سلام من الان تو هفته 31 بارداری هستم تو هفته 30 بارداری آزمایش GCT دادم که جوابش 180 بوده دکترم آزمایش کاملتر داده انجام بدم خیلی نگرانم البته تو هفته 22 بارداری این آزمایش و انجام دادم که مشکلی نداشتم در ضمن این دفعه که آزمایش دادم صبحونه تخم مرغ خورده بودم آیا تاثیری داشته تو رو خدا کمکم کنید مردم از استرس !!!!!!!!!!!!!!
سلام من به طور ناگهانی متوجه شدم باردارم در حالی که یک کودک 16 ماهه دارم در بارداری قبلی دچار دیابت شدم مه بعد از زایمان برطرف شد .الان ترس از این دارم که دوباره مبتلا شوم تقریبا در ماه دوم هستم چند روز پیش آزمایش GCTدادم نتیجه اش 207 بود نگرانم خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

حتما یه آزمایشگاه معتبر برو
من مجبور شدم 3 بار این آزمایشو انجام بدم
روش آزمایش هم اینطوریه که:
اول قند ناشتا رو میگیرن

بعد بهت 4 تا لیوان شربت آبلیموی خیییلی شیرین میدن و 2 ساعت بعد دوباره قند و میگیرن
تا 3 بار اینو تکرار میکنن
که متاسفانه جواب دیابت من مثبت شد
دعای نیمه شبی دفع صد بلا بکند...
2731
عزیزم برای GCT ناشتا بودن لازم نیست برای تکمیل اون ممکنه برات تست سه ساعته بدن که اگه دو موردش بالا باشه اول دوهفته رژیم بهت میدن اگه قندت کنترل نشد باید انسولین بزنی مال من 168 بود بعد رژِیم 190 شد الانم دارم انسولین میزنم اما هنوز کنترل نشده
خدایا شکرت که پسر آسمونی منو برگردوندی خوش اومدی عسلم تولدت مبارک
عزیزم خب معلومه که قندت 180 میشه...صبحانه خوردی اونم تخم مرغ؟من دیروز این تست انجام دادم....باید ناشتا بری اول......یعنی از 10 ساعت قبل چیزی نخورده باشی....بعد یک بار نمونه میگیرن اگه مقدار قند پایین بود 50 گرم پودر قند بهت میدن بعد 1 ساعت دوباره تست میدی که باید کمتر از 140 باشه.....ماله من 89 بود....شما اشتباه انجام دادی با توجه به اینکه تو هفته 22 مشکلی نبوده بعیده الان اینقدر بالا رفته باشه باید تکرار کنی
آدمی است دیگر ...گاهی دلش میگیرد
سلام عزیز برای ازمایش gctناشتایی لازم نیست محلولی که شما می خورید گلوکز خالص است (50 گرم)اگر مقدار ان بالای 140 باشد ازمایش gttدرخواست میشه (100گرم گلوکز)البته برای این ازمایش باید حتما ناشتا (حدود 12 ساعت)باشی غیر از قند ناشتا سه نوبت دیگر هم به فاصله هریک ساعت قند چک میشه که اگر دو مورد ان مشکل داشت شما دیابت حاملگی دارید وباید تحت رزیم یا درمان با انسولین قرار بگیری
یارب نظر تو برنگردد
سلام به همه مامانای گل

آزمایش تحمل گلوکز یا GCT برای خانم های باردار با بقیه افراد فرق میکنه .
شرایطش اینه : فرد باید زیر نظر پزشک داروهایی که روی قند خون اثر دارن رو قطع کنه ، رژیم غذایی سه روز قبل از آزمایش باید آزاد و بدون محدودیت باشه ( حداقل 150 گرم کربوهیدرات در روز ) و فعالیت بدنی معمولی داشته باشه ، فرد بستری نباشه ( عدم تحرک نتیجه رو اشتباه میکنه ) ، لازم نیست ناشتا باشه و هر ساعتی از روز بدون توجه به آخرین وعده غذایی خورده شده انجام میشه .

50 گرم گلوکز در 250-300 میلی لیتر آب حل شده و ظرف مدت 5 دقیقه نوش جان میشه . نمونه گیری یک ساعت بعد انجام میشه و در این مدت فرد باید آروم بشینه ، سیگار نکشه ، فعالیت بدنی شدید نداشته باشه و هیچ ماده غذایی میل نکنه .

هفته 24 - 28 بارداری نتیجه این آزمایش نباید بیشتر از 130 میلی گرم در دسی لیتر باشه . در این صورت آزمایش OGTT درخواست میشه که دقیق تره و پزشک رو از وضعیت قند خون زن باردار مطمئن میکنه .

http://www.ninisite.com/clubs/chat.asp?clubID=8107&ChatDate=13-9-1389
************ خدای تا پاکم نکردی خاکم نکن *********** بر چهره پر ز نور مهدی صلوات ........... بر جان و دل صبور مهدی صلوات تا امر فرج شود مهیا بفرست .............. بهر فرج و ظهور مهدی صلوات
سلام..
منم هفته 36 هستم و هفته قبل آزمایش دادم..
تا ساعت 12 ظهر هم ناشتا بودم فقط برای دومین نمونه گیری 100 گرم شربت گلوکز دادند و هم دکتر خودم هم آزمایشگاه تاکید بر ناشتا بودن داشتند. خیلی هم سخت بود چون 4 بار خون و ادرار ازم گرفتن.
من در هفته 6تا 10 بارداری ازمایش قند دادم که fbs=82بود/وقتی در هفته 26تا30برای تست تحمل گلوکز رفتم قند ناشتاfbs=85/gtt60min=171/GTT120min=156/و این در حالی بود که ازمایش قند سوم رو از من نگرفتن و خود ازمایش این عدد رو ثبت کرده بود حالا من موندم قند دارم یا نه چون دکتر طبق این گفته ام که دو بار بیشتر خون از من نگرفته اند اما سه جواب هست گفت مشکلی نیست به نظرتون چه کنم
من وقتی شربت و میخورم یه ساعت نشده بالا میارم...هفته24هستم.دوبار خوردم که بالا آوردم حالا سومین بارو میخوام بخورم ....میترسم بازم بالا بیارم.گفتن اگه بازم بالا آوردی با دکترت حرف بزن شاید گفت دیگه نمیخواد انجام بدی.... کمک بچه ها لطفن...
2706