2410
2553
پسرم 9 ماهش تموم شده رفتم برای وزنش، این ماه فقط 100 گرم وزن اضافه کرده بود بهداشت گفت بهش مغز بده میخوام بدونم توی این سن زود نیست مغز بدم دل درد نمیگیره؟
مامان نخود عزیز دختر منم تقریبا تو همین ماه 8 و 9 به این مشکل وزن نگرفتن خورد اتفاقا دکترش توصیه کرد مغزها رو بدم منم همین کارو کردم که بشدت اوضاع مزاجشو بهم زد ( یبوست) و احساس سیری دائم یعنی واقعا دیگه هیچی نمیخورد بازم مصرانه 1 ماه رو دادم که هیچ نتیجه ای نداد و وقتی قطعش کردم حداقل بچه دوباره اشتها پیدا کرد البته این تجربه منه بهرحال مدت کوتاهی تستش کن

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

من هم تجربه خوبی برای استفاده کردن از این مغزها ندارم
ده نوع مغز رو با هم آسیاب کردم...پسته. بادوم. بادوم زمینی. بادم هندی. فندق. مغز کدو. مغز آفتابگردون. کنجد و نخود شور. گردو....آسیاب کردم و روزی یک قاشق تو سوپش میریختم( خیلی هم زیاد نمیدادم)....نتیجه اش این بود که نه تنها وزن نگرفت تمام بدنش دونه های سفید در آورد و دو ماه یبوست شدید شد...که قطره اهن رو یه مدت ندادمم تا بهتر شد

به قیمت سپید شدن موهایم تمام شد، ولی آموختم که: ناله ام سکوت باشد/ گریه ام لبخند/ و تنها همدمم، خدا/
2456
واسه اینکه وزن بگیرن سعسی کنید با پیاله بهشون غذا بدید اولش سخته ولی کم کم عادت می کنن و حسابی تپل میشن.با قاشق بچه حوصله نداره.خسته میشه.هر نیم ساعت یکبار یه چیزی بدید بورن.خلاصه باید با این روش غذا دادن کنار بیاین .خودتون رو جای بچه بذارین.اونا می خوان دنیا رو کشف کنن غذا خوردن چی چیه.ذات بچه همینه.باید بگردین بینین چه طعمی رو دوست دارن.بعضی از بچه ها عاشق بو و طعم غذای بزرگتران و از فرنی و حریره و سرلاک بدشون میاد.باید درک کرد این کوچولوها رو.بوووووووووووووس واسه همشون
2714

سلام عزیزان دکترمتخصص به من گفت گردویاپسته روبه فرنی اضافه کن و تاروزی سه یاچهارتا خرماروبشور وبهش بده که به نظر خودم زیاداومد،یه نکته واسه کوچولوهایی که زرده تخم مرغ روبدمیخور

ن من اوایل باکره واب جوش رقیق میکردم ودخترم نمیخوردولی دکترپیشنهاددادبایکم سرلاک مخلوط کن که باعث شد خیلی خوب بخوره،یه رژیم غذایی هم بهم پیشنهاددادن که مغذیه

گوشت وتوی شیشه بایکم پیازوچند دونه زیره میزارم بپزه بعدباابش کته درست میکنم یاتوی همون نون تیلیت میکنمـ...

ولی نمیدونم زیره واسه بچه ده ماهه ضررداره یانه مامانا ی گل اگه کسی میدونه راهنماییم کنه لطفا 🙏🙏🙏سپاس 😘😘😘

به امید روزی که کرونا نابود شه 😇یک عدد معتاد به نی نی سایت   
من هم تجربه خوبی برای استفاده کردن از این مغزها ندارم ده نوع مغز رو با هم آسیاب کردم...پسته. بادوم. ...

خودت باشی اینو میخوردی وضعت همین میشد!آخه دختر خوب کی این ده تا رو باهم مخلوط میکنه تازه میده بچه کوچولو بخوره!

یکم فکر کنین آخه

هرکدومش ب تنهایی خیلی هضمش سنگینه

در ضمن کنجد آلرژی زاست

بعدهم باید یکی یکی به بچه بدی ببینی به چی الرژی داده

نه همرو قاطی هم بریزی تو معدش!

من هم تجربه خوبی برای استفاده کردن از این مغزها ندارم ده نوع مغز رو با هم آسیاب کردم...پسته. بادوم. ...

ادم بزرگم نمیتونه اینا همه باهم بخوره عزیزم چه برسه بچه

برای تغییر مغزها که پوسیدن

دوستان عزیز سلام. اگه احیانا از پزشک یا بهداشت شنیده باشید روش اضافه کردن مواد غذایی مختلف برای کودک زیر دو سال به این صورته که یه ماده غذایی رو منحصرا طی چند روز از مقدار بسیار ناچیز شروع کرده و با شیب ملایم زیاد میکنیم. خیلی طبیعیه که یه عالمه مغز سنگین و چرب رو هر چند به مقدار کم به غذای بچه اضافه کنید واکنش خوبی نشون نده! اول اینکه تمام دانه ها زیر یکسال مجاز نیستن. دوم اینکه هر دانه باید مجزا و طی چند روز به غذای بچه اضافه شه. از بادام شروع کنید بادام رو اگه بچتون معده قوی داره از ۴ ماه هم میتونید بدید بازم بچه ها فرق دارن با بادام که اکی شد از ۶ ماه کنجد هم میتونید بدید از ۷ ماه فندق و از ۸ ماه گردو میگن بادوم زمینی از ۱۰ ماه مجازه اما تعداد زیادی از بچه ها واکنش آلرژیک بهش نشون میدن من شخصا معتقدم بهتره زیر ۱ سال ریسک نکنید. نکته آخر اینکه طی روز تا زمانی که بچه زیر ۱ سال هست تمام دانه ها رو یک جا به بچه ندید مثلا صبح بادام بدید عصر گردو باز فندق رو روز بعد بدید. ایشالا که نتیجه بده موفق باشید 

2706