شکلی که میشه با شیرینی هر چی تموم تر نگه دارن"
عشق تو زندگی حلال بسیاری از مشکلات هست و بنده با این صحبت شما موافقم ولی همه اینطور نیستند ونمیشه با یقین گفت که هر کس هم که الان عاشق همسرش هست تا ابد همینطور میمونه .آدمها به راحتی تغییر میکنند و حرفها و قولهایی که به هم میدن رو فراموش میکنن.البته به نظر بنده اگر عشق درست وواقعی باشه واز روی ظاهر ویه سری احساسات زودگذر نباشه و طرفین وسط راه دچار دنیا گرایی نشن همواره عاشق هم خواهند بود تا آخر عمروعشقشون مثل یک شاه کلید تمام مشکلات زندگی رو حل خواهد کرد.

در مورد خودتون مختارید هر طوری که خواستید رفتار کنید ولی بنده خودم شخصا فکر میکنم احتیاج به این نوع فداکاری و تظاهر کردنها نیست .یعنی من هیچ وقت به خودم هم اینقدر سخت نمی گیرم که تظاهر به مشکلی که ندارم بکنم و مساله رو از نظر روحی وروانی برای خودم پیچیده تر کنم.ولی در هر حال عشق شما به همسرتون قابل تحسین واحترام هست.

سرکار خانم پاپاگینا

بنده فرمایشات شما رو قبول دارم وادمها بیشتر باید رو افکار خودشون واحساسشون تمرکز کنند و ببینند که چطور میتونن با مساله کنار بیان وراه حلی براش پیدا کنند.چون یک نکته مهم هست که اگر آدمها تلاش نکنند که با بقیه مشورت کنند یا حداقل نظرات اونها رو بشنوند تصویر ذهنی خودشون از مساله غالب میشه و دور تسلسل منفی و نتیجه اش از دست دادن تمرکز وانرژی زندگی وبی حوصله شدن و نهایتا افسردگی.

تصویر ذهنی هرکسی از بچگی شروع به ساختن میکنه.

من در زمان کودکی همیشه از مادرم میشنیدم که به ما میگفت شما سرمایه های زندگی من هستید و چقدر آدمهای پولدار هستند که حسرت یک بچه رو دارندو.....

ومن همیشه فکر میکردم که این مساله خیلی دردناک و لاینحل هست .تااینکه خودم هم گرفتار شدم . ومرحله به مرحله زندگی کردن ونفس کشیدن با این مشکل رو باتمام وجود درک کردم شاید به خاطر همین هم هست که بمباران کلامی از طرف دوستان رو میتونم تحمل کنم و همچنان به نوشتن ادامه بدهم.

سرکار خانم مینا

بنده منظور شما رو کاملا متوجه شده ام وتمام نوشته های شما رو با دقت چندبار خوندم.واتفاقا من فکر میکنم شما نوشته هام رو با دقت نمیخونید. وبا جانبداری درمورد صحبتهای من قضاوت میکنید.
منظور بنده از اجبار قلبی اینه که چون همسرتون شدت علاقه شما رو به داشتن فرزند دیدند خودشون رو قلبا به این کارراضی کردند.

در هر صورت شما وهمسرتون اختیار امر دارید و کسی از شما باز پرسی نمیکند که چرا؟
واز صمیم قلب امیدوارم که چشم شما و همسر مهربان وفداکارتون به دیدن فرزندی صالح روشن بشه.

حضرت زکریا وقتی از خدا فرزند میخاد میگه :

"خداوندا به من فرزندی عطا کن که از من وال یعقوب ارث برده واو را از جمله صالحان قرار ده و او را بنده ای قرار ده که پروردگارش را راضی کند."

با توجه به سوال دوستتون سرکار خانم ملیکا از شما مبنی براینکه چرا تو این تاپیک مینویسید هر دستوری بفرمایید من همون رو اجرا میکنم واگر مایل نباشید ادامه نمیدهم .

سرکار خانم زهرا
کوتاه ومختصر خواستید .امر امر شماست

1- من نوشته هام رو بحث فلسفی نمیدونم وهنوز به این مساله فکر نکردم که چند درصد ادمها رو تصمیمشون فکر میکنند و باشنیدن نظرات دیگران امکان داره تصمیمشون عوض بشه.
2- بله بنده پدر یک پسر هستم.
3- خیر بنده تا جایی که اطلاع دارم عقیم نیستم.ولی همسرم مشکلی داشتند که مجبور به استفاده از تخمک جایگزین شدیم ولی ما تصمیم گرفتیم که از جنین اهدایی استفاده کنیم.
4- در مورد اینکه من مشکلی داشتم و هدفم از این تاپیک چیه .... باید عرض کنم که خواهش من رو بپذیرد و پستها رو از ابتدا تا کنون بخونید چون مقدورنیست که کوتاه جواب بدهم وسوتفاهم پیش میاد.

ودرانتها یک جمله رو ازمن بپذیرد.
اگر پشت یک جمله ای دلیل منطقی وجود نداشته باشه هیچ اعتقاد محکمی رو متزلزل نمیکنه.

سلام آقای پورمند
ممنون از این که با این تاپیک وادارم کردید که فکر کنم
امیدوارم چنین موضوعات مفیدی ادامه داشته باشه و ما هم از فکر کردن در موردشون نترسیم
لطفا ادامه بدین و فکر نکنین که این جور حرفها بیهوده است.
اگر کسی خوشش نیاد خیلی
راحت میتونه این موضوع رو برای خوندن انتخاب نکنه و درست نیست که به شما توصیه کنه در این
مورد نظر ندهید اون هم به این دلیل که دخالت توی زندگی دیگرانه. در این سایت خانمهای محترم انواع و اقسام مسائل شخصیشان را به نظرخواهی و اشتراک میذارن و مشکلاتشون رو بیان میکنن اما اکثریت شنونده ها
و راه حل دهنده ها خانم هستن و با همون مشکلات مشترک. در حالی که یک پای بیشتر این مشکلات
آقایون هستن. توی هر قسمت سایت که برید میتونید حرفمو تصدیق کنید. از پیش از بارداری و آقایونی که
نابارور هستن یا بچه نمیخوان شروع میشه و تا بحث عدم همکاری در بچه داری و خانواده شوهر و غیره
ادامه داره.
من فکر میکنم اگر این سایت از یک حیات خلوت زنونه تبدیل بشه به محلی که آقایون در
اون حضور دارن و نظرات خودشون رو هم بیان میکنن خیلی بهتر میشه مشکلات رو تحمل کرد و یا حل کرد.
پس امیدوارم شجاع باشین و توی سایت بمونین و توی موضوعات دیگه هم نظر بدین.
بچه امری صرفا زنانه نیست. جای مردها اینجا خالیه
2738
اقای پورمند لطفا سعی نکنید اشتباهی که خودتون مرتکب شدید رو کار درست و عقلانی جلوه بدین و دیگرانی رو که میخوان اقلا یک نفرشون در وجود و هستی بچه نقشی داشته باشه متهم کنید چون روشی که این افراد انتخاب میکنن به مراتب از روش شما معقول تر و منصفانه تره.
من برادرم میخواد از روش تخمک اهدایی استفاده کنه چون خانمش مشکل داره و خدا رو شکر میکنم که مثل شما چنین تصمیمی نگرفته.شما گفته بودین که مادرتون هم از این قضیه خبر نداره و باز هم خدا رو شکر میکنم که برادرم با ما چنین کاری نکرده.
سلام مامان مریم
من فکر میکنم که این مساله که یک زوج چگونه میخوان باردار یا بچه دار بشن،
یک مساله خیلی خصوصیه و لزومی نداره افراد دیگری رو از این مساله مطلع
کنند. چون اولا به تدریج همه اطرافیان از این مطلب مطلع میشن و در مورد این
مساله خیلی خصوصی اظهار نظر میکنن. ثانیا بعدها ممکنه به بچه بگن و توی
روحیه بچه تاثیر نامطلوبی بذاره. تصمیم برادر شما بسیار محترمه و حتما متناسب
با فضای خانوادگیتون این تصمیمو گرفته اما به نظرم روش آقای پورمند معقولتره

مامان مریم عزیز
من همیشه این تاپیک رو میخوندم ولی اظهار نظر نمیکردم چون من این مشکل رو نداشتم ولی وقتی پست شما رو دیدم نتونستم هیچی نگم. من یک تجربه دارم که شاید به درد شما خصوصا برادرتون بخوره.
من وهمسرم با میکرو بچه دار شدیم حدود8 سال طول کشید ونتونستیم که از خانواده هامون مخفی کنیم.ولی مادر شوهرم به خواهر شوهرم گفت و الان تمام خانواده شوهر خواهر شوهرم موضوع رو میدونند.بعد که بچه به دنیا اومد بگذریم که پدر شوهرم چه الم شنگه ای به راه انداخت که اشتباهی شده وبچه گروه خونیش به شما نمیخوره ....
تمام بیمارستان وپرستارها موضوع رو فهمیدند چون مجبور شدیم دوبار آزمایش گروه خونی رو تکرار کنیم ومن با بیست سانت بخیه رو شکم فقط گریه میکردم وپدر شوهرم هم عین خیالش نبود تااینکه فهمید که اشتباه میگفته وگروه خونی بچه درسته.ولی چه فایده که من 2 روز تو بیمارستان درست اون لحظه ای که بعد 8 سال مادر شده بودم مردم وزنده شدم والان هم که یاد اون موقع میفتم گریه ام میگیره.
الان هم هر وقت شوهر خواهرشوهرم بچه رو که میبینه از رو حسادت میگه "این بچه شبیه کیه؟" یعنی همه فکر میکنن که یا اشتباه شده یا ما اهدا گرفتیم وبه بقیه داریم میگیم که نگرفتیم.رفت وامد با فامیل شوهرم شده برای من یه عذاب الیم.
حالا خدا میدونه که تو آینده چه چیزایی که به بچه من نخواهند گفت.
برادر شما خیلی کار بدی کرده که به شما گفته که میخاد تخمک اهدایی بگیره .اصلا فکر روحیه زنش رو نکرده.
البته ببخشید که اینو میگم ولی خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم واعصابم به هم ریخت که بی چاره عروستون چی خواهد کشید.
امیدوارم از دست من ناراحت نشید چون من خودم تجربه مشابهی داشتم.
جناب آقای پورمند

من بارها و بارها تمام پستهای شما و دوستان رو خوندم . و رو تک تک مسائل مربوطه فکر کردم .

من و همسرم هم مشکل ناباروری داشتیم که خدا رو شکر مشکل حل شد و من الان باردارم .

تمام مراحل اهدای جنین رو تو مراکز ناباروری دیدم و به تمام روحیات این افراد کاملا آشنا هستم.

از نظر بنده و خیلی از دوستانی که باهاشون در تماس هستم و تو این سایت هم عضو هستن و نوشته های شما رو می خونن چه لزومی داشت که شما این تاپیک رو ایجاد کردید ؟؟؟

شما و همسرتون مشکل ناباروری داشتید که از طریق اهدای جنین حل شده حالا برای من و دوستانم این سوال مطرح هست که چرا افرادی را که مشکل شما رو دارند ملزم به استفاده از روش درمانی خودتون می کنید ؟؟؟؟؟

هر کسی تو هر شرایط زندگی که داره تصمیم می گیره . شما با توجه به شرایط روحی و خانوادگی و زناشویی خودتون تصمیم گرفتید که اهدای جنین استفاده کنید بنابراین هیچ اصراری نیست که دیگران هم از روش شما استفاده کنن.

شما روش اهدای جنین رو برای خودتون انتخاب کردید شاید دیگران روش اهدای تخمک و یا اسپرم رو انتخاب کنن و این مسئله کاملا شخصیه و نمی شه بحث کرد .

فکر نمی کنید این مباحث باید تموم بشه .

چون با این صحبتهایی که می شه مطمئن هستم که دوستانی که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنن دچار اندوه و افسردگی می شن.

نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا خیر.

در هر صورت از مامان مینو دوست خوبم و مینا (متین کوچولو) دوست عزیزم و دوست صبورم شیرین خواهش می کنم که بحث رو ادامه ندن و خودشون رو ناراحت این مسئله نکنن.

خانمهای محترمی که به آقای پورمند اعتراض میکنید که چرا این تاپیک رو ایجاد کردن لطفا یه خورده بیشتر فکر کنید. ایشون کجا اصرار کردن دیگران هم از روش ایشون استفاده کنن؟ فقط از جانب یک آقا نظرشون رو راجع به راههای مختلف گفتن. اصلا با یک نوشته چطور میشه کسی رو به کاری مجبور کرد؟ این که بدونیم با انجام یک کار ممکنه (فقط ممکنه) دچار مشکلاتی در آینده بشیم دلیل نمیشه در موردش فکر نکنیم و به اصطلاح شما خودمونو افسرده نکنیم. من واقعا متعجبم که چطور همه مشکلات شخصی و خصوصی و بلکه بسیار خصوصی رو توی این سایت مطرح میکنن و راجع بهش بحث میکنن. اما مساله آقای پورمند یک مساله کاملا شخصیه که نباید در موردش حتی بحث کرد؟ متاسفانه ما عادت کردیم که بیشتر با هم همدردی و همدلی کنیم تا همفکری. نمیگم همدلی بده خیلی هم خوبه اما همفکری هم لازمه. اگر کسی در زمینه درمان ناباروی تصمیم قطعی گرفته باشه مطمئنا با خوندن یک نوشته از تصمیمش منصرف نمیشه و نباید دچار تردید بشه. اما اگر هنوز انتخاب قطعی نکرده و روی راه حلهای مختلف فکر میکنه بسیار براش مفیده که از یک زاویه دیگه هم موضوع رو ببینه
ببخشید شیدا جون من بازم دارم تو این تاپیک می نویسم و دخالت می کنم

برای شما این مساله جالبه برای منم این جالبه که صرفنظر از حرام بودن انتقال اسپرم واقعا از نظر شما کشوری مثل ترکیه متمدنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
ضمنا سایه جون
این تاپیک توسط آقای پورمند برای بیان اعلام نظر دوستان ایجاد شده ، لزومی نداره شما جهت توجیه کردن بچه ها به خودت زحمت بدی شما هم میتون فقط نظرتو بنویسی .
البته نوشته هاتو خوندم نظرت بد نیست که میگی خوبه آقایون هم نظر بدن تو این مساله
ولی اینو بهت بگم عزیزم تو این تاپیک فقط یه آقا نظر میده و اونم آقای پورمنده که به کرات نظرشون رو در متن پستهاشون دیدیم ادامه این بحث توسط ایشون و بقیه از نظر امثال من فقط یه جور اجبار نظر شخصی شخص ایشونه نه چیز دیگه
تورو خدا از دست من ناراحت نشو .من منظور بدی جهت هیچیک از شماها ندارم .موفق باشین
2706