2410
2553
من هفته 15 بارداری هستم و چون سال قبل ازمایش تیروئیدم خوب بود دکتر امسال قبل بارداری برام از تیرویید نداد حالا تازه آزمایش تیروئید دادم و امروز که جوابو به یه دکتر عمومی نشون دادم متوجه شدم tsh=5.35 نشاندهنده کم کاری تیروئیده
حالا خیلیییییییییییییی نگرانم
بهم گفته حتما هم به دکی زنان و به یه متخصص غدد مراجعه کنم تا زودتر درمانو شروع کنم
میخوام بدونم کسی بوده که شرایطش مثل من باشه خیلی نگران کننده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم کمککککککککککککک
عزیزم ایشالله که مشکلی ایجاد میشه منم خودم هفته هفتم هستم و کم کاری دارم و دارو مصرف میکنم و پیش دکتر غدد که رفتم گفت هر ماه باید آزمایش بدی و رنجش بین 0.5 تا 2.5 توی بارداری باید باشه . البته نگران نباش سریع برو دکتر تا برات دارو بنویسه . به خدا توکل کن .

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

نگران نباش منم الان هفته 16 هستم همین مشکل رو دارم چیز خاصی نیست دکتر یه قرص داد که هر روز ناشتا باید بخورم...
پسر عزیزم! بودن تو بزرگترین نعمت زندگی و خندیدن تو قشنگ ترین لحظه زندگی ماست.
2456
منم قبل بارداری نتیجه آزمایشم خوب بود
بعد بارداری تو هفته 5 (اوایل بارداری) مقدارش برای من شد 19!!!!
مال شما که 5.5 هست و اصلا زیاد نیست
اگه دکتر هم بری بیشتر از نصف قرص برات نمی نویسه
اصلا خودت رو نگران نکن
من هم الکی به خودم استرس دادم
مال من که اونقدر زیاد بود دکتر گفت اصلا نگران کننده نیست
فقط حتما باید دارو خورد
مرسی دوست جونا که بهم دلداری دادید

میدونید من از 2 ماه قبل بارداری و 2 ماه بعد بارداری به توصیه یکی از دو ستام نمک دریا استفاده میکردم حالا همش دارم فکر میکنم نکنه این کم کاری از عوارض اون باشه بعدا فهمیدم که این نمک ها اصلا استاندارد و سالم نیستن و گذاشتمش کنار ولی فکر کنم تاثیر بدشو گذاشت حالا حتما از دکترم دراین باره میپرسم و اگه تایید کرد بهتون اطلاع رسانی میکنم.
2714
مروارید جون نگران نباش با این عدد tsh اگه باردار نبودی و تصمیم به بارداری هم نداشتی دکتر بهت دارو نمیداد
اما الان چون بارداری باید حتما دارو بخوری
منظورم اینه که در حالت عادی اصلا کم کاری به اون شکل حساب نمیشه
رَبِّ لاتَذَرنی فَرداً وَ اَنتَ خَیرُ الوارِثینَ وَاجعَل لِی مِن لَدُنکَ وَلیاً یَرِثُنی فِی حَیاتی وَ یَستَغفِرُ لِی بَعدَ مَوتی وَ اجعَلهُ
خَلَفاً سَویّاً وَ لا تَجعَل لِلشَّیطانِ فیهِ نَصیباً . اللّهُمَّ اِنّی اَستَغفِرُکَ وَ اَتوبُ اِلَیکَ اِنَّکَ اَنتَ الغَفورُ الرَّحیم
من tsh ام قبل از اینکه بخوام بچه دار بشم 7 بود دکتر گفت در حالت عادی بهت دارو نمیدادم و فقط چند ماه تحت نظر باید میبودی تا ببینیم خودش به حالت عادی برمیگرده یا نه اما چون میخوای باردار بشی بهت دارو میدم
فقط بهش گفتم از روزی که فهمیدم خیلی غصه خوردم گفت اشتباه کردی از این به بعد خیلی حواست به روحیه ات باشه چون مسائل روحی روی تیروئید خیلی تاثیر میزاره
رَبِّ لاتَذَرنی فَرداً وَ اَنتَ خَیرُ الوارِثینَ وَاجعَل لِی مِن لَدُنکَ وَلیاً یَرِثُنی فِی حَیاتی وَ یَستَغفِرُ لِی بَعدَ مَوتی وَ اجعَلهُ
خَلَفاً سَویّاً وَ لا تَجعَل لِلشَّیطانِ فیهِ نَصیباً . اللّهُمَّ اِنّی اَستَغفِرُکَ وَ اَتوبُ اِلَیکَ اِنَّکَ اَنتَ الغَفورُ الرَّحیم
مروارید جون منمکم کاری دارم ودارو مصرف میکنم اصلا نگران نباش که روی جنین تاثیر بذاره
tshبالای 70 و80روی جنین تاثیر داره
ولی سریع برو دکتر وداروهاتو به موقع استفاده کن ضمنا آزمایشای بعدیتم به موقع بده
CafeMom Tickers
عزیزم نگران نباش منم ماه 5بارداری متوجه کم کاری شدم ، دو نکته رو خیلی رعایت کنی اصلا چیز مهمی نیست یکی اینکه داروهاتو ناشتا و به صورت مرتب بخوری و دوم اینکه سعی کن هر جوری شده قرص خارجیش رو گیر بیاری ، آلمانیه و جلدش آبیه ، پسرم الان دو سال و نیمشه و من سه بار واسش تست کم کاری دادم از استرسم ولی خدا رو شکر که هیچی نیست . کم کاری در صورت عدم رسیدگی نتایج خیلی بدی داره ولی شما فقط مرتب قرصت رو بخور حتی اگه یه روز صبح یادت رفت هر وقت روز که یادت اومد بخور درسته دیگه ناشتا نیستی ولی خوب نهایتا بیست درصد قرص کمتر جذب می شه ، ولی بهتر از اینه که اصلا نخورده باشی ، فراموش نکن با معده خالی بخورو مرتب هیچی نیست عزیزززززم
2706