2703
2553
عنوان

*******به هم کمک کنیم تا کودک نابغه داشته باشیم*************

| مشاهده متن کامل بحث + 142309 بازدید | 487 پست

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
سلام من الهام هستم از آشنایی با همه خوشحالم دخترم رنا 16 آبان 90 به دنیا اومده و من از 3ماهگیش شروع کردم به آموزش ها سی دی های انیشتن و برنی بیبی و یه سری فلش کارت بهش نشون می دم دیگه چه کارهایی هست که می تونم انحام بدم براش؟
2714
سلام به همه
اول از همه بابت موضوع عالی و خوبی که ایجاد کردین خیلی ممنونم.

و اینکه خواهشا من رو هم دعوت کنین به کلوب.

من هم مدتیه که در زمینه آموزش های برپایه نیمکره راست مغز تحقیق میکنم و اطلاعات جمع آوری میکنم.خیلی خوب شد که تو یه سایت ایرانی هم این موضوع پیش کشیده شد تا بتونیم از تجربه و اطلاعات هم استفاده کنیم.

من هم از این به بعد سعی میکنم چیز هایی رو که به دست اوردم رو اینجا بذارم.
سلام ،من تازه مطالب رو خوندم اما اصلا نمیتونم بفهمم فلش کارت چیه،شاید بن بن بن هستش،پسرم دوسال و چهار ما هه هست ماشالله باهوشم هست خیلی دوست دارم هوشش رو تقویت کنم از دبی براش پازل چوبی حیوانات خریدم باهاش کار کردم الان میتونه جور کنه
لطفا منو راهنمایی کنید باید تو این سن چی باهاش کار کنم دوسال وچهار ماهشه شاید دیر باشه ها.....؟من ادم خلاقی نیستم اینقد دوست دارم واسه سرگرم کردنش و تقویت هوشش باهم بازی کنیم یا کاردستی درست کنیم اما خلاقیت ندارم عوضش انگلیسیم خوبه دیپلم زبان دارم اما حس میکنم زوده واسه زبان اموزی بچه هنگ میکنه
در مورد فلش کارت بهتره مامانای با تجربه بهت توضیح کامل رو بدن در مورد نحوه درست کردن یا خریدن..
در مورد این هم که گفتی دیر شده نه! اصلا دیر نیست. برای آموزش قبل مدرسه تا 6 سالگی وقت هست.

و اما در مورد آموزش زبان:
من تو این سایت که در مورد آموزش زبان به کودک جستجو کردم دیدم که اکثر قریب به اتفاق خانوما بر این عقیده ان که اموزش زبان دوم به بچه باید از وقتی شروع بشه که میتونه زبان مادریش رو کامل بفهمه و حرف بزنه.یعنی حدودا از سه سالگی. (البته از اول هم خودم با این عقیده مخالف بودم.)و حتی کسایی رو دیدم که خیلی بر این عقیدشون پافشاری میکنن.مثالش یکی از تاپیکای نی نی سایته که در مورد آموزش زبان به کودکانه که البته خیییلی هم تاپیک مفیدیه.
در حالیکه وقتی سایت های خارجی رو مطالعه کردم دیدم اونا کاملا برعکس اینو معتقدن.یعنی در واقع موافق عقیده من بودن.
تو کشورهای دیگه بر این باورن که بچه با قرار گرفتن در معرض چند تا زبان مختلف اصلا به مشکلی برنمیخورن.

حتما این جمله خیلی مشهور رو که ذهن بچه های کوچیک مثل اسفنجه و همه چی رو جذب میکنه رو شنیدین. این جمله صحت باور اونا رو ثابت میکنه.

من تو سایتهایی که توش فعال هستم، در ارتباط بودم با مادر و پدرایی که بسیار طرفدار آموزش همزمان چند زبان به بچه از بدو تولدن. مثلا مادر ایتالیاییه و پدر انگلیسی. از زمان تولد مادر با بچه ایتالیایی حرف میزنه و پدر انگلیسی. و حتی بعضی هاشون بیبی سیتر رو کسی انتخاب میکنن که زبان دیگه ای مثلا اسپانیایی بلد باشه و با بچه به اون زبان صحبت کنه. این روند نه تنها اصصصلا بچه رو گیج نمیکنه بلکه برعکس با این کار به بچه لطف خیلی بزرگی هم شده چون هم چند تا زبان رو با هم و کامل یاد میگیره و هم توانایی و پتانسیل یادگیری زبانش خیلی بالاتر از بچه های تک زبانه هم سنشه.

مثالش تو کشور خودمون هم هست. تو خیلی از منطقه ها بچه ها دو زبانه بزرگ میشن و هر دو زبان رو یاد میگیرن. مثل ترکا. البته اگر نظر عجیییب و خنده داری رو که تو همون تاپیک آموزش زبان رو که میگفت:زبان ترکی یه لهجه از زبان فارسیه(!!!!!!!؟؟؟؟؟؟) رو به حساب نیاریم:)))))))))

در حالت کلی طبق اون چیزهایی که من یاد گرفتم آموزش زبان به بچه یا به عبارت بهتر چند زبانه بار آوردن بچه به دو روش امکان پذیره:
روش اول و مسلما بهترین روش، روش " یک نفر، یک زبان" هست. یعنی هر نفر با بچه تنها به یک زبان صحبت کنه.مثلا مادر فقط ایتالیایی و پدر فقط انگلیسی... اینطوری بچه هم شرطی میشه و هر زبان رو به طور کامل و جداگانه(البته همزمان) یاد میگیره و وقتی زبون باز کرد به مشکل برنمیخوره.
روش دوم به این صورته که بچه رو به صورت انتخابی شرطی کنیم یعنی مثلا در موقع مشخصی از شبانه روز و یا حتی در مکان مشخصی با بچه به یه زبان دیگه صحبت کرد. با این روش هم بچه شرطی میشه و میدونه که در این چند ساعت باید به این زبان صحبت بشه. مسلما روش اول بازده بهتری خواهد داشت ولی با این روش هم میشه یه زبان دوم یا سوم رو بهش یا د داد.

موضوعی رو هم که در مورد چند زبانه بار آوردن بچه ها گفته میشد این بود که این بچه ها اگر تحت نظارت کسی زبان رو یاد بگیره که اولا به اون زبان در حد خوب مسلط باشه و ثانیا روش درستی برای صحبت باهاش رو بدونه، اصلا مشکلی نخواهد داشت و فقط و فقط چند ماه دیرتر از بچه های تک زبانه زبون باز میکنه.
همه مامان و باباهایی که تو انجمن ها بحث میکردن اصلا با این مورد مشکلی نداشتن و کسایی که این کارو انجام داده بودن و به نتیجه رسیده بودن میگفتن که با بچه هاشون دو سه ماه دیر تر شروع به حرف زدن کردن ولی هیچ کدوم از زبونا رو با هم قاطی نمیکنن.

من حتی میشناختم ماردبزرگی رو که به خاطر شاغل بودن دخترش مسئولیت آموزش های نوه اش رو به عهده گرفته بود و حتی به دنبال کسی بود که بتونه زبان چهارم رو با بچه کار کنه(چون خودشون به سه زبون حرف میزدن)

اینا اطلاعات اندک من در زمینه آموزش زبان بود. امیدوارم به دردتون خورده باشه.

راستی: حتی اگه نخواستین به فرزندتون تا سه سالگی زبان دیگه ای آموزش بدین، هیچ وقت نگین که بچه تا اون سن نمیکشه و هنگ میکنه و ز این حرفا. بچه ها رو دست کم نگیرین. بچه ها نابغه به دنیا میان:)

عزیزم پسر من دو زبانه اس
عربی و ایرانی و هیچ کدوم به هم هیچ ربطی نداره
منم موافق این نیستم که بعد از سه سالگی باید یاد بگیره
من پسرم عربی رو به بهترین شکل بلده و میتونه صحبت کنه
ایرانی رو هم متوجه میشه و بعضی کلمات رو میگه

الان هم دو سال و پنج ماهشه
هر آنچه نیاز دارم پیشاپیش در درون من هست.

2706